Skocz do zawartości
mechl!n

Akwarystyka

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie nie jestem do końca przekonany co to jest za gatunek- w zoologu nie pytałem , odpowiednich fot nie znalazłem a własnych nie dam rady zrobić- siedzą sobie te maleństwa w chaszczach i nie sposób ich wypatrzyć- czasami jakiś przepłynie z kąta w kąt.

Mam je już ponad pół roku i mają max z 2-2.5cm. Mają stosunkowo dużą "przyssawkę"- tak z 1/5 całej ich długości oraz raczej ostro zakończoną głowę- więc to chyba nie syjamy (tak se gdybam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanko ,

jak długo może stać woda w akwarium żeby nie osadziły się glony na ściankach, w którym nie ma ani roślin, ani żwiru , a woda jest tylko "napowietrzana" pompką ?

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni jeśli jest akwarium oświetlone a pół wieczności jeśli jest całkiem zaciemnione :)

 

domyślam sie ze to masz odstawioną wode do podmiany (mam racje?)

u mnie woda do podmiany stoi zawsze ok tygodnia i pojawiaja sie tylko minimalne ilosci glonów (na szybie od strony okna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni jeśli jest akwarium oświetlone a pół wieczności jeśli jest całkiem zaciemnione :)

 

domyślam sie ze to masz odstawioną wode do podmiany (mam racje?)

u mnie woda do podmiany stoi zawsze ok tygodnia i pojawiaja sie tylko minimalne ilosci glonów (na szybie od strony okna)

nie zgadłes :lol:

 

pomyslałem sobie zeby zrobić z akwarium moda budy w którym były by dwie ścianki i pomiędzy nimi była by bulgocząca woda która była by dodatkowo oświetlona przez ledy lub katodę :D, ale jak maja sie zrobic glony po tygodniu to nie mam co mysleć o tym :lol:

 

ale pomysł chyba mam ciekawy ?

 

ps. moze woda destylowana by sie nadawała :D ?!

 

pozdro wszystkim :P

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie dotyczace akwarystyki. Czy Ksiezniczka z burundi moze zyc z mieczykami i gurami? Czy jest to rybka agresywna? oraz czy moze zyc w temperatuze 23 stopni?

z gory dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. Zastanowilo mnie to powniewaz widzialem w sklepie jak trzymaja je z gurami.

 

Dzieki za odp. Zastanowilo mnie to powniewaz widzialem w sklepie jak trzymaja je z gurami. A czy sa jakies łagodne pielegnice ktore nie wymagaja duzego akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramirezy, Kakadu- bardzo fajne rybki, troche wrażliwe, jeśli jednak troche o nie zadbasz to powinny sie dobrze trzymać (ważne dla nich są odpowienie parametry wody: pH ok 6-6,5, twardosć ok 5-10*N)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesują pielęgnice to mam stado Akar Błękitnych, wszystkie z mojej własnej chodowli, mam ich tyle ze musze się pozbyć przynajmniej 80% z nich, osobniki o rozmiarach 3-6cm ;]

 

Ryba raczej agresywna ale jeśli trzyma się ją z innymi gatunkami o podobnych rozmiarach to wszystko jest OK, ja np mam w akwa glonojada i kirysnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec preparat "omnipur" nic nie pomaga, dzis padl samiec zebry, a u drugiego wystepuja takie same objawy jak u tego zdechlego :mur:

 

zachowanie rybki w akwarium http://rapidshare.com/files/2394976/rybka.avi.html

Edytowane przez heryf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o to ja sie pochwale moim mini akwa ;]

Zbiorniczek ma 30l (40/25/30), oczyszcza go i napowietrza filtr aquaEl fan mini 260 l/h, a ogrzewa grzalkaz termoregulatorem o mocy 75w (temperatura wynosi 26 stopni). Obsada to 4x gurami dwuplamisty (2 zlote i 2 niebieskie), dwa mieczyki, dwie Kosiarki i slimak ampularia. Roslinnosc to 5x kabomba i 2 x moczarka + dwie sztuczne roslinki. Na podlozu jest mieszanina zaokraglonego zwirku z bialymi kamyczkami. Ryby sa karmione czarnym i zielonym Tropicalem w platkach. W styczniu planuje zakupic wieksze akwa a wnim umiescic pyszczaki yellow. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz gurami, kosiarki i mieczyki w 30 litrach wody?!

Te ryby nadają sie do akwarium od 100 litrów w zwyż, w 30 litrach to możesz gupiki lub parke bojowników/prętników karłowatych trzymać.

 

Biedne rybki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po totalnej rewolcie w akwarium (wymiana wody, płukanie całego żwiru, mycie akwa, itp)- aktualnie wygląda ono tak:

 

Dołączona grafika

 

Mam spokój na pół roku- jak pisałem wcześniej właśnie co pół roku robię rewolucję.

Wprawdzie nie wygląda tak okazale jak na poprzednich fotach (dżungla) ale to tylko kwestia czasu i nawozu.

 

Rybom przypasiła świeża woda- 2 dni po ich wpuszczeniu żałobniczki odbyły tarło (bardzo widowiskowe). Teraz czekam, aż zaczną trzeć się kirysy- u mnie to standardowa procedura po wyczyszczeniu akwa.

 

A oto małe 20l akwarium- kotnik- mieszkańcami są małe platki/platynki:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mechl!n

chce Ci sie co pół roku przekopywać akwarium?

Mój baniaczek jest bez restartu już od ok 5 lat, jedyne co robie to wymiana 30% wody co 2 tygodnie i przy okazji odmulanie dna.

 

@ heryf

Wypróbuj nadmanganian potasu (do kupienia w aptece, fiolka ok 5zł), 1 tabletka (0,1 g) na 10 litrów wody, przy okazji podnieś temperature i mocno napowietrzaj wode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy

Mam (chyba) zielenice. Pełno włosków małych pływa w wodzie, na roślinach kożuszek zielony się tworzy. Łatwo schodzi, ale wole żeby go nie było rzecz jasna. Na szybach to się też osadza tak promieniście, też włosy

Moja propozycja - dziś podmieniam wode jak co tydzień i zakrywam akwarium na 3 dni kocem. Hmm ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na 1 zdjęciu to nie same glony, ale mech jawajski w glonach ;)

Nawozić nie nawożę, jedynie na początku (2 miesiące temu) dałem tabletke pod korzenie

 

Dziś zmieniłem wode jak zawsze, około 20% i we wtorek zmieniam znowu tyle samo, później w czwartek następnie sobote - czy to zaszkodzi ? Chce się pozbyć tych włosków i sądze, że to rozwiąże problem. Poza tym częste podmiany ponoć rozwiązują problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fuj- mam to świństwo w oczku wodnym- o ile dobrze rozszyfrowuję zdjęcia. Nie wiem czy jest na to jakiś środek- w oczku pozostaje mi czyszczenie mechaniczne- jak sobie odpuszczę zarasta w diabli. Rośnie toto do długości tak z pół metra.

Co ciekawe w akwarium pada- łowiłem w oczku dafnie do akwa i kilka razy nieumyślnie wraz z planktonem wpadło do akwa kilka włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemii używać nie chce... za to ze służby mam otoski oraz glonojada, jednak nie jest to zbrojnik. Ale otoski są, więc ? czemu nie pomagają eh :(

Ponowie pytanie - czy jeżeli co 2 dni będe podmieniać 7L z 40L akwarium to czy to coś zaszkodzi ? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...