Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Warto zaktualizować BIOS do wersji 2.3? Obecnie mam 1.5..

 

---EDIT---

Po aktualizacji Speedfan pokazuje mi około 20*C niższa temperaturę procka :huh:

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kompem, ale się nie będę jeszcze raz rozpisywał..

http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy...89#entry3247389

Myślałem że to dysk. Kupiłem nowy, ale problem jest nadal. Ludzie uważają że to problem płyty (przegrzanie chipsetu, złe ustawienia pamięci).

 

We wszystkich slotach ustawiłem opóźnienia 195ns i zmieniłem napięcie pamięci z 1.8 na 1.9. Szynę podkręciłem na 230MHz, dzielnik domyślnie, na 9.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod które sata masz podpięty hdd? Próbowałeś zmienić na kolejny port?

 

Btw, ta mobo nie ma czujnika na chipie - jest on zlokalizowany gdzieś na pcb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit kn9 boxowy wentyl w biosie zaraz po starcie pokazuje temp 63 stopnie... uwalony czujnik? :S Dodam że radiator procka nie jest ciepły (za to radiator na chpsecie i sekcji zasilania parzy... a to tylko instalacja windowsa ;S)

 

I komp się sam z siebie wyłącza podczas instalacji windy...

 

[EDIT]

 

po wgraniu najnowszego biosu (15) temp po włączeniu dalej ta sama... komp podczas instalacji windy dalej się wyłącza... Podejrzewam że to może być przez tą CPU Shutdown Temperature ustawioną no ale znowu jak to wyłączę a temp real taka to nieciekawie będzie :)

 

No ale ok przyjmijmy ze mam walnięty czujnik, jak ja mam teraz kręcić proca skoro nie znam real temp? :)

 

Ok wyłączyłem tą opcje i windows się ładnie zainstalował, core temp pokazuje temp 7 na jednym rdzeniu i 10 na drugim.... pod orthosem rosną o 20 stopni ech... głupie KN9, da rade coś zrobić z tym może jakiś inny bios? :P

 

 

O teraz zaczął pokazywać normalne temp tj 20 stopni w idle i 60 pod orthosem prio 9, potem np doszedł do 80 stopni (a radiator letni) i ciągle rósł ( w ciągu 3 min z 40 stopni proporcjonalnie +1 stopień co parę sec :) )nagle jedna z temp skoczyła też na 75 (w speed fanie jako temp1 oznaczona) i nawet po wyłączeniu orthosa dalej tak stała... boshe nie rozumiem tej płyty i nie chce zrozumieć, wystawiam na sell :)

 

Czytałem gdzieś jeszcze że bios 12 jest najlepszy i all najlepiej działa, ktoś potwierdzi?

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś jeszcze że bios 12 jest najlepszy i all najlepiej działa, ktoś potwierdzi?

Mam oznaczony numerkiem 12 od 2 lat. Mam takie problemy przy FSB pow. 310Mhz(x2 3600+), tzn. niepoprawne temperatury, ale wszystko działa także na wyższym FSB -wystarczy wyłaczyć zabezpiecznie termiczne na MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oznaczony numerkiem 12 od 2 lat. Mam takie problemy przy FSB pow. 310Mhz(x2 3600+), tzn. niepoprawne temperatury, ale wszystko działa także na wyższym FSB -wystarczy wyłaczyć zabezpiecznie termiczne na MB.

No u mnie na 15 w ogóle cyrki z temp na defie (bez wyłączenia zabezpieczenia nawet przy instal windy wyłączał się), płytę dostałem z biosem 11 i to samo było, dodam jeszcze że bios/coretemp/speedfan każdy podaje inne temp, speedfan wydaje się najdokładniejszy dopóki temp się nie zaczynają przekraczać 80 stopni (co raczej nierealne bo dobra pasta + docisk), brak siły do tego. ;/ Gry działają, orhtos się nie wykrzacza, 3dmark przechodzi ale co z tego ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie na 15 w ogóle cyrki z temp na defie (bez wyłączenia zabezpieczenia nawet przy instal windy wyłączał się), płytę dostałem z biosem 11 i to samo było, dodam jeszcze że bios/coretemp/speedfan każdy podaje inne temp, speedfan wydaje się najdokładniejszy dopóki temp się nie zaczynają przekraczać 80 stopni (co raczej nierealne bo dobra pasta + docisk), brak siły do tego. ;/ Gry działają, orhtos się nie wykrzacza, 3dmark przechodzi ale co z tego ;/

Wrzuc 12 biosa i daj sobie spokój z temperaturami (skoro proc prosty i chłodzenie też, to temperature reka sprawdzisz :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja radiator jak sprawdzam to jest letni przy max obciążeniu a tak zimny, proc wyglądał prosto, co do radiatora był dosyć średni ale na pewno nie aż tak żeby takie temp pokazywać (zresztą coretemp podaje 1 stopień do 7 w idle a to nierealne), potem wrzucę biosa 12 i zdam relacje ale wątpię że coś da skoro na 15 się wali ;S a w ogóle jak się uda to to sprzedam i kupię coś na intelu.

 

BTW: Jest jakiś program do flashowania biosu od abita z poziomu windows?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to by było trochę bez sensu for u skoro masz masz problemy z dziwnymi temp na abicie (ale jak chcesz mogę sprzedać osobno ;) ), mi to ogólnie nie przeszkadzało by gdyby nie moje shizy na temat temp itp. :P muszę mieć jednak czarno na białym napisane temp bo inaczej lipa :P

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i panie jesli takowe zaglądają do tego tematu) - mój abicik zaczyna mieć powazne problemy... Siadają mu porty USB :( Powoli pajdają z tylnego panelu (raz działają, raz nie, jak podepne do nich klawiature to niekóre przyciski w ogóle nie działają), przednie nie działają wogóle... Macie na to jaką rade? Jeśli nie to przyjmą mi mobo na gwarze skoro była lekko zmodowana :D (vdimm nibhy zdjęty no i niby nic nie widać... ale mogą się dopatrzeć). Co teraz dają w zamian na gwarze?

Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się jeszcze trochę tym abitem i w speedfanie w sumie są 2 temp które pokazują dosyć realnie, 35 idle a stres, no i tu właśnie problem, potrafi dojść po 3 min orthosa do 90 + stopni, w ogóle to możliwe na boxowym chłodzeniu, fakt te chłodzenie jakieś mi się wydaje lipne a wentyl chodzi na 1500rmp max ale dobrze dociska i jest proste (ogólnie jakoś mam wrażenie że to nie box do x2 ale mogę się mylić bo nie widziałem żadnego, mój 6000+ miał z heat pipami boxa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się jeszcze trochę tym abitem i w speedfanie w sumie są 2 temp które pokazują dosyć realnie, 35 idle a stres, no i tu właśnie problem, potrafi dojść po 3 min orthosa do 90 + stopni, w ogóle to możliwe na boxowym chłodzeniu, fakt te chłodzenie jakieś mi się wydaje lipne a wentyl chodzi na 1500rmp max ale dobrze dociska i jest proste (ogólnie jakoś mam wrażenie że to nie box do x2 ale mogę się mylić bo nie widziałem żadnego, mój 6000+ miał z heat pipami boxa).

Wszystko zależy jak program liczy temperaturę... tzn. jeden dodaje sobie temp 1 rdzenia do 2 i wychodzą takie wysokie temperatury rzędu 90-100 stopni. A w rzeczywistości temp proca jest w granicach 55 stopni ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak program liczy temperaturę... tzn. jeden dodaje sobie temp 1 rdzenia do 2 i wychodzą takie wysokie temperatury rzędu 90-100 stopni. A w rzeczywistości temp proca jest w granicach 55 stopni ;).

Speedfan, dwie temp takie (cpu i temp1) rosną w miarę równo więc wygląda jak dwa core, w biosie podobnie (tyle że tam jest jedna CPU), core temp podaje temp po 10 stopni w idle i po 40-50 w stresie zależy jak mu się podoba ale raczej też proporcjonalnie mniej z tymi z speed fana, ja już nie wiem co jest nie tak, jak przyjdzie w tym week freezer 64 pro i będzie tak samo to znaczy że już raczej czujnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezer naprawdę nie jest potrzebny na proce x2, ja miałem freezera cały 1 dzień i sprzedałem bo różnicę jaką zauważyłem w temperaturach proca w idle to całe 2-3 stopnie a w stresie tak samo więc wentylator BOX jest wcale nie najgorszy, nawet do podkręcania, zobacz na mój podpis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz to komuś komu w stresie temp dochodzą do 90 stopni... ta na 6000+ mam boxa z heat pipami i tam temp są fajne...

Zrozum programy kłamią, ja jak włączę everesta to też mam w stresie 90 stopni i jakoś się nie przejmuje.... a np. w core temp w idle mam teraz na taktach takich jak w sigu 1. rdzeń 26 stopni a n a drugim 30 stopnie , stress 1. rdzeń 52 2. rdzeń 63 i jakoś żyje procesor... ten typ płyty tak ma i koniec na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozum programy kłamią, ja jak włączę everesta to też mam w stresie 90 stopni i jakoś się nie przejmuje.... a np. w core temp w idle mam teraz na taktach takich jak w sigu 1. rdzeń 26 stopni a n a drugim 30 stopnie , stress 1. rdzeń 52 2. rdzeń 63 i jakoś żyje procesor... ten typ płyty tak ma i koniec na ten temat.

Może i czujnik jest uwalony ale w biosie temp też taka i się komp wyłącza, a temp masz zupełnie normalne nierówno pasta nałożona i tyle...

 

[EDIT]

 

AC freezer 64 pro, temp takie same = czujnika wina i mamy EOT :)

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślicie, że jest jakaś nadzieja, że wyjdzie jakiś zmodowany bios do kn9 obsługujący nowe phenomy, czy już raczej należy myśleć o zezłomowaniu płyty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...