Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Ten co podał DeyWies jest właśnie na stronie zenfista. A jesli oni go podają to uważam że jest dobry. Są jakby nie było autorytetem w tej dziedzinie.

dokladnosc rzedu kilku watow w stosunku do pomiaru .... oczywiscie uwzgledniajac straty.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pisalem juz o moim problemie w dziale "Pamięci RAM", lecz poza straconymi kilkoma godzinami, oraz wymianie kilkunastu PW z jednym z uzytkowników forum, nie osiagnałem nic. Ow user polecil mi napisac rowniez w tym dziale i tu szukac pomoac. No ale do rzeczy....

 

Mam na skladzie Geile Ultra 2x512 i kupe problemow z nimi zwiazane.

GoldMemory wysypuje sie przy kilku ostatnich testach w okolicach 96-98% (zawsze te same błędy w kolejnych iteracjach). Orthos w blendzie wysypuje sie niemal na samym poczatku testu.

Super PI bez problemu wylicza 16M liczby.

Podniesienie napiecia >2V powoduje zwisy i restarty kompa.

Na pokładzie mam zasiłke ModeCom 350W ktora zbuta dodaje jakies 0.04V do zadanego przezemnie napiecia i skacze ono +/- 0.02V w trakcie pracy. Czy to normalne?

Takie same objawy sa zarowno dla defaultowych jak i dla manualnych ustawień pamieci. Co jest grane? Czy pamieci sa trafione? Czy moze zasilacz? Czy moze cos innego.

Dodam jeszcze ze płyta głowna to Abit KN9 (bios 1.2) a procesor Athlon x2 3600+ na brisbane. Nie bawilem sie w OC, no moze minimalny pozwalajacy wyciagnąc 400MHz z tych pamieci. Dodam jednak ze dla standardowych ustawien (360MHz) rowniez występowaly wspomniane problemy.

Problemy występuja zarówno dla pamieci umieszczonych w slotach 1-2 jak i 3-4.

Prosze o pomoc bo juz sam nie wiem co robic.

Zapusciłem rowniez memtest86+ v. 1.7, ktora to niedosc ze sypie errorami to ustawia dziwna czestotliwosc dla pamiedzi. Dzieli cz. procka przez 4 tj dla 1900 daje 475MHz a dla 2000 500Mhz. Czy to normalne?

Od razu trfc (najlepiej dla wszystkich slotów) zwiększ na 195ns. Albo 192ns - nie pamiętam ile jest dokładnie - i prawdopodobnie problemy znikną :)

 

Radze przeczytac ten wątek od początku do końca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwszą czynnością po odpaleniu komputera było ustawienie tRFC na 127,5ns dla wszystkich banków no i problemów żadnych nie mam ;).

Niestety zmiana trfc na 127,5, 190, ani nawet na 3** (nie pamietam dokladnie ile) nie rozwiazalo problemu. Takie same objawy dla roznych napiec. nadal dla napiecia wiekszego od 2V mam bluescreeny+reset

 

Prcesor cały czas mam ustawiony na 9.5x200 bądź 9.5x211. Pwinienem moze zmniejszyc mnożnik?

Edytowane przez Lord_Raven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy spotkał się już ktoś z Was z problemem jakichś takich zakłóceń przez które nagle pojawiają się komunikaty w WIN XP o wykryciu jakiegoś nierozpoznanego urządzenia USB? U mnie zawsze się to dzieje gdy w pobliżu budy mam telefon komórkowy gdy ten akurat zbiera np. sygnał GSM albo gdy ktoś do mnie dzwoni/smsuje. W momencie takiego zakłócenia komputer się unieruchamia (mysz i klawa nie reagują) aż do momentu kiedy oddalę telefon. Na NF7-S 2.0 miałem to samo :blink: . Ciekawe czy to wina akurat tego telefonu czy ABITY tak poprostu mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

mam pytanie zna ktos jakis sklep gdzie jeszcze mozna dostac tego abitka :P

procz allegro i pcprojekt ? z gory dziekuje

z tego co ja widze to są tylko na allegro i pcprojekt, ja kupiłem kumplowi KN9 z allegro od arche za 270zł, przelewik na konto i płyta była już na drugi dzień, spiesz się zostało już mało tych płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja widze to są tylko na allegro i pcprojekt, ja kupiłem kumplowi KN9 z allegro od arche za 270zł, przelewik na konto i płyta była już na drugi dzień, spiesz się zostało już mało tych płyt.

270zł? wow, ja dałem 245pln :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Czy goodramy 667mhz na micronach działają na Abicie KN9 ?

Trudno było poszukać? Oprócz tego, że w temacie roi się od opisów tego mobo z tymi pamięciami to wszystko ok <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do ilu można na tej płycie podnieść napięcie na cpu, mem i do ilu średnio fsb można spokojnie na niej wyciągnąć?. Przepraszam z góry za takie banalne pytanie ale nie mam kompa i dostępu do netu za bardzo, żeby coś wyczytać o tej płycie więcej.

 

pzdr,

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Witam,

Mam pytanie do ilu można na tej płycie podnieść napięcie na cpu, mem i do ilu średnio fsb można spokojnie na niej wyciągnąć?. Przepraszam z góry za takie banalne pytanie ale nie mam kompa i dostępu do netu za bardzo, żeby coś wyczytać o tej płycie więcej.

 

pzdr,

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-9

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy goodramy 667mhz na micronach działają na Abicie KN9 ?

tylko uważaj na jakie microny trafisz. Moje D9HNL przy 2v nie chcą wejść powyżej 800MHz z 5-5-5-15 :mad: ...mam nadzieje ze przy 2.3-2.5v troszku im sie poprawi, ale cudów sie nie spodziewam

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wentylatorami na KN9.

Bios 1,2 czyli najnowszy, a w biosie wykrywa mi tylko fan od CPU.

Podłączone mam 3 wentyle od budy , wszystkie 3-pinowe ,

SYSFAN i 2 AUXFAN 0 obrotów.

Speedfan też oczywiście ich nie wykrywa.

Starty fan ustawione na 100%.

Wentylatory pracują raczej na ful, a chciałbym mieć możliwość zmniejszenia

obrotów. Płyta poza tym pracuje b. dobrze X2 4000+ wykręcone na 2850MHz

bez podnoszenia napięcia.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może ma na swojej KN9 założonego Zalmana CNPS7000A-CU?? Bo został mi on z poprzedniej konfiguracji kompa i chętnie bym go założył zamiast boxowego na moim X2 tylko nie wiem jak sobie z tym poradzić, może można dokupić część, która pozwalała by zamontować go na AM2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wentylatorami na KN9.

Bios 1,2 czyli najnowszy, a w biosie wykrywa mi tylko fan od CPU.

Podłączone mam 3 wentyle od budy , wszystkie 3-pinowe ,

SYSFAN i 2 AUXFAN 0 obrotów.

Speedfan też oczywiście ich nie wykrywa.

Starty fan ustawione na 100%.

Wentylatory pracują raczej na ful, a chciałbym mieć możliwość zmniejszenia

obrotów. Płyta poza tym pracuje b. dobrze X2 4000+ wykręcone na 2850MHz

bez podnoszenia napięcia.

 

pozdro

Sprawdzałes inne wentyle czy to nie ich wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa miałeś rację!

Wstyd się przyznać, kupiłem 3 arctiki bez żółtego kabla

(co prawda w koszulkach stąd ta nieuwaga)

Inne wentyle oczywiście płyta widzi.

Dzięki

Edytowane przez szymek66a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może ma na swojej KN9 założonego Zalmana CNPS7000A-CU?? Bo został mi on z poprzedniej konfiguracji kompa i chętnie bym go założył zamiast boxowego na moim X2 tylko nie wiem jak sobie z tym poradzić, może można dokupić część, która pozwalała by zamontować go na AM2?

przypomnij mi...czy ten zalman ma w komplecie zapinke dla s478 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO freezera możes sobie spokojnie darować, też miałem podobny dylemat co kupić , bo boxowy wiatraczek doprowadzał mnie do szału.

Wybór padł na Pentagram HP-100 AlCu Lite->Linky(obecnie najtanszy w komputroniku).

Dlaczego akurat Pent? Ponieważ po lekturze wątku o AC 64 stwierdziłem ,że to dość wątpliwej jakości cooler, z drobnymi ale upierdliwymi wadami (nieprzykrywanie całego IHS, utrudniona wymiana wiatraka,czasem niewystarczający docisk do CPU).

W kilku testach które są w sieci, Pent zawsze wychodził nieco lepiej, zwracano uwagę na dość głośny wiatrak(obecnie jest jakichś inny) na wysokich obrotach-ale to akurat nie dziwne, i dziwną podstawkę gdzie rurki heatpipe stykają się bezpośrednio z IHS,a jednocześnie spód Penta jest niedostatecznie wyszlifowany.

Więc jak to jest w rzeczywistości?

Co do spodu -fakt ,nie robi najlepszego wrażenia,ale miałem wcześniej Thermaltake Cool Pipe 101 (0,5 kg miedzi +4 rurki heatpipe) ,gdzie spod także nie był dobrze wyszlifowany.Ktoregoś dnia postanowiłem go wyszlifować papierem wodnym.Efekt-zaledwie 1 - 2 stopnie mniej,jak na kilka godzin polerki efekt śmieszny.

 

Tak więc spód mamy z głowy.Wiec jaka jest wydajność? Powiem tylko tyle-jestem wręcz zdumiony jak to chłodzi, na box-ie Brisbane 2400Mhz( Vcore Def) dochodził do 65 * w stresie(Orthos-stress CPU) -wg.czujnika w podstawce, odczyty z diody pokazywały temp .ok 45* dla każdego z rdzeni Prędkość BOX- owego wiatraka 3000 RPM

Pentagram- stres (orthos) w identycznych warunkach 36* odczyt z podstawki(i ta temp. w ogóle się nie zmienia!), a max 38* odczyt z diody,prędkość wiatraka 1750RPM(jest już cicho ).W idle 23-25*,dioda ,35* podstawka.

W obydwu przypadkach użyta pasta to AS 5.

Dodam tylko ,że mam pasywnie chłodzoną kartę ,która nagrzewa się do 80* w stresie a 60* ma idle.

Obudowa z jednym wiatrakiem 80x80 z tył ,no i 12cm wiatrak w zasiłce.

 

Także jak na takie maleństwo,spisuje się wręcz znakomicie.Osobiście nie jestem zwolennikiem tej firmy.,ale tutaj muszę przyznać ,że za ta cenę jest to świetny cooler, łatwo zmienić wiatrak gdy zajdzie taka potrzeba, można też zmodyfikować chłodzenie dokładając drugi wentyl z tył,w ten sposób powstanie coś w rodzaju turbiny i bez zwiększania hałasu przepływ powietrze wzrośnie znacząco(polecam sprawdzić układając 2 wiatraki jedne na drugim).

 

Co ciekawe odczyty temperatur wreszcie mają ręce i nogi, gdyż odczyt z diody termicznej powinien w zasadzie pokazywać wyższe temperatury niż w podstawce. I teraz ma to miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś się rozpisał :D

Też jestem z a Pentem..

 

Bez konkret kręcenia nie ma potrzeby zbytnio nic chłodzić.

 

=============================================

OT Muszę Wam powiedzieć, że KN9 nie przewyższa tego co mam w podpisie i jeśli ktoś chciałby się zamięnić to jestem otwarty na propozycje. KONIEC OT.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakiś czas temu była gadka że kn9 wycofana zostaje i fakt mam problem z zdobyciem tej mobo wszędzie jest stan magazynowy zero, w to miejsce wchodzi an52 ale nie zabija możliwościami oc bo htt max 220 czyli kiszka ale na stronkach http://detail.zol.com.cn/motherboard/index109692.shtml jest jakaś wersja S ciekawe jak na niej z OC ?? bo wyglądzik cool lubie ten kolorek laminatu i zasilanie na memki 2,6 v tylko jak bedzie z max htt skoro kn9 no problemo okolice 320 a te n52 220 to co to za nastepca ma byc \\\\\;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wymiany chłodzenia na chipsecie KN9. U mnie ten nędzny radiatorek na chipsecie jest piekielnie gorący (natomiast ten na mosfetach jest conajwyżej lekko ciepły). Czytałem wcześniej w wątku, że kilka osób również miało z tym problem. I chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ostatecznie zdecydował się wymienić ten radiator? Jak wygląda sprawa "odłączania" rurki cieplnej? Czy jej usunięcie jest "odwracalne" ? No i co zamontować na chipset? Oczywiście im niższy koszt wymiany tym lepiej, ale z drugiej strony, żeby ta wymiana przyniosła wymierne korzyści. Za wszelkie info z góry dzięki.

Edytowane przez saLv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...