Skocz do zawartości
Puchacz1

Pomysł Na Wydajniejsze Chłodzenie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj wpadł mi taki pomysł do głowy zbudowania czegoś w rodzaju klocka. Otóż klocek byłby w środku wypełniony wodą (najlepiej destulowną). Klocka nakładało by się tak jak normalny radiator i na niego wiatrak. Pytanie czy zeczywiście było by to wydajniejsze chłodzenie niż zwykłym radiatorem+wiatrakiem ??.

 

nie chodzi mi o dołaczanie żadnych pompek ani nic z tych rzeczy !

Edytowane przez Puchacz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka....hmmmm jak sobie to wyobrażasz ? Woda ci się nie będzie wylewać ? :P

Myślisz że wentylek wyrabiałby w chłodzeniu tej wody ? Ja wątpie.

Po to jest chłodzenie wodne a nie jakieś hybrydy będziesz robił.

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o taki kwadrat szczelnie zamykany w którym byłba by zamykana woda lub jakaś inna ciecz chłodząca. całośc wyglądałą by tak jak zwykły radiator z wiatrakiem na wierzchu. Tyle ze rózniło by się to tym że zamiast radiatora będzie kostka wypełniona cieczą. Zaraz narysuję to w przybliżeniu w PAINT-cie to wam to lepiej zobrazuję

 

ekhm... rezygnuje z narysowania tego w paintcie.

Edytowane przez Puchacz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyprodukowac to może mi tata. Hałas jest tu najmniej ważny. On ma chłodzić nie chodzić cicho. Aha i narazie głównie chodzi mi o procesor !! Gdy naprzykład napełnisz go płynem można by go czymś zatkać. Konkretnie jeszcze nie wiem czy bo pomysł jest dopiero w trakcie tworzenia w moim umyśle. Aczkolwiek zastanawiałem się nad plastikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee to nie ma sensu za nic...

 

wyobraz sobie ze ustawiasz na kuchence garnek, przykrywasz go szczelnie plaska pokrywa, na pokrywie montujesz wiatrak i probojesz to schlodzic...ciecz sie gotuje a wiatrak nic nie daje...

 

albo jest upalny dzien a Ty sie chcesz schlodzic wentylatorem (takim domowym co rozrzedza powietrze) i ustawiasz go za oknem...fala powietrza rozplywa sie po szybie a tobie jest dalej goraco...

 

rozumiesz co mam na mysli? :wink:

 

a poza tym jak ten szescian bedzie szczelnie zamkniety to gdzie ta ciecz ma oddawac cieplo?

 

a jak tam nalejesz wody destylowanej i ona osiagnie temperature "prawie" wrzenia to co ze skraplaniem i parowaniem?

 

borygo czy jakis inny "chlodnik" tez Ci sie tam upiecze jak go czyms nie schlodzisz - wentylator tu nic nie da

 

ksztalt radiatora? chcialbym zobaczyc miedziany albo aluminiowy radiator pusty w srodku... :wink:

 

dobra zalozmy ze nawet zrobia Ci cos takiego z plexy to jak to dasz na procesor to Ci sie stopi

 

wiec musisz dac miedziany podklad, ale miedziany podklad + radiator z plexy + wentyl to cholernie drogie

 

wiec rezygnujemy z radiatora i wentyla, zapewniamy obieg cieczy chlodzacej i tak oto wymyslono chlodzenie wodne!! :lol:

 

pozdro :wink:

Edytowane przez simic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm.... Jezeli to z czego zbudowany bedzie "klocek" bedzie oddawał ciepło ...ale to niewystarczy. Masz racje. No nic pomysł jest narazie w fazie przemyśleń. Może wpadnie mi jakiś pomysł na schłodzenie tego.

 

bo chodzi mi głównie o to żeby za małe pieniądze schłodzić cały układ i z mojego balerona i 2.6 zrobić 3.2 GHz

Edytowane przez Puchacz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty misiu to możesz coś komuś przez przypadek podsunąc sam na pewno na nic nie wpasniesz :)

 

wiesz, że sześcian to jedna z figur, która mając daną obiętość ma jedno z najmniejszych pól powierzchni ?

jeszcze bardziej "idealną" pod tym względem jest kula

 

wiesz po co radiatory mają skrzydełka, finy, fantazyjne kształty i wypustki ?

-żeby zwiękrzyć to pole powierzchni i tym samym pole oddawania ciepła

 

innymi słowy uzyskal bys efekt odwrotny od zamierzonego :lol:

ps. czego to uczą w tej szkole teraz ? :sad:

Edytowane przez 3si3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie no otarliśmy się o rewolucję :]

 

tanio na balerona -> troche uzywanych klocków wc z allegro i na upartego złożysz coś za 100+ zł, ew. poszukaj uzywanej ninji i będziesz miał efekt jak na tak tanim wc w wersji kompakt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...