Skocz do zawartości
Glaziu

Problem Z Siecią (skrętka)

Rekomendowane odpowiedzi

W prosty sposób opiszę mój problem. Posiadam Neostrade TP 128, w domu mam 2 komputery (mój oraz mamuśki :P) i zawsze mieliśmy oba podłączone ze sobą przez skrętkę. 2 Karty sieciowe tej samej firmy, nowe, identyczne sterowniki i wszystko zawsze grało cacy. Aż do dzisiaj. Zrobiłem sobie formata, u matki też no i chce skonfigurować sieć. Ale odziwo komputery nie wykrywają połączonego kabla RJ :o I nei mam pojęcia dlaczego. Po podłączeni ukabla komputer w żaden sposób nie reaguje, a ikonka sieci informuje zawsze iż kabel sieciowy jest odłączony (co jest nieprawdą ^^) Próbowałem już wszystkiego, przerobiłem kilka for i stron ale nie znalazłem odpowiedzi. Mam nadzije, że otrzymam pomoc tutaj

 

Pozdrawiam

GlaziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Karty sieciowe obie widziane są na obu komputerach w identyczny sposób (są wyświetlane pod tą samą nazwą w menedzerze urzadzen). Konfiguracja... Niezabardzo wiem o co Ci tu chodzi bo zawsze poprostu nawet ich instalwoac nie musialem bo XPek sam wszystko zrobił za mnie :) Były włożone i widział je komp, kabel podłączony i wsyztko grało. Uszkodzenia kabla mają sie w takowy sposób, że w zeszłym roku przegryzły nam go myszy xD Ale... Ojciec go przeciął w tym miejscu i złączył dokładnie tak aby nie powstało żadne spięcie itp i w ten sposób kabel działał. Do dzisiaj...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ruszałeś kabla i kart (bo w sumie przy instalacji systemu nie ma takiej potrzeby), to można założyć, iż odpada problem sprzętowy. Można ewentualnie pożyczyć od kogoś inny kabel, aby sprawdzić.

Ja jednak doszukiwałbym się problemu w oprogramowaniu. Włączone jakieś oszczędzanie energii lub inne wynalazki. Sprawdź we właściwościach karty - jest taka opcja na jednej z zakładek.

 

W miarę możliwości odpal na obu kompach Knoppixa (lub inny bootowalny system) - będziesz wiedział, czy to wina karty czy systemu. W wersji oszczednej można posłużyć się jedną kopią Linuxa startując najpierw na jednym kompie, potem na drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawienaich kart mam odznaczona opcje pozwalajace komputerowi na wylaczenie tego urzadzenia aby zaoszczedzil energie. Wiec jest raczej OK. Kabel wchodzi w gre, ael musialbym kupic nowy, a 20m kabla troche kosztuje :/ A jakby nei zadzialalo to poszloby wszystko na marne wyrzucone w bloto.

 

Inny system odpada bo na moim laczu 1MB sciaga sie ok 1minute a te systemu co podałeś są kilku płytowe :(

 

Dzieki za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uruchom diagnostyke sieci (np. Pomoc > Informacje dotyczące komputera > Narzędzia > Doagnostyka sieci). System sprawdzi różne ustawienia sprzętowe i programowe i ewe. może nakierować na przyczyne.

 

Wydaje mi się, że to nie problem sprzetowy tylko konfiguracji. Możesz jeszcze zainstalowac jakiegosa sniffera i zobaczyc czy jest w ogole ruch pakietow.

 

a czy jak podączony jest kabel to czy diody na kartach sieciowych swieca sie/mrugaja?

Edytowane przez voytas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soja droga przecinanie i lutowanie kabla :/!! Aż siedziwie zedzialalo ale na 20m moze moglo.

Jezeli to kwestia kabla spruboj przestawic sieciowkina trym 10Mb. (robisz to we wlasciwosciach karty sieciowej).

Jezeli zadziala na 10Mb to znaczy ze kabel.

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kabel aby napewno jest skrosowany, jezeli laczysz kompy bezposredni kabel musi byc skrosowany!! kabel niejest znowu taki drogi 1mb utp kosztuje ok. 0.70zl wiec prosta kalkulacja 20x0.70+2x0.80=15.60 wiec nie tak duzo :) sprawa moze byc tez taka prozaiczna jak jeden drucik wychadzacy z RJ i juz niedziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

voytas: Diody nie świecą się na żadnej z kart :o

ULLISSES: Kreator konfiguracji sieci jest krokiem zbędnym gdyż on jest następnym krokiem po podłączeniu kabla a go nei wykrywa :/

Wolan: Kabel nie jest lutowany tylko druciki sa poskrecane tak aby mialy styk ;) Kazdy jest od sibie oddzielony wiec Spiecie nie wchodzi w gre.

-ShaDe-: W sklepie koles koncowki jakimis spoecjalnymi obcegami robil :P A skoro dzialal to jest przecierz dobry :)

 

Pozdro 4 All

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że kabel jest do niczego, sprawdź to prowizoryczne połączenie. Pewnie przed instalacją Windowsa wypinałeś wtyczki, i mogłeś naruszyć te kable i nie ma gdzieś styku.

Jak na twoim miejscu kupiłbym nowy kabel, a nie bawiłym się w naprawy starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...