Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Jescze niedawno byłem przkonany co do zakupu 8800gts w styczniu al;e po przeczytaniu tego tematu mam coraz większe wątpliwości... chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie poczekanie na jakies testy w Crysis bo przeciez kartę tą kupiej głównie dlatego aby obsługiwała dx10... pozatym do stycznie za 1800zł myślęże będzie można nawet gtx kupić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze czy jest mozliwosc wylaczenia tego kretynskiego nowego interfejsu w sterownikach i wlaczenia klasycznego? Aha i jeszcze jedno, nie wiecie czy mozna gdzies juz sciagnac techdema Adrianne, Frog itd.?

masz na mysli stery 97.02? no nie ma. ale mozna wlaczyc wyswietlanie w rozwijanej liscie i zdecydowanie poprawia to poruszanie sie po nim. co do dem - trzeba poczekac, tak z mies-dwa

poprawka - jednak niby mozna wlaczyc stary

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

; NVIDIA Windows 2000/XP Display Coolbits file

; Copyright © NVIDIA Corporation. All rights reserved.

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global]

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NvCplApi\Policies]

"SedonaDisable"=dword:00000002

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lekko przesadzasz ze 2,7 x2 jest za slaby dal 8800 :| C2D jest po prostu mocniejszy ale to nie znaczy ze x2 nie wyrobi przy GTS czy nawet GTX.

X2 2,8GHz to za mało zdecydowanie dla GTX'a, takim optymalnym minimum jest Core 2 Duo @ 3GHz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 2,8GHz to za mało zdecydowanie dla GTX'a, takim optymalnym minimum jest Core 2 Duo @ 3GHz :P

Bez watpienia, pytanie tylko czy czy taki X2 jak np. moj na 2.9-3.0Ghz bedzie na tyle ograniczal karty o wydajnosci pokroju 8800GTX, ze konieczna bedzie inwestycja w nowa platforme? Wydaje mi sie, ze jednak w grach roznica nie bedzie na tyle duza. (a raczej mam taka nadzieje ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak np mam c2d 2.5Ghz to GTX nie rozwieni skrzydeł??... wcale mi sie to nie podoba :/ :/

 

/////////////////////

 

Apropo, skąd macieto info że trzeba takiego potwora aby GTX rozwinął skrzydła???

Edytowane przez gawadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jescze niedawno byłem przkonany co do zakupu 8800gts w styczniu al;e po przeczytaniu tego tematu mam coraz większe wątpliwości... chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie poczekanie na jakies testy w Crysis bo przeciez kartę tą kupiej głównie dlatego aby obsługiwała dx10... pozatym do stycznie za 1800zł myślęże będzie można nawet gtx kupić ;)

oo to widze nie dasz zarobic komputronikowi

pamietaj ze kupienie teraz 8800gtx czy gts to jest trendy mozesz czuc sie lepszy i w ogole mozna sie dowartosciowac taka karta

w koncu to cos nowego i cala masa gierek jak grand turismo 5 metal gear solid 4 gears of war :lol2: :lol2: bedzie smigala az milo

 

mowiac troche bardziej serio bez zadnej gry na unreal engine 3.0 badz crysis to ja nie widze najmniejszego sensu kupowania

 

bo na obecne badziewiaste produkcje to 7600gt wystarczy

 

jezeli ktos kupuje karte pod nowe api przed marcem kwietniem 2007 ( czyli premiera konkurencyjnego rozwiazania ati) to znaczy ze

 

1 Nie moze sobie dac na wstrzymanie

2 Jest snobem i chce sie czuc lepszy posiadajac cos drozszego

3 Nie ma wlasnego zdania i latwo ulega indoktrynacji i reklamie

4. Jest nieracjonalny i rozrzutny

 

Oczywiscie jezeli ktos zarabia 5 tys na miehe to niech sobie kupuje

jesli ktos zasowa za 600zl to jest po prostu glupi

:mur: :mur:

 

 

X2 2,8GHz to za mało zdecydowanie dla GTX'a, takim optymalnym minimum jest Core 2 Duo @ 3GHz :P

tak jesli ktos gra w 3dmarki :mur: zreszta tobie chyba chodzi i dx9 i 3dmark2003 :)

 

w nowym api dx10 a chyba po to sie to kupuje procesor jest wrecz pomijany i juz nie ma takiego znaczenia

 

wiec radze poczytac i nie siac paniki

Edytowane przez helmut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale Ci co pisza ze 8800 jest bee, fee i wogole nie potrzebny - pisza totalne brednie! Na max. wyzylowanym 7900gt w F.E.A.R czy CoD2 w 1280x1024 4xAA 8xAF mam momentami 20 fps w Oblivionie po modyfikacji katalogu ini 15fps srednio :mur: Nie wspominam juz o ludziach grajacych w 1600x1200 i wiecej :lol:

Takze prosze nie bredzic, bo wydajnosci nigdy za malo - ktos chce, kupuje a ten ktory nie chce/nie stac go w idiotyczny sposob nie komentuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam GTX w rekach .. test na default w 05

przy procku na 2750 memki na 250 ...

 

procek ogranicza mocno ...

ale pytanko .. czym to krecic .. Riva nie dziala ...

a w sterach (97.02) nie ma wogole starego panelu

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam GTX w rekach .. test na default w 05

przy procku na 2750 memki na 250 ...

 

procek ogranicza mocno ...

ale pytanko .. czym to krecic .. Riva nie dziala ...

a w sterach (97.02) nie ma wogole starego panelu

pokombinuj coś z rejestrem

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NVTweak

W prawym okienku klikamy prawy->nowy->wartość DWORD i wpisujemy „coolbits”

 

lub

2392796[/snapback]

no jak to czym srubokretem :mur: :mur:

co za lol :mur:

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam GTX w rekach .. test na default w 05

przy procku na 2750 memki na 250 ...

 

procek ogranicza mocno ...

jaki wynik na tych ustawieniach?

jezeli to mozliwe to zrob jakies testy w grach, chetnie zobaczylbym porownanie AMD vs C2D w srodowisku bardziej wymagajacym dla karty graficznej niz stand. ustaw. 3DM05. Jakies 12x10 4xAA 16xAF np.w F.E.A.R.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki wynik na tych ustawieniach?

jezeli to mozliwe to zrob jakies testy w grach, chetnie zobaczylbym porownanie AMD vs C2D w srodowisku bardziej wymagajacym dla karty graficznej niz stand. ustaw. 3DM05. Jakies 12x10 4xAA 16xAF np.w F.E.A.R.

pozdro

"synu" .. bedzie test na PPC :P

 

co do OC ..

 

REGEDIT4; =======================; Coolbits 2; >> Installation File; =======================[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NVTweak]"CoolBits"=dword:ffffffff[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\OpenGL][HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\OpenGL\Debug]"ShaderObjects"=dword:00000001[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global][HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NvCplApi\Policies]"SedonaDisable"=dword:00000002

 

u mnie fika

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tescie na zagranicznych stronach i twojepc (mowa o fx 53 + 88gtx)

 

wyniki sa bardzo slabe, a nawet zenujace ;/ zobaczymy jak to wypadnie na PPC

trzeba tez pokazac jak to chodzi na slabszym sprzecie ...

i nie chodzi o same pkt w 3dmarkach .. bo gry w 1600x1200 fikaja znacznie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak kogoś staś to qpuje, mnie nie stać to nie qpuje, proste, a inni narzekają. Chociaż nie ukrywam, że sam bym chętnie taką przygarnął :D

 

Ale z drugiej strony to GTXa jakby nie patrzeć mam, dodam sobie 1tys do nazwy i mam 8800GTX... LOL

 

Proszę nie odbierać tego postu jako krytykę kogokolwiek, takie moje małe przemyślenia.

 

POZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba tez pokazac jak to chodzi na slabszym sprzecie ...

i nie chodzi o same pkt w 3dmarkach .. bo gry w 1600x1200 fikaja znacznie lepiej

nie no sam jestem ciekawy jak to w grach sie sprawuje :P

 

lecz najbardziej mnie ciekawi jaki optymalny procek bedzie potrzebny do 8300/8600 B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ..

mimo ze proc ogranicza karte (w sensie kosmicznych fps)

to przyzwoicie trzyma poziom ..

do tego testy z aax8 afx16 w Hl2 i Q4 nie robily zadnego wrazenia na karcie ;]

Z tego co mówił mi focus w czasie niekrótkich konsultacji to proc ogranicza karte tylko w niektórych grach i w trzydemarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ktos kupuje karte pod nowe api przed marcem kwietniem 2007 ( czyli premiera konkurencyjnego rozwiazania ati) to znaczy ze

 

1 Nie moze sobie dac na wstrzymanie

2 Jest snobem i chce sie czuc lepszy posiadajac cos drozszego

3 Nie ma wlasnego zdania i latwo ulega indoktrynacji i reklamie

4. Jest nieracjonalny i rozrzutny

Ale gadasz bzdety..... niestety

 

A może kupuje dlatego by:

 

1. Nie mieć 6 FPS w lesie w OBLIVIONIE w rozdziałce 1024x768 po modyfikacji ini na najlepszych detalach z uGridsToLoad=9/11

2. Grać z AA + HDR

3. Cieszyć się wysokim minimalnym FPS w wysokich rozdzielczościach

4. Jest maniakiem najlepszych ustawień graficznych każdej gry.

5. Rzeczywiście dużo gra i nie snobuje w 3DMArkach...

 

P.S.

 

Życzył bym sobie takiego 8800GTX na urodziny 16 XII :)

 

Zobaczcie ten komentarz:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30990

zwala z nóg!!!

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo to widze nie dasz zarobic komputronikowi

pamietaj ze kupienie teraz 8800gtx czy gts to jest trendy mozesz czuc sie lepszy i w ogole mozna sie dowartosciowac taka karta

w koncu to cos nowego i cala masa gierek jak grand turismo 5 metal gear solid 4 gears of war :lol2: :lol2: bedzie smigala az milo

 

mowiac troche bardziej serio bez zadnej gry na unreal engine 3.0 badz crysis to ja nie widze najmniejszego sensu kupowania

 

bo na obecne badziewiaste produkcje to 7600gt wystarczy

 

jezeli ktos kupuje karte pod nowe api przed marcem kwietniem 2007 ( czyli premiera konkurencyjnego rozwiazania ati) to znaczy ze

 

1 Nie moze sobie dac na wstrzymanie

2 Jest snobem i chce sie czuc lepszy posiadajac cos drozszego

3 Nie ma wlasnego zdania i latwo ulega indoktrynacji i reklamie

4. Jest nieracjonalny i rozrzutny

 

Oczywiscie jezeli ktos zarabia 5 tys na miehe to niech sobie kupuje

jesli ktos zasowa za 600zl to jest po prostu glupi

:mur: :mur:

tak jesli ktos gra w 3dmarki :mur: zreszta tobie chyba chodzi i dx9 i 3dmark2003 :)

 

w nowym api dx10 a chyba po to sie to kupuje procesor jest wrecz pomijany i juz nie ma takiego znaczenia

 

wiec radze poczytac i nie siac paniki

readzę tobie pierwsze poczytać, poglądać i wtedy sie wypowiadać. Miałem już 3 GTX'a w kompie i wiem jak się spisują, śmigał tez jeden na A64 @ 2,8GHz i ta grafa wymaga mocnego CPU i tyle. Optimum wydaje się być Core 2 Duo @ 3GHz i piszę tu o grach a nie smarkach. Zresztą jakoś nie widzę sensu zakupu karty graficznej za 2,5k do proca za 300~500PLN :/ Pomijając już twoje wypowiedzi co do zakupu 8800 - widać, że masz problem czy tez kompleksy - sam akurat wymieniam 7900GTX na 8800GTX bo do najnowszych gierek w maksymalnych detalach z AA i AF sie już za bardzo nie nadaje ten pierwszy - jakbym miał czekać do kwietnia to wtedy właśnie raczej byłbym uległy na reklamę i obietnice - teraz kupuje i wiem co biorę. Na tej samej zasadzie mogę czekać do 2011 - bo co chwila będzie można czekać na coś nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam GTX w rekach .. test na default w 05

przy procku na 2750 memki na 250 ...

 

procek ogranicza mocno ...

ale pytanko .. czym to krecic .. Riva nie dziala ...

a w sterach (97.02) nie ma wogole starego panelu

Riva Tuner dziala.

 

Riva --> Power User --> RivaTuner 2.0 RC 16 \ System --> ForceVGADeviceID zmienic na 92.

 

 

btw : 97k w 01 poszlo :blink:

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9090836

 

:blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...