Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

@mimuszek - sklepy nie maja tu nic do gadania... oni nawet pewnie nie sprawdzili plyty - tu raczej pretencje trzba miec do asus polska -> oni nie wymieniaja plyt na nowe, tylko albo naprawiaja, albo ewentualnie dadza jakas inna "poserwisowke" jako nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chase 1 siur, tylko po prostu jestem w[ciach!].., miesiac jade juz na AB9 pozyczonym od kumpla, miala byc korekta, a oni odsylaja mi plyte (ta sam vide numer seryjny) :-|

Od poczatku byla niewyrazna, bo nie chcial pracowac z dwiema koscmi RAM, wstala na jednej, a umarla bez zadnego O/C , wszystko domyslne.. :cry:

 

Tyle dobrze, ze do "Apollo" mam rzut beretem, bo tak to eh.. a itak jutro serwis nieczynny.

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimuszek w jakich okolicznosciach i jak Ci padla ta plyta ?

Napisz cos wiecej...

Zap ierwszym razem padla podczas pracy pod winda (caly czas przez prawie 3 miechy 450x7) reset i juz nie wstala.

dzisiaj odebralem, poskladalem do kupy, nie budzi sie... zaczalem odpinac wszystko, zostawiel jedna kosc pamieci, ruszyla, podpialem wszystko, idzie, wchodzi do biosu, wykrywa dyski itp. wsadzilem druga kosc, nic, ciemnosc, mhh. mysle sobie moze uwalilem kosc RAM-u, wyjalem jedna wsadzilem druga, dziala wszystko, mysle sobie moze bios jakis kaprawy, uruchomilem winde, dalem zamknij, zeby cos pogmerac w biosie i juz sie nie budzi, zalacza sie i zaraz wylacza, resety biosu nic nie daja, wsadzilem spowrotem Abita i dzialam, tyle ze tu gora 400FSB, ale coz.. zastanawiam sie na P5N-E na Nvidi650, zobacze co powiedza w "Apollo" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam następujący problem. Przy fsb 400 memtest wywala mi błędy w 4 teście na napięciu NB 1.25-1.45v napięcie pamięci 2.3v. Przy napięciu 1.55v test przeszedł ale przy starcie płyty usłyszałem 3 piknięcia i czarny ekran, na szczęście pomogło przestawienie zworki. Czyżbym miał uszkodzone pamięci czy to wina płyty dodam że na co dzień komp chodzi na 350 fsb pamięci synchronicznie cl4 napięcie 2.25v reszta napięć na def. i nie ma żadnych problemów ze stabilnością.

Edytowane przez Fonzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje sie do zrobienia V-mods pamięci tylko nie wiem jeszcze czy są jakies różnice w tym temacie pomiędzy

płytami P5B a P5B-E

pozdro

Niemal wszystkie ASUSy uzywaja scalaka RT9214 jako regulatora napiecia na ramki, wiec roznic w tym temacie byc nie powinno. Schemat na 99.9% ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zap ierwszym razem padla podczas pracy pod winda (caly czas przez prawie 3 miechy 450x7) reset i juz nie wstala.

dzisiaj odebralem, poskladalem do kupy, nie budzi sie... zaczalem odpinac wszystko, zostawiel jedna kosc pamieci, ruszyla, podpialem wszystko, idzie, wchodzi do biosu, wykrywa dyski itp. wsadzilem druga kosc, nic, ciemnosc, mhh. mysle sobie moze uwalilem kosc RAM-u, wyjalem jedna wsadzilem druga, dziala wszystko, mysle sobie moze bios jakis kaprawy, uruchomilem winde, dalem zamknij, zeby cos pogmerac w biosie i juz sie nie budzi, zalacza sie i zaraz wylacza, resety biosu nic nie daja, wsadzilem spowrotem Abita i dzialam, tyle ze tu gora 400FSB, ale coz.. zastanawiam sie na P5N-E na Nvidi650, zobacze co powiedza w "Apollo" .

A pomyslales ze to moze byc wina zasilki. Moj Chieftec 420W spalil dokladnie 2 plyty i 1 pamiec jadna padla po 3 dniach uzytkowania druga plyte w sklepie jak bylem reklamowac do 3 go juz nie podlaczyli. Dostalem nowa plyte i nowa zasilke i wszystko smiga az uciecha patrzec. Te Chieftec po podlaczeniu do 2 kompa tez smiga. Druga plyta po podlaczeniu do Chiefteca ruszyla tak jak w twoim wypadku zalacza sie i zaraz wylaczala i tak w kolo i jej juz nie pomogla wymiana zasilki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyslales ze to moze byc wina zasilki. Moj Chieftec 420W spalil dokladnie 2 plyty i 1 pamiec jadna padla po 3 dniach uzytkowania druga plyte w sklepie jak bylem reklamowac do 3 go juz nie podlaczyli. Dostalem nowa plyte i nowa zasilke i wszystko smiga az uciecha patrzec. Te Chieftec po podlaczeniu do 2 kompa tez smiga. Druga plyta po podlaczeniu do Chiefteca ruszyla tak jak w twoim wypadku zalacza sie i zaraz wylaczala i tak w kolo i jej juz nie pomogla wymiana zasilki.

pomyslalem, tyle ze caly czas mam wsadzonego Abita AB9 i wszystko smiga bez problemow...

ale wiedziony twoim spostrzezeniem wzialem od kumpal drugi zasilacz, nic to nie daje :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyslalem, tyle ze caly czas mam wsadzonego Abita AB9 i wszystko smiga bez problemow...

ale wiedziony twoim spostrzezeniem wzialem od kumpal drugi zasilacz, nic to nie daje :-|

Widzę że mnie nie zrozumiałeś ja mam trzecią płyte, tamte 2 które podłączłem do Chiefteca to padły na amen. Chiefteca podłączyłem do starego kompa i też chodzi.

Edytowane przez Dukat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie Chieftec to syfex jakich malo. Kiedys wyrobil sobie opinie dobrego zasilacza za rozsadna cene i tak juz zostalo, ale ostatnie jego wyroby pozostawiaja bardzo duzo do zyczenia. Moj kumpel prowadzi firme komputerowa i krotko mowiac handluje sprzetem, oraz jak ostatnio z nim rozmawialem to opowiadal, ze ilosc Chieftekow ktore padaja i ktore ludzie zwracaja wzrosla z n-ta potega.

 

Przy okazji czy ktos mnie moze oswiecic o co chodzi. Pokdrecilem 9x355=3.2GHz, profilaktycznie zapodalem na mostek NB=1.45V faktem jest ze napiecie procka zostawilem ze stabilnego przetestowanego ustawienia z 3.0GHz i memy podbilem o 0,05V (po przetaktowaniu chodzily z 1000 na 1066 oczywiscie profilaktycznie CL=5). Po kilku godzinach uzytkowania wylaczylem go, po 5h wlaczylem ponownie i zobaczylem krzaki w POST-cie, grafika nie podkrecana nigdy. Wlazlem do biosu (tez krzaki) pozmienialem na 3.0GHz NB=1.25V (czyli domyslne). Wszystko ogolnie mowiac dalem z ustawienie 3.0GHz i przeszlo. Ktos mnie oswieci co to bylo? Oczywiscie te krzaki nigdy sie juz nie powtorzyly, ale siedze na 3.0GHz - w sumie to wystarczy bo bardziej mnie jaraja testy 3dmarkow niz superpi, a jak testowalem roznica w 3dmarku 2005 po podkreceniu z 3.0 na 3.2 to zaledwie 1% w wyniku, wiec gra niewarta swieczki.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem dzisiaj P5B Delux i E6300. Po włączeniu kompa wyświetla mi :

CMOS SETTINGS WRONG

CMOC DATE I TIME NOT SET

OVERCLOCKING FAILED ...

CHASSIS INTRUDED

FATAL ERRORS SYSTEM HALTED

Nie moge wejść nawet w ustawienia biosu (Del nic nie daje )

Proszę o pomoc bo nie wiem o co chodzi (pierwszy raz sam składam kompa)

:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy zworki na płycie są dobrze ustawione (instrukcja obsługi do rąk), wyczyść bios.

 

Podpiąłeś wszystkie kable zasilające? Jakie masz pamięci? Sprawdź, czy bateryjka dobrze siedzi w gnieździe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mnie nie zrozumiałeś ja mam trzecią płyte, tamte 2 które podłączłem do Chiefteca to padły na amen. Chiefteca podłączyłem do starego kompa i też chodzi.

hmm, moze i racja z tym chiefteciem, czytam od rana o zasilaczach i jestem totalnie skolowany.

Wiem, ze to nie ten dzial, ale co polecacie : Topowera jakiegos , czy moze Tagana (U22,U25,U35) ??

kofiguracja jak w sigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam płytę główna Asus P5B Deluxe

system Windows XP z SP2

 

miesiąc temu zakupiłem port podczerwieni ( IrDA ) pod USB - pojawił się problem icon_sad3.gif

Windows wykrywa sterowniki i jest OKi ale port podczerwieni nie działą, aby było jeszcze ciekawiej, po wyjęciu z USB IrDA doprowadza komputer do samoczynnego restartu, po czym pojawia sie błasd w systemie..

Wykluczyłem, by winą był dysk twardy - zainstalowałem system na innym dysku i jest ten sam problem,

sprawdziłem port podczerwieni na innych dwóch komputerach - tam bryka bez najmniejszego problemu,

Porty USB na płycie głównej sa sprawne, gdyż mam podpięta drukarkę, kamere, czasem podpinam Bluta czy pamięć z aparatu fotograficznego.

W BIOSie ( AMI ) szukałem ale nie znalazłem niczego co by było związane z IrDĄ , chyba ze przeoczyłem coś...

 

Pomóżcie, jeżeli możecie...

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce zainstalowac na P5B Deluxe 1 dysk Sata II Seagate 320GB NCQ i teraz mam pytanie. Musze ustawic Sata na tryb AHCI aby miec NCQ i podczas instalacji windowsa wcisnac f6 i podac mu sterowniki.

POwiedzcie mi co to jest to JMicron bo tam w Biosie tez jest ocja ustawienia tego na AHCI...

Czy to suzy tylko do tworzenia macierzy RAID? Instalowac do tego steroniki jesli nigdy nie bede korzystal z RAID'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Nyny co do sata to masz racje musisz zainstalowac drivery z dyskietki ich8r i ustawic dysk na prace w trybie ahci. Na IHC8R możesz utworzyć tez raid jak bedziesz chcial.

Jmicron to drugi kontroler dyskow przeznaczony glownie do dyskow PATA i jeszli nie masz takich dyskow to mozesz go w biosie wylaczyc (ma on rowierz funkcje raidu ), bardziej szczegolowe dane znajdziesz w instrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któraś wersja BIOS/nowsza rewizja do P5B Deluxe umożliwia zmniejszenie napięcia na procku do 1,0 lub choćby 1,1V?

Mam w swojej P5B dlx bios 0908 i najniższe mozliwe napięcie dla CPU wynosi 1.1v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...