Skocz do zawartości
duzy_farciarz

Laser Samsung Ml-2010p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wczoraj zakupilem laserową drukarke samsunga w MM za 250zł

 

http://www.mediamarkt.wroclaw.pl/foto/gazetka1/4.jpg

 

Rozdzielczość 1200X600DPI. Jakosc wydruku bardzo dobra, nawet w trybie 40% toner save, szybkość drukowania 22str/min. Szkoda, ze papier w podajniku nie chowa sie w szufladzie, jak w poprzednich modelach tylko odstaje, i mozna tam dac nie 250 tylko 150 sztuk + 50 do recznego. W zestawie toner - starter.

 

toner oryginalny 230zł -wystarza na 3000(4200 toner save)stron tekstu

starter(taki jak powyzej tylko mniejsza zawartosc tonera) - 1000(1400)stron

 

~ 8,5(6,5gr) za strone, przy oryginalnych tonerach.

 

może się ktoś podzielić informacjami na temat tej drukareczki? chodzi mi szczególnie o samodzielne napełnianie tonera, zamienniki itp. z góry dziekuje

 

 

edit

dla zainteresowanych dolaczam artykul jak sie dosypuje proszku do tonera:)

http://www.rechargeast.com/alpha//index.ph...=63&lang=pl

wtedy ponad 4500str za 30zł:)

 

oraz nowy toner lonlife 6300stron (z wl. toner save) za 230zł

 

jak ma ktos inne pomysly na ekonomiczne drukowanie samsungiem prosze o posty:)

Edytowane przez duzy_farciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.benchmark.pl/pelny_31192.html - toner modecom za 175 pln :D

 

powiedz mi przy okazji, bo czaje sie na ta drukarke: czy ona tak jak blizniaczy model xeroxa (phaser 3117) ma zasilacz wbudowany czy luzem...?

 

Czy to blizniaczy model tego nie wiem; patrzac na dane fabryczne to samsung jest lepszy, ale droższy.

 

predkosc wydruku: 22str/min; xerox 16str/min

rozdzielczosc: 1200x600; xerox 600x600

 

Zasilacz jest wbudowany w drukarke.

 

Narazie uzywam jej w akademiku, wszystko jest super drukuje niesamowicie szybko i wyraznie. Przy funkcji toner save druk jest bledszy ale nie tak jak w atramentówkach na econo. Najważniejsze jest jednak to jaka bedzie ekspoloatacja, po tym jak sie skonczy toner. Narazie jestem optymista bo mysle ze dajaac 250zl kupilem drukarke z nowa technologia, tania w ekspoloatacji, szybka z wieksza rozdzielczoscia drukowania i o wiele lepiej na tym wyszedlem niz kupujac starego trupa hp z allegro z zuzytymi czesciami. Kolega ma - zajmuje mu pol biurka, halasowala, jakosc wydruku to zupelnie inna klasa niz moj samsung (niewyraznie, pomazane, [gluteus maximus]) naszczescie juz sie zepsula i jest spokoj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie, piszcie co i jak, bo szukam jakiejś fajnej laserówki i zastanawiam się nad właśnie samsungiem ml-2010p, hp lj1018 i hp 1020. Którą lepiej? Czym tak właściwie różni się 1020 od 1018 oprócz tego, że toner w 1018 to starter na 1000str.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia z użytkowania samsunga ml-2010p:

 

- głośna jak cholera, w standby denerwujące brzęczenie (dlatego będzie wyłączona przez większość czasu) ogólnie !@#$%^&*()_+ <_<

- moja jest matowa, pomimo, że na wszystkich fotkach jest błyszcząca (ale to akurat wcale nie gorzej, nie będzie tak kurzu widać) - może jest kilka wersji, nie wiem - u mnie w szkole jest wyższy model i się błyszczy jak psu wiadomo co ;)

 

- ładnie wykonana, przynajmniej porównując do hp dj 840c

- szybka jak cholera :blink: :blink:

- jakość tekstu bardzo dobra, w trybie toner save dość dobra, chyba tylko jego będę używał

- przejrzysty i sympatyczny sterownik, chociaż mimo wyłączenia w msconfig pojawia się przy drukowaniu (ale już nie przy starcie systemu...), potem można wyłączyć dwoma kliknięciami

- ludzie piszą, że 'jams like hell' itp., że się zacina cholernie przy zwykłym drukowaniu, przy więcej niż 5 kartkach zacięcie murowane... W kilku miejscach spotkałem się z takimi opiniami. W ramach testu wydrukowałem dokument (dwustronnie na dodatek, kartki są pofalowane i podajnik ma trudniejsze zadanie), 38 stron. No problem. W moim atramentowym hpku, który mniej falował kartki (wiadomo - atrament) nie dało się praktycznie wydrukować więcej niż 15 stron dwustronnie bez zacięcia. duzy_farciarz napisał mi, że wydrukował 2/3 ryzy i na razie raz zdarzyło mu się, że wzięła 2 kartki, nic poza tym.

- po prostu ładna jest, no :rolleyes:

 

Jak będę miał jakieś szersze spostrzeżenia to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też powinien dotrzeć jutro ten sam samsung, więc też napiszę swoje spostrzeżenia. Może nareszcie coś się ruszy z tanimi laserówkami na PPC, bo ciężko coś konkretnego znaleźć :)

 

Na razie powiem, że zamówiłem z agito.pl, z wysylką wyszło mnie to 287zł. Wpłaciłem dziś rano pieniądze i o 20 dostałem maila, że wysłali i jutro dojdzie. Mam nadzieję, że nie-sławna Stolica (UPS) nie zawiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK przyszła drukarka.

 

Kolor matowy, bardzo ładna.

 

Faktycznie cicho brzęczy w standby, jest to dźwięk wiatraczka chłodzącego. Może jakiś mod by się przydał? :)

 

Drukuje dośc głośno. Nie miałem nigdy lasera, więc nie porównam do innych. Poziom głośności mniej więcej jak HP 3820, tylko że tu drukowanie kartki trwa 2 sekundy i dźwięk jest jednolity w czasie całego drukowania, więc tak nie przeszkadza, jak jeżdżenie głowicy w plujce.

 

Drukuje BARDZO szybko. Praktycznie nie istnieje coś takiego jak czas na wydrukowanie pierwszej strony. Może jest to sekunda albo dwie, ale nie wiem czy to nie czas, kiedy po prostu są przesyłane dane do drukarki.

 

Times New Roman 3pt można spokojnie przeczytać, przy rozmiarze 2 literki są już poszarpane i brzydkie, chociaż odczytac się da.

 

Zdjęcia drukuje średnio. Na pewno lepiej niż kopiuje ksero. Wszystkie szczegóły sa widoczne, ale występuje takie jakby "zapiaszczenie" obrazka.

 

Co do ikonki w trayu - wystarczy nie instalować, albo odinstalować ten programik :) Przy instalacji są do wyboru dwa, nie pamiętam nazw. W każdym razie tego drugiego nie. Tam jest chyba tylko pomoc i monitoring statusu drukarki.

 

Grzeje się od góry bardzo w jednym miejscu, ale pod panelem nawet jest naklejka ostrzegająca 180'C :|

 

Ręczny podajnik u mnie działa OK.

 

Druk w trybie oszczędności daje wyraźnie bledszy tekst, ale do jakichś mało ważnych notatek itp., materiałów do szkoły się nadaje w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zafundowałem sobie drukareczkę samsung 2010P, jest świetna! Jeśli chodzi o brzeczenie w trybie czuwania, tak jak się spodziewałem, po kilku chwilach ustaje. W końcu "piecyk" musi się schłodzić :)

 

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_21299.html

Edytowane przez arthurc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja tez sobie zafundowałem dziś samsunga.

Zainstalowałem driverki, pyta czy druknąć stronę testową. Klikam tak i... blue screen :angry:

Strona się wydrukowała ale reset konieczny.

I tak przy każdym drukowaniu. Drukuje sie jedna strona i zwis.

Sciągnąłem najnowsze drivery i to samo.

 

Jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy u was to buczenie w idle wylacza sie po jakims czasie czy trzeba ja po prostu przyciskiem wylaczyc? Bo gdyby nie to to bylbym mega zadowolony, chociaz za ta cene nawet to buczenie nie rujnuje bardzo dobrych odczuc co do drukareczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy u was to buczenie w idle wylacza sie po jakims czasie czy trzeba ja po prostu przyciskiem wylaczyc? Bo gdyby nie to to bylbym mega zadowolony, chociaz za ta cene nawet to buczenie nie rujnuje bardzo dobrych odczuc co do drukareczki.

U mnie jest tak ze wlaczam drukarke jak jest potrzebna. IMO nie ma sensu aby caly czas dzialala. Jezeli chodzi dluzej to wlacza sie co jakis czas. Wydaje mi sie ze musi sie beben albo cos innego grzac i wtedy sie wentyl wlacza.

 

Witam

Ja tez sobie zafundowałem dziś samsunga.

Zainstalowałem driverki, pyta czy druknąć stronę testową. Klikam tak i... blue screen

Strona się wydrukowała ale reset konieczny.

I tak przy każdym drukowaniu. Drukuje sie jedna strona i zwis.

Sciągnąłem najnowsze drivery i to samo.

 

Jakieś pomysły ?

Wydaje mi sie ze masz ladnie pokopane w systemie. Dlatego takie coz wychodzi.

 

 

 

 

PS tez jestem z drukarki zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. też nabyłem tą drukareczkę i jestem bardzo zadowolony.

jak dotychczas na 50 str. żadnego zacięcia. jakość wydruku dobra.

dla studenta imo najlepszy obecnie. dam znać jak się sprawuje w kwestii dosypywania tonera, ile do wymiany bębna przeżyje. jak narazie proszek na allegro na 3000 tyś (4200 econo) stron 18 pln:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tonerze startowym z włączonym trybem toner save wydrukowałem już trochę ponad 1400 kartek, głównie tekst i kilka rysunków. Moim zdaniem jest to w tej chwili najlepsza i najtańsza w eskploatacji drukarka na rynku, oczywiscie o ile bedziemy napelniac toner samodzielnie. Już się boje ile wydrukuje gdy napełnie startowy do pełna. Następna dosypka za rok :lol:

Edytowane przez arthurc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj stałem się posiadaczem tej drukareczki. Wszystko fajnie, tym bardziej że to moja pierwsza...

 

Mam jednak pytanie dotyczące oryginalnej kasetki z tonerem i samego tonera. Jak to jest z wielkością kasetki - czy jest ona mniejsza od "normalnej" czy po prostu ma mało proszku zasypanego? Bo wiem ze nowo kupiona drukarka starcza na 1k stron, a ze zmienionym kardridżem już na 3k. A może jak dosypię toner do tego kardridża co mam, to też będzie 3k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Chcę właśnie dzisiaj zakupić tę drukarkę, ale zauważyłem że pojawiła sie nowa wersja - ML-2010PR - czy różni się ona od poprzednika czymś jeszcze poza kolorem, którą wersję wybrać, jeśli obydwie są w tych samych cenach?

Chcę kupić tutaj:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=208976581

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj Samsunga ML-2010PR, dałem 213 zeta z groszami. Ogólnie to fajny sprzęt, niezła rakieta. Denerwuje mnie tylko ten hałas emitowany przez kilka minut po włączeniu lub zakończeniu wydruku. W nowszych laserach innych firm (np. Lexmarku E120) też tak jest? Mój stary HP LJ 5L wydawał dźwięki tylko podczas drukowania. Sytuację jakoś ratuje przycisk z tyłu obudowy.

 

Czy kaseta ze startowym tonerem na 1000 stron różni się od tego właściwego (3000 stron)? Jest ona mniejsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie tylko ten hałas emitowany przez kilka minut po włączeniu lub zakończeniu wydruku.

 

Czy kaseta ze startowym tonerem na 1000 stron różni się od tego właściwego (3000 stron)? Jest ona mniejsza?

oj panowie marudzicie.

zobaczcie ile kosztują "normalne" lasery: 2000 i w górę. tak niska cena na "domowe" laserki spowodowana jest tak jakby modą i promocją producentów. zapoczątkował to w dużej mierze właśnie samsung modelem 1710 (itp) (którego jestem posiadaczem od dość dawna) opracowanym wraz z xeroxem. na czymś więc należy oszczędzić sprzedając w takich cenach np. na wyciszaniu.

 

IMO ten hałas, przyznam dość znaczny, jest niczym w porównaniu do "iiyy-iiyy-iiyy" pracujących atramentówek. po prostu mniej drażni.

 

a propos tonera: to taka sama kaseta. różni się ilością tonera w środku. / wątpię by różniła się też 'wytrzymałością' bębna - ale tu nie dam głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na małe podsumowanie po dokładnie roku i miesiącu od zakupu.

 

Drukarka nadaje się dla biednego studenta/ucznia/kogoś kto potrzebuje 'woła roboczego' i nie denerwują go 'drobne' problemy z jakością wydruku.

 

Co mnie zaskoczyło?

 

Zacznę od minusów:

- po pewnym czasie równomierność rozprowadzenia tonera na szerokości papieru zmniejsza się (tzn. prawa i lewa strona są gorzej wypełnione). To niestety przypadłość nie tylko tego modelu samsunga.

- brudzi brzegi kartek przy drukowaniu dwustronnym (oczywiście pojawia się po pewnym czasie) - nie wiem dlaczego, cały mechanizm drukujący jest czysty

- przy drukowaniu naraz 30+ stron listwa czasami nie nadąża z doczyszczeniem wałka i cała kartka jest leciutko poszarzona (wyczyszczenie kasety, listew i zbiornika na zużyty toner rozwiązuje problem na jakiś czas)

 

Plusy:

- nie zacięła się ani razu (wbrew temu, co piszą o niej na zagranicznych serwisach), ale raz na 300 stron zdarzy się jej wciągnąć 2 kartki)

- bezproblemowe napełnianie (kaseta startowa ma zbiornik normalnej wielkości i nie różni się niczym od normalnej, oprócz ilości tonera oczywiście). Jest kilka rzeczy, na które trzeba uważać: bęben, wałek pcr i nóż zbierający, reszta to jak klocki lego :)

 

Podsumowując... nie kupiłbym jej po raz drugi. Wybrałbym coś innego, oczywiście sporo droższego, ale bez takich problemów.

 

W swojej cenie, do drukowania 'użytkowego' spełnia praktycznie wszelkie wymogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

rówież od około roku jetem właścicielem tej drukarki. drukarka pełni u mnie, tak jak nazwał to ładnie calvis, funkcje "woła roboczego" i wychodzi jej to całkiem nieżle. moje doświadczenia są całkiem przyjemne. tak ja pisano wyżej hałas wiatraczka nie stanowi raczej wiekszego problemu - napewno lepszy od pisków atramentówek, a pozatym wiatraczek po schłodzeniu bębna wyłącza się. pozatym gdzy nie używam zawsze jest wyłączona z tyłu. jakość wydruków, jak na sprzęt w tej cenie, jest naprawde OK. większość wykonałem w trybie "toner save", lecz ostatnio obserwuje wyraźne pogorszenie jakośći -widać poziome pasy na wydrukach. jak wyciągne kasete z tonerem i troche wstrząsne to znów jest OK. wydaje mi się że kończy się toner.

i tu mam pytanko:

 

jaki proszek polecacie do tego sprzętu? bo z tego co widzę to wiekszość już dosypywała. a w związku z tym że to mój pierwszy laser nie bardzo się orientuje w co warto zainwestować?

 

i drugie pytanko:

 

ile wsypać tego proszku? na maksa ile wejdzie czy zostawić jednak więcej wolnej przestrzeni?

Edytowane przez R4dziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem od użytkownika DKfirma i proszek jest ok. Sypiesz na maxa, tylko uważaj, żeby udało się potem zatkać otwór (zatyczka wchodzi nieco do środka). Zrób wszystko dokładnie (szczególnie chodzi o czyszczenie), a nie będzie problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nierównomiernego rozmieszczenia tonera na szerokości kartki u mnie pomaga wyjęcie go i potrząśnięcie na boki parę razy.

 

Gorzej jeśli chodzi o zacinanie! Byłem superzadowolony nie wiem ile czasu (może z pół roku), nie zacinała się ani razu. Później wyjechałem na 3 miesiące i w tym czasie drukarka stała nieużywana. Po powrocie jest po prostu katastrofa - NIE zacina się może co 10 kartka. Muszę brać pojedyncze kartki i ręcznie lekko dopychać je w trakcie wciągania, bo inaczej wjadą kawałek i się zatną. Nie wiem czym jest to spowodowane i nie wiem co z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy wie ktoś jak napełnić toner??

 

Będe to robić pierwszy raz a czytałam że trzeba uważać żeby nie zepsuć tonera :blink: :blink:

 

 

Była bym wdzięczna za wszelkie opinie i wskazówki :rolleyes: :wink:

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...