Skocz do zawartości
Daamain

Generic Host Process For Win32 Services

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

No to faktycznie ktoś musiał znów zaszaleć w sieci i porozsyłał jakieś śmieci.

 

Mnie to trafiło gdzieś około godziny 21.00 i charakteryzowało się tym, że necik się sam rozłączał i przestawały działać stery od dzwięku.

 

Wystarczy tylko wymusić w firewall'u zamknięcie wszystkich portów i dopuszczanie każdego programu od nowa. U mnie na Pandzie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='13 sie 2006, 19:18' post='2270945']

No to faktycznie ktoś musiał znów zaszaleć w sieci i porozsyłał jakieś śmieci.

 

Mnie to trafiło gdzieś około godziny 21.00 i charakteryzowało się tym, że necik się sam rozłączał i przestawały działać stery od dzwięku.

 

Wystarczy tylko wymusić w firewall'u zamknięcie wszystkich portów i dopuszczanie każdego programu od nowa. U mnie na Pandzie pomogło.

Mozna by się w to bawić, ale sposob z programem który podalem jest duzo prostszy i szybszy, nie musisz od nowa dopuszczac programow itd, dwa klikniecia, restart i po sprawie :) Nawet go instalowac nie trzeba.

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poblokowałem porty tym programem i teraz nie mam problemów z tym że net przestał chodzic normalnie :P nawet wgranie google trwa pare sekund o downloadzie na poziomie 10kb/s nie wspominając.

Które porty zablokowales? Powinny byc zamknięte tylko pierwsze dwa od góry. Masz neostrade czy cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloknąłem dwa z góry (DCOM RPC i RPC Locator) a mam DSLkę 2MB od TPsy (inna niż neostrada)

 

EDIT: KamilM o ile się nie mylę to masz wszystko na odwrót ;)

Edytowane przez ping182

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wlasnie po 30-40 minutach znów mi to wyskoczyło icon_sad2.gif.

 

Miałem wszystkie wyłączone, procz NETBios:

Czytaj co tam pisze, nie sugeruj się czerwonym znaczkiem :P Miałeś wszystkie odblokowane. Gdy są zamknięte znaczek jest ZIELONY.

 

Bloknąłem dwa z góry (DCOM RPC i RPC Locator) a mam DSLkę 2MB od TPsy (inna niż neostrada)

Sproboj odblokowac jeden z nich, a potem drugi i zobacz jakie bedą efekty przy roznych kombinacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odblokowalem wszystkie - net śmiga jak marzenie, teraz będe kombinował który z tych dwóch portów moge zamknąc. Mam nadzieje że nie stane przed dylematem albo net albo error

edit: wyszedł jednak taki dylemat :) albo net albo error. Mam nadzieje że będzie do tego kiedyś jakaś łatka

Edytowane przez ping182

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokladniej co jest. Jak zablokujesz jeden port wciaz dostajesz error? Pokombinuj jeszcze z innymi portami, nie tylko tymi dwoma. Ewentualnie sproboj zrobic to samo innym programem ale watpie zeby pomoglo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przyblokowalem 445 i 135. i narazie nic nie wyskakuje juz od 10minut. dobry znak:)

No to teraz coś jeszcze dodam.

 

Te porty to z opisu ze strony MS.

 

Ostatnio wyszła bardzo krytyczna aktualizacja na nową dziure w systemie.

 

http://www.microsoft.com/poland/technet/se...n/ms06-040.mspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc po odblokowaniu dwóch pierwszych portów net mi chodzi z normalną prędkością ale cały czas mam te errory, gdy zablokuje tylko jeden z nich dostaje errory i net ledwo śmiga, po zablokowaniu dwóch nie wyskakuje mi error ale internet nadal ledwo śmiga. Cała nadzieja w tym że ktoś wymyśli fix-a jak w przypadku blastera. Swoją drogą ciekawy jestem jaką krzywdę może nam wyrządzic ten wirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zablokowalem 2 z gory i chodzi net - są jakieś konsekwencje tego że sie je blokuje - czy trzeba instalowac łatę - czy mozna zostawić tak ?

na razie bez errorów B-)

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zablokowalem 2 z gory i chodzi net - są jakieś konsekwencje tego że sie je blokuje (czy trzeba instalowac łatę czy) mozna zostawić tak ? ( na razie bez errorów

Na razie nic nie wiadomo o konsekwencjach.

 

ping182: Co dzieje się u ciebie jesli zablokujesz drugi port z gory tak jak luk3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi być na to jakaś łata, może lecicie bez uaktualnień na "najpopuraniejszym" wydaniu windowsa xp sp2 pro w Polsce,

ja mam sp2 eng z uaktualnieniami z lipca i nic takiego nie złapałem :?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem tą łatkę, odblokowalem porty a net dziala :) Mozna spokojnie instalowac tą łatkę i (na razie) zapomniec o problemach :) Na wszelki wypadek jednak zostawie sobie ten programik, kiedys moze wystapic podobny problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

Ja mam czysty XP + SP2 i jakoś nie mam żadnych problemów. Z tych 5 opcji zamknięte mam wszystko prócz NetBIOS (lan) i UPNP (programy P2P). Żeby było śmieszniej, to moim firewallem jest firewall z Windows.

Program WWWC znam od dawna i używam go zaraz po instalacji SP2 - jeszcze przed podłączeniem z siecią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe ze to wina ktorejs z latek microsoftu. Mój znajomy na SP2 nigdy nie instalowal zadnej latki i nie mial zadnych problemów z internetem. Po instalacji tej najnowszej latki jest sens jeszcze blokowac te porty czy mogą pozostac otwarte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dzieje się u ciebie jesli zablokujesz drugi port z gory tak jak luk3?

wydaje sie że wszystko działa pingi w normie w ET zaraz skonfiguruje domowy lan i zobacze czy wszystko gra

edit: lan też działa - jak zwykle zeszło mi zanim go uruchomilem ale z softu bywam cieniutki ;/

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z zablokowanymi dwoma portami dziala wszystko bez zarzutu. LAN domowy (udostepniam internet na drugi komputer przez swoj;) dziala elegancko. Bez problemow.

Nawet nie instalowalem tej latki, bo komp musi dzialac bez restartu jak narazie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...