Skocz do zawartości
p.f.pawlikowski

Ninja Vs Infinity - Decydujace Starcie

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam dylemat - buduje cichy (bezgłośny) serwer na C2D - wszystko będzie zamknięte z obudowie TJ08 (matx + 2x 120mm) - wentylacja 3x zaward/fander 120mm (2 w obudowie i 1 w zasilaczu) - szukam do tego coolerka najlepiej bez wentyla i nie wiem co wybrać: ninja, infinity, ultra-120 czy HR-01-775 - na pewno proc będzie kręcony ale przede wszystkim cisza (chciałbym jak wyjdzie E4300 @ 9x333 o ile coolerek podoła) ;)

 

 

 

raczej myslalbym nad ninja lub hr-01, chyba ze socket (czyli i chlodzenie na procku) jest dostatecznie blisko tylniego wentylatora (powiedzmy do 1-2cm) to lepiej wypadnie infinity, albo zrobic to co mam u siebie, ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> infinity a na tylni wentylator dac jakby przejsciowke z ramki innego 120mm'ego wentylatora przyblizajac tym samym tylni wentyl blizej do coolera, wtedy tylni wentyl bedzie spelnial dwie funkcje i wyrzucal gorace powietrze ktore glownie bedzie z coolera ciagnal bo bedzie bardzo blisko niego choc nie bedzie sie z nim stykal ;)

 

ps. buda fajna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dylemat - buduje cichy (bezgłośny) serwer na C2D - wszystko będzie zamknięte z obudowie TJ08 (matx + 2x 120mm) - wentylacja 3x zaward/fander 120mm (2 w obudowie i 1 w zasilaczu) - szukam do tego coolerka najlepiej bez wentyla i nie wiem co wybrać: ninja, infinity, ultra-120 czy HR-01-775 - na pewno proc będzie kręcony ale przede wszystkim cisza (chciałbym jak wyjdzie E4300 @ 9x333 o ile coolerek podoła) ;)

Koniecznie zapodaja kilka fotek jak już złożysz wszystko. Dokładnie myślę o tej samej budzie i tym samym zestawie lub ewentualnie biorę pod uwagę Asus TM-21.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko złoże serwerek to wrzuce fotki na razie czekam na mobo i kieszeń SNT-2131 - na razie pewnie w mobo wyląduje p4-531

 

Przemyśl jeszcze takie chłodzenie:

http://www.4max.pl/default.asp?g=24&gg...mp;produkt=1486

 

http://www.4max.pl/default.asp?g=24&gg...mp;produkt=1835

 

http://www.dzikie.net/index.php?art=zalman...p=8&cpage=1

 

 

Patent trochę z Shuttle.

Może się to nieźle sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam infinity, wczesniej mialem ninja. nie dosc ze montaz bardzo ladnie rozwiazany,nie trzeba plyty wyciagac, to i wydajnosciowy duzo lepiej niz ninja. mam w stresie 47C , 2800mhz 1,5v dualprime stable...buda zamknieta. FANDER puszczony na maxa....

OPEK 165 dualcore 1800 @ 2800 1,5v .....wczesniej na ninji nie bylo stabilnosci, tylko mialem 2700mhz 1,4v 46C.

Gdy Fandera puszcze na 1200obr to max. 50C i dualprime stable 2800mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

podlacze sie pod temat aby nie zakladac nowego

Otoz posiadam plytke Asus M2N-E i przymierzam sie do kupna Scythe Infinity SCINF-1000

http://www.allegro.pl/item136806045_scythe...iejszy_am2.html

i zastanawiam sie jaki jest sposob montazu .. chodzi mi o to czy na obecnym koszyku" da sie zamonotac wyzej wymienione chlodzenie

Niby koles pisze bezproblemowy ale jak patrze na zapinki to hmm... czy ktos montowal go na tej samej plycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wcisnę Ninje, bądź może Infinity na dziadka Abitka AV8 ??

http://www.overclockers.pl/txt.php?id=abit...d_eye&str=3

 

Nie jest to płyta do jakichś wielkich osiągów, ale cenie sobie ciszę i zimno w budzie, więc pewnie bym jeden z nich kupił.

 

Myślę, że Ninja spokojnie by wystarczyła pasywnie, ale ze względu na coraz mniejsze różnice w cenie zastanawiam się nad Infinity. Tylko pozostaje nadal pytanie: czy wejdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dlaczego uwazacie ze Infinity bedzie gorsza na pasywnym od Ninji?

Przede wszystkim to zależy od zorganizowania przepływu powietrza.

Poza tym Infinity przy pracy pasywnej może, bo nie musi, być gorsze ze względu na dużo ściślej rozłożone finy. Ninja ma je rozstawione szerzej. Wszystko jest kwestią odpowiedniego wyważenia - aby powierzchnia oddawania ciepła była możliwie duża i stawiała jak najmniejszy opór powietrzu. Im bowiem ten ostatni większy tym powietrze ma większą tendencję do omijania takiego radiatora.

Czy jest obecnie na rynku cos co by pokonalo obie w pasywie?

Nie znam sprawności Infinity przy pracy pasywnej. Z Ninją konkuruje np. Thermalright HR-01, który ma mniej więcej taką samą wydajność (w zależności od testów - raz minimalnie wyższą, raz odrobinę niższą).

Z mojego doświadczenia mogę spokojnie to cudo polecić - jest dużo mniejsze i lżejsze od Scythe Ninja, no i jakościowo wypada zdecydowanie lepiej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba strasznie zimno masz w pokoju <_<

pewnie zczytuje temp ze smartguardiana

natomiast temerature nalezy zczytywac z "CORE"

u mnie w SmartGuardian jako temp CPU podaje ok 15-17 stopni

przy czym w speedFanie temp Core wynosi 25-7 stopni

 

18-20 stopni to raczej nie mozliwe chyba zebys mial w pokoju z 13 stopni ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem w koncu Ninje... i niestety sie troszke rozczarowalem... myslalem ze jak bedzie na otwartej przestrzeni to da rade schlodzic semprona 64 na 1.0V bez zadnego wiatraczka, ale nie daje... no ale napewno nie mozna jej zarzucic tego, ze nierownomiernie rozprowadza cieplo... :) z amberkiem na 5V temperatury w stresie to 23`C po 2h superpi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego nie daje rady! Jak powietrze ma przelywac do gory, przez finy? Do passivu musi byc poziomo (cooler), wtedy cieple powietrze przeplywa do gory wzdloz finow. Jak masz na gorze wentyl od zasilki to jeszcze lepiej ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego nie daje rady! Jak powietrze ma przelywac do gory, przez finy? Do passivu musi byc poziomo (cooler), wtedy cieple powietrze przeplywa do gory wzdloz finow. Jak masz na gorze wentyl od zasilki to jeszcze lepiej ;)

W ogole nie mam zasilki z wentylem :) No trudno to bedzie sobie ten wentylek na 5V ...

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO jesli plyta by stala schlodzi sempa bez problemu, jak lezy na stole powietrze prawie sie nie porusza

I dlatego nie daje rady! Jak powietrze ma przelywac do gory, przez finy? Do passivu musi byc poziomo (cooler), wtedy cieple powietrze przeplywa do gory wzdloz finow. Jak masz na gorze wentyl od zasilki to jeszcze lepiej ;)

No to wytłumacz mi jakim cudem mojego procka z płytą leżąco an poziomo, bez wentylka, zasilacz wieje wogole w druga strone i lezy pol metra dalej ninja chłodzi full pasywnie na 1,23V i 2200MHz (jakieś 8h s&m i 15h sp2004)? Bo nijak się to z taką teorią nie zgadza :P

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje kontrolowanie wylaczyc jeszcze wentyl... moze to tylko jakies chwilowe problemy byly :)

A tak w ogole to ta ninja sie nie miesci troche na K8NS 1.0 bo o kondensatory zahacza... jest tak obrocona o 1` zeby akurat pipe'y weszly pomiedzy kondensatory...

 

---

 

No.. po 50 minutach SuperPi wyglada na to ze temperatura jest w miare stabilna na poziomie 45`C ... ale warto zauwazyc ze w pokoju jest ok 18`C ... tak wiec przy zalozmy 25`C w pokoju ta temperatura moze sie niebezpiecznie zblizac do 60` ... wiec wole jednak wlaczyc wiatraczek :) Tym bardziej ze PicoPSU jest GORĄCY.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jestem posiadaczem Infinity. Mam core 2 duo @ 3330 7x 475 przy napieciu w biosie 1.4 (everest pokazuje 1.36) temperatura w stresie jesli jest chłodniej w pokoju nie przekracza 60 przy cieple do 63.

 

1.Czy te temperatury sa niepokojące?

2.CZy mozna zamontowac na tym chłodzeniu 2 wentylator w sensie czy ma to sens i efekt w wydajnosc w chłodzeniu?

 

Pozdraiwam i czekam na odpowiedz...

 

Chcilałbym tylko dodac ze w spoczynku po chwili uzytkowania(internet + winamp) tempreatura core 0 - 46 core 1 - 43...

Edytowane przez klataa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz wentyl puszczony na max to temperatury zdecydowanie za duże.

 

ja u siebie przy około 1,36v przy wentylu puszczonym na około 420obr/min mam w spoczynku około 41*C a przy max stresie nie przekracza mi 59*C przy czym w pokoju mam około 20*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz wentyl puszczony na max to temperatury zdecydowanie za duże.

 

ja u siebie przy około 1,36v przy wentylu puszczonym na około 420obr/min mam w spoczynku około 41*C a przy max stresie nie przekracza mi 59*C przy czym w pokoju mam około 20*C

wow , jak ci udalo sie ustawic 420 obr/min - ja u siebie moge min 610 obr/min ( sosuje teki czarny prostokatny regulator obrotow Zelmana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem:) RAczej nie da sie zle zamontowac tego coolera. Paste nałozyłem jak zwykle cieniutką warstwą wiec nie powino byc problemow z przenoszeniem Ciepła. Byc moze taki procesor. Jedne grzeja sie bardziej drugie mniej... A myslicie ze zamontowanie 2 coolera np z bocznej strony tak zeby chłodziły z 2 stron cos da??

 

 

 

 

 

 

________

 

A jakiej pasty uzywacie do tych infinity? Ja uzyłem tej z zestawu od Scythe... Lepiej uzyc jakas sliver?

Edytowane przez klataa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...