Skocz do zawartości
Nick126

Zasilacz Do C2d 6300

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki wybrać zasilacz? Mój sklep nie ma w ofercie Topower'a ani Enermax'a. Chieftec jest, ale podobno już nie robi takich dobrych zasilaczy jak kiedyś. Zasilacz do komputera z c2d 6300, ds4, gf7600gs, 1gb.

Co polecacie? Też żeby cena nie była z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Jaki wybrać zasilacz? Mój sklep nie ma w ofercie Topower'a ani Enermax'a. Chieftec jest, ale podobno już nie robi takich dobrych zasilaczy jak kiedyś. Zasilacz do komputera z c2d 6300, ds4, gf7600gs, 1gb.

Co polecacie? Też żeby cena nie była z kosmosu.

Stwierdzenie: "Mój sklep nie ma w ofercie" jest dobijające :lol:

 

To kupujesz w takim w którym jest dostępny :lol:

 

Do takiego konfiga z cennika zwykłego osiedlowego sklepu ala komputerowego polecam Megabajta 300W. Może wtedy nauczysz się korzystać z funkcji Szukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

To kup gdzieś indziej, i im donieś. Co za problem?

 

Chieftec, hmm, jak kupować to już coś z klasą a nie obchodzić się smakiem, zwłaszcza przy takim procku.

 

Ja na serio to polecam:

Enemarx Liberty 400W lub Tagan z serii U22. Nie warto się męczyć na innych tandetkach. Przynajniej mnie się tak wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='28 sie 2006, 18:44' post='2292781']

To kup gdzieś indziej, i im donieś. Co za problem?

 

Chieftec, hmm, jak kupować to już coś z klasą a nie obchodzić się smakiem, zwłaszcza przy takim procku.

 

Ja na serio to polecam:

Enemarx Liberty 400W lub Tagan z serii U22. Nie warto się męczyć na innych tandetkach. Przynajniej mnie się tak wydaje...

a ten chieftec to tandeta bez klasy :lol2:

ta zasiłka z palcem w d...e pociągnie tego ct2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

a ten chieftec to tandeta bez klasy :lol2:

ta zasiłka z palcem w d...e pociągnie tego ct2

Oczywiście że pociągnie. Nigdzie nie mówiłem że tego nie zrobi :wink:

 

Aczkolwiek...

 

Dla mnie Tagan czy Enermax > Chieftec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj im przemówić do rozumu. Powiedz im, że chcesz u nich zostawić tyle kasy a im nie chc się sprowadzić dla Ciebie zasilacza? Zapytaj czy masz iść tam, gdzie będą chcieli Twoje pieniądze.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest w pyte dobrych zasilaczy teraz ...

Ja osobiście bardzo sobie cenię zasilacze Foxconn'a bo mają separowane wszystkie linie i dobrze trzymaja napięcia + są ciche.

 

Osobiście używam SeaSonic'a ale tego dostałem i szkoda było go sprzedać :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod temat

za miesiąc wpadam do PL i mam zamiar zmodernizować bratu jego złoma :)

w tej chwili o ile mnie pamięć nie myli:

S2800+/K8N-E/512MB/6600GT/160GB

 

chcę wpakować mu dodatkowe 512MB, 7600GS od Galaxy, a przede wszystkim wsadzić rozsądny zasilacz, tak abym przy następnej wizycie mógł zacząć modernizować go na poważnie (C2D, lepsza grafa itd.), bo narazie to będzie taka prowizorka

 

mam na oku Seasonica S12-500W - utwierdzijcie mnie w przekonaniu, że to będzie dobry wybór, że będe mógł na spokojnie pakować E6600 i grafikę pokroju 7900gt :>

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na oku Seasonica S12-500W - utwierdzijcie mnie w przekonaniu, że to będzie dobry wybór, że będe mógł na spokojnie pakować E6600 i grafikę pokroju 7900gt :>

nowy procesor charakteryzuje się tym ze pobiera znaaacznie mniej mocy, wg pomiarów 55W, rowniez karty NV pobierają mniej od konkurencji.

 

Jesli chcesz zrobic rozsadny zakup to 380-430W seasonik będzie ze sporym zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na oku Seasonica S12-500W - utwierdzijcie mnie w przekonaniu, że to będzie dobry wybór, że będe mógł na spokojnie pakować E6600 i grafikę pokroju 7900gt :>

Jak nie masz co robic z kasa to kup mu i 600W :wink: Ale prawda jest taka ze S12 380W starczy do tego cingiga i z radkiem X1900xtx ktory ciagnie ponad 2x wiecej pradu niz ten 7900gt. A procesor to pod wzgledem poboru mocy zabawka w porownaniu np z X2 czy pentium D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o tym:

http://zenfist.pl/pID/229.htm

napalilem sie na niego :oops:

Oczywiscie dalem tylko przyklad z ta 380tka, to nie jedyny zasilacz godny uwagi w tym wypadku.

Jezeli chodzi o fenomen seasonicow, to bierze sie on glownie z bardzo dobrej opinii za oceanem i wielu testow tam przeprowadzonych. Nie dociera tam czesc zasilaczy z europy, ktore moglyby skutecznie rywalizowac z seasonicami. Najwieksze zalety seasonicow, to wysoki poziom ciszy przy wzroscie obciazenia i wysoka sprawnosc.

Poza tymi cechami nie wygladaja juz tak pieknie. Mozna smialo powiedziec ze sa raczej drogie i slabo wyposazone (S12 nie maja odpinanych kabli).

Ja btw bym bral Anteca neo he 430w z siriusa ( :lol: ) bo maja okazje mowiac delikatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tymi cechami nie wygladaja juz tak pieknie. Mozna smialo powiedziec ze sa raczej drogie i slabo wyposazone (S12 nie maja odpinanych kabli).

Może i pięknie nie wygladają ale działają świetnie. Co do wyposażenia - to pewnie chodzi Ci też o brak podświetlania wentylatora, no a co do ceny - nie są droższe od Taganów i innych porównywalnych zasiłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i pięknie nie wygladają ale działają świetnie. Co do wyposażenia - to pewnie chodzi Ci też o brak podświetlania wentylatora, no a co do ceny - nie są droższe od Taganów i innych porównywalnych zasiłek.

Nie chodzi mi o podswietlenie ani segment low-end. Porownaj modele 500-600W, do antecow, bequietow, enermaxow czy cooltekow. Za cene S12 mozna dostac (moze poza cenami w polsce Anteca) porownywalne zasilacze tych firm z odpinanymi kablami. Rowniez w nizszym segmencie te firmy oferuja odpinane kable - seasonic nie.

Dochodza tez glosy o niekompatybilnosci kazdej rewizji wyzszych modeli seasonica z DFI lanparty (czyli tyczy sie to wielkiej czesci tego forum) i informacje o uciazliwym cykaniu niektorych serii. Kolejna wada to gorsze wentylatory montowane w nowych rewizjach (podwojne kulkowe lozysko adda). Ma sie to nijak to pierwszych rewizji tak pochlebnie ocenianych w recenzjach za oceanem. I nie maja nwet oslonki na obudowie w miejscu gdzie wychodza kable - skarzylo sie paru userow na przetarcia przewodow w tym miejscu.

Naprawde - seasonic ma wady :wink: sa lepsze zasilacze za te pieniadze (szczegolnie modele 500 wzwyz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...