Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej ta plyte ktora mam w podpiscie czy ta

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ..._SLI_M2_G_AM2_/

Jaka bedzie roznica? Napewno nowsza rewizja, a roznica to tylko 30 zlotych... moge doplacic

Róznicy nie ma żadnej, oprócz tego, że ta droższa obsługuje SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, to mam inne pytanie? Czy jak wsadze kartę PCI (nie PCIExpress) to obraz będzie się wyświetlał na monitorze, czy jakieś kosmetyki z kartą pod slot PCIexpress będe musiał robić czy może w Biosie?

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, to mam inne pytanie? Czy jak wsadze kartę PCI (nie PCIExpress) to obraz będzie się wyświetlał na monitorze, czy jakieś kosmetyki z kartą pod slot PCIexpress będe musiał robić czy może w Biosie?

jak tylko bedziesz mial kabel z monitora podpiety do karty PCI to sie obraz normalnie wyswietli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mikolaj spisal sie dobrze i przytargal graty :lol:

 

Dzis poskladalem sprzet, pierwsze wrazenie zdecydowanie na + plyta przedewszystkim bezproblemowa jak na razie.

 

btw. Mobo ma w miare dobre czujniki temperatur :unsure: :?: (u mnie wyglada to troche nienormalnie :rolleyes: )

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mikolaj spisal sie dobrze i przytargal graty :lol:

 

Dzis poskladalem sprzet, pierwsze wrazenie zdecydowanie na + plyta przedewszystkim bezproblemowa jak na razie.

 

btw. Mobo ma w miare dobre czujniki temperatur :unsure: :?: (u mnie wyglada to troche nienormalnie :rolleyes: )

Odczytuj CoreTemp albo w Everescie/speedfanie, SG nie pokazuje temperatury z diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostalem swoja DFI, ale dopiero w weekend bede mial RAM (micron D9) i zasilator (fortron) - ach ta poczta polska :mur:

Pierwsze wrażenie - co to (ocenzurowano) jest na NB? To trudno radiatorem nazwać. Wygląda jak kawałek karbowanej blachy. Jakie tempy macie na tym chlodzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostalem swoja DFI, ale dopiero w weekend bede mial RAM (micron D9) i zasilator (fortron) - ach ta poczta polska :mur:

Pierwsze wrażenie - co to (ocenzurowano) jest na NB? To trudno radiatorem nazwać. Wygląda jak kawałek karbowanej blachy. Jakie tempy macie na tym chlodzeniu?

Wyglada paskudnie fakt.

 

Ja mam w stressie 49 stopni ale z nawiem :P

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka za glupie pytanie ale kumpel ma ta plyte i zasilke Fortrona z wtyczką 20 i 4 pin osobno. jak to podpiąc do tej płyty? 20 pin i zaraz obok 4 pin. Czy może 4 pin wpiąć tam gdzie jest osobne gniazdo 4 pin? :) Ja nawet nie widzialem tej płyty i instrukcji, a on wlasnie składa kompa...

 

edit:

okazało sie ze kolega sobie sam poradził - po prostu zostały 4 wolne piny we wtyczce 24-pin na płycie :) komp działa bez problemów, wiec przejściówka chyba jest zbędna.

Edytowane przez pawel.agh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka za glupie pytanie ale kumpel ma ta plyte i zasilke Fortrona z wtyczką 20 i 4 pin osobno. jak to podpiąc do tej płyty? 20 pin i zaraz obok 4 pin. Czy może 4 pin wpiąć tam gdzie jest osobne gniazdo 4 pin? :) Ja nawet nie widzialem tej płyty i instrukcji, a on wlasnie składa kompa...

Trzeba kupić przejsciowke 20 pin -> 24 pin i jeszcze tą oddzielną 4 pin wpiąć w swoje miejsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

mały update@

 

jak pisałem kilka postów wcześniej moja dfi padła po 6 godzinach pracy

aktualnie mam już drugą sztukę , która jeszcze chodzi

testując obydwie sztuki znalazłem kilka usterek (objawy występowały w obu egzemplarzach- tyczą się najnowszego biosu ze strony dfi -był już wgrany)

 

-w zakładce(BIOSU) od monitoringu temperatury i regulacji wentylatorów płyta się "WIESZA!" wystarczy chwilkę poczekać ok 10 sekund i klawiatura przestaje działać pozostaje tylko reset!!! najdziwniejsze jest to że monitoring cały czas działa temp się zmieniają ,obroty wentyli też ale klawiatura nie działa!!!! (powinienem napisać płyta wiesza klawiaturę - dla ścisłości) - w innych zakładkach biosu usterka nie występuje , testowałem na 2 płytach i 2 klawiaturach ps2

 

-układ monitorujący temperaturę to jakiś żart

(testowane na Freezer 64 Pro (wentyl na max) + pasta Arctic Silver 5 + A64 3200+ @ stock)

po włączeniu komputera w biosie temperatura procesora 15' WTF!? (temperatura pomieszczenia ok 22')

po załadowaniu windy temperatura 19' i teraz najlepsze odpalam najnowszego Smart guardian (na starszej wersji tez sprawdzałem) i jest 19 stopni odpalam super pi i z momentem odpalenia liczenia temperatura wskakuje na 29'! czyli proc podgrzał się o 10 stopni w jedna sekundę ....zatrzymuje super pi i w 1 sekundę temp spada powiedzmy do 20 stopni! i tak do usra#$

 

 

- a teraz mega rodzynek płyta zawsze! powtarzam zawsze włącza się za DRUGIM RAZEM! . Naciskam power(nie ma znaczenia czy ten na obudowie, czy ten przycisk na płycie) i płyta startuje, wentyle się kręcą , ale widze tylko czarny ekran i takie delikatne "pukanie" pc -speakera . Robie off+on i wszystko jest ok. PARANOJA

 

i to na tyle mojej mini recenzji , jest to moje pierwsze spotkanie z dfi (zawsze używałem asusa).

 

Czekam na wasze ewentualne komentarze rady , co z tym zrobić , wymiana na kolejny egzemplarz tego raczej nie zmieni.......

 

pozdrawiam

 

PS. Dodam jeszcze mały opis do OC.

Druga sztuka płyty troszkę lepiej sprawuje się w OC mój pechowy a3200+ poszedł "aż" na 2640mhz (1,625v) pamięci 900mhz (CL5:)

Edytowane przez Abaddon+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

mały update@

 

jak pisałem kilka postów wcześniej moja dfi padła po 6 godzinach pracy

aktualnie mam już drugą sztukę , która jeszcze chodzi

testując obydwie sztuki znalazłem kilka usterek (objawy występowały w obu egzemplarzach- tyczą się najnowszego biosu ze strony dfi -był już wgrany)

 

-w zakładce(BIOSU) od monitoringu temperatury i regulacji wentylatorów płyta się "WIESZA!" wystarczy chwilkę poczekać ok 10 sekund i klawiatura przestaje działać pozostaje tylko reset!!! najdziwniejsze jest to że monitoring cały czas działa temp się zmieniają ,obroty wentyli też ale klawiatura nie działa!!!! (powinienem napisać płyta wiesza klawiaturę - dla ścisłości) - w innych zakładkach biosu usterka nie występuje , testowałem na 2 płytach i 2 klawiaturach ps2

 

-układ monitorujący temperaturę to jakiś żart

(testowane na Freezer 64 Pro (wentyl na max) + pasta Arctic Silver 5 + A64 3200+ @ stock)

po włączeniu komputera w biosie temperatura procesora 15' WTF!? (temperatura pomieszczenia ok 22')

po załadowaniu windy temperatura 19' i teraz najlepsze odpalam najnowszego Smart guardian (na starszej wersji tez sprawdzałem) i jest 19 stopni odpalam super pi i z momentem odpalenia liczenia temperatura wskakuje na 29'! czyli proc podgrzał się o 10 stopni w jedna sekundę ....zatrzymuje super pi i w 1 sekundę temp spada powiedzmy do 20 stopni! i tak do usra#$

- a teraz mega rodzynek płyta zawsze! powtarzam zawsze włącza się za DRUGIM RAZEM! . Naciskam power(nie ma znaczenia czy ten na obudowie, czy ten przycisk na płycie) i płyta startuje, wentyle się kręcą , ale widze tylko czarny ekran i takie delikatne "pukanie" pc -speakera . Robie off+on i wszystko jest ok. PARANOJA

 

i to na tyle mojej mini recenzji , jest to moje pierwsze spotkanie z dfi (zawsze używałem asusa).

 

Czekam na wasze ewentualne komentarze rady , co z tym zrobić , wymiana na kolejny egzemplarz tego raczej nie zmieni.......

 

pozdrawiam

 

PS. Dodam jeszcze mały opis do OC.

Druga sztuka płyty troszkę lepiej sprawuje się w OC mój pechowy a3200+ poszedł "aż" na 2640mhz (1,625v) pamięci 900mhz (CL5:)

- Niektorzy mają problemy z zawieszaniem się w zakładce PC Health, faktycznie, jest to wada płyty, ale np. u mnie taki problem nie występuje.

 

-Układ monitorujacy temperature moim zdaniem...działa w porządku. Przynajmniej u mnie. Co prawda temperatura podawana przez SmartGuardian to temperatura otoczenia procesora a nie odczyt z diody, ale w biosie na moim egzemplarzu płyty mam ~36c na boxie. "Prawdziwą" temperature rdzenia mozna odczytac np. najnowszym CoreTemp.

 

EDIT: Skakanie temperatury pomiedzy idle/full load jest normalną rzeczą. Temperatura rdzenia np. karty graficznej równiez skacze nawet o 10-15c w przeciagu 3s podczas obciązenia.

 

-Wstawanie za drugim razem...osobiscie mi to nie przeszkadza. Jezeli dobrze zrozumiałem, to Ty musisz wyłączyć komputer po pierwszym włączeniu i ponownie włączyć. Moja płyta tez wstaje "na dwa razy" tyle, ze po prostu wciskam power, nastepuje tak jakby reset i widać ekran POSTu.

 

-OC - Nie mozesz winic płyty za słabe podkręcenie procesora. Miałem 4 Athlony 3k+ na AM2, dwa szły na 2.7Ghz @ 1.475, dwa szły tak jak Twój. Po prostu trafiłeś słabą sztuke i tyle.

 

A jak wsadze tylko 20 pin i te 4 pozostale do proca?

Powinno ruszyć.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Abaddon+

 

ad1. kilku userom wiesza sie bios w tej zakladce. mnie osobiscie zaczla sie wieszac dopiero po pewnym czasie ale to tez nie zawsze :|

 

ad2. smart guardian i bios nie zczytuja temp z diody. do tego najlepiej uzywac speedfan/everesta

 

ad3. jestes chyba pierwsza osoba z taka dolegliwosca mobo. wyglada to na coldbug'a :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzesiu -nie obwiniam płyty za słabe oc ....niestety proc trafił się do d^%$

niestety na allegro nie ma selektów !! (bardzo dziwne , kupuje na allegro selekty od czasu athlona xp)

 

Ogólnie mavric@grzesiu thx za potwierdzenie usterek płyty teraz już na 100% wiem że nie ma sensu wymieniać

 

sprawdzę te "prawdziwe" temperatury w core temp ///zobaczymy

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wsadze tylko 20 pin i te 4 pozostale do proca?

U mnie tak działa bez problemów...

 

i też się wiesza w BIOSie... :(

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba. Bez tego komputer nie ruszy, z tej lini zasilany jest procesor.

nie trzeba - wtyczke 20pin mam wpiętą w gniazdo 24pin na płycie - komp chodzi bez zastrzeżeń

chyba miałeś na myśli wtyczke p4 która ZTCW zasila procesor

 

okazało sie ze kolega sobie sam poradził - po prostu zostały 4 wolne piny we wtyczce 24-pin na płycie :) komp działa bez problemów, wiec przejściówka chyba jest zbędna.

mam dokłądnie tak samo - żadnych problemów nie stwierdzono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba - wtyczke 20pin mam wpiętą w gniazdo 24pin na płycie - komp chodzi bez zastrzeżeń

chyba miałeś na myśli wtyczke p4 która ZTCW zasila procesor

 

Przecież o to pytał autor posta na który odpisałem ;) Gniazdo 4pin jest obok 24pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pamięci GeIL Dual 2x 512MB DDR2 533 MHz CL4 ale w biosie curent dram speed DDR 488 ,ustawienia narazie auto.

czy tak powinno byc ? jak uzyskac current dram speed = 533

Możesz zmienic dzielnik na wyższy/podniesc HTT. Tak powinno byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt wrozka nie jest... bezpieczne timingi to defaultowe :)

Podkrecaj powoli i sprawdzaj stabilnosc... jak dojdzie do tego, ze sie myli w SuperPi znaczy ze dalej nie ma juz co krecic, albo ze zle krecisz...

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowy i mam pytanie.

Mam sprzet:

Typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2, 2000 MHz (10 x 200)

Nazwa płyty głównej DFI Infinity NF UltraII-M2/g / NF SLI II-M2 / NFII-M2

Pamięć fizyczna 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM) GOODRAM PRO 2x1GB

Karta wideo NVIDIA GeForce 7600 GS (256 MB)

Zasilacz Topower TOP-400P5 U12

 

I mogl by mi ktos podac jakie moge ustawic bezpieczne timingi?

Czy ma ktos dla mnie jakies dobre rady co do tego sprzetu? Co by mozna jeszcze spokojnie podkrecic?

Dzieki. Mysle ze bedziecie mili dla nowego forumowicza :D

Nikt na tacy Ci nie powię co masz zrobić i jak, bo chyba tak byś chciał. Są działy tylko o podkręcaniu, są topici podwieszone jak podkręcać, szukaj i czytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...