Skocz do zawartości
narcyz

Jakość Laptopów F-my Benq.

Rekomendowane odpowiedzi

Może kupie sobie tego Benq S73EG lub R55EG bo chyba niema nic lepszego za te pieniądze, a co do jakości to myśle że będzie lepsza od typowego Acera.

 

Aha, mam jeszcze pytanie:

Czy da się wyjąć z niego dysk i podłączyć do normalnego kompa bez utraty gwarancji ?

Edytowane przez Miper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam do Benq ale nie wiem skąd już te komentarze że lepszy od Acera będzie?

Jeszcze trochę i ktoś powie że są to komputery na poziomie Asusa czy FS.

Jakość jest adekwatna do ceny. Będzie jak z Acerem, dobre wnętrze ale obudowa i matryca niższej jakości. A że Benq’u wchodzi dopiero na rynek to będzie trochę ceny zaniżał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy, czy ceny zaniża ponieważ nie znamy jaki jest ogólny koszt wyprodukowania takiego laptopa, raczej przypuszczam że ceny pozostałych są po wygórowanych cenach, patrz Toshiba.

Toshiba to inna bajka. Płaci się za markę a to powinno się przekładać na jakość. Niestety niektóre firmy lecą na opinii sprzeda lat… Tyczy się to oczywiście wielu firm nie tylko Toshiby.

 

PS. To jest nawet ciekawe, bo płacenie za jakość to normalna sprawa. Ale są osoby które gotowe są płacić za „prestiż” z posiadanie produktu konkretnej firmy. Niestety się do nich zaliczam :-) choć uważam że z działu komputerowego tylko Apple na to zasługuje

Edytowane przez hpx4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Macałem" dziś trochę tego Benq R55 u kumpla w którego sprawie właściwie założyłem ten temat. Laptop jest naprawde przyzwoicie wykonany. Ale jest jedna rzecz, która jest totalną porażką- zawiasy, są one bardzo wąskie i rozwiązane jest to inaczej niż w większości przypadków. Po odchyleniu matrycy do tyłu w pewnym momencie jest już opór. Czemu? To właśnie wina tych zawiasów, bo matryca w ten sposób przy kącie ok 135st. zachacza o podsawe laptopa.

Z innych wad? W sumie to nie są jakieś ogromne. U góry nad klawiaturą na środku przy naciskaniu plastik troche się ugina, ale na szczęście jest to jedyne takie miejsce. Bardzo łatwo wyjechać paluchem poza touchpada. Wentylator załączy się raz na jakiś czas i w momencie rozruchu go słychać trochę głośniej niż w czasie późniejszej (krótkiej) pracy. Ale być może jest to spowodowane taką a nie inną konfiguracją do zarządzania energią.

Wychodzi na to, że w pierwszym zdaniu piszę pozytwynie, a później wypisuje same wady. No ale przecież, to one chyba najbardziej wszystkich interesują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. To jest nawet ciekawe, bo płacenie za jakość to normalna sprawa. Ale są osoby które gotowe są płacić za „prestiż” z posiadanie produktu

Masz rację użyłeś doskonałego słowa jak Prestiż.

 

Do tego serwis, jakość komponentów i stylistykę jak i wiadomo serwis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coraz mniej :lol: PCMCIA lata swietnosci ma juz za soba.Tylko jeszcze nie bylo boomu sprzetu na expresscard ;) Ale napewno bedzie w odroznieinu od boomu na sprzet pcmcia ktory mamy juz dawno za soba.

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...