Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne pytanko, jaki cooler na NB naszej płytki? Ten mały głośny wiatraczek co tam aktualnie siedzi pozwala mi na prace przy 60C co mi się nie podoba...chciałbym kupić coś porządnego ale zeby nie trzeba było tego ciąć, giąć itd. coś polecacie?

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko, jaki cooler na NB naszej płytki? Ten mały głośny wiatraczek co tam aktualnie siedzi pozwala mi na prace przy 60C co mi się nie podoba...chciałbym kupić coś porządnego ale zeby nie trzeba było tego ciąć, giąć itd. coś polecacie?

 

niebieskiego zalmana chyba trzeba trochę przyginać przy dłuższej grafie

 

Ja mam pentagrama Freezone NP-40 Cu (ok25zł) + lekki nawiew 5V i temp ok 40C :)

Ja mam zamontowanego niebieskiego zalmana bez przycinania przy długiej grafie - 7900GS. Po prostu przełożyłem karte w slot PCIE2, pracuje w trybie x8 ale nie musiałem ciąć chłodzenia. Na wydajności również nic nie straciłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie, jak wyglada sprawa SLI na zwykłej Ultra II - M2 ?

 

Na czym polega hard mod (ołówek?) i czy jest to bardzo niebiezpieczne?

Gdzie dostane nowe stery ForceWare z obsługą SLI bo czytałem ze wystarczy wgrać takie stery i w razie włożenia 2 karty mozna ja aktywowac w sterach?

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ultrze chyba nie było problemów, ale M2/G ma nałożony jakiś silikon czy coś w tym rodzaju i cięzko to zdrapać, ale ktoś już to robił poszukaj w temacie bo było to poruszane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam na wstępie.

Of course posiadam DFI inf. Ultra 4-M2 bez G.

proces co w sig.

ram także.

 

Testowałem, bawiłem sie, kręciłem, motałem, czytałem, kombinowałem i doszedłem do 1 wniosku zakup DFI był bezsensowny. Zamiast kupić tanią płytę jakiego gigabyta czy abitania taniego zainwestowałem w DFI z myślą że wycisne ze sprzętu ostatnie poty i będzie działać szybciej sprawniej wykonywać różne czynności itp. No cóż po 99 stronach czytania zabawie w OC stwierdzam że zakup tego dfi to jedna wielka pomyłka :mur: Za płytę dałem 260zł za ram 215zł taka była jego cena w momencie zakupu za procesor 230zł. Równie dobrze mogłem kupić tańszą płytę władować do niej 4x1 ramu nawet 667 bo i tak na 800 poleci wszędzie i zawsze przy cl5. Kasa ta sama no a komp na pewno nie chodził by wolniej. Zapewne ilość ramu przyniosła by większą korzyść w czasie.

 

Może opisze teraz wyrywkowo co udało mi sie osiągnąć.

 

Ram testowałem różnie dla przykładu podam: procek zazwyczaj w okolicach 2,5 +/- 50mhz

800 1t 4 4 4 12 16 127.5 -||- itd. 2 4 2 reszta auto eversthome odczyt/zapis/czas 4378/2403/55ns

800 2t 4 4 4 12 16 127.5 -||- itd. 2 4 2 reszta auto eversthome odczyt/zapis/czas 4375/2400/54ns

900 2t 4 4 4 14 16 127.5 -||- itd. 3 6 3 reszta auto eversthome odczyt/zapis/czas 4755/2638/49.7ns

1000 2t 5 5 5 15 21 195 -||- itd. 3 6 3 reszta auto eversthome odczyt/zapis/czas 5139/2909/45ns

1000 2t 5 5 5 18 23 195 -||- itd. 3 6 3 reszta auto eversthome odczyt/zapis/czas 5172/2904/44ns

no i jak mniej więcej widać jakaś różnica jest. ale gdzie?? włączam gierki nadal to samo jak skakała tak nadal skacze/ konwertuje film z divx do dvd + czas nagrania płyty róznica miedzy 800 a 1000 jakies 3min na korzyść 1000 czas na 800 wyniósł jakies 1h 15min. / przy oglądaniu filmów słuchaniu muzy surfowaniu www 0 różnicy. :blink: no i po co to wszystko :| pójdę dalej za ciosem.

 

procek oj tu były przeboje :mad: generalnie def. 10.5 x 200 interesowały mnie raczej okrągłe wyniki.

na początek 10x250 procek stawał sie stabilny na tyle żeby uruchomić winde przy 1,425V

wlazłem test życie www/ gry / filmy / kilka smarków 3D róznice raczej nie zauważalne.

Jedyne co w smarku 2003 miałem wynik o jakies 200-300ptk większy przy karcie x800gt czyli znikomy, nie ważne czy pamięci szły na 750 cl4 czy 1000cl5 zawsze to samo w smarku. Jedyne co szybciej sie wiedźman odpalał na pamięciach ustawionych na 1000 przy cl5.

Kolejny przykład ustawienia procka 10x300 o dziwo wstał :damage_wall: do startu windy 1,475 wsytarczyło jednak pamięci za żadne skarby nie chciały ruszyć na 1000 czemu nie wiadomo i nikt wam na to pytanie nie odpowie. Nawet modyfikacje biosu , zwiększanie MAL na 6, 7, 8 i nic nie dawały. Ram nie ruszał i koniec zabawy jedyne co pozostaje to ram na ~750 cl4 i jazda na cl3 nie powyżej 700 ale to na marginesie tylko zaznaczam. Włączam winde ponownie test życie.

Kilka godzin zabawy ze 2 wiedźman no i smarku tutaj róznica także nie wielka 500-700ptk tylko na 2003 na 05 i 06 0 różnicy w granicach błędu pomiarowego czyli max 3% +/-.

 

Płyta bo o tym jeszcze nie wspomniałem chipset of course 63C na stock-u , głośny nie był raczej profilaktycznie wymieniłem na zalmana niebieskiego, grafa trochę zawadzała musiałem go skrócić o 2 rzędy żeberek :D temp pasywnie 70C w stresie nawet 77C . Niestety musiałem coś na niego założyć z pomocą przyszedł leciwy wiatrak od WR4 chodzący na niespełna 1000rpm. temp >50C i jest git. jedynie na ustawieniu procka na 10x300 i ramku na 750 temp sporadycznie przekracza 55C. :huh: .

 

Wnioski

Zakup DFI w tym momencie to ~250zł Allegro nówki da się spotkać czasem ,używki zapewne serwisowane jak znam życie ~190zł.

Bez zmiany chłodzenia na chipsecie mamy jakieś 50% szans ze wiatrak nie zacznie buczeć po 5 miesiącach. Więc trzeba kupić zalman, pentagrama + jakiś wentyl czyli sumarycznie ~40zł lub jeśli ktoś upadł na głowę thermal-a za ~80zł. Pamięci no bez nich zawsze nas będzie korcić i męczyć że ktoś śmiga na 800/900/1000mhz a my jedziemy na niecałe 700, więc kolejne +pieniążki do naszego kompletnie bezsensownego wydatku. Dziwne resety, raz się komp uruchomi raz nie,raz się zresetuje bios, a to coś zapiszczy czyli totolotek życia codziennego z DFI. A przyrostu wydajności jak nie było tak nie ma.

 

Więc generalnie odradzam tą płytę i jeśli ktoś ma ochotę z miłą chęcią ją sprzedam B-) bo ja już mam jej dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe geile nie są takie dobre. sam się na nich przejechałem, zamiast sprzedawać mobo pożycz od kogoś jakies w miarę dobre pamięci i pobaw się jeszcze raz. W czerwcu trafiłem na takie geile 800 co mi 720mhz cl4,4,4,12 przy procku na 2,5ghz sypały błędami, procek przy 2,8 na 1,5V i ram usawiony na 400 cl5 nie chciał być stabilny więc to moze byc jak u mnie wina pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... pytam bo chcę kupić goodramy pro 900

Z 900'tkami nie ma problemu, 610MHz na 4'kach śmigały u mnie (tu się skończył proc), ale to 2x512MB, nie wiem jak by się zachowywały gigówki, ale w ogólności bardziej do tego jak śmigają mem ma do powiedzenia proc niż płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe geile nie są takie dobre. sam się na nich przejechałem, zamiast sprzedawać mobo pożycz od kogoś jakies w miarę dobre pamięci i pobaw się jeszcze raz. W czerwcu trafiłem na takie geile 800 co mi 720mhz cl4,4,4,12 przy procku na 2,5ghz sypały błędami, procek przy 2,8 na 1,5V i ram usawiony na 400 cl5 nie chciał być stabilny więc to moze byc jak u mnie wina pamięci

Pamięci mordowałem goldmem i memtestem przy 2,3 realne około 2,25 bo więcej na geile nie ma sensu przy 1000 i cl5 chodziły cycuś :lol2: ale nie jak procek był na 3ghz, w ogóle to dziś ręce rozłożyłem na łopatki włączam 3dmarka 2003 bo sie bawię nową grafą i 0 różnicy czy jadę na 700cl5 czy na 800/900cl4 wynik ten sam. Teraz to już w ogóle zostawiłem wszystko na stock i mam to gdzieś jadę na 10.5 x 200 i ramy przy tym na 700 przy 1,8V i cl5 zupełne auto dosłownie mam to gdzieś.... :mur: [ciach!]iane wydajności na tym am2 i Dfi ... jak na soc A zapodałem 2,5ghz na procka i dałem cl2 na ramki to od razu było czuć że się komp zbiera lepiej, a tu NIC, NULL. DNO :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę wyznać, że też spodziewałem się czegoś więcej po tej płycie. Chociaż więcej udało mi się z niej wycisnąć, to nie widzę żeby miała zdecydowaną przewagę nad innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kolega ma DFI? DFI chyba nie gryzie się z D9, pytam bo chcę kupić goodramy pro 900

tak kolega ma dokladnie tą naszą kochaną płytke.. "najlepsze" jest to, że przy wyższym HTT memki nie wstają na def taktach :blink: ma briska 3600+ który na moich memkach wydusił 2,9GHz a na jego pamięciach jest przy 2,66GHz a memki muszą być ustawione na realne taktowanie 533 bo na 667 nie wstają... nie mam pojęcia co jest nie tak.. w chwili wolnego czasu sprawdze te jego pamięci u kogoś z innym mobasem.

ja się teraz zacząłem bawić moimi padacznymi memkami i jestem mile zaskoczony. Niedawno na 780 sie krzaczyły a dzis.. przy 820 już jestem.. może 3 miechy i 2,1V na nich im posłużyły?

BTW... w memteście 2.01 dziwnie mi wykrywa taktowanie pamięci... wykryło mi 496 kiedy było ustawione 408 czy coś koło tego... o co z tym chodzi?:P

Dołączona grafika

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kolega ma dokladnie tą naszą kochaną płytke.. "najlepsze" jest to, że przy wyższym HTT memki nie wstają na def taktach :blink: ma briska 3600+ który na moich memkach wydusił 2,9GHz a na jego pamięciach jest przy 2,66GHz a memki muszą być ustawione na realne taktowanie 533 bo na 667 nie wstają... nie mam pojęcia co jest nie tak..

Pomijając że DFI nie lubi się z Brisbane (bo tu nie w tym tkwi problem), to jest głównie wina proca że nie lubi się z memkami/dzielnikami (nie napisałeś jasno czy na twoich pamięciach proc pracował z 2,9GHz i div400), głównie to tu chodzi moim zdaniem ustawienie timingów ręcznie i o to jak proc zostaje konfigurowany przez BIOS na starcie. Jeśli na innej mobo cokolwiek (proc, mem) poleci zupełnie inaczej to znaczy tylko tyle że tamta płyta ma zluzowane ustawienia proca (bo DFI ma dość mocno uciaśnione). Poza tym nie od dziś i nie od czasów AM2 wiadomo, że im niższy dzielnik tym gorzej się proc kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Więc generalnie odradzam tą płytę i jeśli ktoś ma ochotę z miłą chęcią ją sprzedam B-) bo ja już mam jej dość.

 

Pamięci mordowałem goldmem i memtestem przy 2,3 realne około 2,25 bo więcej na geile nie ma sensu przy 1000 i cl5 chodziły cycuś :lol2: ale nie jak procek był na 3ghz, w ogóle to dziś ręce rozłożyłem na łopatki włączam 3dmarka 2003 bo sie bawię nową grafą i 0 różnicy czy jadę na 700cl5 czy na 800/900cl4 wynik ten sam. Teraz to już w ogóle zostawiłem wszystko na stock i mam to gdzieś jadę na 10.5 x 200 i ramy przy tym na 700 przy 1,8V i cl5 zupełne auto dosłownie mam to gdzieś.... :mur: [ciach!]iane wydajności na tym am2 i Dfi ... jak na soc A zapodałem 2,5ghz na procka i dałem cl2 na ramki to od razu było czuć że się komp zbiera lepiej, a tu NIC, NULL. DNO :mur:

A ja generalnie powiem tak - to, ze Twój procek nie podkręcił się tak jak tego oczekiwałeś czy to, że pamięć nie idzie powyzej iluś tam MHz, to nie jest wina MB tylko po prostu niezbyt podatnych na OC częsci. Poza tym nie wiem dlaczego oczekiwałeś, że po podkręceniu pamięci wynik w 3dmarku wzrośnie o jakieś duze wartości czy komputer nagle zacznie działać super szybko. Tak naprawdę, taktowanie pamięci ma duże znaczenie w benchach takich jak SPi, w normalnym uzywaniu nic to nie daje...(no prawie). BTW, jak juz tak narzekasz na DFI ;) Chyba nie myślisz, że na np. Abicie czy jakimś MSI o/c pamięci faktycznie skutkowałoby ogromnym wzrostem w 3dmarku? (jedynie w 2k1se byłaby różnica spora).

 

 

@ M-Power - to czy na swojej DFI mamy zaglutowane mostki czy nie to nie zalezy od tej nieszczęsnej literki 'G' przy nazwie płyty. Ona oznacza po prostu to, ze producent wyprodukował MoBo zgodnie z ROHS [; Odkryte mostki miały pierwsze sztuki DFI które wyszły z fabryki - moja płyta jest jedną z pierwszych, jak nie pierwsza na tym forum - zakupiłem ją w sierpniu 2k6. Mostki ma odkryte, ale jest to wersja Ultra M2/G.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając że DFI nie lubi się z Brisbane (bo tu nie w tym tkwi problem), to jest głównie wina proca że nie lubi się z memkami/dzielnikami (nie napisałeś jasno czy na twoich pamięciach proc pracował z 2,9GHz i div400), głównie to tu chodzi moim zdaniem ustawienie timingów ręcznie i o to jak proc zostaje konfigurowany przez BIOS na starcie. Jeśli na innej mobo cokolwiek (proc, mem) poleci zupełnie inaczej to znaczy tylko tyle że tamta płyta ma zluzowane ustawienia proca (bo DFI ma dość mocno uciaśnione). Poza tym nie od dziś i nie od czasów AM2 wiadomo, że im niższy dzielnik tym gorzej się proc kręci.

dokladnie nie pamiętam... DIV był chyba 533, potem sprawdzałem jego memki na podobnych, jesli nie takich samych ustawieniach i komp sie nie chciał nawet włączyć (brzęczyk sobie piszczał...) Z timingami sie troche bawiłem, luzowałem... ale nie przyniosło efektu (moze to mój skill :lol: ) jeszcze kiedyś w wolnym czasie spróbuje coś zrobić.. w razie czego będę pytał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja generalnie powiem tak - to, ze Twój procek nie podkręcił się tak jak tego oczekiwałeś czy to, że pamięć nie idzie powyzej iluś tam MHz, to nie jest wina MB tylko po prostu niezbyt podatnych na OC częsci. Poza tym nie wiem dlaczego oczekiwałeś, że po podkręceniu pamięci wynik w 3dmarku wzrośnie o jakieś duze wartości czy komputer nagle zacznie działać super szybko. Tak naprawdę, taktowanie pamięci ma duże znaczenie w benchach takich jak SPi, w normalnym uzywaniu nic to nie daje...(no prawie). BTW, jak juz tak narzekasz na DFI ;) Chyba nie myślisz, że na np. Abicie czy jakimś MSI o/c pamięci faktycznie skutkowałoby ogromnym wzrostem w 3dmarku? (jedynie w 2k1se byłaby różnica spora).

Oj grzesiu czytać należy uważnie... procek poszedł spokojnie na 3g ram też spokojnie na 1g ale nie dało sie ich razem zestroić przy tych taktowaniach no i proszę bardzo jedyny łącznik PŁYTA. Ktoś może powiedzieć że to kontroler w Brisbane no i ok dlatego był biosmod żeby zwiększyć MAL.

 

Kolejna sprawa nie napisałem że system by chodził szybciej na tańszej płycie. Jedynie zasugerowałem że zamiast dokładać ~80zł więcej do płyty i kilka dyszek więcej do ramu można by wziąć tańszą płytę i więcej ramu CO PRZYNIOSŁO BY LEPSZY EFEKT w przyszłości...

 

A co do marka/ większej wydajności w gierach to właśnie tego oczekiwałem po OC na DFI. Jakieś to AM2 takie nieudane... choćby na soc.A wystarczyło podnieść taktowanie proca i ramu o jakieś 25% (nawiązuje tutaj do moich ustawień na DFI 10x250 i ram 1000) i od razu sie dało odczuć różnice a tutaj NIC kompletnie NIC i delikatnie mówiąc jestem zawiedziony bo nie po to kupiłem DFI i mniej ramu. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek poszedł spokojnie na 3g ram też spokojnie na 1g ale nie dało sie ich razem zestroić przy tych taktowaniach no i proszę bardzo jedyny łącznik PŁYTA. Ktoś może powiedzieć że to kontroler w Brisbane no i ok dlatego był biosmod żeby zwiększyć MAL.

MAL może, ale NIE MUSI pomóc. Sprawdź an innej płycie potem marudź. W płycie między prockiem a pamięciami to tylko druciki są.

 

A co do marka/ większej wydajności w gierach to właśnie tego oczekiwałem po OC na DFI. Jakieś to AM2 takie nieudane... choćby na soc.A wystarczyło podnieść taktowanie proca i ramu o jakieś 25% (nawiązuje tutaj do moich ustawień na DFI 10x250 i ram 1000) i od razu sie dało odczuć różnice a tutaj NIC kompletnie NIC i delikatnie mówiąc jestem zawiedziony bo nie po to kupiłem DFI i mniej ramu. :mur:

A może pomyśl że to zależy od dzisiejszych aplikacji, gier czy czegoś tam że tą różnice czujesz albo jej nie czujesz. Ja tam podkręcając widzę różnice, choćby kilkanaście sekund w syntezowaniu i implementacji programu dla FPGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAL może, ale NIE MUSI pomóc. Sprawdź an innej płycie potem marudź. W płycie między prockiem a pamięciami to tylko druciki są.

Tak -po stokroć tak.Jemu chyba się sockety(z A) pomyliły i kontroler na płycie przypomniał dla RAMu.Dawno tu nie zaglądałem -u mnie wszystko buja pięknie(stabilnie -aj nawet zapomniałem co to mobo :lol: ) - i myślałem ,że wątki pomyliłem.Nagle DFI bee ,bo komuś się nie zestroiło :rolleyes: .O rany -to polecam "zwykłego" Asusa M2Ne -tam się pięknie dogra wszystko i zapewne jeszcze z 4x1GB....Co się potwierdza -DFI nie dla każdego.

Podkręcanie RAMu daje dla gier całe 1...2FPSy(i to niezbyt często).W podkręceniu procesora między moim "jak był se" ,a "jak go mam" już ....nie pamiętam ile(czas chyba na zmiany ale...kasa :wink: ) to różnicę widzę nawet nie patrząc.Kiedyś napisałem -3600Bri bez OC=CPU komunijne.Teraz już nawet nie.

Ja naprawdę nie kumam narzekania na tą płytę...Chyba niektórzy cudów od RAMu i CPU oczekują ,a potem na płytę zganiają.3GB na AMD to mało?Owszem -DFI ma swoje dziwactwa ale....Monika Bellucci też ideałem co do procenta nie jest ,a ja.....ech :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się przydarzyło: przestał mi się kręcić wentylator podłączony do gniazda System Fan.

 

Zmierzyłem napięcie i na środkowym bolcu 0 (zero)! Ustawiłem w Biosie na 100% i nic.

Macie jakieś pomysły co mogło się stać?

Wentylator w innym gnieździe działa.

To gniazdo było mi bardzo potrzebne do nawiewu!

Co robić? Nie chciałbym z takiego błahego powodu oddawać znowu płyty do serwisu (gwara).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wyjąłbym płytę, pożyczył(wyjął z szuflady :wink: ) lupę i obejrzał dokładnie wszystkie elementy przed próbą np. falshu BIOSu.Wszystko dokładnie bym obejrzał -mogło rozłupać diodę, kondensator czy coś....ale nie musiało.Niemniej możesz pomierzyć inne ,dostępne dla miernika punkty na mobo.Objaw ma niepokojący -znikające napięcia to najczęściej objaw upadku sprzętu(elementów) lub po prostu problemu ze stykiem czy zwykłego "się wypięcia" jakiejś wtyki czy czy czegoś "co się wpina".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wyjąłbym płytę, pożyczył(wyjął z szuflady :wink: ) lupę i obejrzał dokładnie wszystkie elementy przed próbą np. falshu BIOSu.Wszystko dokładnie bym obejrzał -mogło rozłupać diodę, kondensator czy coś....ale nie musiało.Niemniej możesz pomierzyć inne ,dostępne dla miernika punkty na mobo.Objaw ma niepokojący -znikające napięcia to najczęściej objaw upadku sprzętu(elementów) lub po prostu problemu ze stykiem czy zwykłego "się wypięcia" jakiejś wtyki czy czy czegoś "co się wpina".

Dzięki za konkretną i sensowną odpowiedź!

Jak myślisz czy powinienem szukać w pobliżu gniazda, czy na całej płycie?

Teraz sobie przypomniałem, że wcześniej mierzyłem w tym gnieździe napięcia i mogłem, chociaż nie zauważyłem tego, lekko musnąć sąsiednie bolce. Zakładając, że tak się jednak stało, to co mogło paść? Zaraz obok tego gniazda jest malutki kondensatorek, czy może on być jakoś związany z nim? Ale czy kondensator od razu by się spalił?

Zaraz wyjmę płytę i obejrzę.

 

 

Dodane 4 marca 2008:

Wczoraj wyjąłem płytę i dokładnie obejrzałem pod lupą. Nie znalazłem nic poza śladami wlutowania kondensatorka w okolicy gniazd USB. Parę tygodni temu oddałem płytę do serwisu w ramach gwarancji. Przy odbiorze, dostałem zapewnienie, że płyta jest wymieniona na nową! I jak tu wierzyć ludziom?

Przy okazji pomierzyłem napięcia na tranzystorze o oznaczeniach RH69 BCP69, który jest w pobliżu tego gniazda i okazało się, że są takie same jak na bolcach gniazda System Fan. Nie wiem za co jest odpowiedzialny ten tranzystor? Podobny tranzystorek jest obok sąsiedniego Chipset Fan i na nim są takie same napięcia jak na bolcach gniazda Chipset Fan. Przy każdym z tych gniazd jest również malutki kondensatorek, może to on padł? Ale, żadnych śladów nie widać.

Już nie wiem co robić? Brakuje mi tego gniazda a nie uśmiecha mi się znowu lecieć z płytą do serwisu.

 

Przy okazji: czy wie ktoś może gdzie można odczytać numer seryjny płyty głównej? Chodzi o taki numer, który zaczyna się literką U (np. coś takiego: U65xxxxxx). Szukałem na płycie i nie zauważyłem.

Edytowane przez piotrlaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie... Nie wiecie czy jest gdzieś nowszy Bios pod tę płytę główną?. Używam modowanego biosiku z 18.10.2007 przerobionego przezemnie, powiem szczerze, ze wszystkie resety htt zniknęły właśnie od tamtej pory . Jeśli macie jakieś nowsze biosiki to chętnie potestuje . Pozdrawiam.

Edytowane przez Krzysztof24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W postach 2950 i 2956 napisałem o memkach kolegi.. no i wziąłem je do siebie jeszcze raz sprawdzic no i dalej masakra... dowiedziałem sie także od kolegi że jednostronne kości nie lubią się z AMD... niedługo rekolekcje to może uda sie do kogoś z intelem wpaść i zobaczyć jak one chodzą i przy okazji w pewnym stopniu potwierdzić teorię (no chyba ze się co do tego mylę, tak samo kolega).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. dowiedziałem sie także od kolegi że jednostronne kości nie lubią się z AMD...

No jak w ogóle to jednostronne kostki 1GB (czyli z chipami o gęstości 1GBit'a), osobiście takich nie sprawdzałem ale na chipach 512MBit nie zauważyłem żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...