Skocz do zawartości
k2

Wymiana Cpu P4 1.6a.

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili jede na sprzecie jak w sygnaturze.

Posiadam proc P4 1.6a@2.1 Northwood. Czy jest sens wymiany go na P4 3.0GHz HT 1MB.

Czy odczyje spory wzorst wydajnosci?? Z tego co wiem proce doś mocno ogranicza mi przepustowasc pamieci bo standardowo pracuje na FSB 100 a P4 3.0 ht na 800 Mhz .

Pozatym wiekszy cache, zegar, technologia HT

Na oku mam ten model:

http://allegro.pl/item123969885_p4_3_0ghz_...st_seller_.html

 

Proc bedze współpracowwal z asusem P4P800.

Prosze o jakiekolwiek opinie na ten tamet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada - zmień platformę. Ile masz kasy na proca ?

zmien platforme =:

nowa płyta

nowy proc

i całkiem mozliwe nowa grafika.

jakbym teraz cos bral to tylko core 2. A to sporo kasy trzeba juz nmiec. "na góno mnie nie stac... bo zaraz trzeaba bedze wymieniac"

A moj sedziwny proc radzi sobie dość dobrze.

 

To co mam w tej chwili calkowicie radzi sobie ze wszystkim łacznie z grami.

Poza tym nastepna maszyna jaka kupie bedze notebook.

 

Moje pytanie brzmi... czy oplaca sie wyalic 300zł na wymiane proca czy odczyje roznice??

W koncu to duzy nowszy proc

 

Zmien mobo i wykrec tego 1.6a, bo sie meczy pracujac na takich niskich taktowaniach. ;]

HT fajne do windowsa, ale w grach moze niekiedy zmniejszac wydajnosc.

w tej chwli pracuje na FSB 133 i sa to optymalne ustawinia dla mojego egzamlarza.. powyzj jest mniej stabilny... poza tym nie odczywam duzej ronicy jak lata na 2.3 czy 2.4.

Za to w stabilnosci odczywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno odczujesz!!!

 

A co do ludzi któzy zaraz proponuja zmiane platform i pewnie opieraja sie tylko i wyloncznie na grach to n/c gry to nie wszystko w windzie ten pentak zje niejednego amd'ka, p4 3ghz z ht to porzadne maszynki i do windy i do gier wiem bo sam mam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno odczujesz!!!

 

A co do ludzi któzy zaraz proponuja zmiane platform i pewnie opieraja sie tylko i wyloncznie na grach to n/c gry to nie wszystko w windzie ten pentak zje niejednego amd'ka, p4 3ghz z ht to porzadne maszynki i do windy i do gier wiem bo sam mam ;]

1.6a w grach daje rade...

BF2 daje rade, Half-Life.2.Episode.One daje rade wszytko na full w rozdzelczosci 1680x1050, oczywsie nie jest to 100fps, ale ok 30-50 klatek, ale mi to w zupelnosci wysracza.

Wiec do gier tez sie to nadaje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6a w grach daje rade...

BF2 daje rade, Half-Life.2.Episode.One daje rade wszytko na full w rozdzelczosci 1680x1050, oczywsie nie jest to 100fps, ale ok 30-50 klatek, ale mi to w zupelnosci wysracza.

Wiec do gier tez sie to nadaje :wink:

Ja nie mowie, zeby wykrecac na 2,2-2,4ghz tylko >3ghz. ;] Northwoody sa bardzo podatne na podkrecanie, w szczegolnosci modele 1,6a i 1,8a, zobacz to -> click

Ja na Twoim miejscu bym kupil lepsza mobo i krecil tego NW. ;] Na asusie nie podkrecisz duzo, bo masz na chipsecie via a tam nie ma blokady dzielnika itp. Zainteresuj sie jakims abitem np. is7, ic7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mowie, zeby wykrecac na 2,2-2,4ghz tylko >3ghz. ;] Northwoody sa bardzo podatne na podkrecanie, w szczegolnosci modele 1,6a i 1,8a, zobacz to -> click

Ja na Twoim miejscu bym kupil lepsza mobo i krecil tego NW. ;] Na asusie nie podkrecisz duzo, bo masz na chipsecie via a tam nie ma blokady dzielnika itp. Zainteresuj sie jakims abitem np. is7, ic7.

znam mozliwosc cpu serii nortwood.... lecz max mojego cpu to 2.4 daelj nie idze i ne jest to winna innych podzespołow... poza tym asus P4P800 według mnie jest z jedych lepszy płyt do kracania P4, poza tym wczesniej mialem inna płyt i bylo to samo.

 

Zreszta płyta kosztuje ok 300-400zł, a tu za 300zł dostaje P4 3.0 z HT kotrego wykrace tez co najmniej na 3.5. Wiec gdze tu logika kupujac inna płyte by krecic duzo słabysz proc. Na 4GH na pewno nie pojdzie :wink:

.. 3.0 zHT byc moze tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6a w grach daje rade...

BF2 daje rade, Half-Life.2.Episode.One daje rade wszytko na full w rozdzelczosci 1680x1050, oczywsie nie jest to 100fps, ale ok 30-50 klatek, ale mi to w zupelnosci wysracza.

Wiec do gier tez sie to nadaje icon_wink3.gif

Nawet sobie sprawy nie zdajesz jaki byś w grach odczuł skok po przesiadce na AMD64 3000+

 

A co do ludzi któzy zaraz proponuja zmiane platform i pewnie opieraja sie tylko i wyloncznie na grach to n/c gry to nie wszystko w windzie ten pentak zje niejednego amd'ka, p4 3ghz z ht to porzadne maszynki i do windy i do gier wiem bo sam mam ;]

Poprzednio miałem Pentium 4 co prawda bez HT a teraz mam A64 i nie widze różnicy wręcz wszystko lata ładniej, a taki A64@2,4ghz to już ładna maszynka , ale taki P4 z HT i 1Mb kaszu w windzie będzie lepszy ale w grach dostaje baty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie kupuj proca tylko wykręć tego. ;)

Nie sluchaj rad ludzi, ktorzy Intela widzieli jedynie na obrazkach:)

 

Wymiana jest opcja oczywiasta, nie ma sie nad czym zastanawiac. Ten Northwood 1.6a jest przede wszytskim na badziewie niskiej szynie, ma mniej cache i smieszne jak na p4 taktowanie. A sam widziesz, ze sie nie podkreca specjalnie, to 0,5Ghz to juz niezle, 2,2-2,4 to max, chyba ze trafiles na wyjatkowy egzemplarz (a tak nie jest, bo juz bys to wiedzial). Kiedys przesiadalem sie z A1800+ na p4 3ht i roznica byla bardzo zauwazalna, wiec u Ciebie powinno byc podobnie. Za taka kase jak bym sie dlugo nie namyslal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchaj rad ludzi, ktorzy Intela widzieli jedynie na obrazkach:)

Ekhm.

MMX 166, P3 800Mhz, P3 933Mhz, Celeron 1Ghz (do testów), P4 Northwood 2.4Ghz, Celeron D 325, P4 Prescott 3Ghz HT.

Z tych procesorów korzystałem więc nie widziałem Intela tylko na obrazkach.

AMD w sigu to mój pierwszy, kupiony gdzieś 1.5 miesiąca temu, więc zachowaj takie komentarze dla siebie.

-------------

Ja nie mówiłem że nie odczułby różnicy, bo odczułby dużą, tylko że nie opłaca się IMO już inwestować w 478.

Poza tym bardzo mądrze k2 powiedział że jak wymiana to na C2D a to co ma narazie mu wystarcza.

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm.

MMX 166, P3 800Mhz, P3 933Mhz, Celeron 1Ghz (do testów), P4 Northwood 2.4Ghz, Celeron D 325, P4 Prescott 3Ghz HT.

Z tych procesorów korzystałem więc nie widziałem Intela tylko na obrazkach.

AMD w sigu to mój pierwszy, kupiony gdzieś 1.5 miesiąca temu, więc zachowaj takie komentarze dla siebie.

-------------

Ja nie mówiłem że nie odczułby różnicy, bo odczułby dużą, tylko że nie opłaca się IMO już inwestować w 478.

Poza tym bardzo mądrze k2 powiedział że jak wymiana to na C2D a to co ma narazie mu wystarcza.

 

Spoko, napisalem to z przymrózeniem oka, spogladaj czasem na emotikonki, od czegos sa.

 

Natomiast spojrzyj na cala sprawe z drugiej strony. Jezeli teraz, po jakims czasie zbierania moze sobie pozwolic tylko na wymiane procesora, to kiedy nazbiera na core 2? Za dwa lata? I co, ma przez dwa lata siedziec na tym co ma?

 

Podobnie rady typu sprzedaj co masz, doloz 200zl, kupuj semrpona i krec sa moim zdniem do bani. Sprzeda, kupi i dostanie to samo w garch (po podkreceniu obydwu platform) i gorsze we wszytskim innym. A ile zabawy, w dodatku do porzadnego podkrecania trzeby miec dobra pamiec i zasilacz, a watpie, czy w takim wiekowym komputerze znajda sie te elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm 300zl za takiego procka ja bym tam wolal

dfi infinity rs 482 za 239zl

venicka albo taniej semprona 3k kretliwego za 200zl

450zl z wysylkami

hmm ta mobo i procka sprzedaz i nie wiem czy 100zl dolozysz

Dokładnie, to było by najlepsze rozwiązanie, teraz nie warto sie już pakować w s.478

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciagle sie zastanawiam...

wymiana bedze mnie kosztowac ok 200zł

proc z allegro to 299zł

mojego za 1.6a za 100zł powinienem sprzedać.

 

Pomyślalem teraz teraz o innym aspekcje - chłodznie

http://allegro.pl/item123969885_p4_3_0ghz_...st_seller_.html

ten porcen jest na Prescott-cie moj to nothwood... wymiana proca bedze oznaczala wymiane chłodzenia... a to co najmniej plus 80zł...

 

Zrozumcie mnie dobrze... kasa w moim przypadku nie gra roli... ale ciagle sie zastanawiam czy te zmiany sa warte zachodu i czy rzeczywiscie bede mi potrzebne.

Bo powiedzmy kom bedze chodzi szybcie ale nie na tyle szybko by sprostał coraz nowszym porgramom.. a z tym co teraz jest spokojnie sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj i sie nie zastanawiaj, przecież ten pentiak 1.6ghz tak ci blokuje grafe i wydajność pamięci że na bank odczujesz różnice.. :)

 

wszytkie za 299zł

poszly teraz sprzedaja to samo 349zł

wyczuli koniunkture.

Chyba sie jednak skusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj trochę, będą jeszcze za 299 ;).

http://www.allegro.pl/item130253449_proces...oler_f_vat.html

warto??

 

duzoa ronica w wydajnosci jest miedzy 512 a 1Mb cache?

 

ew tu widze niezla chyba okazje:

http://www.allegro.pl/item131573451_intel_...ht_prescot.html

 

HT ma 1Mb podrecznej 2,8G alae co oznacza E

 

ew to:

 

http://www.allegro.pl/item131807336_intel_...sylka_0zl_.html

 

niech ktoś doradzi.

Edytowane przez k2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego z 3 aukcji:) super proc! odczujesz PRZEPAŚC, serio ja z przesiadki z celerona d @4.3 na pentium 2.66@3.6ghz odczulem duzy przyrost wydajnosci nie wpominam co pentek wyprawia na 4.5 :lol: tylko ze na s 775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszły zamónia juz:

wybór padła na P4 3.0 HT 1M/800 model SL7E4 step D0

http://www.allegro.pl/item133205814_pentiu...4_kb_cache.html

 

coolerek dość dobry i tani według mnie dużo lepszy od katany czy nija:

SilverStone Nitrogon 01 Heatpipe S478

http://www.4max.pl/szukaj.asp?prod=&tekst=Nitrogon+01+

i co najfajniesze bedze cicho, bo u mnie w budzie najwiecje hałasu robi boxowy cooler od P4 1.6a.

 

Jak przyjdze zdam relacje ile proc polaciał [licze na ok 3,8-4] choc podbno wąskim gardłęm moze być u mnie karta TV:( [musze uważać z czestotliwośćia PCI]

Jak i zobaczymy co SPI pokaze [obecnie mam na próbce 1M 0:2:17 :wink: ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...