Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis nabylem na gieldzie Radzia.

Jako ze cena byla atrakcyjna (510zl) - wiec zdecydowalem sie na PowerColor X1950 pro w wersji 512MB :)

Karta dziala stabilnie przy ustawieniach 640/1600 :)

Dołączona grafika

Rdzen mozna nawet podkrecic na 660(!) ale nie przechodzi testu artow ATT.

W 3d markach przy tych ustawieniach brak jakichkolwiek sladow niestabilnosci.

Wynik 3Dmark 2005 to ~10000pkt ale mam slaby procek Athlon 64 (2.4 GHz)

W 2D zupelnie nieslyszalna.

Moge z czystym sumieniem polecic ta wersje!

Jestem BAARDZO zadowolony!! :D

ja bym cie poprosił o biosik od twojej karty bo mam tego radzia w wersji 512 MB tyle ze od HIS u mnie jest to wersjia turbo czyli na standardzie mam 620 rdzeń i 1.48GHz pamiatki tylko ze ja mam AGP a ty? i co to za programik którym krecisz bo nie wiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Wiedziałem, że tak sie kiedyś stanie: Radek najprawdopobniej padł. W 2d działa bez problemu i zwiechy, ale obciążenie karty powoduje zwiechę po 2-15 minutach.

Nie jest to spowodowane temperatura GPU - dzieje sie tak na zalmanie vf900 i standardowym chłodzeniu.

Nie jest winny zasilacz - testowane na Tacens Valeo 480W i Tagan 380W.

Nie jest winna mobo - testowane na Ga Ds3 i Dfi inifnity.

 

Będę musiał oddać to ścierwo na gwarancję. Jak sądzicie, nie poznają się, że było zmieniane chłodzenie i pasta termoprzewodząca? Z doświadczenia - ile trzeba czekać - pewnie z miesiąc. Karta była kupiona w morele.net nie dalej niż dwa miesiące temu. Ktoś ma doświadczenia z reklamacją sprzętu tam? Najchętniej sprzedałbym tę kartę komuś po odpowiednio niższej cenie - komuś kto może poczekać na naprawę gwarancyjną. No nic..... pech i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niech ktoś mi powie czym się różnią te 2 karty:

PowerColor ATI Radeon X1950Pro 512MB DDR3/256bit TV/DVI (Arctic Cooling ver.) (VGAPOCATI0135)

PowerColor ATI Radeon X1950Pro 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (Artci Cooling ver.) (VGAPOCATI0134)

Sprzedaje je ten sam sprzedawca i wydaje się, że jedyna różnica to "Arctic Cooling ver" kontra "Artci Cooling ver" i nie wiem co mam o tym myśleć...

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym cie poprosił o biosik od twojej karty bo mam tego radzia w wersji 512 MB tyle ze od HIS u mnie jest to wersjia turbo czyli na standardzie mam 620 rdzeń i 1.48GHz pamiatki tylko ze ja mam AGP a ty? i co to za programik którym krecisz bo nie wiem ?

Mam wersje PCI-E

A krece ATT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy warto inwestowac w tą kartę? a moze znajdzie się coś wydajniejszego/lepszego w cenie ~500zł ???

 

co powiedzie o

 

PCI-E ASUS RADEON EAX X1950PRO 256MB 36POT. BOX!

 

a moze

 

PowerColor ATI Radeon X1950Pro 512MB DDR3 256bit T

 

 

co lepsze? a moze całkowicie cos innego w tym przedziale cenowym?

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy warto inwestowac w tą kartę? a moze znajdzie się coś wydajniejszego/lepszego w cenie ~500zł ???

 

co powiedzie o

 

PCI-E ASUS RADEON EAX X1950PRO 256MB 36POT. BOX!

 

a moze

 

PowerColor ATI Radeon X1950Pro 256MB DDR3 256bit T

co lepsze? a moze całkowicie cos innego w tym przedziale cenowym?

W podobnej cenie sa juz 8600GT. Widzialem gdzies na forum ze jednak 8600 jest sporo wydajniejsza od X1950.

IMO X1950pro nie jest za bardzo udana grafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na innych forach czytałem co innego. ze wlasnie x1950 jest lepszy, a 8600 to porazka! ehh, mam metlik.

Sorry zle spojrzalem na testy.

Tak na serio to moze lepeij dolozyc do tego:

 

X1950XT--> 649

Roznica okolo 100pln ale wydajnosc naprawde kolosalnie wieksza ewentualnie jeszcze zostaje allegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol a to czemu ?

 

Nie za bardzo udane ( delikatnie mówiąc ) to są 8600 ( wszystkie ) i 2600.

Wiesz to zalezy jak na to spojrzec. Dostalem wlasnie ta grafe z serwisu jak padla mi X1800GTO His'a. Krecila sie jak wsciekla, zrobila bardzo ladne takty (max to bylo ponad 800 na rdzeniu i pamieciach). Miala kontrole napiec z Windowsa co bardzo ulatwia krecenie. Po prostu po tym jak sie przesiadlem na X1950 ktore wedlug mnie ma kilka wad.

 

1. Kreci sie bardzo slabo okolo 50-60MHz to juz sukces na gpu

2. Brak kontroli napiec z poziomu OS, inne PCB niz seria X1800/X1900/X1950XT,XTX

3. Padaja dosc czesto po Vmodach

 

Do plusow mozna zaliczyc to ze:

1. Maja znosna wydajnosc

2. Chlodznie jest w miare ciche (CM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety 550 zł to wszystko co moge skombinowac.

 

powiedzcie mi co wybrac:

 

PCI-E ASUS RADEON EAX X1950PRO 256MB 36POT. BOX!

 

a moze

 

PowerColor ATI Radeon X1950Pro 512MB DDR3 256bit T

 

 

czy moze jeszcze cos innego w tej cenie? do xt niestety juz nie dozbieram!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety 550 zł to wszystko co moge skombinowac.

 

powiedzcie mi co wybrac:

 

PCI-E ASUS RADEON EAX X1950PRO 256MB 36POT. BOX!

 

a moze

 

PowerColor ATI Radeon X1950Pro 512MB DDR3 256bit T

czy moze jeszcze cos innego w tej cenie? do xt niestety juz nie dozbieram!

Jeszcze weź wersję Gigabyte X1950PRO pod uwagę - 3 lata gw. , zero kondensatorów elektrolitycznych i chłodzenie zalmana które .... można łatwo zdemontować :twisted:

 

ps. nie wiem jak się kręci bo nie podkręcam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety 550 zł to wszystko co moge skombinowac.

 

powiedzcie mi co wybrac:

 

PCI-E ASUS RADEON EAX X1950PRO 256MB 36POT. BOX!

 

a moze

 

PowerColor ATI Radeon X1950Pro 512MB DDR3 256bit T

czy moze jeszcze cos innego w tej cenie? do xt niestety juz nie dozbieram!

Skro chcesz na allegro kupic to moze zobaczysz:

1. X1900GT

2. X1900GT

3. X1900XT

4. X1900XTX

 

Moze sie ktoras spodoba :] Na pewno ktoras z tych bedzie lepsza niz X1950Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej, to ostatnie zdanie znowu wprowadza mętlik w mojej głowie :unsure:

Zaraz cos poradzimy na to :D

 

Zajrzuje tu: KLIK

 

Jest ot test co prawda innych kart niz X1950 ale masz dobre porownanie w sporej ilosci gier ktora karta jest lepsza, X1950PRO czy moze X1900GT/XTX.

To powinno rozjasnic. Zycze milej lektury :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle zacząłem czytać od konkluzji xDDD

 

Trudno jest jednoznacznie określić, czy na dziś dzień warto jest kupić GF’a 7900 GS, czy Radeona X1950 PRO. Jedno co jest tutaj pewne, to fakt, że mamy alternatywę dla GF’a 8600 GT oraz 7900 GS w postaci karty ATi. Niestety, wszystkie trzy akceleratory mają jakieś wady. Z punktu widzenia wydajności najlepiej, bez wątpienia, prezentuje się tutaj Radeon X1950 PRO, oferując w rozdzielczościach „używalnych”, czyli 1024 x 768 oraz 1280 x 1024 najwyższą bądź wystarczającą wydajność w zdecydowanej większości gier. GF 7900 GS, upraszczając nieco, choć wygrał w połowie z nich, to w drugiej połowie przegrał. A to która połowa „będzie większa”, zależy od predyspozycji każdego z czytelników. W zależności od wybranych gier, werdykt będzie inny. GF 8600 GT jest kartą skrajną, posiada architekturę preferującą jeszcze bardziej operacje na shaderach, niż Radeon, przez co jeszcze gorzej wypada w starszych grach. GF 7900 GS to zupełne przeciwieństwo – świetnie wypada w starszych grach, ale w nowszych jest już bardzo słaby.

 

Choć może się to dla wielu wydać dziwne i może nawet nudne, po raz kolejny nie jesteśmy w stanie napisać jednoznacznego werdyktu – wszystkie karty mają wady, które dyskwalifikują je z pozycji tej najlepszej, a jednocześnie nie ma w nich też karty, która by się ewidentnie nadawała na przyznanie znaczka „złom”.

 

Bardzo martwi nas, że nVidia ma karty, które sprzętowo ustępują konkurencji. Należy jednak docenić świetne wsparcie programistyczne choć to stwierdzenie trochę nie pasuje do serii 8x00. Z kolei w ATi mamy teoretycznie lepszy GPU i lepszy kontroler pamięci, ale programiści sterowników dosłownie spaprali chyba wszystko, co mogli. Naprawdę nie widzimy istotnych postępów w ich działaniach od grudnia roku 2006! A to jest niewybaczalne przez wielu użytkowników, którzy nie kupują kart ATi TYLKO ze względu na sterowniki i problemy z nimi związane.

 

 

chyba jednak zostanę przy x1950pro :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jest napisane... Wlasnie dlatego mam zamiar kupic 8600 GT (chociaz w starszych grach jest slabszy) a chcialem brac X1950PRO ;/ Stery, stery, stery... gdzie jestescie? A 2600 to juz pozostawiam bez komentarza. Ci panowie od Catalystow to chyba maja urlop od ubieglego roku. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha! jeszcze 1 wazny aspekt. czy ten radeon nie bedzie mi się gryzł z płytą którą wybrałem - DFI Infinity NF ULTRAII - M2G? Czy może jednak 8600GT Sonic będzie lepszy w aspekcje chipa od NVidia?

 

hie hie jak ciężko jest się zdecydować, w końcu 500 zł piechotą nie chodzi :) w dodatku jak bym wziął 8600GT to bym mógł zakupić 2GB Kingston KVR677D2N5/1G a nie 1GB, bo by kaska jeszcze została. Czy to sensowny tok rozumowania?

 

np taki GAINWARD BLISS 8600GT SILENT FX 256MB DX10 SM4

 

 

:E:E:E:E

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raul

Widac ze wogole nie przejrzales zadnego z wykresow. A szkoda uparles ise jak glupi na tego X1950 a to jest blad majac w podobnej cenie duzo wydajniejsza karte. Ehhhh przejrzyj nastepujce wykresy:

 

Zobacz ktore z kart sa wydajniejsze. Nie we wszystkich przypadkach sa wyniki innych kart ale w sporej ilosci gier sa. Wyraznie widac roznice miedzy kartami X1800, X1900, X1950 i tymi ze stajnii nVidii.

Jezeli nie kumasz po co dalem te screeny i wogole ten spory test to sorry.

 

klik

klik

 

To tylko 2 sztuki bo wiecej mi sie nie chce wklejac.

Ciekawe czy nadal bedziesz sie upieral przy kupnie X1950pro.

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie przeanalizowałem dokładniej tego testu. Ale trafiłeś idealnie. Od 8 lat jestem graczem i działaczem na scenie Quake, wiec tutaj porównanie na korszyść nvidii. W FEAR to samo. W doom3 nvidia miażdzy ati :o! Ale zaś w NFS: C jest odwrotnie.

 

 

Po przemyśleniach wracam chyba do punktu wyjścia, lecz z przystępniejszym spojrzeniem na GeForce! Może jednak się zdecyduję na niego. Ale 8600 czy 7900? W takim wypadku by mi kaska została raczej na dodatkowe 1GB ramu.

 

A wiec czy PALIT 8600GT SONIC 256MB DDR3 z taktowaniami 600/1600 to rozsądny wybór? Czy jego jakość jest porównywalna do 7900 z testów, które mi podałeś mib? Ten palit kosztuje tylko 430zł, a to jest wielki plus! Tyle, że ma szyne 128bit, podczas gdy np. x1950 256 :(

 

Jest jeszcze Galaxy 8600 GE@GTS 256MB DDR3 *1,0NS* *650/2000* ale to juz cena 560zł :]

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raul

Widac ze wogole nie przejrzales zadnego z wykresow. A szkoda uparles ise jak glupi na tego X1950 a to jest blad majac w podobnej cenie duzo wydajniejsza karte. Ehhhh przejrzyj nastepujce wykresy:

 

Zobacz ktore z kart sa wydajniejsze. Nie we wszystkich przypadkach sa wyniki innych kart ale w sporej ilosci gier sa. Wyraznie widac roznice miedzy kartami X1800, X1900, X1950 i tymi ze stajnii nVidii.

Jezeli nie kumasz po co dalem te screeny i wogole ten spory test to sorry.

 

klik

klik

 

To tylko 2 sztuki bo wiecej mi sie nie chce wklejac.

Ciekawe czy nadal bedziesz sie upieral przy kupnie X1950pro.

Jeśli się myśli o OC kupuje się GF 7900 GS a jeśli nie to X1950PRO. Choć pomimo OC GF 7900 GT jest w HL z 4xAA i 8xAF niewiele szybszy ( w popularnym 1280x1024 jest to 7 %, a w coraz popularniejszym 1600x1200 aka 1680x1050 niecałe 4% ) ... co innego w Quake 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój sapphire wyzionął ducha.

Muszę sie w coś zaopatrzyć.

Co lepiej wybrać:

 

1. Sapphire X1950PRO 512 DDR3 580/1400 - suszarka do chłodzenia (530pln)

2. Sapphire X1950PRO Ultimate 256 DDR3 580/1600 - Zalman (530pln)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój sapphire wyzionął ducha.

Muszę sie w coś zaopatrzyć.

Co lepiej wybrać:

 

1. Sapphire X1950PRO 512 DDR3 580/1400 - suszarka do chłodzenia (530pln)

2. Sapphire X1950PRO Ultimate 256 DDR3 580/1600 - Zalman (530pln)

Z tych 2och to wersja Ultimate jest mocniejsza, pomimo mniejszej ilosci pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos bawil sie voltmodami do x1950?

2698694[/snapback]

btw, to prawda ze x1950xt ma softwareowa obsluge zmiany napiecia?

W tym temacie to juz chyba z 10-12 razy pisalem ze X1950XT (ddr3) ma prawie identyczne PCB jak seria graf X1800/X1900. Roznia sie tylko iloscia mofow od zasilania. X1800 miala albo 5 albo 6 (np w HIS), seria X1900 miala chyba 6 albo 7.

 

W serii X1800/1900 mozna bylo zmieniac softowo napiecia. Nie miezylem jak sie to maja ustawienia w AtiToolu lub overcollockerz'e z wartosciami zmierzonymi miernikiem.

 

Sumujac na 99% seria X1950XT/XTX bedzie miala mozliwosc zmiany napiec z poziomu systemu operacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Z tego co czytalem po karty po vmodach padaja niestety dosc szybko.

moze wiesz czy padaja z powodu przegrzania samego rdzenia czy po prostu sekcja zasilania wymieka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wiesz czy padaja z powodu przegrzania samego rdzenia czy po prostu sekcja zasilania wymieka?

Sekcja zasilania pada.

Porownaj sobie PCB od np grafy Asusa i Sapphire'a sa inne.

Sapphire ma mocniejsza na oko sekcje zasilania ale Vmodow jeszcze nie wiedzialem. Moze gdzies sa ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib skończ już te herezje... egiełda mocno przesadziła z tym swoim testem 7900GSvsX1950PRO.

 

Znośna wydajność PRO ? IMO bardzo dobra. Po prostu jej wada jest taka że słabo się kręci ,dlatego też poleciłbym komuś kto nie kręci ,a chce dość mocną grafę do DX 9. Chociaż na dzień dzisiejszy teraz to ja bym jednak brał 8600 GT. Nie podkręcona 7900 nie jest wcale lepsza od x1950. Ale ja już pisałem o tym wiele razy w tym topicu i nie chcę znów zaczynać jakiejś wojny.

 

 

O v-modach na Asusach zapomnijcie. Nie polecam ,bo jak mib wyżej napisał sekcja zasilania jest do du...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja trochę OT

 

1. Czy mój Tagan 430'ka pociągnie dwa x1950pro - aktualnie pierwszy to powercolor, drugi - jeszcze nie wiem.

mój konfig: san diego 4000+ podgoniony na 3000MHz, 2x samsung, 2 giga ramu, płyta Ati z CF - pci-e x8 oba gniazda, itp.

 

2. Czy ewentualnie sprzedać i dołozyc do 8800gts ?

 

3. Po proszę o rekomendowane WWW z "kalkulatorem mocy"

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...