Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się dziś za problematykę utworów biorę...streszczenia ruszę tylko tego co nie czytałem, albo jakimś dziwnym trafem nie pamiętam za dobrze...

 

Jak będzie jakiś głupi, niepodchodzący mi temat to wezmę analizę wiersza...no chyba, że coś z poezji lingwistycznej dadzą ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT!

 

Zauploadowałem STRESZCZENIA.

 

Lalka, charakterystyka Giaura, Cudzoziemka, Chłopi,Dziady wszystkie części, Ferdydurke, Granica, Hamlet, Kartoteka, Konrad Wallenrod, Kordian, Ludzie Bezdomni, Makbet, Medaliony, Opowiadania Borowskiego, Przedwiośnie, Szewcy, Wesele, Zbrodnia i kara

 

tu:

http://rapidshare.com/files/28863744/Lektury.rar.html

lub tu:

LeORT: ORT: ORT: ktury.rar

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię że Proces, Ferdydurke, Szerwcy i Cudzoziemka to lektury na rozszerzona maturę, nie na podstawę.

 

Całe szczęście.

 

Mam nadzieje że nie dadzą Ludzi bezdomnych. Dla mnie tak książka nie trzyma się kupy :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi polonistka mówiła że Ferdudupke nie jest obowiązkowe ale to przerabiamy :[

 

Licze na zaliczenie matury z polaka, ostatecznie amnestia, z próbnej miałem coś 28,5% więc nie licze na cuda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAX masz moze te zwroty z englisza o które prosiłeś pare dni temu :D?

No właśnie jeszcze nie... Panowie nie ma nikt żadnej książki np. Ofxord do maturki? Z tego co wiem są tam Writing Banki i powinny jakieś zwroty być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehehe, w Geant już wszystkie bryki ludzie wykupili do polskiego...

Nie ładnie z ich strony ;]

Trza bylo robic zapas miesiac temu i pomoce z Allegro sprowadzac za drobne ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke sie dzis przestrzaszyłem, gdy zobaczylem te liste:

http://www.matura.pl/artykul.php?art=matur...a_lektur_polski

Tez chcialem sie zaopatrzyc w jakies sciagi, niestety pobliskie ksiegarnie pozamykane. Nie pozostalo mi nic innego jak wydrukowac co sie da z klp.pl i brac sie za powtarzanie. Mam nadzieje ze w 3 dni sie wyrobie, biorac pod uwage mozliwosc zerwania nocek. Jak zwykle wszystko robie na ostatnia chwile, jednak zbyt duzych aspiracji nie mam - najwazniejsze aby zdac, a jak sie poszczesci to pobic wynik z probnej (cos powyzej 50% ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile miałeś % z próbnego?

46%, 9pkt z I czesci. Wybrany temat w II czesci to ten o mlodym Werterze. Lektury nie znam/nie pamietam/nie wiem czy mialem na polskim :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrot "I am" na maturze z angola się liczy jako 2 słowa? Bo podobno czytałem, że w tym roku ma być liczone jako jedno.

nam mowili ze I'm, don't itd liczy sie jako dwa slowa... pamietaj tylko zeby w liscie oficjalnym nie uzywac skrotow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie mowcie ze bedziecie przeliczac kazde I, You, the i inne [ciach!]lnikowe wyraziki, nie lepiej walnac na zapas jedno/dwa dluzsze zdania i miec spokojna glowe? :D

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienili to, był od nas nauczyciel na jakims zebraniu i mówił, że teraz jest

 

don't --> 1 słowo

do not ---> 2 słowa

itd

Edytowane przez bjkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie mowcie ze bedziecie przeliczac kazde I, You, the i inne [ciach!]lnikowe wyraziki, nie lepiej walnac na zapas jedno/dwa dluzsze zdania i miec spokojna glowe? :D

ta... i jak wyjdzie tobie przez to wiecej jak 150 slow w pracy to masz dola :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tylko chcialem zapytac. To info dla znajomego bylo. Ja mam mature za rok (technikum trwa 4 lata) i bede zdawal na rozszerzonym ;).

No to powodzenia wam zycze ;D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zwroty do listu formalnego tylko trochę kiepska jakość bo "skanowane" aparatem ;)

 

Dołączona grafika

 

P.S Na podstawie jest list formalny czy nie?

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałoby nie być ? ;) Na próbnej akurat dali mieszanke ;) Ale jak znasz podstawowe formy to napisanie listu jest dziecinnie proste :] Trzeba by było wyskoczyć gdzieś odstresować się przed piątkiem :lol:

Edytowane przez Koowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...