Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

siedze juz na swojej plycie, jak narazie wypas, nie sprawia zadnych problemow..

..ale przy okazji mam pytanie:

po recznym ustawieniu timingow (4-4-4-x) w cpuz nie wyswietla wartosci RAS# Precharge - u Was tez tak jest? da sie to 'naprawic'? ;)

 

edit:

tego timingu nie wyswietla chyba po przekroczeniu 1000MHz..

edit2:

nie, jednak nie ;)

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapytam raz jeszcze. Soreks za oftopa.

Czy istnieje w cenie do 400 zl(taka jest cena tego DFI na AM2 z NF4) oprocz Abita i tego w nawiasie , cos jeszcze sensowanego i bezawaryjnego....moj gigaszis na LGA sie sypie....i pewnikiem przejde na Am2...ale nie wiem co kupic , a NF5xx to zlomstwo...HELP.

nie wiem czy istnieje ale ta dfi i abicik sa cool ;-) mam obie i radzą sobie b. dobrze ;-)

bawiłem sie abitem na nf570 i kupa totalna to samo 550 ;( więc stary nf 4 jest cacy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie, przy każdorazowym włączeniu windows pojawia mi się takie ostrzeżenie że nie działa SLI ponieważ została wyjęta druga karta graficzna :]. Muszę jakąś zworkę przestawić na płycie głównej żeby się to nie pojawiało? czy w sterownikach od karty graficznej coś wyłączyc (prosze podać gdzie?).

 

Sprzęt :

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2

karta Galaxy geforce 7600 1 sztuka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba z plyty jak w temacie i procesora amd64 3200 juz wieecej nie wycisne... stabilnie chodzi na ustawieniach 266x10, pamieci wtedy 667 czyli tyle ile faktycznie maja z timingami 3 4 4 8. napiecie na pamieciach 2.1, na procesorze 1,48. na probe ustawilem 270x10 i komp nie wstaje. pika sobie tylko. musialem resetowac bios...

czy cos jeszcze powinienem ustawic zeby poszedl z zegarem 2,7ghz? napiecie ht? czy te procesory po prostu wiecej nie wyciagaja?

ale z drugiej strony na boxowym chlodzeniu z 2ghz na 2,66 to tez nie tak zle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze to nie ta "dziura" :) HT ustawione na razie na x4... ustawie na x3, podniose napiecie i zobacze... tylko pozniej te resety biosa... od poczatku wszystko ustawiac... wrrr...

no i w przypadku gdy ustawiam 270x10 to musze zaczac od czestotliwosci pamieci 400 bo przy 533 juz jest ponad 690 a moje sa 667. i tu pytanie do bardziej obytych. te 40 mgz co dostane jak sie uda i system bedzie stabilny przy pamieciach w takim wypdku 533 bedzie bardziej wydajne od 2,66ghx i pamieci 667?

aha i nie wiem czy mnie dobrze zrozumieliscie :) przy 270x10 nic nie rusza. tylko pika glosniczek. nawet do ekranu gdzie moglbym bios uruchomic nie dochodzi. pomogl tylko reset biosa.

Edytowane przez elmerq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok :)

dzieki za sugestie. jak znajde troche czasu w weekend to posiedze i sprobuje cos wiecej niz do tej pory wycisnac...

a jaki moze byc powod ze podczas testu cpu w 3dmarku komp sie zresetowal? za duza temperatura? czy napiecia zabraklo?

raz sie cos takiego stalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby sie wypowiedziec na temat jakosci dzwieku na tej mobo, przymierzam sie do zakupu, ale niestety ta plyta ma tylko 2xPCI. Z karty sieciowej moge zrezygnowac, ale jeszcze pozostaja mi SkyStar2, karta telewizyjna i SB Live!, ktorego chcialbym wymienic na Audigy 2 ZS ewentualnie przy okazyjnej cenie (allegro) na X-Fi. Niestety pojawia sie problem z tylko dwoma gniazdami PCI, w zwiazku z tym chyba bede musial zrezygnowac z karty muzycznej na PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki moze byc powod ze podczas testu cpu w 3dmarku komp sie zresetowal? za duza temperatura? czy napiecia zabraklo?

raz sie cos takiego stalo.

Ja mam to samo jak zapodam 2,7 GHz na proca i niewazne jakie dam mu napiecie. Jaki masz zasilacz i reszte configu ?? Bo moze wspolnie nam sie uda cos z tym zrobic :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz 400w od chiefteca, karta grafiki galaxy 7600gs z zalmanem :) podkrecona na 650/1666, dysk 160gb sata2, jeden naped optyczny i zwykly sb live - bardziej mi sie na niej dzwiek podoba a szczegolnie bas. na razie przy napieciu 1,52 2,66ghz stabilnie. superpi ladnie liczy. pisze wlasnie prace i nie mam czasu sprobowac na 2,7 :) moze jutro wieczorem. ht za rada ustawilem x3, cl na 4. i wszystko ladnie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na nowe memki, bo obecne sprzedalem. Zamowilem patrioty LLK wiec na bank nie beda mi blokowac procka. Zasilaczem sie nie przejmuje, bo przy moim konfigu ciagnie sprzet bez zadnego wysilku.

Jak sie doczekam to bede probowal wycisac 3GHz (na 2,9 chodzil stabilnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo jak zapodam 2,7 GHz na proca i niewazne jakie dam mu napiecie. Jaki masz zasilacz i reszte configu ?? Bo moze wspolnie nam sie uda cos z tym zrobic :>

pobaw sie ustawieniami w DRAM Configuration.

wczoraj dobilem do 2843MHz po przestawieniu:

(jadac od DRAM Output driving w dol) Level 1, Auto, Auto, Auto, Auto, Lvl 3, Perform DQS, Disabled, Enabled.

nie wiem czy kolejnosc jest ta sama we wszystkich biosach, bo w instrukcji na ilustracji jest inna..

 

edit:

everest cos nie bardzo radzi sobie z rozpoznaniem timingow, moze za stara wersja (darmowa Home).

niektore wartosci sa slownie a nie liczbowo takze nijak to sie ma do ustawien z biosu.

przy okazji restartu zrobie zdjecie z biosu to wtedy dam na forum.

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobaw sie ustawieniami w DRAM Configuration.

wczoraj dobilem do 2843MHz po przestawieniu:

(jadac od DRAM Output driving w dol) Level 1, Auto, Auto, Auto, Auto, Lvl 3, Perform DQS, Disabled, Enabled.

nie wiem czy kolejnosc jest ta sama we wszystkich biosach, bo w instrukcji na ilustracji jest inna..

hi,

mozesz screena zapodac z eweresta zakładka pyta glowna mikrouklad plyty gl. tam są ładnie wszystkie taimingi itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobaw sie ustawieniami w DRAM Configuration.

wczoraj dobilem do 2843MHz po przestawieniu:

(jadac od DRAM Output driving w dol) Level 1, Auto, Auto, Auto, Auto, Lvl 3, Perform DQS, Disabled, Enabled.

nie wiem czy kolejnosc jest ta sama we wszystkich biosach, bo w instrukcji na ilustracji jest inna..

 

edit:

everest cos nie bardzo radzi sobie z rozpoznaniem timingow, moze za stara wersja (darmowa Home).

niektore wartosci sa slownie a nie liczbowo takze nijak to sie ma do ustawien z biosu.

przy okazji restartu zrobie zdjecie z biosu to wtedy dam na forum.

niektóre timingi takie są (słowne a nie liczbowo) a odnośnie timingów czasami warto ustawić ręcznie, nawet to samo co miało być na auto :) a64tweaker+faq timingów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś dołącze do wielkiej rodziny

 

edit

juz płyta sobie lezy i czeka, tylko mam kilka spostrzeń czy u was koszyk od coolera też lekko było "obluzowany" ?? i mam lekką ryse na sciezkach koło wiatraka od chipsetu. W gnieździe od zasilania wtyczka od tagana jest sztywno i cięzko ją wyjąć.Na tyle moich spostrzeżeń, jak dojda kolejne częsci to pochwale sie wynikiem

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektóre timingi takie są (słowne a nie liczbowo) a odnośnie timingów czasami warto ustawić ręcznie, nawet to samo co miało być na auto :) a64tweaker+faq timingów :P

nie zrozumiales mnie. w biosie masz np wartosci Level 1, Level 2, Level 3 itd... a everest pokaze Ci "normal" - bedziesz strzelal, ktory to level? :P

 

a64tweaker zdaje sie nie dziala na am2, albo na ddr2? w kazdym badz razie same timingi pokazuje gorzej niz everest, to co dopiero mowic o ich zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz płyta sobie lezy i czeka, tylko mam kilka spostrzeń czy u was koszyk od coolera też lekko było "obluzowany" ?? i mam lekką ryse na sciezkach koło wiatraka od chipsetu.

Też dziś do mnie dotarła płyta. Sprawdzałem i koszyk rzeczywiście jest dość luźno mocowany i się przesuwa lekko ale najwyraźniej tak ma być. Żadnych rys nie zauważyłem na całe szczęście ;)

 

Jutro albo pojutrze powinna dojść reszta, to się zobaczy jak śmiga. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektóre timingi takie są (słowne a nie liczbowo) a odnośnie timingów czasami warto ustawić ręcznie, nawet to samo co miało być na auto :) a64tweaker+faq timingów :P

Ale jeszcze nikt nie rozpisał timingów dla DDR2 w stylu jak to zrobił Mardok.

Nie wiadomo czy DDR2 tak samo się zachowują w stosunku do DDR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zakupiłem ostatnio http://www.allegro.pl/item130149423_dfi_in...m2_nowosc_.html

taką płyte + A643000+, 1024MB RAM i 7600GT.

Mój problem jest taki, że płyta nie startuje, tzn. świeci się dioda, że jest zasilanie, ale po wcisnięciu power nic się nie dzieje, nawet wiatraczki się nie kręcą. Mam zasilacz Fortrona z 20pinową wtyczką, a płyta ma wtyczke 24pin, czy to dlatego?

w temacie o DFI LP na nf4 wyczytałem, że te płyty działają z 20pinową wtyczką, czy ktoś może mi pomóc?

 

Dodam, że nie jest to problem typu, źle ustawiony jumperek, czy nie podpięte zasilanie, a płyta jest prosto ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...