Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie z innej paczki, jakiego HT link nie przekraczać na KN9 i Brisbane 3600+? Standardowo wynosi 1000. Jak widziałem screeny to po OC nie są tu duże wartości. A tak na co dzień może to być np. 1200?

Poniżej 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michael : Abit kn9 ( co na początku)?

Właśnie dzisiaj w nocy składałem kompa na KN9 (pł. z Agito) dostałem

w tym tygodniu , proc X2 4000+ Brisbane ; wszystko ładnie wykrywa!

Nic tylko składać. W sklepach zdaje się wszędzie już mają KN9 z biosem 1.2

 

Pozdro.

PS . Też miałem przygodę w nocy z tym składanym kompem , bo FDD

dawało zwarcie na lini 12V i komp martwy, żadne wentylatory , nic!,

dioda zielona się nie zapalała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kazdy atek x2 4000 jest na rdzeniu birsbane, bo w proline nie pisze niz o rdzeniu zabardzo

Aktualnie tak. Dawniej byl jeszcze X2 4000+ 2x 1MB cache :). Ale AMD zaprzestalo produkcji procesorow z 2MB cache :).

 

Male porownanie:

http://amdcompare.com/us-en/desktop/detail...n=ADA4000IAA6CS

http://amdcompare.com/us-en/desktop/detail...n=ADO4000IAA5DD

Edytowane przez d0b0c0p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem KN9 z Agito:)

Jakie memki brać do 400PLN?

Dzięki za nie besztanie z błotem...

 

...acha ma być 2*1GB.

 

Najchętniej @1000

9,5*316@667 jeśli dobrze liczę :D

elpidy najlepiej sie kreca i sa najbardziej wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elpidy najlepiej sie kreca i sa najbardziej wydajne.

?? a od kiedy to?

 

 

@suchyjastrzab: bierz Goodramy Pro 800 albo 900 na Micronach ew. OCZ Platinum rev.2 (nie rev. 1) na Promosach. Nie bierz Patriotow 800 LLK, bo teraz sa (od jakiegos czasu) na Elpidach i 1000 CL4 nie wycisniesz z nich (a z tych, co ja proponuje powinienes dac rade - pisze tak ("powinienes"), zebys potem nie mial do mnie pretensji, jak ew. cos by nie poszlo). Albo A-Data 800 Vitesta EE - tansze niz OCZ, a tez co najmniej na Promosach lub nawet Micronach.

 

Ew. jak nie zalezy ci na CL4, to bierz duzo tansze Kingmaxy 800, ktore robia spoko 1000 na CL5 i sa tanie.

 

 

===

 

z innej beczki: na skrinach z BIOSu tej mobo czesto widze tRFC0-3 for DIMM1-4 ustawione tak:

 

105

75

75

75

 

 

pytanie: czy BIOS sam sobie ustawia takie wartosci - niezaleznie, ile i jakie moduly (pojemnosc) sie wlozy? Np. jak ustawia tRFC0-3 przy 2x1GB lub 2x512MB? Co jesli sie wlozy 2 lub wiecej moduly o roznej pojemnosci np.

1GB + 512MB lub 1GB + 512MB + 256MB? (nie mowiac juz o 2GB + 1GB + 512MB + 256MB, jesli to odpali w ogole).

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że te będą oki?

http://www.allegro.pl/item215503811_kingma...p_warszawa.html

Jeśli nie tak, to dajcie linkę.

 

Z tymi czasami to nie dojdziesz - tylko metody prób i błędów.

Ja bym zaczął od 127,5 na wsie banki.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki jeśli to pytanie już było..

działa Wam na Kn9 FanEq na 3 pinowym chłodzeniu?

chłodzonko jest podłączone pod gniazdo sysfan

zaraz po złożeniu kompa nie działało, tzn nie działały ustawienia z biosa wiec używałem programu AbitEq.. potem zainstalowałem sterowniki cool'n'quiet i włączyłem c'n'q w biosie i nagle faneq zacząl działać spod biosu.. tzn wiatrak na Cpu zwolnił od razu po włączeniu kompa.. a teraz znów coś się spierniczyło.. i spod Biosu nie działa.. zauważyłem bawiąc się opcjami, że nie działa jeśli ustawiam referencje na cpu(ale wcześniej jakoś się załączyło).. nie ważne jakie temperatury ustawie żeby pilnował wiatrak chodzi na maksa.. a jeśli ustawie referencje na system wiatrak posłusznie zwalnia.. jakie to poprane :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki jeśli to pytanie już było..

działa Wam na Kn9 FanEq na 3 pinowym chłodzeniu?

Ja wywaliłem FanEQ w BIOSie (przynajmniej dla SysFan'a), bo mi obniżało RPM Tacens'a z 1200 do 600 (nie instalowałem sterowników C'n'Q)... Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 pinowe chłodzonko i musi być podłączone pod gniazdo SysFan żeby działała kontrola obrotów.. (przynajmniej tak jest w instrukcji napisane :) ) więc w biosie musi być włączone FanEq dla SysFan z referencją na temp. z CPU, ale ta referencja właśnie nie działa

Edytowane przez Finwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke wysoka. To jest najnowszy bios? Bo jesli nie to tu może byc problem.

Ja nie miałem żadnych prolemów z regulacją nawet dwóch wentyli na raz z tego złącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się wysoka, ale robiłem już absolutnie wszystko żeby ją obniżyć :) i nie mogę.. mam arctic freezer 64 i ArcticSilver 5

A bios jest na pewno najnowszy podrzucam screeny z CpuZ

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

odczyt z Everest'a

Procesor 47 °C (117 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 26 °C (79 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 26 °C (79 °F)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe.. ale bardziej mnie wkurza, że mi ta kontrola obrotów nie działa.. nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na chłodzenie z pwm (czy jak to sie nazywa)

ciekawe czy nie dostałem jakiejś płyty ze zwrotu :/ hmm. na pudełku nie było żadnych plomb, płyta w środku była w folii antystatycznej, ale nie było też na niej żadnej plomby /naklejki a przeważnie chyba coś takiego jest?

Edytowane przez Finwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy nie dostałem jakiejś płyty ze zwrotu :/ hmm. na pudełku nie było żadnych plomb, płyta w środku była w folii antystatycznej, ale nie było też na niej żadnej plomby /naklejki a przeważnie chyba coś takiego jest?

U mnie nie było, zresztą nigdy nie było odkąd kupuję sprzęt komputerowy.

 

W pudełku Abita znalazłem nawet reklamę D-Link'a, o wrzucenie której podejrzewam Agito :lol2:.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie, jakie są najlepsze sterowniki do macierzy RAID0?

Ściągnąłem najnowsze ze strony abita, zgrałem na dyskietkę, podałem je podczas instalacji XP i przy pierwszym uruchomieniu errror i za każdym uruchomieniem restart. Zainstalowałem te z płyty i winda się uruchomiła ale dziwnie z wydajnością i wykresy jakieś nijakie według HDTach

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie, jakie są najlepsze sterowniki do macierzy RAID0?

Ściągnąłem najnowsze ze strony abita, zgrałem na dyskietkę, podałem je podczas instalacji XP i przy pierwszym uruchomieniu errror i za każdym uruchomieniem restart. Zainstalowałem te z płyty i winda się uruchomiła ale dziwnie z wydajnością i wykresy jakieś nijakie według HDTach

To kwestia sterowników do płyty głównej. Jak płyta jest na nF4 to najnowsze 6.86 są troche gorsze od starszych 6.85.

Reszta zalezy od użytych dysków i fabrycznego firmware.

 

Nie spodziewaj się cudów po FakeRAIDie

Ten "fake raid" jest w zupełności wystarczający dla większości użytkowników :wink: Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kwestia sterowników do płyty głównej. Jak płyta jest na nF4 to najnowsze 6.86 są troche gorsze od starszych 6.85.

Reszta zalezy od użytych dysków i fabrycznego firmware.

Ten "fake raid" jest w zupełności wystarczający dla większości użytkowników :wink:

Płyta główna to KN9, zainstalowałem te 6.85 i wykresy nadal takie same :mur:

Dyski to Barracuda 7200.10 2x 160GB, wcześniej pracowały w macierzy na Abicie IS7 i wyniki były zadowalające, najwyższy transfer na poziomie około 165mb

 

 

Chyba zrezygnuję z macierzy, jak to ma tak wyglądać :lol: a tak w ogóle RAID0 chyba dużo nie daje, jeżeli pracuję na małych plikach i w wydajności w grach?

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...