Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, do 4 kwietnia trzeba bibliografię oddać. Muszę coś wykombinować xD. BTW ma ktoś temat: Język internetu, podaj jego charaterystyczne cechy na podstawie wypowiedzi z wybranych list dyskusyjnych?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie, to jaka czcionka jest najwęższa, czy można bez marginesów drukować i zmniejszyć odległosć między linijkami ? ;)

Wszyscy mówią, że tak a polonistka milczy :o

Też myślałem o tych marginesach. Owszem, można się TROSZKĘ przy nich pobawić. Ale nie chciałbym potem oddać komisji kartki gdzie masz pełne napaćkanie. Od razu Cię za cwaniaczka wezmą ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie oblać matme rozszerzoną bylo by kosmicznie trudno ;P ale moze to dlatego ze akurat z maty jestem dobry xD Ogólnie po próbnej maturce ludzie czesto lapali ponizej 30% i twierdzili ze byla trudna ;P przynajmniej w moim miescie w szkolach średnich... Zresztą zdać, a zdać dobrze to drobna różnica ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie oblać matme rozszerzoną bylo by kosmicznie trudno ;P ale moze to dlatego ze akurat z maty jestem dobry xD

Przestan prosze pisac takie farmazony. To tak na wstepie, zeby nam sie na forum dobrze żyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie oblać matme rozszerzoną bylo by kosmicznie trudno ;P ale moze to dlatego ze akurat z maty jestem dobry xD

Chyba Ci się maturka pomyliła z egzaminem na koniec gimnazjum, tam też była część matematyczno-(przyrodnicza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sory ale jak z kumplami na próbnej po 60-70% wyciagnelismy bez jakiegokolwiek przygotowania... a ludzie twierdzili ze próbna była trudna to na podstawie tego wnioskuje ze te ... obecnie ~25% z rozszerzonej to nie jest jakis problem zdobyć... Jak ktos sie juz decyduje na rozszerzoną to znaczy ze ma daną wiedze i raczej musialby byc naprawde słaby zeby nie zdać, a z koleji jesli ktos jest taki slaby to od razu wie ze bedzie zdawał podstawe... Jasne chyba jest ze osoba zdająca podstawe moze nie zdac rozszerzenia... Ja tylko pisze ze jak juz zdecydowales ze zdajesz rozszerzenie bo w miare radzisz sobie w zadaniach to ciezko jest nie zdac... Zresztą zakładając ze zrobisz tak ze 2 zadania po 5 pktów i w 3 jeszcze napiszesz dane i rysunki to juz masz ponad te 25%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiem zaskoczyl mnie temat odnosnie matur na forum o takiej tematyce :D

 

ja takze zdaje w tym roku maturke

wszystko spoko tylko imo prezentacja to jest zdeka poroniony pomysl bo malo kto robi calkowicie od poczatku do konca sam, do niczego sie ona nie liczy a zeby oblac to trzeba naprawde byc wybitnym. U nas dotychczas oblala tylko jedna osoba kiedys - weszla i nic totalnie nie powiedziala -_-"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakąś dobrą www z akronimami, która nie padnie, zanim komisja rzekomo zapozna się z materiałami? Właśnie piszę bibliografię, jutro muszę ją oddać, hardkor ;).

 

EDIT

 

A tak wygląda moja bibliografia:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Język Internetu. Podaj jego charakterystyczne cechy przykładzie wypowiedzi z wybranych list dyskusyjnych.

 

Bibliografia

 

Literatura podmiotu:

 

1. W. Antonowicz: Język Internetu, http://www.gry-online.pl/S040.asp?ID=23.

2. Bykom STOP!, http://www.bykom-stop.avx.pl/

3. T. Nidecki: Akronimy, http://www.jazz.erb.pl/akronimy.htm

4. K. Waliński: Akronimy i emotikony Internetowe, http://www.wsinf.edu.pl/~karolw/index.php?url=akro

5. Prezentacja multimedialna.

6. Plansza pomocnicza.

 

 

Literatura przedmiotu:

 

1. P. Wallace: Psychologia Internetu, Poznań 2001.

2. W. Gruszczyński: Czy normy językowe obowiązują w Internecie?, Warszawa 2001. Dostępny w Internecie, http://www.id.uw.edu.pl/pracownicy/wgruszczynski.htm

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sory ale jak z kumplami na próbnej po 60-70% wyciagnelismy bez jakiegokolwiek przygotowania... a ludzie twierdzili ze próbna była trudna to na podstawie tego wnioskuje ze te ... obecnie ~25% z rozszerzonej to nie jest jakis problem zdobyć... Jak ktos sie juz decyduje na rozszerzoną to znaczy ze ma daną wiedze i raczej musialby byc naprawde słaby zeby nie zdać, a z koleji jesli ktos jest taki slaby to od razu wie ze bedzie zdawał podstawe... Jasne chyba jest ze osoba zdająca podstawe moze nie zdac rozszerzenia... Ja tylko pisze ze jak juz zdecydowales ze zdajesz rozszerzenie bo w miare radzisz sobie w zadaniach to ciezko jest nie zdac... Zresztą zakładając ze zrobisz tak ze 2 zadania po 5 pktów i w 3 jeszcze napiszesz dane i rysunki to juz masz ponad te 25%

hmmm nic nowego nie odkryłes stary;] ale prawda jest taka ż słabsi też zdają matme roz,bikos chca iść na lepsze kierynki...

zobaczymy jak bedziesz spiewał w maju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nic nowego nie odkrylem ale jak 2 osoby od razu na mnie wjeżdżają tylko dlatego ze napisałem ze według mnie samo zdanie nie jest takie trudne to chciałem im przybliżyć o co mi chodziło ;P Odnośnie mojej własnej matury ;P Nie powiedziałem ze sie np. nie boje ;P Bo jasne ze sie boje ;] Jak na studia na które chce isc progi są takie ze musze miec z maty 80-90% + fiza ~60-80% to mam sie czego bać xD szczególnie fizy, z której miszczem nie jestem ;P Jak chce sie zdać mature na porządnym poziomie to praktycznie kazdy przedmiot jest hardcorowy... Zas samo zdanie na minimum nawet dla przecietnego ucznia nie powinno byc problemem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz racje ale z matma jest o tyle głupio, że nie możesz nie zrozumieć zadania które w sumie jest łatwe;] , dlatego np ja zrezygnowałem już na samym starcie z maty wybierajac inny profil.

a co do fizy to musze sie wyuczyć 10 str w wordzie wzroów i przekształceń to może sie zda a biole i chemie mam nadzieje wyciagnąc pow 80% :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz na przekór mówiąc temu co pisaliście u mnie w szkole kazali nam do środy przynieść bibliografie wraz z konspektem... i jak stwierdzili poloniści jest to sztywny ostateczny termin... jak to zrobić ten konspekt jeśli mam tylko wybrane książki i filmy, ale nie wiele o nich wiem ?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta moja polonistka to jest poj... Najpierw nas uczą jak w bibliografii pisać poprawnie strony internetowe, a jak chciałem jej oddać ją to spojrzała i mnie wyśmiała bo mam www podane :mur: Ja nawet za bardzo to z książek nie korzystam tylko net a ta mi z takim tekstem wyskakuje.

 

Ps. Mieliście kiedykolwiek NORMALNĄ polonistkę?? Bo ja nie. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do środy zostało niewiele czasu a ja w sumie jeszcze jestem w domu... temat "motyw holocaustu w literaturze i filmie zagranicznym" i teraz nasuwa mi się pytanie...bo mam tak:

Filmy: Lista Schindlera; Życie jest piękne; Szara strefa.

Książki: Dziewczynka w czerwonym płaszczyku; Malowany ptak.

 

Powyższe utwory to literatura podmiotu tak? a co to jest ta literatura przedmiotu i czy muszę ją mieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do środy zostało niewiele czasu a ja w sumie jeszcze jestem w domu... temat "motyw holocaustu w literaturze i filmie zagranicznym" i teraz nasuwa mi się pytanie...bo mam tak:

Filmy: Lista Schindlera; Życie jest piękne; Szara strefa.

Książki: Dziewczynka w czerwonym płaszczyku; Malowany ptak.

 

Powyższe utwory to literatura podmiotu tak? a co to jest ta literatura przedmiotu i czy muszę ją mieć?

Raczej musisz ją mieć, literatura przedmiotu to teksty traktujące o temacie który sobie wybrałeś, trochę późno się obudziłeś :-P

http://matura.kujon.net/txt/37/literatura_przedmiotu.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo trzeba być udanym aby pisać takie rzeczy na ostatnia chwile...

A jak ;). Oddałem bibliografię dziś, wczoraj dopisałem jeszcze co nieco. U mnie w szkole co poniektórzy mieli źle napisaną bibiografię, musieli ją poprawiać. Normalnie cuda wianki. Kolejka w sekretariacie, by poprawić była długa. Poprostu masakra. Było tyle czasu, a niektórym się nie chciało poprawnie napisać, inni nie pokazali wcześniej nauczycielowi, później wyszły błędy. Paranoja poprostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dyrka wczoraj wbiła do klasy i mówi ze na radzie uzgodnili z nauczycielami ze mozna oddawac do 15 kwietnia xD KUmplowi sie udalo bo skubany nic nie zrobil nawet ksiazek do lit przedmiotu nie wybrał xD heh... Ja swoją bibliografie ladnie napisałem, i ksiazki sa i nawet konspekt ale musze jeszcze jedną pozycje wykreslic a ze przedluzyli termin to sie nie spiesze ;P ehmm teraz to trzeba by jeszcze napisac prezentacje tak bardziej szczegółowo i sie tego wkuć... Normalnie cos czuje ze bede z tym czekal do ostatniej chwili xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh... dzisiaj miałem ostatnią maturę próbną... geez jakie to łatwe

Biologia - 76%

Polski - pisemny 47% (bo sprawdzają kluczem - ugryzłem temat z innej strony); ustny 80%

Angielskie - pisemny 86% ; ustny 80% (4 lata techniku - angielski zacząłem mieć w 4 klasie na fakultetach - w pierwszych 3 klasach miałem niemiecki)

 

0 nauki... do tematu na ustną z polskiego przeczytałem 2 książki i oglądnąłem ich adaptacje... prezentację napisałem w 2h z przerwami... geeez... wyniki miałem lepsze niż ludzie u mnie w budzie/klasie, którzy kuli dniami i nocami... (ale nagana za "lekceważący stosunek do matury" - bezcenne :] )

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...