Skocz do zawartości
Imperator Kret

Freezer 64 Pro Vs Katana Al - Co Na Passive?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym pozbyć się jak najwiekszej ilości wiatraków(z pasywnym procem będą w sumie 3), więc szukam alternatywy dla drogich coolerów pasywnych. W sumie to nawet kupiłbym Ninje, gdyby tylko weszła mi do obudowy :wink:

 

Procesor raczej nie wydziela dużo ciepła(Semp 64 Pro 2800+), na codzień chodzi na standardowych 1600 mhz, jeśli będzie trzeba to pobawie się w undervoltage, żeby sprawdzić do ilu mogę jeszcze zejść.

 

W testach Katana wypada nieco lepiej niż Freezer 64(nie pro) przy maksymalnych obrotach wentylatorów, na minimalnych sytuacja się odwraca, tak więc w passive Freezer powinien mieć jeszcze większą przewagę. Dodatkowo chcę kupić wersje Pro czyli 6 HP zamiast 4.

 

Za Freezerem dodatkowo przemawia o około 30 zł niższa cena... co byście wybrali na moim miejscu i czy wogóle przy takich małych coolerach(w stosunku np do Ninji) jest sens bawienia się w passsive czy raczej zrobi mi się mały piec? Za cyrkulację powietrza w obudowie będzie odpowiadał 1 wentylator 120 mm(albo Fander albo Glacialtech Silentblade).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za fryzjerem przemawia cena. Najlepiej poluj na allegro na uzywany, nie obchodzi cie zjechany wentyl jesli bedzie to pasyw - a sam radiator ciezko uszkodzic. Najlepiej jakis z niedzialajacym wentylem ect - mozna dostac za polowe ceny nowego nawet...

Przy takim procu na default vcore i odpowiednim przewiewie powinien dac rade.

Najlepsza bylaby ninja. Gdzies widzialem jakies zdjecia z jakichs targow gdzie mieli wersje ninjy do htpc, niska, gdzies jak polowa normalnej. Tylko narazie to jeszcze na rynku dostepne nie jest. Taka bylaby idealna dla ludzi co wlasnie maja za waskie / niskie obudowy na wersje podstawową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jakiegoś wolnoobrotowego [..] wentyla

Gdybym chciał mieć wentylator na procesorze to zostawiłbym sobie AC Silencer 64 Ultra, który chodzi poniżej 1000 obr/min. Ja jednak chce mieć frajde z całego pasywnego kompa prócz zasiłki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie spróbuje zrzucić jak najwięcej V dla procesora, szczerze mówiąc licze , że ze std. 1,4V zejde do około 1,25V lub 1,2V przy std. taktach. Taki zabieg zmniejszy wydzielanie ciepła o ponad 30%, więc raczej warto :D

 

EDIT:

 

Hmm ciekawa rzecz - mój proc działa na obniżonym napieciu z 1,4 do 1V :) Oznacza to zmniejszenie wydzielanego ciepła o połowę :mrgreen: Powinien Freezer na passive wystarczyć przy tych 32W mocy :D

Edytowane przez Puma[JFK]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 7 wrz 2006, 20:01' post='2308854']

Narazie spróbuje zrzucić jak najwięcej V dla procesora, szczerze mówiąc licze , że ze std. 1,4V zejde do około 1,25V lub 1,2V przy std. taktach. Taki zabieg zmniejszy wydzielanie ciepła o ponad 30%, więc raczej warto :D

 

EDIT:

 

Hmm ciekawa rzecz - mój proc działa na obniżonym napieciu z 1,4 do 1V :) Oznacza to zmniejszenie wydzielanego ciepła o połowę :mrgreen: Powinien Freezer na passive wystarczyć przy tych 32W mocy :D

Ja próbowałem się tak bawić z sempronem 2600+ 1,3V i po chwili obciążenia było już ponad 40* :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 7 wrz 2006, 21:51' post='2309036']

Między 1,3 a 1V jest ogromna różnica. Pozatym jaką miałeś wentylacje w obudowie? Ten 1V to jeszcze nie koniec, będę walczył dalej :mrgreen:

Też spróbuje na niższym V, poza zasilaczem nie mam dodatkowych wentyli, a jakoś nie uśmiecha mi się opcja żeby robić procka passive, a dodawać inne wentyle na przewiew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 8 wrz 2006, 19:48' post='2310044']

Ja tu widze conajmniej 2 dodatkowe wentylatory... A obudowa bez wentylacji to piec...

Faktycznie zapomniałem o karcie (bo ten wentylator nie zawsze jest włączony).

 

BTW Nie narzekam, na procku mam około 26-7*C przy fanderze na min (według czujnika na płycie), a w tej chwili przy max i 1,25V 23*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam na testach Freezera 64 Pro to postanowiłem sprawdzić mój pomysł - aktualnie w idle bez wentylatora jest spokój, temperatury jak na AC Silencer z wentylatorem @ 900 obr. W obudowie 2x80 mm @ 5V, które zastąpie jednym Fanderem 120 mm :)

 

P.S. Sorry za post pod postem, ale chciałem, żeby pokazał się jako nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...