Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze poddalem sie z moimi pamiatkami (Geil 533)

prosze o pomoc w wyborze nowych

potrzebuje zrobic na nich ok 550-600 Mhz

nie chce zeby byly waskim gardlem dla mego C2D

Plyta ma max 2.1 v na pamieci wiec rozumiem ze zaweza to mozliwosci o/c nowych szybkich modułów

Myslalem o Geil ultra 800 albo o Patriotach LLK (2x512)

za wszelką pomoc dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mam problem! Zakupiłem dziś mobo ASUS P5B Deluxe i nie działa mi na nij sieciówka, mam teraz wpiętom ze starego PC ale ta zintegrowana mi nie działa, w czym moze być problem? Co mam ustawić w biosie zeby działała mi zintegrowana?!

problem może być w tym, ze nie działa ci sieciówka

sprawdź czy w biosie jest włączona - jak sie objawia to niedziałanie ?

 

a wogóle to kup sobie słownik języka polskiego, a najlepiej znajdź w sieci :lol:

 

Jako ze poddalem sie z moimi pamiatkami (Geil 533)

prosze o pomoc w wyborze nowych

potrzebuje zrobic na nich ok 550-600 Mhz

nie chce zeby byly waskim gardlem dla mego C2D

Plyta ma max 2.1 v na pamieci wiec rozumiem ze zaweza to mozliwosci o/c nowych szybkich modułów

Myslalem o Geil ultra 800 albo o Patriotach LLK (2x512)

za wszelką pomoc dzięki

Crucial Ballistix 667 CL3 lub 800 Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widze ze moze byc problem z tym napieciem na tej plycie

a co mysilicie o tych kosciach beda lepsze od Geil 800 ultra?

http://sklep.benchmark.pl/pelny_33129.html

lub

Corsair Twin2X DDR2 2x 512MB 800MHz CL5-5-5-12

albo z CL4

ile moga zrobic na tych 2.1 v?

Edytowane przez wierch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem! Zakupiłem dziś mobo ASUS P5B Deluxe i nie działa mi na nij sieciówka, mam teraz wpiętom ze starego PC ale ta zintegrowana mi nie działa, w czym moze być problem? Co mam ustawić w biosie zeby działała mi zintegrowana?!

w biosie trzeba ją mieć... włączoną :lol: instrukcja sie klania.

swieca sie lampki?

czy jestes pewien ze nie dziala, czy poprostu wlozyles kabelek i nie ma neta? moze masz neta na mac adres i nie bedzie dzialac tak czy siak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie czy ktoś pomoże i podpowie jak włączyć dysk by chodził na sata2/ahci..?

Dostaje już białej gorączki i nie daje rady :mur:

Jak zmienie w biosie z IDE na AHCI to mam BSODa albo niekończące się restarty...Drivery instalowałem już na różne sposoby, łącznie przy instalacji windowsa z fdd i dalej nie chce chodzić :-/

Jedynie na czym sprzęt chodzi to tryb Ultra DMA tryb 5.

Po latach współpracy z amd wróciłem do intela i takie zgrzyty, heh.

 

Płyta P5b-e.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie doświadczałem niemiłych przygód z przestawiającym się trybem PCIE (z 16 na 1 :mur:). W moim przypadku podbijanie napięcia na SB/NB nic nie daje. Ale za to znalazłem "sztywne" częstotliwości PCIE na których zjawisko NIGDY nie występuje, niestety dla każdej karty jest inny najwidoczniej, przykład

 

6800U - na stałe muszę mieć nastawione PCIE 104 MHz, zjawisko przestawiania nie ma miejsca

X850XT - 110 MHz PCIE, tak jak wyżej

 

Oraz są wartości na których są "jaja", u mnie -> 102, 103 MHz, 101 MHz poprostu nigdy nie odpalą w trybe X16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś pomoże i podpowie jak włączyć dysk by chodził na sata2/ahci.....

powiem Ci krótko - daj sobie z tym siana. 2 tygodnie ćwiczyłem SATA i nie widze zadnej ale to absolutnie żadnej wymiernej korzysci na rzecz SATA.

Tutaj nie widziałem takiego linka ale na PCL jest o tym topic.

Faktycznie, jak masz NCQ jest niby jakiś tam wzrost wydajnoścowy ale jakiegoś mega hiper skoku sie nie spodziwewaj.

No chyba że stawiasz RAID to wtedy inna bajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci krótko - daj sobie z tym siana. 2 tygodnie ćwiczyłem SATA i nie widze zadnej ale to absolutnie żadnej wymiernej korzysci na rzecz SATA.

Tutaj nie widziałem takiego linka ale na PCL jest o tym topic.

Faktycznie, jak masz NCQ jest niby jakiś tam wzrost wydajnoścowy ale jakiegoś mega hiper skoku sie nie spodziwewaj.

No chyba że stawiasz RAID to wtedy inna bajka...

Witam,

 

No ale do czegoś po tych ćwiczeniach doszedłeś? ;-) Też ćwiczę ale już powoli mnie to osłabia i do niczego konkretnego nie dochodzę :-/. Na nforce wystarczyło paczkę od nvidii do wszystkiego po postawieniu windy zainstalować i hulało.

Stanąłem na tym, że przy instalacji XP wciskam F6 i z fdd podaje stery do dysku / w biosie ustawione AHCI /. Powiem, że różnica instalowania systemu /szybkość/ jest bardzo widoczna na plus przy takim działaniu, niż przy ustawieniu IDE i bez fdd. Co z tego jak później winda dalej widzi dysk jako ATA ?!? W biosie jest AHCI ?!? Nie kumam tego..

RAIDa nie stawiam ale lubie jak sprzęt jest wykorzystywany w 100% / chociażby to NCQ.

DVD i CD lepiej mieć na IDE czy na sterowniki jmicrona?

 

Mógłbyś podać jakie masz wyniki dla dysku w Sandrze XI i jaki masz dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu bawię sie konfiguracją w biosie, na razie doszedłem do 3.37GHz, cpu frequency w biosie mam:481 wszystko chodzi be zająknięcia. Jednak od wartości około 490 nagle zaczyna się zawieszać przy wczytywaniu windowsa. Może to tylko blokuje mnie jakieś ustawienie w biosie. Pamięci powinny mieć jeszcze trochę zapasu. Może macie jakiś pomysł.

 

Mój config biosu:

Advanced/jumperfree configuration

AI tuning : manual

CPU Frequency: 481

DRAM Frequency: DDR2-962MHz

PCI Express frequency 102

PCI clock synchronization mode 33.33MHz

Spread Spectrum: disabled

MEmory voltage: 2.15

CPU VCore VOLTAGE: 1.4375V (sprawdzałem od 1.3 do 1.525)

FSB termination voltage 1.300V

NB Vcore 1.45 (sprawdzałem od 1.45 do 1.65)

SB VCORE 1.6v

ICH Chipset voltage 1.057V

 

Advanced/ Cpu configuration

C1e support: disabled

Max CPUiD value limit: disabled

vanderpool technology: disabled

CPU TM function: Enabled

Execute disable bit: Enabled

PECI enabled

 

Advanced/ chipset/ north bridge configuration

Memory remap feature: disabled

configure Dram timing by SPD disabled

DRAM CAS# latency 5

DRAM RAS# TO CAS# DELAY 5

DRAM RAS# PRECHARGE 5

DRAM RAS# ACTIVATE TO PRECHARGE 15

DRAM write recovery time 5

DRAM TRFC 42

SRAM TRRD 10

Rank write to read delay 15

Read to precharge delay 10

Write to prechargedelay 15

Static read control auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i prosze o rade, chodzi o pamieci do plyty ASUS P5B (zwyklej)

Prawdopodobnie dzisiaj moj znajomy bedzie definitywnie zamawial kompa w jednym sklepie ale jest problem z pamieciami. Sprzedawca z 800 ma tylko jakies Apacery :blink: i twierdzi ze 2x512MB nie dzialaja na plycie w dualu wiec proponuje jedna kosc 1GB :/ mial ktos z urzytkownikow tej plyty kontakt z tymi pamieciami ? A moze wybrac jakies 2x512 667MHz np Kingstona (jak pisalem z 800-stek ma tylko Apacery, natomiast z 667 ma tez Kingstony i moze cos jeszcze ale nie wiem :/ )

THX

 

EDIT: Oczywiscie szukam jeszcze na forum podobnego tematu ale czas goni :)

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam i prosze o rade, chodzi o pamieci do plyty ASUS P5B (zwyklej)

Prawdopodobnie dzisiaj moj znajomy bedzie definitywnie zamawial kompa w jednym sklepie ale jest problem z pamieciami. Sprzedawca z 800 ma tylko jakies Apacery :blink: i twierdzi ze 2x512MB nie dzialaja na plycie w dualu wiec proponuje jedna kosc 1GB :/ mial ktos z urzytkownikow tej plyty kontakt z tymi pamieciami ? A moze wybrac jakies 2x512 667MHz np Kingstona (jak pisalem z 800-stek ma tylko Apacery, natomiast z 667 ma tez Kingstony i moze cos jeszcze ale nie wiem :/ )

THX

 

EDIT: Oczywiscie szukam jeszcze na forum podobnego tematu ale czas goni :)

 

bierz Apacery, bo żaden z tych producentów nie wsadza do kości nic ciekawego

 

chyba że niechcący natkniesz sie na D9 w którychś kościach - to bierz bez zastanowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Majkel84

Dobra ale jak z tymi Apacerami jest na tej plycie ? Bo skoro 2x512 nie chca dzialac w DCH to jak wezme 1x1BG i nawet kiedys bedzie dokladana druga kosc to tez pewnie nie bedzie chcialo w DCH, a takie Kingstony to powinny dzialac w tym trybie (w koncu w manualu asusa sa na liscie) tylko ze sprzedawca ma 667.

Wiec Apacery + P5B ktos mial z nimi klopot ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i prosze o rade, chodzi o pamieci do plyty ASUS P5B (zwyklej)

Prawdopodobnie dzisiaj moj znajomy bedzie definitywnie zamawial kompa w jednym sklepie ale jest problem z pamieciami. Sprzedawca z 800 ma tylko jakies Apacery :blink: i twierdzi ze 2x512MB nie dzialaja na plycie w dualu wiec proponuje jedna kosc 1GB :/ mial ktos z urzytkownikow tej plyty kontakt z tymi pamieciami ?

Miałem identyczny problem z pamięciami i faktycznie dwa apacery (osobne kostki, w osobnych opakowaniach, w jaki kolwiek sposób nie dobierane do pracy w dualu) 512MB nie zadziałały w dualu, więc poprosiłem sprzedawcę o jedną kostkę 1GB 667MHz bo była tańsza. Na wydajności bardzo się to nie odbiło, przy E6300 @ 3GHz (fsb430) w SPI16M wyciągam niskie 8 minut, co biorąc pod uwagę takie sobie timingi, nie odbiega znacznie od wyników osiąganych na podobnych konfigach z dualem.

 

Co do apacerów, nie nabawiłem się jakiś uprzedzeń, moja kostka dzielnie znosi napięcie 2,1V, stabilnie dobiłem na niej prawie do 900MHz, więc na jakieś oc pozwala, oczywiście model 800MHz powinien lepiej dawać sobie radę.

 

Co do płyty, to jeśli nie ma się ochoty na bicie rekordów w oc, to jest to cholernie porządna konstrukcja :)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewne pytanie jakie napięcie macie ustawione na chipsecie?????

Ja dałem 1,55V komp sie włączył ( 6600 na 3,6GHz pamięci 1200MHZ) zaczyna liczyć Pi i nagły trzask i dymek z okolic chipsetu i stąd pytanie czy trafił mi sie jakis felerny egzemplaż tej płyty czy poprostu P965 nie wyrabia takiego napięcia ( chipset przesmarowany Ocz5+ Ultra)????

Edytowane przez lucek_lukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nawet na tym samym procku jak i pamięcach ją zajechałeś :) nie próbowałeś na gwarancje ją oddać??? bo ja bede się ścierał z serwisem jutro bo tak naprawde nic na niej nie widać zadnych sladów przypaleń usmaleń a pozatym padła 2 dnia od zakupu więc zobaczymy może da rade wymienić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja prawdopodobnie w poniedzialek lub wtorek wróci z gwary. Oczywiście sprawna. Nie wiem czy nowa czy naprawiana ale gwarancję mi uznali.

A jaka miałeś rewizje tej płyty może poprostu Asus dał [gluteus maximus] z którąś z rewizji bo ja mam 1.03g ??? ( no to w takim razie z lepszym nastawieniam pujde do serwisu):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta moja sciana to moze byc przyczyna zasilacza? ze 425 fsb i wyzej nic i jak wlaczam to dysk startuje etc. ale nie włąza sie monitor... moze nie dovoltowana grafa bo juz zasilacz nie wyrabia? hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Che odłącz zbędne napędy, itp, wyciag jedna kosc ramu i wtedy sprawdz czy nie jest to wina zasilki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...