Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem miałem też coś takiego, ale tylko na fabrycznie wgranym goofnie. Z ustawień w biosie nic nie kombinowałem. Wszystko co można jest ustawione na sztywno, zgodnie z tym co jest na pierwszej stronie topiku i tyle.

 

EDIT: Po wyłączeniu kompa z prądu na dłuższy okres np. po huraganie Cyryl, w czasie którego nie miałem prądu ;) miałem podwójny start, więc może to jest przyczyna :unsure:

No właśnie przy uruchomieniu kompa się to stało dziś rano, a ja na noc odpinam kompa od prądu.

FSB termination voltage mam 1.4, może powinienem 1.45, ale wątpię żeby to miało jakiś wpływ, przeicież to tylko fsb 407MHz

 

VANDERPOOL technology - need a full reset to change state - może to to? teraz wyłączyłem, zobaczę to zrobie update posta.

 

UPDATE:

nic to nie pomogło. Nadal mi się płyta wyłącza przy URUCHOM PONOWNIE czyli nawet miękkim resecie.

 

Do posiadaczy P5B nie deluxe - Też tak macie? Czy trafiłem na felerny egzemplarz? Może większości nowy bios pomaga ale nie zawsze i to właśnie jest w moim przypadku? A może wgrać ten jeszcze nowszy, ale BETA ze strony asusa?

Zasilacz to Aerocool Aeropower 450 - bardzo jak na tę klasę mocna linia 12V - 26A, więc to raczej wykluczam. Dotatkowy 4-pin ATX oczywiście wpięty.

Edytowane przez ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

To sa moje wyniki.... Mam mianowicie taki problem ze nie moge wycisnac nic poza to... 3 GHz robi praktycznie na standard v, czasmai troche odwyzszone wszystko full stabilnie ale na fsb 430 nie wstaje monitor wogole... czy to niedziwne? przecierz pamieci nie odczuja 6 mhz wiecej... ;/

 

Czy komus skonczyla sie tak szybko plyta? Czego top najprawdopodobniej wina zasilacza? A moze zainwestoiwac w lepsze chlodzenie, na pamieci narazie chyba nie bed emogl sobie pozwolic choc mam w planach blastixy ...

 

Edit: Alphy zluzowałem na maxa... nic wiecej nie da sie zrobic - podnoszenie niapiecia na pamiatki nic nie daje... teraz chodza na 2,1 v ... Jutro wymienie ceramiq pod boxem bo moze troche zle posmarowalem w co watpie ale chwytam sie juz wszystkiego co mozliwe...

 

a moze powinienem tez przesmraowac chipset i mostek i to na mosfety ceramiq?

Edytowane przez Che

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze powinienem tez przesmraowac chipset i mostek i to na mosfety ceramiq?

Mi się wydaje, że to przez pamięci, bo masz tam 667 a puszczasz je jako 857.

Poza tym czytając Twojego posta nasuwa mi się myśl - czy ta cała zabawa ze zdejmowaniem i zakładaniem na nowo radiatora, wymianami pamięci i kombinowaniem to ma sens?

Podkręciłeś procesor o ponad 60%. Chcesz bić rekordy? Nie pobijesz bez kaskady. Chcesz więcej wydajności w grach - kup lepszą grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Alphy zluzowałem na maxa... nic wiecej nie da sie zrobic - podnoszenie niapiecia na pamiatki nic nie daje... teraz chodza na 2,1 v ... Jutro wymienie ceramiq pod boxem bo moze troche zle posmarowalem w co watpie ale chwytam sie juz wszystkiego co mozliwe...

Spróbuj może na jednej kości kręcić. Może któraś się okaże lepsza? Ale ja i tak obstawiam że to wszystko wina płyty. Moja na przykład chodzi na 7x400 NB1.45V wszystko ok ale już 8x400 NB1.45v zwis w memtescie myślałem że pamięci walnięte daję 8x400 NB1.55v i wszystko chodzi ok. Ogólnie trzeba dobrze dobrać wszystkie ustawienia na płycie wystarczy że jakaś wartość będzie na AUTO i może się okazać że płyta nie wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyszedl nowy BIOS 1004:

 

P5B Deluxe Release BIOS 1004:

1 Enhance memory compatibility

2 Support CONROE E0 CPU(FSB 1333)

 

Zobaczymy co potrafi :D

 

Link

 

@lucek_lukasz: nastepnym razem zagladnij na strone Asus'a :wink:

Edytowane przez deonet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sie może orientuje co jest grane. Nowa płyta P5B-E PLUS i problem z obługa dysków. Momi, że jak byk stoi i na stronie Asusa i w instrukcji, że mostek ICH8R na płycie obsługuje technologie intel matrix storage nie udaje mi sie zaistalowac stosownego sterownika. Komunikat, to niekompatybilność sprzetu. W readme jest spis sprzetu obsługiwanego przez matrix storage manager:

 

- Intel® 82801GBM SATA AHCI Controller

- Intel® 82801GR SATA RAID Controller

- Intel® 82801GR SATA AHCI Controller

- Intel® 82801GH SATA RAID Controller

- Intel® 82801GH SATA AHCI Controller

- Intel® 82801FR SATA RAID Controller

- Intel® 82801FR SATA AHCI Controller

- Intel® 82801FBM SATA AHCI Controller

- Intel® 82801ER SATA RAID Controller

 

wg everesta mój mostek to Intel 82801HR ICH8R, którego brak na liście. ktos sobie jaja robi? Jak myslicie, czy pomoże reczne rozpakowanie sterownika i instalacja "na chamca"? W przypadku niektórych notebooków to był jedydny sposób, żeby dysk działał natywnie w SATA. Tez ISM darł sie, że hardware niekompatybilny, a wszystko śmigało pieknie.

Edit:

Najnowsza wersja obsługuje, przynajmniej wg readme 82801HR, ale dalej nie chce sie zainstalować. pisze, że mój komp nie spełnia min. wymagań :/

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do P5B też jest (1007)

Biosik ani lepszy ani gorszy od 0806, oc u mnie się nie zmieniło, podwójnych restartów jak nie miałem tak nadal nie mam ;)

 

Dodam jeszcze change log:

P5B Release BIOS 1007

**Please update AsusUpdate to V7.09.02 or later prior making this update.**

**Do not use AsusUpdate to downgrade BIOS. For such need, please use EZFlash or AFUDOS instead**

1. Finetune Q-Fan control algorithm Faktycznie wiatraki ciszej chodzą, i żwawiej reagują na zmiany temperatur

2. Enable EIST under VISTA

3. Update CPU Ucode to support new CPU

4. Fix BBS device string not correct under AHCI mode

5. Support SLP2.0 string

6. Fix HCT unreported I/O and memory issuse

7. Support disable USB function item

8. Allow disable XD for conroe L

9. Add full reset after change DRAM mode to enhance memory compatibility

10. Support CONROE E0 CPU(FSB 1333) O jakieś nowe procki się szykują :D

11. Fix AC Power loss function not correct

12. Support x4 DIMM

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosik ani lepszy ani gorszy od 0806, oc u mnie się nie zmieniło, podwójnych restartów jak nie miałem tak nadal nie mam ;)

CO??? Nie masz? W takim razie ponawiam prośbę do użytkowników P5B Vanilla - macie czy nie macie ?

 

To co? Mam jakiś trefny egzemplarz? Sprzedawać ? Reklamować? (obie opcje są do d... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyszedl nowy BIOS 1004:

 

P5B Deluxe Release BIOS 1004:

1 Enhance memory compatibility

2 Support CONROE E0 CPU(FSB 1333)

 

Zobaczymy co potrafi :D

 

Link

 

@lucek_lukasz: nastepnym razem zagladnij na strone Asus'a :wink:

 

Ktos testowal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@File: Ja testuje 1004 od wczoraj i jak narazie nie zauwazylem roznicy w O/C :| Jak chodził 9x400 tak dalej chodzi ;) (no może 410 ale Vdrop mnie wkurza i bede musial zrobic moda)

 

@Milek29: Moj E4300 juz na BIOSie 910 kręcił się na 9x400 (ale przy napięciu 1,6-1,625V) :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@File: Ja testuje 1004 od wczoraj i jak narazie nie zauwazylem roznicy w O/C :| Jak chodził 9x400 tak dalej chodzi ;) (no może 410 ale Vdrop mnie wkurza i bede musial zrobic moda)

 

@Milek29: Moj E4300 juz na BIOSie 910 kręcił się na 9x400 (ale przy napięciu 1,6-1,625V) :blink:

Skoro na 910 jedzie 1.6-1.625V to ile miales na biosie 804? Tak naprawde nie widze sensu bawic sie w te nowe biosy widze, poczekam na jeszcze z 2 edycje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na 910 jedzie 1.6-1.625V to ile miales na biosie 804? Tak naprawde nie widze sensu bawic sie w te nowe biosy widze, poczekam na jeszcze z 2 edycje...

804 nie uzywalem. Mobo mam od grudnia a wtedy, byl juz dostepny 903, na ktorym mialem klopoty usiagnać FSB=400 :-| Pod koniec tygodnia zrobie downgrade BIOSu i zobacze jak bedzie z O/C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, instalował ktoś na tej płycie + dysk ATA Linuxa ?

Dokładnie: dysk ATA na jednej szelce z napędem optycznym - Instalka Mandriva 2007 beta

Jak tak to czy były jakiekolwiek problemy, czy też nie !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, instalował ktoś na tej płycie + dysk ATA Linuxa ?

Dokładnie: dysk ATA na jednej szelce z napędem optycznym - Instalka Mandriva 2007 beta

Jak tak to czy były jakiekolwiek problemy, czy też nie !?

Jest problem, który nazywa się Mikron i jego kontroler obslugujacy ATA. :mur:

U mnie przy instalacji okazywalo sie, ze nie ma napedu DVD.

Edytowane przez deonet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie ten micron jest na maxa skopany i to czesty problem na p5b deluxe niestety . nagrywarki dvd liteona wogole nie widzial , neca jak i hdd pod ata po kilku minutach dzialania nastepowala zawiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie ten micron jest na maxa skopany i to czesty problem na p5b deluxe niestety . nagrywarki dvd liteona wogole nie widzial , neca jak i hdd pod ata po kilku minutach dzialania nastepowala zawiecha

Dopiero teraz mówicie, że ten kontroler jest skopany, jak ja już prawie tę płytę kupiłem?

A czy te problemy to występują tylko w Linuxie czy w windzie też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pod linuxem, trzeba kompilować linuxa

Prosiłbym o rozwinięcie jak kompilować.

Problem jest w tym że instalka rusza tylko na chwilę żeby wywalić błąd napędu optycznego.

Jak mniemam problem wystepuje tylko z dyskami ata ? Z sata już normalnie ?

 

deonet - dokładnie to samo, jak sobie poradziłeś ?

 

A próbował ktoś podłaczyć dysk ata przez przejściówkę ATA - SATA do gniazda sata na płycie ? Może działa ?

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...