Skocz do zawartości
VIBOR

Co Wybrać Neo Czy Stałe łącze ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Nie znam sie na sieciach i mam pytanie w związku z tym :

Obecnie mam stałe łącze 512/512 (koszt miesięczny 80 PLN) bez limitu sciągania ale pojawiła się u mnie kobietka z ofertą TPSA na NEO i proponują 512 za 33 na miesiąc przez 12 m-cy póxniej za 66 PLN, lub 1024 za 63 miesięcznie przez 12 m-cy póxniej po 126 PLN z tym że przez modem. Czy warto zmieniać bo zastanawiam sie na 1024 . Nie wiem jak TPSA wywiązuje się z umowy a na forum i znajomi różnie mówią: jedni chwala a inni znów "wieszaja na nich psy".

Proszę o poradę mam czas na decyzję do końca sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie limit ściągania dużo mnie interesuje (dlatego mam bez ograniczeń)bo dużo ściągam zwłaszcza torrent więc najlepiej aby był bez ograniczeń kobitka z TPSA jakoś tak starała się unikać odpowiedzi więc w sieci znalazłem że limit to ok 15-20 GB, w sieci nie gram w gry . Kwestia zmiany providera związana jest głównie z powodu ceny bo jak pisałem teraz placę 80 PLN za łącze 512/512 i słałe IP, a w TPSA chcą 512 za 33 PLN więc różnica jest. Ja się poprostu nie znam na sieciach. Dla mnie ważny jest komfort pracy w sieci szybkie ściąganie i wysyłanie. Nie wiem czym różni się 512 TPSA na modemie od 512 w stałym łączu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie tym, że w Neo masz upload 128 a u siebie masz 512.

 

PS. Neostrada to jest stałe łącze. Chodzi ci o to, że używa się modemu, a nie sieciówki?

zgadza się, teraz mam sieciówkę kiedyś miałem modem i przez linię telefoniczną łączenie i sciąganie. Rozumiem że transfer czy to na modemie NEO czy sieciówce powinienem mieć na poziomie 64 kbs i róznica jest tylko na upload , w Neo miałbym 16 a na sieciówce 64. No i w NEO miałbym limit ileś tam GB danych w sieciówkę bez limitu .Zgadza się ? Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE ZMIENIAJ

Po pierwsze limity

Po drugie promocyjna cena tylko 12 miesięcy a umowę musisz podpisać na 3 lata

Ceny internetu tak spadają, że twój provider też pewnie niedługo obniży.

np ja podpisałem umowę z neostradą na 2 lata w maju, 89 zł za 512/128 i teraz pluję sobię w brodę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zmieniał. Neo wychodzi taniej, ale jak przekroczysz limit to prędkość spada do 32Kb/s i jest makabra. A jak dużo ściągasz, to te 15GB to nie jest dużo.

 

PS. Właśnie dzisiaj mi się limit skończył. Narazie jednak nie obcięli pasma, oby tak dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, teraz mam sieciówkę kiedyś miałem modem i przez linię telefoniczną łączenie i sciąganie. Rozumiem że transfer czy to na modemie NEO czy sieciówce powinienem mieć na poziomie 64 kbs i róznica jest tylko na upload , w Neo miałbym 16 a na sieciówce 64. No i w NEO miałbym limit ileś tam GB danych w sieciówkę bez limitu .Zgadza się ?

czy ty jestes nienormalny? napisze jeszcze raz

 

twoje obecne lacze:

stale lacze obslugiwane za pomoca sieciowki

512 download / 512 upload

bez limitow

 

 

neostrada:

stale lacze obslugiwane za pomoca modemu

512 download / 128 upload

15 giga limitu

 

co Ci jeszcze napisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam synchroniczne 750/750 tylko limit 25GB mnie dołuje tydzien komp by pochodził i koniec ale przynajmniej lepiej jak neo mam umowe na rok cena srednia to 63zł i nie musze miec telefonu z tpsa mam miła alternatywe za 22zł a ty jak zmienisz na neo to jestes d....... zwlaszcza jak sciagasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...