Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

THX arek1313 podzialalo :D

 

Tak nad tym myslalem... ale jeszcze nigdy nie bawilem sie timingami, wiec wolalem to zostawic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki.

 

Mam ta mobo SLI, i czasem wyskakuje mi na początku coś takiego. a czasem nie.

Warning! Now System is in Safe Mode.

Please re-setting CPU Frequency in the CMOS setup.

i coś tam dalej click F1.....

 

co mam zrobić??? co sie dzieje?

jak rozwiązać ten problem?:)

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quattro, podczas ostatnich zabaw w biosie ustawiłeś za wysokie: HTT/mhz pamięci/stosunkowo za niskie V i płyta nie wstaje na zadanych ustawieniach i automatycznie się resetuje do stanfardowego HTT.

 

Rozwiązanie to po prostu podkręcanie mniejszymi krokami :wink:

 

MieH_M, skoro podziałało, to pochwal się jakimiś przyzwoitymi wynikami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arek1313 hehehe dopiero zaczalem :P screeny beda pozniej, na razie "sama teoria" :P

 

max HTT jakie mi weszlo to 350, 360 i juz nie wstaje... podbicie V dla chipa nic nie daje. Na chipie jest miedziany pentagram + Akasa 80 i temperatura w okolicach 40 stopni

 

Brisbane bez zmiany Vcore 2700 - orthos 30 min

Do 2800 potrzebuje juz 1.4 - teraz leci orthos

 

NIESTETY 3GHz nie uzykalem... zabootowal sie na 3012, ale orthos wywala po 1 min (vcore 1,5). Pozniej walne mu jeszcze 1.6 i zobacze czy przekroczy ta magiczna granice :P

 

Cooler CPU to Pentagram Freezone HP-100 ALCU LITE Temperatura na 2.8 to 46 stopni w Smart Guardianie i... 17 stopni i 25 stopni dla rdzeni w Core Temp

 

Pozniej bede edytowal tego posta, dorzucal screeny, jak bede pewny stabilnych zegarow :)

 

Pozniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z podkręcaniem i nie wiem gdzie leży jego przyczyna.

Na DFI max FSB jakie mogę ustawic to 270, przy mnożniku 3600+ Brisbane x9.5 i ta zależnością HT na x3. Mam wtedy taktowanie procka na prawie 2600 MHz. Wiecie może dlaczego nie mogę ustawic większego FSB ? Pamięci to 2x1024 Kingston 667 ale to raczej nie ich wina bo chodzą na tych ustawieniach przy CL4,a przy CL5 i tak nie mogę uzyskac większego FSB. Ustawiałem napięcie procka na 1.425 ale dalej nic. Może to wina zasilacza ? Modecom 350W. Na chipsecie i procku mam BOXowe chłodzenia ale dałem je na 100% więc raczej nic się nie przegrzewa, choc temp. chipsetu w IDLE przy FSB 270 to 56 C. Cholercia kupiłbym na niego coś lepszego ale nie wiem czy mi wejdzie pod kartę graficzna ASUS X1950Pro, bo jej boxowe chłodzenie jest dosyc spore. Macie pomysł dlaczego nie mogę dalej kręcic ? Możliwe, że płyta uwalona ? Chciałem ustawic mnoznik procka na x8 albo x9 żeby sprawdzic wyższe FSB ale komputer się nie uruchamiał. Tzn włączał sie ale było to piii, piii :) i trzeba było zworką ustawiac def BIOS.

Edytowane przez Bazoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quattro, podczas ostatnich zabaw w biosie ustawiłeś za wysokie: HTT/mhz pamięci/stosunkowo za niskie V i płyta nie wstaje na zadanych ustawieniach i automatycznie się resetuje do stanfardowego HTT.

 

Rozwiązanie to po prostu podkręcanie mniejszymi krokami :wink:

 

MieH_M, skoro podziałało, to pochwal się jakimiś przyzwoitymi wynikami :D

heh, tylko w tym rzecz że ja jeszcze nic nie kręciłem!!! To o co chodzi wkońcu??:o:O

jedynie co w Biosie zmieniałem to to rzeczy startował z twardego dysku.

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, tylko w tym rzecz że ja jeszcze nic nie kręciłem!!! To o co chodzi wkońcu??:o:O

jedynie co w Biosie zmieniałem to to rzeczy startował z twardego dysku.

Ciekawe...Zacznij od podstaw czyli podłączeń -zwłaszcza napięcia do płyty.Może coś luźno złapane i czasem, od drgań...Wiem ,wiem.Małe szanse :D .Zerknij na zworki(głównie resetową BIOSu) -może trzeba je ścisnąć, bo luźne i czasem "zapominają" o styku.Może bateria niedopchnięta(ale tez szanse bliskie zeru).Resecik BIOSu też nie zaszkodzi...Może pamięć nie wciśnięta dokładnie...Zerknij tez na kondensatory na płycie -nowe czy stare czasem się robią "większe" lub im dekielki wysadza...Wtedy tez mogą jaj z napięcia mi wyskoczyć.Zasilacz jak mniemam masz firmowy i mocny? Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...Zacznij od podstaw czyli podłączeń -zwłaszcza napięcia do płyty.Może coś luźno złapane i czasem, od drgań...Wiem ,wiem.Małe szanse :D .Zerknij na zworki(głównie resetową BIOSu) -może trzeba je ścisnąć, bo luźne i czasem "zapominają" o styku.Może bateria niedopchnięta(ale tez szanse bliskie zeru).Resecik BIOSu też nie zaszkodzi...Może pamięć nie wciśnięta dokładnie...Zerknij tez na kondensatory na płycie -nowe czy stare czasem się robią "większe" lub im dekielki wysadza...Wtedy tez mogą jaj z napięcia mi wyskoczyć.Zasilacz jak mniemam masz firmowy i mocny?

sprawdze potem podłączenie do płyty,

gdzie jest zworka resetowa BIOSU? konkretnie? (i w jaki sposób zresetowac?)

pamięc raczej dobrze3 siedzi.

kondensatorki sprawdzę również potem przy next odpaleniu.

bateria raczej dobrze siedzi.(chyba sie nie wyczerpała?)

a zasilacz huntkey 350AP.

 

a mam pytanie, czy może to zależeć również od systemu? np. zła płyta z systemem, i coś nie tak jest?

 

teraz jak odpaliłem to włączyły sie wentyle, i za 3 sekundy, wszystko sie wyłączyło, drugi raz odpaliłem i znowu tak samo, a za trzecim startnął mi już.

 

o co chodzi POMOCY!

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest zworka resetowa BIOSU? konkretnie? (i w jaki sposób zresetowac?)

A co, instrukcji obsługi nie było w komplecie?

 

teraz jak odpaliłem to włączyły sie wentyle, i za 3 sekundy, wszystko sie wyłączyło, drugi raz odpaliłem i znowu tak samo, a za trzecim startnął mi już.

Spróbuj aktualizacji biosu, czasem po oc takie rzeczy też mogą się dziać, różnie to bywa, może też być że uszkodzony zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, instrukcji obsługi nie było w komplecie?

Spróbuj aktualizacji biosu, czasem po oc takie rzeczy też mogą się dziać, różnie to bywa, może też być że uszkodzony zasilacz.

instrukcja po ANGIELSKU,

 

a OC nie trobiłem W OGÓLE!!!!!!!

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poszukaj obrazka w instrukcji gdzie jest napisane Clear CMOS, na płycie obook zworki też powinno być podpisane.

no znalazłem, ale w jaki sposób mam to zresetować?

przełączyć zworke, i włączyć kompa?

czy wyciagnąc zworke i właczyc kompa>? czy jak????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no znalazłem, ale w jaki sposób mam to zresetować?

przełączyć zworke, i włączyć kompa?

czy wyciagnąc zworke i właczyc kompa>? czy jak????

Myślę ,że najlepiej będzie jak wpiszesz w Google "jak zresetować BIOS" i inne podstawowe kwestie.Bez urazy ale to wręcz raczkowanie i szkoda się tu męczyć i powielać sprawę.JAk nic z powyższych nie pomoże to pisz.Aha -poszukaj coś w stylu "poradnik ustawień BIOSu" czy "ustawienia BIOSu".To się ci przyda tak czy siak.Wszystko masz dobrze podłączone do płyty?Zwłaszcza zasilacz(nie wiem jakie on ma wtyki napięciowe do płyty -jak nie wepniesz wszystkich przy najnowszych to tez zadziała -ale pełnego prądu nie dostanie.Ja nie podpiąłem 4pinowej do płyty z gapiostwa i chodził ale tylko "trochę".Potem było ok :D ). Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że najlepiej będzie jak wpiszesz w Google "jak zresetować BIOS" i inne podstawowe kwestie.Bez urazy ale to wręcz raczkowanie i szkoda się tu męczyć i powielać sprawę.JAk nic z powyższych nie pomoże to pisz.Aha -poszukaj coś w stylu "poradnik ustawień BIOSu" czy "ustawienia BIOSu".To się ci przyda tak czy siak.Wszystko masz dobrze podłączone do płyty?Zwłaszcza zasilacz(nie wiem jakie on ma wtyki napięciowe do płyty -jak nie wepniesz wszystkich przy najnowszych to tez zadziała -ale pełnego prądu nie dostanie.Ja nie podpiąłem 4pinowej do płyty z gapiostwa i chodził ale tylko "trochę".Potem było ok :D ).

zrobiłęm to co wyżej mi pisali, i przy pierwszy uruchomieniu po resecie biosu, jak narazoie ODPALIŁ PRAWIDŁOWO.

W biosie zmieniłem jedynie date godzine, i z cezgo ma startować

first(zosytawiłęm REMOVABLE czy coś w tym stylu, niewiem co to znaczy, zostawić tak??), second( DYSK TWARDY mam ustawiony), third(ustawiłęm DISABLED)

 

a co do poradnika, BIOSOWEGO, to poszukam, ale nie wiem czy znajde coś podobnego do tego BIOSA, jak amcie coś ju.ż wyszukanego to prosze o linka.

 

AHA, jak dalej bedzie tak to bede pisał.Narazie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS'y masz głównie różne wrsje award i ami, u ciebie jest award, różnią się tylko szczególami dodanymi przez producentów płyt, czyli np. opcje oc itp. a reszta zazwyczaj identyko.

 

Edit.

Tak pozatym mógłbyś zajrzeć do działu FAQ... ehhh, troche myślenia http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=9637

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aah, jak ja lubie jak n00b kupuje DFI i potem zadaje takie pytania jak powyzej :) ...

:damage_wall:

 

od czegos trzeba zacząć, to odpowiedźcie na powyższe pytania.

No tak trzeba zacząć od czytania, ew. jak już zaczynasz od dfi to na pewno nie od zadawania pytań na tym poziomie... Przecież wszystko jest w faq/googlach, może mamy jeszcze linki na tacy dawać? :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valentine, nie odpuszczaj Sępowi :wink: Złap jakieś 8x350 :D

 

Pozostałe ustaw metodą prób i błędów, czyli obniżaj póki komp nie wstanie, albo zrobi się niestabilny :wink: A te ustawienia typu DRAM Strenght (czy jakoś tak, nie chce mi się kompa resetować) nie zmieniaj, u mnie nic ciekawego nie wnoszą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te ustawienia typu DRAM Strenght (czy jakoś tak, nie chce mi się kompa resetować) nie zmieniaj, u mnie nic ciekawego nie wnoszą :wink:

Czasem ustawienia tego typu potrafią ustabilizować pamięci troche wyżej. Zależy od tego jakie się ma te pamięci, różnie bywa. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dzisiaj znowu to samo,

odpaliłem zaczęły chodzić wentyle i zaraz wszystko sie wyłączyło.

CO JEST GRANE?? pomóżcie, bo nie wiem co robić.

(Czy moiże to tbyć zależne od systemu?>?>? może mam "złą" płytę z systemem???)

(zlą czytaj=złą kopie.)

dopiero za drugim razem odpalił

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizowałeś bios na najnowszsy?

 

(nie, od tego nie może być zależne)

nie aktualizowałem jeszcze. (w sumie to głupio mi to mówić ale nie wiem do końca jak to zrobić)

 

dzisiaj odpalałem kompa 4 razy, i raz nie odpalił za pierwszym razem. (jak narazie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odpalił za pierwszym razem, ale DZIWNIE odpalił,

zaczęły chodzić wszytskie wentyle, po czym stanął wentyl od proca i wentyl na chipsecie. i uruchomił sie widomws , szybko sprawdziłem stopnie, w smart guardianie, proc miał 128stopni.

Sybko wyłączyłęm kompa, włączyłem jeszcez raz, kilka razy nie startnął , alw wkońcu zaskoczył, i sprawdiłem temty to proc ma 21 stopni, 25stopni.

 

kurde co jest nie tak z tym kompem??

 

EDIT:

a czy może się to dziać jak by była bateria słaba??? choć wątpnie, ale rożne rzeczy sie zdarzają na świecie.

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...