Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Carl Orff

@Carl Orff Jakim narzędziem podkręcałeś swojego 8800GTS, że udało ci się wycisnąć z rdzenia aż 660Mhz? Robiłeś jakieś v-mody?

krece rivą. nie robilem zadnych vmodow. zastanawiam sie nad zrobieniem czegos na pamieci bo kreca sie koszmarnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest

Roznica jest tylko w naklejce i gwarancji oraz wyposazeniu pudelka

No nie do końca,niektórzy producenci sprzedają karty fabrycznie podkręcone,np:BFG ma standardowo 550Mhz na rdzeniu,fakt,ze jest oznaczony jako 8800GTS OC/OC2(580gpu),ale nie widziałem jeszcze BFG standardowych/retailowych zegarach tj 500Mhz na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu, ja te stery sprawdzałem już jakis czas temu. Nie wiem dlaczego na stronie nV są one z datą 2 sierpnia (wersja English), skoro International wisi z datą 11 lipca.

Podobno są one optymalizowane pod kątem WiC, niestety, nie gram w tą grę, więc trudno mi na ten temat wydać opinię. U mnie działały bezproblemowo, aczkolwiek w chwili obecnej używam 162.22 WHQL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś już z Was stery 163.11 pod Viste?

Tak sprawdzałem pod Viste 64 bity, działają bez problemowo.

 

Ale mam pytanie. Gdzie można sprawdzić pod Vistą temp do 8800 ?? bo mam zonka, kiedyś była w Panelu Sterowania Nvidia, ale już jej tam nie ma. Jak nie wiecie, to moze ktoś zna jakiś program któryby podawał?

 

WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta właśnie sam na to wpadłem :) Nie mniej jednak i tak mnie zastanawia, dlaczego np karta sama z siebie trzyma wysoką temperature? tzn 75 na rdzeniu? Wiatrak tylko rozkręcony na pół gwizka. W stresie wcale nie chodzi szybciej. o_O Słyszałem że te 8800 wytrzymują większe tempy ale czy to nie przesada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z powodu tego, że mam GTS od dwóch różnych producentów (Leadtek, GB) wgrałem tylko ostatnie stery ze strony NVidii bez dodatków z płyt producenta itp. Rozumiem, że niewiele straciłem i to wystarczy. Problem jednak przy podręcaniu. Atiitool do którego jestem przyzwyczajony, kiedys podkręcił mi jednego Leadteka do 660 na rdzeniu i ileśtam więcej na memkach. Teraz ustawiłem dla dwóch kart 600/910 i wynik w 3dmark06 niższy o 300 pkt. (13700). Poza tym nadal co jakiś czas w Windzie gaśnie obraz na pół sekundy. Zasilacz?

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa najlepsze stery do GTX'a Pod XP - 32bit i Viste - 32bit ? Jutro mój przyjdzie(chyba) więc chce się uzbroić w drivery ;)

 

Kręcic to rivą ? czy można coolbitsami w panelu (preferował bym ta metode ;) )

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ForceWare 162.50 WHQL Vista 32-bit

 

ForceWare 162.50 WHQL Vista 64-bit

 

ForceWare 162.50 WHQL XP 32-bit

 

ForceWare 162.50 WHQL XP 64-bit

 

NVIDIA released a new driver, intended for the Quadro series, yet the drivers offer full GeForce 6, 7 and series 8 support.

 

* WHQL Certified driver

* Improved performance on workstation applications.

* Microsoft® DirectX® 9.0c and OpenGL® 2.1 support.

* Quadro, Quadro Plex and G-Sync product series support

* New version 1.5 of the NVIDIA Control Panel

* V-Sync Control through the NVIDIA Control Panel is now supported for DirectX application

* Numerous workstation application compatibility fixes. Please read the release notes for more information on product support, feature limitations, driver fixes and known compatibility issues.

Nie instalowac dla visty 32. Po reinstalace pojawia sie blad o braku pliku i musimy przeinstalowac system albo odtaic norton ghostem Edytowane przez Andare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca,niektórzy producenci sprzedają karty fabrycznie podkręcone,np:BFG ma standardowo 550Mhz na rdzeniu,fakt,ze jest oznaczony jako 8800GTS OC/OC2(580gpu),ale nie widziałem jeszcze BFG standardowych/retailowych zegarach tj 500Mhz na rdzeniu.

Moja karta z siga kreci sie jak wsciekla.... jest fabrycznie krecona, moze lepsze pamieci? nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

Nie instalowac dla visty 32. Po reinstalace pojawia sie blad o braku pliku i musimy przeinstalowac system albo odtaic norton ghostem

spoko, a ja od paru dni siedze na tych driverach i zero problemow. szkoda ze info po ptokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta z siga kreci sie jak wsciekla.... jest fabrycznie krecona, moze lepsze pamieci? nie wiem...

/

Zgadza się.Nienawidzę tej polityki->jeden model dowolnego hardwaru,a kilku podwykonawców do niego robi podzespoły i potem są jajca typu "moj gts spoko leci na 700/1050, a MóJ ledwie 680/950" :(

Co do gpu to sie zgodze,bo taka technologia,ze chipy ze środka wafla są lepsze i już,ale po kiego grzyba montują różne pamięci :mur: "Pytanie retoryczne->wiadomo dlaczego to robią :( "

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... zobaczmy...

 

wyjdzie G92 z PCI-E2 i DDR3... pewnie na tych nowinkach ruszy Crysis na full. Ale to by Ostro ludzi poprostu wku*wiło

Roznicy w wydajnosci miedzy PCI-E1 i 2 jeszcze dlugo nie zobaczymy a GDDR3 jest juz dawno, teraz idzie GDDR4 :P A Crysis chodzil na laptopie z jakims kastratem nv z 32 shaderami, bodajze 8700M. Taki 8800 GTS ma 96 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry egzemplarz mi sie trafił, 668 na rdzeniu i 1998 MHZ na pamiątkach, po OC, stabilne, a przynajmniej dwa razy 3d mark 06 przeleciał. Prawie jak GTX :)

Jak chcesz sprawdzić stabilność to odpal 3marka z max AA i AF i ustaw pętle tak aby z godzinke chociaż chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hot News z Cd Action !

 

Na szczęście news o tym, że nadchodzący DX10.1 nie będzie kompatybilny z najnowszymi kartami zgodnymi z DX10 okazał się nieprawdą.

 

Sprawę wyjaśnił przedstawiciel Microsoftu: 'DX10.1 całkowicie wspiera sprzęt pod DX10. Nie usunęliśmy zgodności z obecnym sprzętem. (...) Jest to generalnie uaktualnienie do DX10, które rozszerza odrobinę funkcjonalność sprzętu'. Ufff...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hot News z Cd Action !

 

Na szczęście news o tym, że nadchodzący DX10.1 nie będzie kompatybilny z najnowszymi kartami zgodnymi z DX10 okazał się nieprawdą.

 

Sprawę wyjaśnił przedstawiciel Microsoftu: 'DX10.1 całkowicie wspiera sprzęt pod DX10. Nie usunęliśmy zgodności z obecnym sprzętem. (...) Jest to generalnie uaktualnienie do DX10, które rozszerza odrobinę funkcjonalność sprzętu'. Ufff...

Szybki to ty nie jesteś. Założyłem osobny wątek na ten temat 5 minut po tym, jak news się pojawił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...