Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon X1950xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Z głównej strony purepc.pl

Dailytech opublikował PRAWDOPODOBNE wyniki testów nadchodzącej topowej karty ATI - Radeon X1950XTX.

Wyniki prawdopodobne, więc nie na 100% pewne. Test na VR-Zone pokazuje jednak, że karta jest mocna jak diabli, czekamy na test CF.

 

To natomiast w tej recenzji mnie rozbawiło:

...smallest difference observed in Oblivion which seemed rather CPU limited even with the X6800 Core 2 Duo.

Najlepszy engine roku :D ! Twórcy chyba o jakiejkolwiek optymalizacji nie słyszeli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam na żadne testy CF nie czekam bo i tak takie rozwiązanie mnie nie interesuje :-P , a co do wydajności karty to mamy nowego króla wydajności jak i prądożerności :)

zaskakujące są dla mnie testy Clock for Clock

Dołączona grafika

myślałem, ze timingi w DDR4 będą ciaśniej ustawione, a co za tym idzie szybsze, ale jak widzimy chyba jest odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, nie ma chyba nikogo, kto by tu się niezdrowo podniecał tą kartą ;) Ot, taki np egz. Racucha może spokojnie uchodzić za x1950xtx, bo to tylko lekko podkręcony xtx, o czym wszyscy wiedzieliśmy.

 

Potencjał o/c memek ogromny, ale luźne timingi raczej pokazują, że nie ma to aż takiego sensu. Dodatkowo, mimo oczekiwań- karta jest bardzo ciepła... imho nic specjalnego, choć kolorystycznie estetyczna ;)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem,jestem własciwie mam podobne odczucia ,moze za jakiś czas pobawie się RabiTem bo w mojej wer. BIOS-a CAS=11 .Trzeba by sie tym zająć co jest lepsze przepustowość czy timingi,stawiam na przepustowość , w wys. trybach z AA i AF daje popalić 7950GX2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że w grach lepiej sobie radzi radek x1950xtx niż geforce 7950 ( więcej fps ) a to chyba najważniejsze :) . Ja czytałem na stronce że premiera ma być 23sierpnia ?

Ja słyszałem że 23 ale września :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika że 7900GTX to karta Low Endowa przy nowym radku 0_0

Wiarygodny ten test jest? Bo coś mi się zdaje że wyniki są lekko przekłamane.

MaxAA w przypadku ati oznacza 6x multisampling, w przypadku nv 8xS (4x multi + 2x supersampling)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no karta fajna ale jednak od 7950gx2 wolniejsza

Tja ale Gx2 to SLi na jednej karcie, do tego 1gb ramu vs 512 etc.

Ogólnie x1950 podoba mi się :wink: tylko dlaczego w TES4 tak daje doopy? :|

Poza tym wygląda na to że GDDR4 to żadna rewolucja

No i jeżeli to prawda że x1900xt maja spaść z ceną do poziomu 1000 zł to chyba sie skuszę :D

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...