Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

A na jakich sterach robisz smarki? Bo u mnie na dobrych strasznie zaniżało, tzn. na takich jak np. DHZer0point. Mimo to gry chodziły na nich lepiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli porownujesz wyniki pomiedzy 73gt z 128MB i masz wyniki mniejsze, to zmien stery...

 

jesli porownujesz z 73gt 256MB to nie masz co sie dziwic bo w marku 05/06 wynik bedzie slabszy o 10-20%

 

btw ta plyta zaniza tylko marki 05/06 dla graf na agp... na pcie jest wszystko normalnie, zreszta kiedy w grach jest wszytko ok to po co sie martwic tym bublem, ktorym jest mark, jeszcze lepiej zmieniac dla niego dobra plyte :D

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: co wybrać 3000+ czy 3200+? Wielka między nimi jest różnica (nie bierzemy pod uwagę OC). Na razie chodzi mi o defaultowe ustawienia, nie będę podkręcał ze względu na słabiutkie ramy (sig). :(

 

Liczę na rozsądne wypowiedzi :)

Edytowane przez sinsx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: moja plytka to juz kupiona ASRock 939Dual VSTA i teraz myślę nad procesorem. No i czekam na przelew od pracodawcy ;)

Będzie trzeba wgrać nowy Bios to ten standardowy ponoć tylko do 274Mhz. :(

 

 

A teraz tak off topic (może moderator nie wykasuje): dlaczego przy podkręcaniu procka albo grafy mam resety windowsa? No proca to oczywiście podkręcam w biosie ;) ale pochodzi win powiedzmy z minutę i .. klops, od nowa.. tak samo z grafiką (Ati Tool). Podkręcałem mojego radeonka (wszystko takie jak w sig) i po podkręceniu core z 250 na 284Mhz tez reset... Pomóżcie. Czy to wina zasilki? Jak dla mnie to zasilacz :(

Do nowego kompa pod A64 mam juz Fortrona 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam taki problem, a moze tylko buga niegroznego. otoz system wczytuje sie dlugo [pasek przelatuje ponad 10 razy]. kiedys pobawilem sie tasma i bylo super - pasek przlecial 1,5 raza i pulpit, ale od tego czasu juz troche czasu minelo i kilka razy wyciagalem dysk wiec jest to samo - dluuugo sie wczytuje. mam sprzet z podpisu. hd tach pokazuje wyniki na poziomie 240mb/s. wymienilem tasme na mniej luzna, ale [gluteus maximus]. ma ktos pomysl? jak bylo to sorry, ale te 215 stron postow by mnie zabilo, gdybym musial czytac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinsx dysk raczej jest dobry, chyba. rozne programy pokazuja ze wszystko z nim ok. moze reinstall pomoze, ale nie chce mi sie go robic. wlasnie zmienilem tasme na inna, ale dalej tak samo. gdy sie juz uruchomi to dziala ok. nie ma zadnych przestojow, dziala plynnie. walcze tez z grafa, zeby mi smarka nie wywalala i zeby osiagnac normalne wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Souler: Spróbuj skorzystać z programu Bootvis - nieziemsko przyśpiesza te paski, kosztem nieco dłuższego doładowywania po "Zapraszamy" ale IMO też wychodzi na plus.

 

sinsx: Co do tego biosu i maks 274mhz. Ja kupowałem płytę już dosyć dawno i miała wgrany na tyle nowy BIOS że już blokady nie było :P Raczej w twoim wypadku też tak powinno być.

 

Jak ma ramy DDR 266 to nawet na dzielniku 100 będzie ciężko.

Czy ja wiem... Jak widzę w 939calc to przy HTT: 266 i memlocku na 100 masz dopiero 266 Mhz na memkach (tak w przypadku mnożnika cpu 9x jak i 10x) a na te 270-280Mhz powinny raczej jeszcze chodzić ;)

 

PS: Z tego co mi wiadomo ramki 266mhz często bezproblemowo pracują na 333mhz albo nawet 400. Zależy jak się trafi ;)

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, ale ja na tych ramach raczej nie będę podkręcał bo wiem że są za słabe :) a takie mam, bo moje MoBo szybszych nie obsłuży ;) A nie mam jak sprawdzić ich podkręcalności bo moi znajomi jeszcze jadą na starych kompach pod socket A. :) Wszystko w swoim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję ściągnąć manuala ze strony asrocka i tam wszystko dokładnie przeczytać ;)

jutro jak znajde czas, a ktoś wcześniej nie odpowie to może napisze jak to dokładnie jest :)

 

tymaczasem do książek i uczyć się do budy :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko. Instalował ktoś na tej plycie Auroxa 12? na 71% wywala mi sie (tj Aurox Live dalej dziala bez zarzutu ale przestaje sie posuwać pasek posępu przez pol godziny i wiecej..nie czyta z DVD). Plytka dobra , u kumpla sie instaluje. Jakies pomysly :/ ?

thx z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj otrzymałem paczuszkę z nową płytką VSTA, ale mam problemze zintegrowaną sieciówką - nie działa.

Instalowałem już wszystkie dostępne sterowniki (ze strony asrock i ali), zmieniłem BIOS na 1.30 i ciągle zonk!

Windows normalnie widzi kartę i twierdzi że to urządzenie działa poprawnie, ale jak podpinam kabel sieciowy to wywala się na ustalaniu adresu IP po czym pojawia się komunikat o ograniczeniach sieci :/

Miał ktos może podobne problemy? Jak mam uruchomić to cholerstwo?

Na razie jadę na starej sieciówce pci, ale coraz bardziej obawiam się, że MB do wymiany pójdzie...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj otrzymałem paczuszkę z nową płytką VSTA, ale mam problemze zintegrowaną sieciówką - nie działa.

Instalowałem już wszystkie dostępne sterowniki (ze strony asrock i ali), zmieniłem BIOS na 1.30 i ciągle zonk!

Windows normalnie widzi kartę i twierdzi że to urządzenie działa poprawnie, ale jak podpinam kabel sieciowy to wywala się na ustalaniu adresu IP po czym pojawia się komunikat o ograniczeniach sieci :/

Miał ktos może podobne problemy? Jak mam uruchomić to cholerstwo?

Na razie jadę na starej sieciówce pci, ale coraz bardziej obawiam się, że MB do wymiany pójdzie...

 

pozdro

Przypuszczam, że jesteś w sieci LAN, więc musisz zapodać Administratorowi numer MAC nowej karty.

Polecenie w oknie konsoli CMD ipconfig /all pokaże ci numer fizyczny karty.

Z tego właśnie powodu lepszym rozwiązaniem jest karta na PCI, bo komputer może się zmienić, a

połączenie z netem pozostaje. W wielu sieciach zmiana numeru MAC jest płatna. Jedynym utrudnieniem

może być mała liczba slotów PCI, ale to już inna bajka.

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...