Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje, czy da się zainstalować Linux (konkretnie Ubuntu 7.05 bądź Mandrivę) mając Asrocka i dysk SATA2 (w trybie SATA)? czy odpowiednie sterowniki są dołączone do płyty instalacyjnej, czy może wymaga to jakiegoś kombinowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie pomozcie, mam duze problemy z dyskiem SATA2 na tej plycie!! nie wiem czy to od plyty czy dysk uwalony, a moze cos innego, w kazdym razie mam juz tego dosyc!!

 

zalozylem temat w dziale z dyskami, link ponizej

 

link http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2643493

 

mam nadzieje, ze ktos mi pomoze rozwiazac ten problem :huh: <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegos nie rozumiem

mam ta plytke od paru dni(a dokladniej wersje vsta)

chialem sprawdzic jakie maksymalne htt pociagnie plytka a wiec mnoznik na 7 mnoznik htt na 3

a tu w biosie płyta widzi procka jako 7x270 ale cpu z widzi jako 9x270 orthos to samo s&m to samo

czyli jak nie działa mi mnoznik 7(z 6 bylo to samo)

dodam ze jesli ustawie inne niz 6,7 albo 9(wtedy oczywiscie chodzi normalnie) plyta laduje sie z 9(w biosie i wszystkie aplikaje tak go widza)

procek to opteron 165 bios 1.03 pamieci chodza na 166(tccd)

Edytowane przez prondek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ludzi majacych dwa dyski, jeden ATA i SATAII.

 

Do tej pory siedzac na ATA nie bylo zadnych problemow, jak to zwykle bywa.

Niedawno kupilem sobie 250 SATAII Samsunga, postawilem na nim sys, stery z dyskietki, burst na poziomie 260MB/s,

czyli norma. Tu wszystko gra.

 

Problem pojawia sie przy wylaczaniu kompa, system sie zamyka, dyski cichana, obraz znika, ale prad plynie dalej.

Wiatraczki sie kreca.

 

Dzieje sie tak jedynie gdy mam dwa dyski podlaczone, czyli ATA na primary master i SATAII.

Spotkal sie ktos z czyms takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam szalenie istotne oytanie mam wd3200aaks (polaczony pod sata2 ktore jest w trybie sata, strong) i windows potczas instalacji twierdzi ze nie wykrywa zadnego dysku pomimo tego ze daje mu sterowniki z dyskietki ktore robilem plytka ze sterownikami czy ktos moze mi powiedziec o co chodzi?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze strony asrocka sciagnolem stery pdo sata2 i je przemajstrowalem i zrobilem z nich dyskietke startowa i dziala jak nalezy:)

 

prondek twoj wd tez jak sie rozkreca wydjae dziwne dzwiki? a potme jest ciocho i spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jeden dzień dokładnie od Asusa na przetestowanie bo kumplowi na Asus M2N-E nForce 570 Ultra wariowała. Wszyto było ok. Stery Catalyst 7.1

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos z Was mial takie jaja, slyszalem o tym, ze w niebieskich slotach pamieci sie lepiej/gorzej kreca niz w czarnych w zaleznosci od uzytkownika ale nie wiem czy to jest to. Z racji zakonczonej sesji i wakacji zaczalem znowu grzebac w kompie i przelozylem swoje kingstony w dualu z siga z niebieskich slotow do czarnych. Odpalilem kompa tak jak byl wczesniej ustawiony, czyli magistrala 240MHz, pamieci synchro czyli 480MHz, vdimm normal (czasami daje high bo bywaja niestabilne w zaleznosci od dnia). Odpalam super pi 16M i tu zonk, po pewnym czasie od poczatku testu bluescreen i reset, dalem wyzsze vdimm i to samo, w niebieskich slotach wszystko hula jak nalezy, czarne sloty uwalone czy o co tu chodzi? Pamieci testowane na samym poczatku tego kompa (wrzesien 2006) memtestem i zadnych bledow. Dziwna sprawa, chce dokupic giga ramu w jednej kosci i nie wiem czy jaj czasem nie bedzie.

 

Pobawilem sie troche ustawieniami pamieci i mam nastepujace wnioski. Slot 3 obsadzony solo 512MB, wszystko ok, to samo ze slotem 4, dual na slotach niebieskich chodzi jak nalezy, teraz testuje obsadzony 2 i 3 slot i wyglada na to, ze tez jest ok. Slot 1 i 3 obsadzony i sie stress prime wywala tez, moze to kwestia kontrolera pamieci w procku? Wychodzi na to, ze albo moje kingstony nie chca pracowac na czarnych slotach w dualu albo ze slotami cos jest nie halo. Sprawdzalem jeszcze wczoraj dual na czarnych slotach na standardowych ustawieniach pamieci i tez byly jaja, dwa razy bluescreen, raz odpalilem stress prime i komp sie zawiesil. Dziwna sprawa z tymi slotami.

 

A swoja droga czy Wam tez tak ciezko pamieci w sloty wchodza? Ja po paru zmianach wczoraj jeszcze dzis mam obolale palce od wciskania modulow:)

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odnośnie problemu o którym napisałem na tej stronie . Problem nie minął. Ostatnio kupiłem córce mp3 i jak go podłączam, to dalej mam ten sam komunikat, a samo kopiowanie plików trwa wolno. Pogrzebałem trochę w systemie i w podglądzie zdarzeń / system i znalazłem coś, co może być powiązane z tym problemem. Otóż pojawia się tam dość często błąd i jest on opisany następująco: Nie można uruchomić usługi ULi PCI to USB Enhanced Host Controller z powodu następującego błędu: Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.

 

Co mogę mieć nie tak, bo mi się pomysły wyczerpały...

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie tutaj to nie jest takie proste, bo sam bym sobie z tym dawno poradził. Tak jak pisałem wcześniej. Jeśli nie mam zainstalowanych sterowników USB, to po kliknięciu na dymek z problemem wyświetla mi się ilość wolnych portów hi-speed. Po zainstalowaniu sterowników USB pokazuje mi znów, że na tym komputerze nie ma zainstalowanych kontrolerów hosta USB HI-SPEED - zdjęci niżej.. Ale już nie pokazuje mi błędu w podglądzie zdarzeń. Tylko co z tego, jak dalej połączenie USB działa z ograniczoną prędkością :angry: i każe mi zainstalować kontroler hosta HI SPEED. Co to ma niby być, skoro już stery USB zainstalowałem????

 

Ps. SP2 mam zainstalowany i wszystkie aktualizacje...

post-135381-1182706871_thumb.jpg

post-135381-1182708195_thumb.jpg

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos z Was mial takie jaja, slyszalem o tym, ze w niebieskich slotach pamieci sie lepiej/gorzej kreca niz w czarnych w zaleznosci od uzytkownika ale nie wiem czy to jest to. Z racji zakonczonej sesji i wakacji zaczalem znowu grzebac w kompie i przelozylem swoje kingstony w dualu z siga z niebieskich slotow do czarnych. Odpalilem kompa tak jak byl wczesniej ustawiony, czyli magistrala 240MHz, pamieci synchro czyli 480MHz, vdimm normal (czasami daje high bo bywaja niestabilne w zaleznosci od dnia). Odpalam super pi 16M i tu zonk, po pewnym czasie od poczatku testu bluescreen i reset, dalem wyzsze vdimm i to samo, w niebieskich slotach wszystko hula jak nalezy, czarne sloty uwalone czy o co tu chodzi? Pamieci testowane na samym poczatku tego kompa (wrzesien 2006) memtestem i zadnych bledow. Dziwna sprawa, chce dokupic giga ramu w jednej kosci i nie wiem czy jaj czasem nie bedzie.

 

Pobawilem sie troche ustawieniami pamieci i mam nastepujace wnioski. Slot 3 obsadzony solo 512MB, wszystko ok, to samo ze slotem 4, dual na slotach niebieskich chodzi jak nalezy, teraz testuje obsadzony 2 i 3 slot i wyglada na to, ze tez jest ok. Slot 1 i 3 obsadzony i sie stress prime wywala tez, moze to kwestia kontrolera pamieci w procku? Wychodzi na to, ze albo moje kingstony nie chca pracowac na czarnych slotach w dualu albo ze slotami cos jest nie halo. Sprawdzalem jeszcze wczoraj dual na czarnych slotach na standardowych ustawieniach pamieci i tez byly jaja, dwa razy bluescreen, raz odpalilem stress prime i komp sie zawiesil. Dziwna sprawa z tymi slotami.

 

A swoja droga czy Wam tez tak ciezko pamieci w sloty wchodza? Ja po paru zmianach wczoraj jeszcze dzis mam obolale palce od wciskania modulow:)

U mnie np. po przełożeniu kostek pamięci do czarnych slotów komp w ogóle nie wstaje LOL. Cholera wie dlaczego, na niebieskich wszystko śmiga. Widac ten typ tak ma - mobo of course, bo nie sądze, żeby to była wina modułów pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was panowie zwiekszal MHz na PCI-E w celu poprawienia stabilnosci? bo jestem ciekawy do ilu mozna stabilnie na naszej plycie, bo mam problem z grafa i moze by to cos pomoglo...

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzisiaj kilkakrotnie dziwna sytuacje, podczas ladowania badz tez zamykania systemu dioda od dysku (sata2) zaczynala swiecic ciaglym swiatlem i byl niejako zwis, raz tez chyba sie zdarzyl bluescreen choc wiem, ze sprzet mam na 100% sprawny, gdyz chodzi juz blisko rok (pamieci skanowane memtestem na poczatku, bez bledow). Bawilem sie troche w przekladanie modulow ramu i byc moze jak wracalem do konfiguracji wyjsciowej, czyli dual w slotach niebieskich, to mozliwe, ze zamienilem kosci ramu. Zastanawiam sie jaki moglo miec to wplyw na stabilnosc juz stojacego systemu (wiadomo jaka czula sprawa jest dual pomijajac niektore kombinacje zupelnie roznych kosci, ktore sa raczej wyjatkowe) i czy moglo spowodowac te zwisy dysku a nawet bluescreeny. Po zamianie kolejnosci kosci i wypieciu oraz wpieciu ponownie kabelka sata problem raczej zniknal, system laduje sie i zamyka sprawnie, zadnych bledow, bluescreenow. Ciekaw jestem jak to jest z tym windowsem, czy to przypadek czy jest jednak jakas regula, jesli mieliscie podobne przypadlosci to napiszcie. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi i mojemu koledze dość często tak się dzieje, że komputer zastyga na zamykaniu systemu. Jednak nigdy bluescreeny nie wyskakiwały. Dzieje się to zazwyczaj, jak komp jest mocniej eksploatowany. Mam tu na myśli dłuższe granie, czy konwertowanie itp. czynności. Ja już się do tego przyzwyczaiłem, naciskam i przytrzymuje guzik POWER i się wyłącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy nie jest to kwestia sterownikow do JMicrona, jade na tych najstarszych, ktore daja najwiekszy burst, katowalem dysk kilkakrotnym testem HDTach i raz mi sie zwiesil system zupelnie, teraz probuje wersji 1.17.11.2 zobaczymy czy jest stabilniejsza.

 

EDIT:

Chyba sie przerzuce na ta wersje co podalem, moze nie zczytuje danych ze smarta i burst jest nizszy ale widze ze stabilnosc wieksza. Nie polecam za to sterow od 1.17.18 i w gore (jeszcze najswiezsze z 23 czerwca sprawdzalem-1.17.20) gdyz dysk osiaga duzo gorsze parametry pracy, predkosc odczytu jest nizsza, srednia dostepu do dysku tez sie zwieksza, generalnie kiepawe te stery.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...