Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

To raczej niemożliwe, żeby wentylator na tej karcie pracował na 7600 rpm. Podejrzewam, że to Accelero? Temperaturka bardzo w normie, a nawet poniżej :D

 

 

Accelero.

 

mial byc nie slyszalny a caly czas slysze jakies takie cykanie przy karcie.

 

 

obroty sprawdzalem w ATT w ustawieniach-->czujniki MBM5 teraz mam 7000tys.

 

zmienilem niby ustawienia chlodzenia w ATT na 0 ale wentyl dalej chodzi jak chodzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymaj wentyl palcami, może ceweczki grają symfonie :] Dziwne, ja mam X1950GT od Sapphire'a, chłodzenie również z accelero i wiatrak dynamicznie zmienia obroty, co więcej, można ustawić kolejne progi obrotów w ATT.

Wyciągnij i włóż jeszcze raz wtyczkę. Jeśli chodzi o te 38c na karcie, no to byłoby to adekwatne do bardzo wysokich obrotów wiatraka, bo ja mając mobo powieszone na ścianie, nawet po lekkim otwarciu okna nie schodzę poniżej 40 :D

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymaj wentyl palcami, może ceweczki grają symfonie :] Dziwne, ja mam X1950GT od Sapphire'a, chłodzenie również z accelero i wiatrak dynamicznie zmienia obroty, co więcej, można ustawić kolejne progi obrotów w ATT.

Wyciągnij i włóż jeszcze raz wtyczkę. Jeśli chodzi o te 38c na karcie, no to byłoby to adekwatne do bardzo wysokich obrotów wiatraka, bo ja mając mobo powieszone na ścianie, nawet po lekkim otwarciu okna nie schodzę poniżej 40 :D

 

zatrzymalem wiatraczek i przestalo cykac, cos chyba z wentylatorkiem jest nie tak :/, a ATT dalej pokazywal ze sie kreci jak go zatrzymalem hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Accelero. I też go troszkę słychać ,ale tylko jak jestem blisko obudowy.

 

Jest to jedynie taki cichy jakby warkot. Tak cichy ,że z ok. pół metra już go nie słychać. Wiatrak jest ustawiony na 100%. Przy 80% już jest praktycznie niesłyszalny i spokojnie mogę go na tyle ustawić, ale karta jest troszkę podkręcona(rdzeń). RivaTuner pokazuje w IDLE 39.'C ,a w stresie mam jakieś 60'C

 

Może nazbierało Ci się tam kurzu. ? W każdym razie nie masz na 100% 7000 tyś obrotów :lol: Coś Ci źle pokazuje. U mnie przy 100% mam ok. 2065 rpm. Spróbuj wyczyścić wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Accelero. I też go troszkę słychać ,ale tylko jak jestem blisko obudowy.

 

Jest to jedynie taki cichy jakby warkot. Tak cichy ,że z ok. pół metra już go nie słychać. Wiatrak jest ustawiony na 100%. Przy 80% już jest praktycznie niesłyszalny i spokojnie mogę go na tyle ustawić, ale karta jest troszkę podkręcona(rdzeń). RivaTuner pokazuje w IDLE 39.'C ,a w stresie mam jakieś 60'C

 

Może nazbierało Ci się tam kurzu. ? W każdym razie nie masz na 100% 7000 tyś obrotów :lol: Coś Ci źle pokazuje. U mnie przy 100% mam ok. 2065 rpm. Spróbuj wyczyścić wentylator.

 

no wlasnie taki warkot i cykanie,tylko dosc glosne

 

kurzu nie mam, patrzylem, zreszta karta ma niecale 2 m-ce.

 

a gdzie sprawdzasz obroty swojego wentylatora?

 

 

moze powinienem zainstalowac inne sterowniki? mam najnowesze catalysty, ale same sterowniki (15mb) bez tego Ati Center, moze jak to zainstaluje to bedzie mozna zmieniac ustawienia wentylatorka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam karte powercolor X1950pro na agp(catalisy 8.1) i mam maly problem z podlaczeniem tv LCD Toshiba R3500PG kablem DVI/D->HDMI. Szkopol w tym ze telewizor jest normalnie rozpoznawany przez sterowniki karty graficznej ale obrazu na telewizorze jak nie ma tak nie ma :( Sprawdzalem rozne rozdzielczosci, podlaczalem kabel pod oba gniazda w karcie graficznej i pod oba gniazda HDMI w tv.

Ale najsmieszniejsze jest to ze podczas startu systemu na tv byl przez chwile obraz ladowania sie systemu windows :blink: a potem czarna pustka :mur:

W czym moze tkwic problem?

 

P.S. Dodam ze tv ma wyjscie hdmi sprawne bo mam podlaczonego nboxa.

P.S.2 TV z kompem mam podaczone kablem D-SUB i najwieksza rozdzialka jaka moge uzyskac to 1360x768, a po DVI->HDMI moge uzyskac 1080. A chcialbym sobie zobaczyc 300 w HD 1080. :P

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis kupiłem radka x1950xt z accelero x2 i po podlaczeniu wlaczylem marka05 i wywalilo mnie na 3 tescie. I tak za kazdym razem, wiec zaczalem sprawdzac wszystko po kolei. I okazuje sie ze karta sie przegrzewa bez zadnego OC :mur: Na monitoringu w riva tunerze temperatura w stresie wynosila ok 80c w idle 45c. Pozniej zwiekszylem obroty wiatraka z 30% na 100% i temp spadly do 40/67c. Czy to normalne zeby accelero musial chodzic na pelnych obrotach aby karta pracowala stabilnie? I powioedzcie mi jak zamontowac jakis nadmuch na sekcje zasilania w tym radku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem właśnie. U mnie nawet przy 60% temperatura potrafi mocno skoczyć do 85 i po jakimś czasie komp się wiesza. Przy 100% to ja mam ok 55'C . Obecnie mam ustawiony na 80% i jest ok 60.. A karta bardzo cichutka. Ten wentyl wyciąga z 2000 obrotów i może dlatego tak jest.

 

P.S mam wrażenie ,że ten mój radek się grze o wiele bardziej niż na początku jak go kupiłem. Sekcja zasilania w ogóle nie jest chłodzona i jest dosyć gorąca. Ale co dziwne na oryginalnym chłodzeniu od Asusa też nie była chłodzona.Widać to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wnosek z tego taki ze to w miare normalne u radkow. Tylko ze ja jeszcze myslalem o OC a tu taki zonk.

Dobrze ze to accelero jest ciche na tych 100%.

 

Niestety nawet to nie pomogło. Dopiero jak połozylem cooler 80mm na sekcje chłodzenia to jest stabilnie(jak narazie). Wydaje mi sie ze uszkodzony jest czujnik temperatury, ktory za szybko "wylacza" grafe.

Zainstalowałem AtiTool w celu sprawdznia napiec jakie sa obcenie a tu mi wyskakuje takies cos:

 

MVDQ -1.872 z opisu wynika ze to napiecie rdzenia i z tego co wiem powinno wynosic ok 1.4

MVDC- 2.047

VDDCI - 1.470

Unknown -1.#Q0V

 

Moze problem lezy tutaj- karta ma zapodane zawysokie napiecia. Albo AtiTool wypisuje bzdury. Niech ktos kto ma karte z rodziny XT sprawdzi jak u niego to wyglada. Bede bardzo wdzieczny.

Edytowane przez ghort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno skończyła mi się gwarancja na mojego radka (gigabyte x1950pro) i oczywiście jak to najczęściej bywa zaczęły się problemy.

 

Otóż ostatnio zauważyłem że czasami pojawiają się artefakty w grach WoW, crysis, innych o dziwo nie, najcześciej reset pomagał i wszystko było ok.

 

Dziś postanowiłem sprawdzić swoją kartę przy pomocy ati tray tools i niestety karta po około minucie testu zaczyna sypać.

Zmiana sterowników niestety nie pomaga, reinstalka windowsa także, zasilacz tagan 380 trzyma napiecia w normie a sama karta nie grzeje się za bardzo.

 

Zauważyłem że w czasie testu, pamięci na karcie nagrzewają się lecz nie są aż tak gorące żeby parzyły.

 

Już ręce mi opadają i nie wiem co zrobić, prosze o jakąś wskazówke co może być nie tak.

Edytowane przez papillon86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź chłodzenie. Czy dobrze siedzi. Może je zdejmij i przepastuj. U mnie chłodzenie na radku jest dość mocno gorące w stresie więc może to być to. Nie kręcisz go? A jeśli kręcisz to ustaw na default.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdjąłem radiator, na powierzchni rdzenia była zaschnięta pasta, niestety nie udało mi się jej usunąć więc postanowiłem ją przesmarować moją pastą.

 

Niestety zero rezultatu, dziwne jest to że ati tray tools pokazuje więcej artów niż ati tool.

Karta jest na stockowych taktach, zmniejszenie nic nie daje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdjąłem radiator, na powierzchni rdzenia była zaschnięta pasta, niestety nie udało mi się jej usunąć więc postanowiłem ją przesmarować moją pastą.

 

Niestety zero rezultatu, dziwne jest to że ati tray tools pokazuje więcej artów niż ati tool.

Karta jest na stockowych taktach, zmniejszenie nic nie daje :/

Ja zrobiłem tak: Suszara w łape, ciepłym powietrzem po karcie - zdrapany syf. Z accelero to mx-1 zdjęte, gpu przesmarowany STG-1. Chłodzenie założone, - wkładam do kompa, odpalam bencha - tempki nadal wysokie. Myślę myślę, no to z boku budy ciepnąłem wentyla, który wieje na grafe - odrazu zrobiło się chłodniej. Btw. sekcja zasilania parzy - mam na niej 6 radiatorów zalmana.

I oto tym sposobem przy GPU 650 Mhz mam około 57c po godzinnej grze w COD4

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur, to niemożliwe że karta jest niestabilna przy wysokich temperaturach. U mnie na X2 i taktach jak w sigu, ma ~90 w stresie na GPU a na VRM ponad 100 :D (około 105) i działa bezproblemowo

 

O dziwo Accelero po pewnym czasie zaczęło być głośne dosyć :unsure: oczywiście nieporównywalnie z suszarą, ale zaraz po zamontowaniu dawałem 100% i był tylko cichy szum, a teraz wyraźnie słychać :sad: chłodzenia nie chce mi się nakładać drugi raz, bo boję się że tę gąbki nie będą sie trzymały dobrze (a nie wiem gdzie je kupić??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam karte powercolor X1950pro na agp(catalisy 8.1) i mam maly problem z podlaczeniem tv LCD Toshiba R3500PG kablem DVI/D->HDMI. Szkopol w tym ze telewizor jest normalnie rozpoznawany przez sterowniki karty graficznej ale obrazu na telewizorze jak nie ma tak nie ma :( Sprawdzalem rozne rozdzielczosci, podlaczalem kabel pod oba gniazda w karcie graficznej i pod oba gniazda HDMI w tv.

Ale najsmieszniejsze jest to ze podczas startu systemu na tv byl przez chwile obraz ladowania sie systemu windows :blink: a potem czarna pustka :mur:

W czym moze tkwic problem?

 

P.S. Dodam ze tv ma wyjscie hdmi sprawne bo mam podlaczonego nboxa.

P.S.2 TV z kompem mam podaczone kablem D-SUB i najwieksza rozdzialka jaka moge uzyskac to 1360x768, a po DVI->HDMI moge uzyskac 1080. A chcialbym sobie zobaczyc 300 w HD 1080. :P

 

Pozdrawiam.

Podłączasz telewizor razem z monitorem czy tylko sam tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur, to niemożliwe że karta jest niestabilna przy wysokich temperaturach. U mnie na X2 i taktach jak w sigu, ma ~90 w stresie na GPU a na VRM ponad 100 :D (około 105) i działa bezproblemowo

 

O dziwo Accelero po pewnym czasie zaczęło być głośne dosyć :unsure: oczywiście nieporównywalnie z suszarą, ale zaraz po zamontowaniu dawałem 100% i był tylko cichy szum, a teraz wyraźnie słychać :sad: chłodzenia nie chce mi się nakładać drugi raz, bo boję się że tę gąbki nie będą sie trzymały dobrze (a nie wiem gdzie je kupić??)

Chłopie, zrób coś z tymi temperaturami. To nie jest normalne, żeby na X2 były takie temperatury. Jeszcze nigdy na X2 nie zobaczyłem u mnie większej temperatury niż 70 nawet przy nie wiem jakim upale!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos mi powie co jest grane. Zainstalowałem atitool 0.27 beta1 i chciałem podniesc napiecia na pamieci a ten wypisuje mi takie cos:

MVDQ -1.872

MVDC- 2.047

VDDCI - 1.470

Unknown -1.#Q0V

 

Czyli bzdury.

 

Instalowałem inne wersje AT(w sumie ok 5-6) i w nich wogole nie mam zakładki "voltages" :mur: Zmiana sterow tez nic nie dała.

 

System Vista. Radek x1950xt GeCube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według ustawień w biosie powinno być:

W 2D przy GPU 499,5 i MEM 1188 - 1,150V

W 3D przy GPU 624,3 i MEM 1800 - 1,400V

 

Według atitool 0.27 beta1:

................2D...........3D

VCore......1,175......1,425

MVDDC....2,184......2,184

MVDDQ....2,184......2,184

VDDCI.....1,486......1,486

 

Według Ati Tray Tools 1.3.6.1066 Beta w 2D 1,175 , 3D 1,45 i 2,1846 na pamięci.

W Ati Tray Tools 1.3.6.1066 Beta mogę zmieniać napięcia na GPU i MEM.

Edytowane przez Daniel 1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz telewizor razem z monitorem czy tylko sam tv?

Probowalem z podlaczonym monitorem i bez. Dlaczego to nie chce dzialac? Moze jakies zmodowane sterowniki lub cos innego by pomoglo?

Help!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2D przy GPU 499,5 i MEM 1188 - 1,150V

W 3D przy GPU 624,3 i MEM 1800 - 1,400V

A sprawdzasz AtiToolem? Jezeli tak to jaka wersja? Bo Ati Tray Tools odczytuje mi poprawnie, ale w nim nie mozna podniesc napiecia na pamieciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś lekko przesadziłem z ołóweczkiem i poleciałem do 1,5V na GPU. Przy 690 MHz przeszedł 3dmariana, przy 720 MHz w drugim tescie załapał blue screena - check machine exception. Już go nie męczyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według atitool 0.27 beta1:

................2D...........3D

VCore......1,175......1,425

MVDDC....2,184......2,184

MVDDQ....2,184......2,184

VDDCI.....1,486......1,486

 

Według Ati Tray Tools 1.3.6.1066 Beta w 2D 1,175 , 3D 1,45 i 2,1846 na pamięci.

W Ati Tray Tools 1.3.6.1066 Beta mogę zmieniać napięcia na GPU i MEM.

U mnie ta sama wersja Atitool wogole nie ma opcji Vcore.

 

A powiedz mi gdzie w Ati tray Tools jest opcja do zmieniania napiec pamieci, bo zmienic moge tylko wartosc napiecia Gpu w zakładce ATI Overdrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...