Skocz do zawartości
duzy_farciarz

Laser Samsung Ml-2010p

Rekomendowane odpowiedzi

PR różni się od P kolorem obudowy (ciemniejszy odcień szarości), przyciskiem Cancel w kolorze pomarańczowym (w P jest szary) oraz wsparciem dla Visty w postaci dodatkowej płyty CD i kartki A4 z instrukcją instalacji w tym systemie (oczywiście w przypadku P sterownik można pobrać z neta). No ale od razu jest to nowszy model. :mrgreen: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji napełniania tego samsunga na stronach alpexa jest mowa o jakimś bezpieczniku ... co to za bezpiecznik? :P

 

czy w tej drukarce można wymusić drukowanie w skali szarości materiałów kolorowych? np. wykresy w gradientach albo jakoś inaczej a nie w kolorze? a tekst? można wymusić, zeby drukowalo wszystko najwyżej zmieniajac kolor na czarny lub odcień szarości?

 

wykresy w excelu to chyba mozna tak zrobic e w wypadku druku czarno-bialego zamieni kolory wykresów np. na różne tekstury lub odcienie szarości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kasecie startowej nie ma żadnego bezpiecznika. W normalnej oryginalnej (3000 stron) jest "bezpiecznik 63 mA 250 V szybko działający 5 x 20 mm, typ szklany", który trzeba wymienić przy regeneracji. Wydatek - kilkadziesiąt groszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak przez kilka pierwszych napełniej bede uzywak tylko startówki i dosypytał tooooooneraaa to nie będzie problemów?

dołączam sie do pytania. czemu ten bezpiecznik wystarcza tylko na 3000stron? co sie dzieje później? teraz zastanawiam się między tym samsungiem a hp 1018. do samsunga jak narazie przekonuje mnie jedynie 2 lata gwary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego samsunga i odradzam jego kupno, nie jestem zadowolony z druku, jakosc kiepska, po przejechaniu palcem 50% tonera zostaje na palcu, wydruk przy maksymalnym zaczernieniu blado szary... moze to wina proszku z allegro za 20 zl... przebieg ok 1500 stron. Powaznie zastanawiam sie nad kupnem hp 1018 LE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag:

1. NIE TRZYMAJCIE DRUKAREK LASEROWYCH W TRYBIE "ON" PRZEZ CAŁY CZAS !!!

Jakiś czas temu sprawdzono "coś" (nie chcę się wdawać w szczegóły) i stwierdzono, że zdecydowana większość drukarek na rynku (a szczególnie tych tańszych) emituje dużo szkodliwych cząsteczek przekraczając normy bezpieczeństwa. Inaczej mówiąc: Jeśli masz taką drukarkę włączoną przez cały czas to szkodzisz swojemu zdrowiu. Jeśli jeszcze śpisz w pokoju, gdzie jest ta drukarka - zakładasz sobie pętlę na szyję.

 

2. Drukarka jest bardzo szybka

 

3. Drukarka Samsung ML-2010P jest drukarką laserową, więc pewne elementy się nagrzewają do wysokich temperatur (ale producent informuje o temperaturze do 180 stopni Celsjusza - widywałem drukarki nagrzewające się dużo bardziej)

 

4. Drukarka te jest drukarką laserową i zamiast atramentu wykorzystuje toner. Jeśli zaczyna nam w którymś momencie nierównomiernie rozprowadzać proszek - możemy wstrząsnąć pojemnikiem tonera (aczkolwiek producenci zawsze to odradzają, ponieważ można tak uszkodzić toner)

 

5. Gdy kończy się toner, można kupić proszek i napełnić pojemnik. Oczywiście lepiej kupić nowy, najlepiej oryginalny. Problemem jest jednak koszt.

Uwaga! Proszek brudzi!. Ale nie brudzi strasznie a tylko mocno - niech to będzie pociechą. Do wymiany koniecznie kładziemy na podłodze dywan z gazet, zakładamy papierową maseczkę na twarz i rękawiczki gumowe jednorazowe. Nie zaszkodzą okulary ochronne.

 

6. Włącznik drukarki jest położony z tyłu i jest trudno-dostępny.

 

7. Mi jak na razie drukarka nie zacina się ani nie wcina kartek.

 

8. Jeśli komuś drukarka wcina na raz więcej niż jedną kartkę, lub też miętoli kartki, itp. a ma już duży przebieg - zazwyczaj można wyczyścić takie gumowe chwytniki do papieru wodą i mydłem (ale jak to się mówi "drodzy widzowie - nie róbcie tego w domu").

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos tonera: to taka sama kaseta. różni się ilością tonera w środku. / wątpię by różniła się też 'wytrzymałością' bębna - ale tu nie dam głowy.

kaseta startowa ma zbiornik normalnej wielkości i nie różni się niczym od normalnej, oprócz ilości tonera oczywiście

Czy trzeba trzeci raz pisać to samo? -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...