Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze po tej matmie zaczyna żałować, że nie uczyłem się do matury fizyki. Myślałem, że z mat wyciągnę max 40%, więc fizykę postanowiłem olać i stwierdziłem, że pójdę na SiMR na polibude

A teraz pojawiły się u mnie ambicje na coś lepszego, ale chyba za późno <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiza rzeczywiście raczej łatwa. Choć i tak rewelacyjnego wyniku w moim przypadku pewnie nie będzie ;)

 

@McDracullo

A skąd to info?

Mi w tym zadanie elegancko wszystko wyszło... (chyba)

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi niestety fiza poszła gorzej... a jeszcze kilka dni temu spodziewałem się że będzie na odwrót. Ale i tak jestem zadowolony, praktycznie wszystko już za mną :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ze mnie za lolo :damage_wall:

Gdybym się nie zaczął uczyć 2 dni wcześniej yhhhhh Najłatwiejsza matura z fiz jaką na oczy widziałem, zdać to zdałem chyba na pewno, ale spokojnie można było to napisać na 80% :damage_wall:

No, ale z drugiej strony, WAKACJE :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i gitara 80% będzie odejmując błedy i zagadnienia teoretyczne które są dyskusyjne :)

 

czy to aby nie było deja vu z próbnej? prąd to samo, soczewka to samo równanie kwadratowe nawet; równia prosta i na końcu trochę liczenia z grawitacją gdzie zakładam błędy rachunkowe ale już wiem że dostanę się tam gdzie zechcę z takim wynikiem :D

 

ukłon dla tych którzy zdają fizę za chęci już bardziej prostego dać nie mozna było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszedłem z chemii :rolleyes:

Troche była przesrana ale jakoś dałem rady, a to oznacza tylko jedno......... MAM JUŻ WAKACJEEEEEE :lol2:...przynajmniej do sierpnia <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matura z chemii byla dziwna .. jakas taka inna niz wszystkie do tej pory.. bardzo malo zadan rachunkowych.. dziwne zadania z tym wskaźnikiem... pierwszy slysze o takim wskaźniku w ogole.. ale 90% powinno byc:P

policzylem sobie...

95%

:D

Edytowane przez hubi_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz konkretne pytanie:

Jak sie przygotowac do ustnego polskiego? Mam go we wtorek.

Znacie metody skutecznej nauki?

 

Oczywiscie sam nie pisalem prezentacji, wiec problem z nauka jest troche wiekszy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jest zrozumieć temat i próbować go opowiedzieć samodzielnie, nauka słowo w słowo jest koszmarnie irytująca, swojego czasu myślałem że roztrzaskam sobie łeb o ścianę...

przez kucie prezentacji na blachę możesz mieć problem podczas egzaminu np ze stresu się pogubisz.

 

ps

wg mnie w prezentacji pomaga gestykulacja [; ,gdy stoisz przed komisją spięty na baczność tylko utrudniasz sobie koncentrację, słabo wczuwając się w temat.

 

ps2

i nie czytaj bezmyślnie po 100 razy [; bo robisz sobie więcej pracy i nerwów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz konkretne pytanie:

Jak sie przygotowac do ustnego polskiego? Mam go we wtorek.

Znacie metody skutecznej nauki?

 

Oczywiscie sam nie pisalem prezentacji, wiec problem z nauka jest troche wiekszy ;]

 

No torche wiekszy, ale nie dużo :wink: Prezentacji zacząłem uczyć się dzień wcześniej ok godziny 15 ( zdałem na 19 ptk )

Nie ucz się na pamięć. Co to za głupi pomysł, że czytać głośno 100razy :lol: :lol: Jak czytasz coś o czym nie masz pojęcia to możesz i miliardz razy przeczytać i nie będziesz umiał tego sam opowiedzieć.

Moja rada :

Masz plan prezentacji, naucz się z nim współpracować. Zapewne masz coś takiego jak " kartka z cytatami i wnioskami " wypisz sobie w kolejności, na niej rzeczy o których mówisz, komisja tego nie sprawdza. Jak będziesz miał te 2 rzeczy to już jesteś w domu.

Aha i jak nie pisałeś sam, to mam nadzieje, że chociaż przeczytałeś strszczenia lektur których użyłeś :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam egzamin we wtorek, dziś muszę jeszcze tylko doszlifować mówienie i będzie grerat. Prezentacja w PP zrobiona. Jutro nauka do niemca.

 

A co do nauki prezentacji. Przeczytaj jeden fragment z 5 razy (ze zrozumieniem!) i postaraj się go powtózyć własnymi słowami. Potem następny fragment itp. Na koniec przeczytaj całość i voile! ;) Powiesz to co masz napisane bez probemu.

 

Co to za frajda mieć prezentacje napisaną przez kogoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Ja również miałem prezentację napisaną przez kogoś innego i z początku nie wiedziałem jak się tego nauczyć, czy słowo w słowo, czy czytać po kilkaset razy, czy może własnymi słowami jakoś to opowiedzieć. Uczyć się zacząłem 2 dni przed maturką :razz:, moja praca miała 4 strony, mówię sobie a wkuje to na pamięć słowo w słowo, 1 strona luz łatwo weszło ale już 2 strona nerwówka nic mi nie wchodziło, w końcu zabrałem się za czytanie każdej strony po kilka razy i zacząłem opowiadać każdą stronę własnymi słowami. Jakoś się tego nauczyłem, przyszedł dzień maturki, przed wejściem stres jak cholera, ale jak zacząłem nawijać minął całkowicie, ale i tak miałem zawias z 4 razy, zadali mi 4 pytania odp tylko na jedno i to jeszcze tak byle jak. Wynik 45% :razz:, ważne że zdane :rolleyes:.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie bo nie moge nigdzie jednoznacznej odpowiedzi dostac.

Chodzi mi o egz. z bioli. Brakło mi miejsca (bo skreslilem rozwiazanie, bo uznalem ze mam zle) i napisałem "dalszy ciąg zadania w brudnopisie", skreśliłem "brudnopis", napisałem "ciag dalszy zadania x" i rozwiązanie pod tym. Uznają takie coś? Bo słyszałem, że tak, a teraz czytam gdzieniegdzie, że powinno być wyraźnie napisane do tego "ciąg dalszy czystopisu”...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, komisja też ludzie, jak skreśliłeś napis Brudnopis i napisałeś, że to część dalsza zadania ... to dlaczego mieliby tego nie uznać?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, komisja też ludzie, jak skreśliłeś napis Brudnopis i napisałeś, że to część dalsza zadania ... to dlaczego mieliby tego nie uznać?

 

Pozdrawiam.

Bo dla niektórych takie właśnie niuanse są superważne, niestety. Ja też czasami niepotrzebnie się martwię, ale jakby nie patrzeć, to jednak ważny egzamin, jeśli nie najważniejszy w życiu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to zmieni, że się pomartwisz? szczególnie, jak rozmawiałem z gościem jak sprawdza te prace to nie ma się czym przejmować :)

A jak sprawdza?;p A z tym martwieniem to masz rację i zresztą nie tylko Ty:) Tylko ja taki głupi jestem, że się martwię na zapas. Nic nie poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ustny angielski - 19pkt. siadło. Teraz najbardziej boje się środy i ustnego polskiego - tutaj to jak dadzą nawet 6pkt. to będę zajebiś*e zadowolony.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dzisiaj ustny angielski, tak sobie mi poszło, ale 70% jest.

 

I co ważniejsze, to był ostatni egzamin! Czyli u mnie koniec z tymi [ciach!]łami ;)

 

PS. Co do polskiego i jego uczenia. U mnie najlepiej się sprawdzało (jak już ktoś pisał) przeczytanie ze 2 razy uważnie jakiegoś fragmentu, a po tym próbowanie powiedzenie tego z głowy (niekoniecznie słowo w słowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja złapałem stresa na polski... Niedośc, że egzamin zaczyna się o 13 to jeszcze wchodzę jako 9... To będzie cały dzień stresu.

 

A następny egzamin w środę o 9 i wchodzę 2. Nie ma to jak odpocząć między egzaminami :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...