Skocz do zawartości
Bernał

E6600+mobo+gpu+ram+hdd+zasilacz - Za 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam sie do zmiany komputera i chciałem Was prosić o pomoc w doborze podzespołów.

Część już jak widać poniżej wybrałem (i nie chcę tego zmieniać).

Ze starego komputera zostają dwie nagrywaki, jeden dysk SATA, fdd, obudowa.

Zdecydowałem się na słabszą (tańszą) płytę główną i mocniejszy procek ze względu na to, że na podkręcaniu się nie znam. Więc na pewno zaraz po zakupie za podkręcanie brać się nie będę, może w przyszłości. Podsumowując: OC - czemu nie, ale nie jest to priorytet.

Komputera używam do: grania, pracy (Photoshop, Corel, Macromedia).

 

CPU: C2D E6600 - 1285zł

MOBO: ???

GPU: GeForce 7600GS Galaxy 256MB DDR3 Zalman - 550zł

RAM: 2x1GB GoodRam 800MHz - 1000zł

HDD: ???

ZASILACZ: ???

 

Na całość przeznaczyłem 4000zł.

Zostało 1200zł na MOBO, dysk i zasilacz.

 

Byłbym wdzięczny za pomoc :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak poczytaj i tam zadaj pytanie

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=195514&st=0

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=205991&st=0

bo nie pamietam ale np mozna brac gigabyte ds3 i e6300 a np do e6600 kiedys lepszy byl asus

ja nie wiem czy jest sens brania 6600 za 1200zl jak 6300 mamy za 700zl a mozna ladnie go podkrecic :) zasilacz to moze enermax liberty

 

w dodatku np gigabyte ds nie lubily sie chyba z gafami galaxy tam sie zapytaj ludzi oni uzytkuja i walcza z problemami na codzien :)

 

a zaoszczedzone pieniadze wpakuj w 7900gs :)

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki GreenGo, widziałem już Twój zestaw, zgapiłem od Ciebie teraz conieco ;). Ale uparciuszek ze mnie - uparłem sie na to E6600. A pod niego z tego co wyczytalem lepsza byłaby płyta z 975.

 

Co powiecie na to?

 

CPU: C2D E6600 - 1285zł

MOBO: Asus P5W64 WS PRO (i975X) - 603zł

GPU: Galaxy 7900GS 256MB Zalman - 766zł

RAM: 2x1GB GoodRam 800MHz - 1000zł

HDD: Seagate 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII - 330zł

Zasilacz: Enermax Liberty 400W - 300zł

 

suma: 4284zł

 

Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z płytą Asus P5W64 WS PRO i prockiem E6600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw calkiem fajny, ale dla mnie branie takiego drogiego procka to troche marnotrawstwo kasy, wolalbym e6300 (max. e6400), ale lepsza grafike lub kase do kieszeni... albo jakis monitorek czy cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem Asus P5W64 WS Professional Intel 975X w tym sklepie http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6550643 ale czemu przy niej nie pisze że obsługuje C2D ? Pomóżcie bo nie wiem :oops: czy to jakaś inna rewizja tej płyty (jakaś stara lol) czy po prostu pomyłka w sklepie, a płyta ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem Asus P5W64 WS Professional Intel 975X w tym sklepie http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6550643 ale czemu przy niej nie pisze że obsługuje C2D ? Pomóżcie bo nie wiem :oops: czy to jakaś inna rewizja tej płyty (jakaś stara lol) czy po prostu pomyłka w sklepie, a płyta ok?

Spoko, spoko nic sie nie martw :) TUTAJ masz caly topic poswiecony tej plycie

 

I co ma do tego WC?

Hmmm... Na przyklad to, ze mozna zwodowac NB i SB i nawet mosfety, gdzies na forum lataly zdjecia calkowicie zwodowanych P5B/P5WDH i wtedy jest duza szansa ze plyta poleci stabilnie na wyzszym FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mam płyte p5w64 ws pro, mam w niej procka 6600, mam też zasilacz enermax liberity 400w. I nie wiem jak popiąć zasilacz do mobo. Tzn. Podpiąłem tą dużą wtyczkę [MAIN] i tą małą 4 pinową [M1] (2x2) do tego dużego gniazda (2 wtyczki do jednego gniazda). I zostały mi jeszcze 2 wtyczki 2x2 na których pisze 12V 'for cpu only'. Obok procka jest jakieś gniazdo 2x2 [EATX12V]....

I teraz pytanie do Was:

Czy mam tą wtyczkę 12V też wpinać czy nie? boję się że coś się spali ;/

Co zrobić? Pomóżcie!

Edytowane przez Bernał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...