Skocz do zawartości
goralsim

Problem Z Nowym Kompem Nie Działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Kupiłem nowego kompa . Taki jak w sygnaturce. Wszystk popodłączałem . Zasilacz rusz chodzi słychać go a reszta nic nie rusz co jest?? Wogóle obraz sie nie włącza.Nawet płyta nie pika.

Wc zym może być problem POMOCY NIE WEIM CO ROBIĆ??

 

Może to wina karty czy raczej płyty głównej??

Dla tej karty trzeba jakies specjalne iustawienia w Biosie robić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odłącz wszystko co nie jest bezpośrednio koniczne do startu procesora, czyli do napędy, karty zostaw procesor chłodzenie na nim pamięć, zasilanie i sprawdź czy startuje, płyta powinna piszczeć (wydawać z siebie piski zapamiętaj ich układ)

 

Czyli sądziśz że jeżeli bez proca bedzie tak samo to znaczy że mobo do [gluteus maximus]??

nie ma sensu wyjmować procesora niczego się ne dowiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odłącz wszystko co nie jest bezpośrednio koniczne do startu procesora, czyli do napędy, karty zostaw procesor chłodzenie na nim pamięć, zasilanie i sprawdź czy startuje, płyta powinna piszczeć (wydawać z siebie piski zapamiętaj ich układ)

nie ma sensu wyjmować procesora niczego się ne dowiesz

 

zostawiłem podłączone procesor grafa i ramy reszta odłączona plyta nie daje żadnych pisków

Może to wina karty grafy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apodlaczyłes wszytkie wtyczki?:D docisnij i zobacz.

 

jakie masz na myśli wtyczki??

to wszystko wygląda tak . kupiłem częsci do kompa. Włózyłem mobo grafe proca z wentylem i ramy oraz podłaczony kabelek do powera. Odpalam kompa chodzi zasilacz i nic więcej nie startuje nie am obrazu, ale lampka od monitora nie miga tylko świeci sie na stałe.Płytanie wydaje żadnych pisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawiłem podłączone procesor grafa i ramy reszta odłączona plyta nie daje żadnych pisków

Może to wina karty grafy??

grafika nie jest potrzebna do startu procesora

 

odłącz ją i spróbuj jeszcze raz potem zrob jeszcze coś: sprawdz mocowanie procesora wyjmij obejrzyj w włóż jeszcze raz potem sprawdź podłączenie zasilacza (czy są podłączone odpowiednie wtyczki w odpowiednich miejscach) oraz pamięć czy zatrzaski wskoczyli

 

płyta musi zapiszczeć

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to wina grafy a dokładniej biosu. Miałem bardzo podobny problem. Zmieniłem platformę i przez pewien czas jechałem na starej karcie na PCI (virage), ale problem pojawił sie po zakupie karty na pci-e (7600GT). Komp nie ruszał. Wystarczyło że zrobiłem update biosu i wszystko zaczęło ładnie śmigać.

Wyjmij grafę i odpal kompa. Jeśli ruszy to będziesz miał pewność o co chodzi.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to wina grafy a dokładniej biosu. Miałem bardzo podobny problem. Zmieniłem platformę i przez pewien czas jechałem na starej karcie na PCI (virage), ale problem pojawił sie po zakupie karty na pci-e (7600GT). Komp nie ruszał. Wystarczyło że zrobiłem update biosu i wszystko zaczęło ładnie śmigać.

Wyjmij grafę i odpal kompa. Jeśli ruszy to będziesz miał pewność o co chodzi.

Pozdro

 

ale jak odłącze grafe to nie bede nic widzial na ekranie zęby wgrać nowego biosa do płyty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie tego. Płyta ma w standarzdie wejśćie do zasilacza na 24pin i drugie na 4 pin. Zasilacz natomiast ma jedną wtyczke na 20pin i 4 pin. Koleś z serwisu połączył kabelki z zasilacza 4pin i 20 pin w jeden kabel i podłaćzył go w 24pin na płycie . a wejście 4 pin zostało wolne. Czy może tak byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to są dźwiękowe kody POST żeby można było zorientować się co jest grane kiedy nie ma grafiki, skoro nie ma sygnałów to albo wszystko działa, albo nic nie działa, wiec odłącz grafika jak zapiszczy to znaczy ze program POST został uruchomiony, wiec procesor i pamięć są sprawne a a problemem jest grafika :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja sprawdzilbym czy mobas nie styka sie z obudowa..bo jesli tak to za nic nie odpalisz a mozesz zjarac..

 

Jesli masz zwarcie na lini zasilajacej myszke albo klawe to tez ci nie odpali(moj mi takiego psikusa zrobil...na optycznej na usb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz ma 2 kable do podłączenia płyty głównej . Jeden 20pin i drugi 4 pin.Obydwa są oplecione czarną taką izolacją.Te koleś te dwa połaczył i wpiął do 24pin natmoiast wtyk od 4 pinowego na płycie pozostał wolny. Zasilacz ma jeszcze jeden kable 4 pin z zółto czarnymi kabelkami.

 

 

Grafika jest podłaczana na plcie głównej dodatkowym molexem.

Edytowane przez goralsim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chodzi trezba było podłaćzyć ten dodatkowy 4pin co jest koło proca.

Powiedziałem temu łepkowi co ma zrobic i poszło teraz mi biosa skonfiguruje <o ile potrafi> .Dzięki wszystkim . Jakby cos było jeszcze nie tak to bede pisał. POZDRO FOR ALL

 

 

Trudno skonfigurować Bios?? dla tej płyty>??

 

 

Ej ludziska komp juz działa tylko nie wiem jak bios ustawić?? jak ktoś chcialby mi pomóc to na gg 4972208 PLEASE

 

Jest cos napsiane jak właczam to wyskakuje NVIDIA Boot agent

a późniejreboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 to ten koleś wie w ogóle co to jest 20 pin i 4 pin ? :| OMG, żeby do 20 pin podłączać 4 pinówkę (kiedyś only for mobo pod P4). Ja bym mu nie dawał biosu do konfiguracji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...