Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanie. Idzie zrobić coś z max. HTT na tej płycie? U mnie powyżej 315MHz już są błędy w Orthosie i czasami gry wywala. Mimo wszystko, jeżeli obniżę pamięci i proca to 325MHz jest jeszcze stabilne. Da się coś z tym zrobić? Wartość, któraby mnie zadowalała to 340MHz (mam Athlona64 3000+). Zwiększanie napięcia powyżej 1.5V na proca nie skutkuje przyrostem potencjału, tak samo jak podnoszenie napięcia na HTT. Pamięci idą na 2.3V + 2.0% (GoodRAM PRO 900) i również mam z nimi problemy- nie chcą iść na 920MHz przy 4-4-4-12-1T, mimo iż przy ustawieniu HTT na 200MHz, MEM na 800, można osiągnąć 1000MHz przy takich timingach podnosząc HTT spod systemu (nie pamiętam ile dokładnie wtedy wynosi). Pomijam fakt, że na P5B na 2.45V zrobiły 1130MHz przy 4-4-4-12 :/

Edytowane przez michu_roztocz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie. Idzie zrobić coś z max. HTT na tej płycie? U mnie powyżej 315MHz już są błędy w Orthosie i czasami gry wywala. Mimo wszystko, jeżeli obniżę pamięci i proca to 325MHz jest jeszcze stabilne. Da się coś z tym zrobić? Wartość, któraby mnie zadowalała to 340MHz (mam Athlona64 3000+). Zwiększanie napięcia powyżej 1.5V na proca nie skutkuje przyrostem potencjału, tak samo jak podnoszenie napięcia na HTT. Pamięci idą na 2.3V + 2.0% (GoodRAM PRO 900) i również mam z nimi problemy- nie chcą iść na 920MHz przy 4-4-4-12-1T, mimo iż przy ustawieniu HTT na 200MHz, MEM na 800, można osiągnąć 1000MHz przy takich timingach podnosząc HTT spod systemu (nie pamiętam ile dokładnie wtedy wynosi). Pomijam fakt, że na P5B na 2.45V zrobiły 1130MHz przy 4-4-4-12 :/

Każda KN9 robi inne htt, np, moja leci 412 na procku x2! przy uzyciu napięcia 1.2v. Najprawdopodobniej ram gdyzie się z ta płyta...albo zasilacz/prockowi za ciepło itd. Pobaw się jeszcze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie. Idzie zrobić coś z max. HTT na tej płycie? U mnie powyżej 315MHz już są błędy w Orthosie i czasami gry wywala. Mimo wszystko, jeżeli obniżę pamięci i proca to 325MHz jest jeszcze stabilne. Da się coś z tym zrobić? Wartość, któraby mnie zadowalała to 340MHz (mam Athlona64 3000+). Zwiększanie napięcia powyżej 1.5V na proca nie skutkuje przyrostem potencjału, tak samo jak podnoszenie napięcia na HTT. Pamięci idą na 2.3V + 2.0% (GoodRAM PRO 900) i również mam z nimi problemy- nie chcą iść na 920MHz przy 4-4-4-12-1T, mimo iż przy ustawieniu HTT na 200MHz, MEM na 800, można osiągnąć 1000MHz przy takich timingach podnosząc HTT spod systemu (nie pamiętam ile dokładnie wtedy wynosi). Pomijam fakt, że na P5B na 2.45V zrobiły 1130MHz przy 4-4-4-12 :/

a zobacz na command rate 2T bo 900 mhz i cr 1T to chyba nie da rady :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do posiadaczy KN9. Czy u Was WinXP SP2 długo sie uruchamia? U mnie trwa to dobre 30 sekund, pasek zmienia sie na ekranie około 15 razy. Instalacja Windowsa również trwa dłużej niż w przypadku NF2 na Abicie NF7-S.

 

A64 X2 5800+

2x512MB 800 MHz

Hitachi DeskStar T7K500 320 GB (SATA II, NCQ)

Edytowane przez AdikDVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego brata na tym Abicie jest to samo, uruchamia się strasznie długo, najpierw pojawia się logo Windowsa i przez jakiś czas nic się nie dzieje, potem zaczyna mielić dyskiem. Dziwne, gdy pierwszy raz się uruchamiał wszystko było ok, poustawiałem trochę rzeczy w BIOSie ale nic z OC, zrobiłem sieć i teraz tak muli. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego brata na tym Abicie jest to samo, uruchamia się strasznie długo, najpierw pojawia się logo Windowsa i przez jakiś czas nic się nie dzieje, potem zaczyna mielić dyskiem. Dziwne, gdy pierwszy raz się uruchamiał wszystko było ok, poustawiałem trochę rzeczy w BIOSie ale nic z OC, zrobiłem sieć i teraz tak muli. Ma ktoś jakiś pomysł?

Własnie - zrobiłeś sieć.

To jest wina Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie - zrobiłeś sieć.

To jest wina Windowsa.

To jednak nie jest zwiazane z k. sieciowa - po wylaczeniu jej w BIOSie to samo. Czas uruchamiania Windowsa moze sie wydluzac o 1-2 sek. przy ustawionym dynamicznym pobieraniu adresu IP (DHCP).

 

W porownaniu do starszej DFI LanParty nf3 250GB KN9 uruchamia sie jak zolw. :?

 

Zaraz zainstaluje Debiana dla architektury amd64...

Edytowane przez AdikDVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac nowego tematu bo problem jest krotki i szybki.

Niestety nagli mnie czas i musze wybrac jakis odpowiednik najpopularniejszych plyt do OC.

KN9, DFI NF4, Biostar tforce - moge zapomniec bo nikt nie sprzedaje uzywek a jezeli to robia to kosmos ceny bo wyzsze nic z sklepie.

Za plytke max 200pln - no moge naciagnac do 220pln kosztem najwyzej ramu. Moze byc uzywka.

 

Jak plytke wybrac aby krecic Semprona 3000+ ?

 

PS. przepraszam, ze lece po latwiznie ale czas mnie nagli i szukalem tylko tych najpopularniejszych 3 plyt ale LIPA. A nie orientuje sie w plytach gl. i nie chce wpasc.

 

Np. taka plytka

Jaka ma regulacje HTT i Vcore, Vmem - http://pclab.pl/art19897-13.html

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michu_roztocz uzywasz jakiś tweaków ?

Co masz na mysli? Uzywam SysToola do zabawy z timingami i zmiany HTT. Generalnie kazdy timing sprawdzalem pod katem stabilnosci i wydajnosci, wiec teraz mam ustawione wszystko tak, zeby bylo jak najszybciej ;] Edytowane przez michu_roztocz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co moze byc przyczyna, ze czasami komputer mi sie zawsze przy wylaczaniu systemu ('Trwa wylaczanie systemu...'). Myszka sie nie rusza, a widze po diodzie, ze dysk mieli. Troche to dziwne, bo komputer jest raczej stabilny, nie zawiesil mi sie jeszcze ani raz (chociazby w COD2, Blood Money). Ktos ma jakis pomysl? Moze to wina CrystalCPUID (ktory mi zmienia mnoznik na 4x w czasie spoczynku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Wiecie co moze byc przyczyna, ze czasami komputer mi sie zawsze przy wylaczaniu systemu ('Trwa wylaczanie systemu...'). Myszka sie nie rusza, a widze po diodzie, ze dysk mieli. Troche to dziwne, bo komputer jest raczej stabilny, nie zawiesil mi sie jeszcze ani raz (chociazby w COD2, Blood Money). Ktos ma jakis pomysl? Moze to wina CrystalCPUID (ktory mi zmienia mnoznik na 4x w czasie spoczynku).

też tak mam, myślę że to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

nie wiem czy on ma dokładnie to samo, ja mam tak że jak wyłączam kompa i robi się zapisywanie ustawień to na sekunde mi się myszka zawiesi i kom sie wyłancza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda KN9 robi inne htt, np, moja leci 412 na procku x2! przy uzyciu napięcia 1.2v. Najprawdopodobniej ram gdyzie się z ta płyta...albo zasilacz/prockowi za ciepło itd. Pobaw się jeszcze :wink:

Zjechales z 16 do 8 bitów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Czy próbował ktoś podpiąć do KN9 D-Bracket z MSI (chodzi mi o te 2 porty USB)? Będzie pasować? Wolę zapytać, bo jakby się miało zakurzyć... <_<

Musiałbyś porównać wyprowadzenia ów pinów USB z tej MSI do tej na którą potrzebujesz wrzucić D-Bracket. Jeśli one idą tak samo to nie powinno być żadnych kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie taka sprawa jest mam tuner ktory podlancza sie pod kompa za pomoca kabla na rs232 ktorego abit nie ma! zapomnialem o tym jak kupowalem kompa ze mi to jest potrzebne :damage_wall: jest jakas przejsciowka albo cos zeby to mozona bylo podłaczyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie taka sprawa jest mam tuner ktory podlancza sie pod kompa za pomoca kabla na rs232 ktorego abit nie ma! zapomnialem o tym jak kupowalem kompa ze mi to jest potrzebne :damage_wall: jest jakas przejsciowka albo cos zeby to mozona bylo podłaczyć??

Hehe, tez mam tuner. Kupilem przejściówke usb>com w apollo.pl za 35zł :wink: smiga aż telewizor nie stygnie od oglądania :lol: Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalił ktoś już na kn9 kartę S3 Virge ?, bo mam ją jako kartę zastępczą ale nie wiem czemu mi nie odpala jest tylko czarny obraz i cisza, w biosie cos tam ustawilem PCI/VGA na enabled ale to nic nie daje.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...