Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio moja karta graficzna 8800gts 512 zaczęła dziwnie hałasować. Wentylator wydaje dość nieciekawy i uciążliwy dźwięk nawet na najniższych obrotach. Stało się to z dnia na dzień. Myślę że winowajcą są łożyska w wentylatorze. Chciałbym dowiedzieć się czy istnieje możliwość samodzielnej naprawy tej przypadłości? Planowałem zdjąć chłodzenie i nakarmić wentylator odrobiną wd-40 lub podobnego specyfiku.

Bardzo zły pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chyba padła mi 8800 GTS 320mb od ASUSa. Nieprzetaktowywany, ma standardowe chłodzenie, chyba zbyt gorąco mu nie jest.

 

Objawy:

-Moment padnięcia: Kolorowe pixele i po dwoch sekundach zwis (tryb 2D)

-Obecnie: Pionowe pasy w BIOSie, sterowniki nie działają z kartą.

-Temperatury w normie, smrodu nie czuć, żywego ognia też nie widziałem :)

 

A teraz pytania:

-Karty ASUSa są objęte 3-letnią gwarancją?

-Jak sprawdzić, czy to pamiątki? Podobno któryś Memtest działa z tymi kartami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam okazję kupić 8800ultra od kumpla , z kartą jest problem bo się grzeje i czasami się zawiesza . Wziąłem ją do domu celem przetestowania i podjęcia decyzji , zmieniłem pastę i mam na referencyjnym chłodzeniu w stresie 105C około , działa raczej stabilnie ale raz czy dwa załapała zwisa . Gdy zrobiłem dodatkowy nawiew z tyłu temp. mam 91C , testuje i wszystko OK nic się nie wiesza . Ale kurcze nie chcę mieć helikoptera z kompa 6 wiatraków ( chipset,obudowa,CPU,grafika + 2 nawiew) to trochę przesada i obciążenie dla zasilacza . Czy jest jakiś sposób aby zbić temp. i ew jak ktoś ma taką kartę może wie dlaczego mi się wydaje że referencyjne chłodzenie słabo dociska do GPU tak widzę po rozlanej paście (przez to muszę jej grubiej dać), może ktoś miał 8800ultra i ma jakieś doświadczenia stabilność - temp. . A może jakies alternatywne chłodzenie byle nie drogie ?.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem. Jestem laikiem komputerowym i pierwszy raz w życiu instaluję kartę graficzną, więc proszę o wyrozumiałość.

Dostałam kartę GeForce 8800 GTX i nie mogę jej zamontować. Problem wygląda tak:

Kartę wsadzam do slotu, wszystko ok, podłączam monitor itp, ale komputer zaczyna piszczeć. Zorientowałam się, że nie podłączyłam zasilania i tu pojawia się pierwszy problem.

Nie mam odpowiedniej wtyczki. Więc potrzebna jest przełączka, tylko jaka? Karta ma dwa złącza 6 pin, ale mój zasilacz nie ma wejścia do nich.

Czy muszę kupić przełączkę: Molex -> PCI express? Jeśli tak, to ile? Jedną czy dwie?

http://allegro.pl/item904015979_adapter_za...ci_express.html

I mam drugie pytanie: Mój zasilacz to 4Life 400, a minimum dla GeForce to 450 W. W takim razie pójdzie mi karta? Czy trzeba będzie inwestować w zasilacz?

Moja stara karta to GeForce 6150SE, ale nie mogę jej nigdzie znaleźć... -.-' Jest ona jakoś wgrana w płytę główną czy coś w tym rodzaju? :)

Bardzo was proszę o pomoc!

Parametry kompa:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam wszystkich mam pewien problem mianowicie przegrzala mi sie karta graficzna wymieniona w tytule oddalem na gwarancje poniewaz takowa posiadam jeszcze przez rok w firmie komputronik do karty wszystko dolaczylem wszystko ok pan powiedzial ze najprawdopodobniej dostane zamiane sprzetu po czym dowiaduje sie ze dostalem odmowe ze wzgledu cytuje "firma komputronik odmawia wykonania naprawy gwarancujnej. powod brak SN na karcie (przyklejony na woreczku foliowym z zewnetrznej strony)" wiec poszedlem sprawdzilem wszystkie naklejki tak jak powinny byc sa na miejscu serial number o ktorym wspominali takze na karcie sie znajduje a co sie okazuje chodzi o plombe ktora nie wiem dlaczego poniewaz troche to glupie <_< przez galaxy jest umieszczana na foli bombelkowej (wiem poniewaz znalazlem co prawda 1 zdjecie w internecie z tak samo umiejscowiona plomba) ktora takze dostali i stad moja prozba czy posiadacze tego oto konkretnego modelu najlepiej wersja 512 mb mogliby przeslac mi czy wstawic gdzies zdjecia z ta folia (jest to rozowa folia bombelkowa w ktorej zapakowana byla karta ) i tą plomba oraz kilku zdjec samej karty o ile faktycznie sa te plomby na foliach montowane ale na 99% przypuszczam ze inni posiadaczy owego modelu plombe maja takze na folii . Z gory dziekuje a takze przestrzegam ze albo owa folie zachowywac i pozniej gdy takze nastapilby problem mojego typu sie odwolywac jak ja to mam zamiar zrobic od owej odmowy albo najlepiej jak sie oddaje nie oddawac w tej folii Prosze o ewentualny kontakt/zdjecia wysylac na GG 7260438 badz tez na poczte jaksos@onet.eu czy nawet wstawic na jakis portal . Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mianowicie problem z kartą graficzną 8800gtx evga acs3 ko. Karata od jakiegoś czasu sprawiała mi problem czasem wieszała obraz w grach lub restartowała komputer. Mam pytanie ponieważ mam zarejestrowaną kartę graficzną na stronie producenta i dzięki tej rejestracji mam gwarancje producenta na nią 10 lat. Czy ktoś może z użytkownik korzystał z tej gwarancji producenta. Czy kartę graficzną muszę wysłać na swój koszt czy na ich koszt. Z tego co widziałem należy kartę wysłać do Niemiec. Jeżeli ktoś korzystał z tej gwarancji producenta proszę o napisanie na jakiej zasadzie się to odbywa. Dodatkowo pragnę dodać że mam fakturę zakupy 11/13/2007 i z tego co wiem sklep dawał tylko 2 letnią gwarancję na nią. Sklep nie istnieje już tak więc pozostała mi ta gwarancja producenta.

 

Jak widać grafika sypie artami. Wiesza się na 3dmarku, na grach. Często po takim zawieszeniu nawet w biosie mam artefakty i nie mogę wejść do windows, a jak mi się uda to w windows mam zwis lub artefakty po czym sam pc się restartuje.

 

W grach często wyskakiwał mi taki komunikat:

 

sterownik ekranu nv4_disp przestał prawidłowo działać.

 

screen:

http://img26.imageshack.us/img26/442/dsc00064gl.jpg

 

Filmiki:

Wrzuta.pl - grafa

 

Wrzuta.pl - grafa 1

 

Wrzuta.pl - MOV00019

 

 

Proszę o pomoc w tej sprawie

Edytowane przez strusm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wybaczcie ze nie uzywam polskich znakow ale wlasnie pisze z angielskiej wersji Ubuntu livecd i nie chce mi sie teraz bawic w zmiane mapowania. Bardzo prosze moderatora o nie kasowanie tematu z tego powodu.

 

Ostatnio padla mi karta graficzna - EVGA 8800GTX - niestety po okresie gwarancyjnym.

Przy starcie komputera wyswietla artefakty - regularne, powtarzajace sie wzory i zawsze takie same, a w trybie tekstowym sa krzaczki. Przy starcie srodowiska graficznego windowsa komputer sie resetuje. Dzisiaj udalo mi sie uruchomic system w trybie awaryjnym oraz ubuntu 7.10 w trybie safe video.

Chcialem obnizyc taktowania, lecz pod windowsem zaden program nie chce mi sie uruchomic - blad sterownika (Probowalem Riva Tuner oraz EVGA Precision). Usunalem pozycje 8800gtx w menedzerze urzadzen i system startuje w normlanym trybie w niskiej rozdzielczosci, nastepnie instaluje sterownik od nowa i po restarcie juz nie wstaje; nadal nie moge uruchomic progrmau do zmiany czestotliwosci zegara.

Wystartowalem z livecd Ubuntu. Sciagnalem program NVClock. Skompilowalem bez GUI (./configure -disable-vncontrol), poniwaz brakuje mi w systemie komponentow) ale niestety nadal nie moge zmienic taktowania. NVClock kaze mi wybrac backend - coolbits. Trzeba dodac linijke "Option Coolbits "1"" w xorg.conf - zrobilem tak, zrestartowalem X'a (ctrl+alt+bksp) i dalej nic - byc mzoe dlatego ze nie mam nowego sterownika albo dzialam w safe graphics mode. Sam tu niewiele zdzialam bo ze mnie linuksowa lama. nvclock -i pokazalo mi informacje o karcie:

-- General info --

Card: nVidia Geforce 8800GTX

Architecture: NV50/G80 A2

PCI id: 0x191

GPU clock: 198.000 MHz

Bustype: PCI-Express

 

-- Shader info --

Clock: 1188.000 MHz

Stream units: 128 (11111111b)

ROP units: 24 (111111b)

-- Memory info --

Amount: 768 MB

Type: 384 bit DDR3

Clock: 396.000 MHz

 

-- PCI-Express info --

Current Rate: 16X

Maximum rate: 16X

 

-- Sensor info --

Sensor: Analog Devices ADT7473

Board temperature: 56C

GPU temperature: 72C

Fanspeed: 1492 RPM

Fanspeed mode: manual

PWM duty cycle: 60.0%

 

 

Zegar GPU 198MHZ i pamieci 389MHZ wydaje sie dosc niespodziewana wartoscia. Czy to moze karta sama sobie takie ustawila z powodu autowykrycia awarii? Byc moze karta zacznie dzialac poprawnie jak przywroce domyslne lub nieco zanizone ustawienia. Czy ktos jest w stanie mi z tym pomoc? Co jeszcze moge zrobic?

Edytowane przez Sh4dow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio zakupiłem do mojej 8800GTS Acellero

Zamontowałem i wszystko grało.

Temperatury było ok.

Żadnych zwiech.

Na Acellero miałem 2 wentyle 80mm

Dziś pomyślałem że dam jedną 120

Porozkręcałem całe Acellero

Przeczyściłem

Założyłem ponownie

Podłanczam

Odpalam kompa

Już przy starcie systemu widzę że obraz jest nie taki jak powinien.

Pokazują się różne kwadraty,prostokąty i inne kolory-lekko widać przez nie jak odpala się system-ale słabo

Mógłby mi ktoś powiedzieć co jest grane?

Karta z siga

 

Edit.

U mnie padają pamięci chyba...

Z przegrzania...hmm..możliwe...mój błąd..

Czujniki pokazywały mi przyzwoite temperatury...

Ale radiatorki do pamięci z Acellero trzymały słabo więc dałem trochę taśmy dwustronnie klejącej z oryginalnego chłodzenia.

Możliwe że to nie przewodziło zbyt dobrze i dlatego pamięci się przegrzały

----

do kolegów wyżej

możliwe że pozostaje nam

http://www.allegro.pl/item899338391_naprawa_karty_graficznej_nvidia_serwis_finaltech.html

Bardzo prawdopodobne że tam oddam do naprawy mojego GTS'a

A jak nie to wymiana na nową grafę

Pożyjemy zobaczymy

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory przepraszam jezeli nie ten dzial.

 

Gforce 8800 gts 512 gainwarda, artefakty na pulpicie zaczely sie wczoraj. Gram i nagle kolorki na ekranie zawiecha totalna nic nie moge zrobic to reset. Potem siedze kilka godziek gra wszystko postanowilem zrobic formata. Po formacie jak juz ogarniam softa nagle artefakty sie zaczynaja na pulpicie nic sie nie da zrobic jak tylko resetowac. Tak wiec siedze aktualnie na trybie awaryjnym na ktorym tez wystepuja artefakty tyle ze komputer sie nie zacina.

 

Temperatury w normie ok 64 stopnie.

Sterowniki instalowalem przerozne nic nie pomogło.

Format nie pomogł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.zachciało mi się wgrać nowy bios do tej karty i przez pomyłkę wgrałem od GTS 250.Karta nie działa co chyba jest rzeczą oczywistą ale jak ja zreanimować? Używałem drugiej karty (tak by w kompie były dwie i tej 8800 GTS niestety komputer nie widzi) wiec nie wiem jak wgrać backupa.Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.zachciało mi się wgrać nowy bios do tej karty i przez pomyłkę wgrałem od GTS 250.Karta nie działa co chyba jest rzeczą oczywistą ale jak ja zreanimować? Używałem drugiej karty (tak by w kompie były dwie i tej 8800 GTS niestety komputer nie widzi) wiec nie wiem jak wgrać backupa.Proszę o pomoc

 

Mozna zrobić autoexec'a albo wpisać 'na ślepo'.

 

Załóżmy że masz bootowalną dyskietke/pendrive z plikami dos/win95/win98. Umieszczasz w katalogu głównym nvflasha(wszystkie pliki!) i plik z biosem. Otwierasz notatnik, wklejasz tam to:

 

@echo off

nvflash.exe -4 -5 -6 -a -y nazwabiosu.rom

 

i zapisujesz w katalogu głównym dyskietki jako autoexec.bat

 

Wkładasz do kompa tylko uwaloną karte, uruchamiasz go i czekasz az sie zflasciach!e, tylko ustaw sobie wczesniej bootowanie z dyskietki/pena jako pierwsze.

 

Na ślepo robisz analogicznie z plikami - tylko komende musisz wpisac recznie. Mozesz identycznie a mozesz tak: nvflash.exe -4 -5 -6 nazwabiosu.rom i 2 razy wciskasz 'y'. Zdaje sie że nvflash 'piszczy' glosnikiem systemowym przy potwierdzeniach, jesli dobrze pamietam.

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mama takia prosbe , chcialbym zabupic sobie 8800GTS 512MB i w zwiazku z tym mam pytanie i prosbe:

1.Czy radiator na karcie , jest podzielony na 2 sekcje ? czyli 1 na gpu a 2 na sekcje i ramy .

2. No i prosba , czy mogl by ktos wrzucic zdiecia chlodzenia tej karty od czesci metalowej ? No i samego pcb karty ;)

z gory dziekuje za odp. ;)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopie mam neta , zreszta jak widac ;)

Szukalem tak powierzchownie i nie znalazlem , dopiero w tej chwili znalazlem jakies zdiecie ;)

Dzieki za zdiecie ale niestety za duzo na nim nie widac . Ale znalazlem tez jakies inne i z tego co widze to chodzenie jest w calosci :mur:

A za ortografie przepraszam , nie jest to moja mocna strona wole scisle przedmioty ;)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.zachciało mi się wgrać nowy bios do tej karty i przez pomyłkę wgrałem od GTS 250.Karta nie działa co chyba jest rzeczą oczywistą ale jak ja zreanimować? Używałem drugiej karty (tak by w kompie były dwie i tej 8800 GTS niestety komputer nie widzi) wiec nie wiem jak wgrać backupa.Proszę o pomoc

 

Najlepiej uzyc drugiej karty na pci i z niej brac sygnal na monitor.

8800, w ktorej masz zly bios, normalnie zamontuj w slocie pci-e.

Na dyskietce z dosem nalezy miec wgrany bios do karty i program flasciach!acy.

Komputer startujesz z karty pci i po uruchomieniu z dyaskietki wpisujesz komende

 

nvflash.exe bios.rom

 

Nazwa bios.rom to nazwa biosu karty.

 

Program przeprowadzi Cie przez flash i po zakonczeniu, karta powinna byc uratowana.

Zmieniasz kabel sygnalowy na karte 8800 i w biosie ustawiasz primary vga na pci-e.

Uruchamiasz komputer z hdd i powinno wszystko smigac jak ta lala Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że tak jak pisałem nie wykrywa mi karty tak jakby zdechła a przecież nie powinna.Gdyby ktoś miał na sprzedaż 8800 GTS 512 który mu w ogóle nie działa to z chęcią go kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowales metody, ktora opisalem ?

Bedziesz w dosie operowal a nie w windzie.

Karty nie widac bo bios jest skasztaniony.

Istnieje 1% mozliwosci uszkodzenia karty z winy zlego biosu, ale mozliwosc jednak jest.

Probuj wszystkiego co sie da a nie poddawaj sie od razu :angry:

Jak chcesz to Cie przeprowadze przez reanimacje z karta pci, ale na GG, bo zanim tutaj sie dogadamy to minie pol dnia a ja mam dzisiaj wieczorem goscia i bede zajety czyms slodszym Dołączona grafika

 

8964095

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kilka osób wyżej miało podobny problem, ale bez konkretnego rozwiązania... Sprawa wygląda tak:

Przez 2 lata w komputerze (jakiś średniej klasy C2D, Chieftec 450w, 2GB ram)chodził 8800GTS bodajże Gigabyte (ta wersja wyglądająca jak fabryczna karta od NV), 2 tygodnie temu zaczął sypać artefaktami już w biosie, sterowniki nie działały z kartą. Do kompa podpiąłem x1950pro i wszystko śmigało elegancko, więc postanowiłem zamówić kolejnego 8800gts. Niestety po kilku dniach te same objawy, artefakty od biosu. Obie karty sprawdziłem na moim kompie i też sypią artefaktami. Jaka może być tego przyczyna? Zasilacz wymięka, płyta daje lewe napięcie pod grafikę, kolejny 8800 wymiękł sam z siebie, ram? Wiem, że to może być wróżenie z fusów, ale orientacyjnie przydałby mi się jakiś punkt odniesienia. Nie mam za bardzo możliwości podmiany betów, wszystko dzieje się w kompie kumpla, u siebie mam co prawda PCI-E na płycie, ale mierny zasilacz, do którego wolę na sucho nie podłączać prądożernych grafik. Przy okazji, jest możliwość naprawy takiego uszkodzenia?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mas pecha i widze, ze lekcjowazysz problem.

Im dluzej sa artefakty tym gorzej dla karty.

Sprawdz te gts-y w innym komputerze i jak dalej beda sypaly smieciami to albo oddasz na gwarancje albo zmienisz termopady na pamieciach i paste na gpu.

Raz w zyciu spotkalem sie z przypadkiem artefaktow na ekranie z powodu bledow w pamieci ram komputera.

Warto podmienic kosci na probe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie karty sprawdzałem na swoim kompie (wcześniej działały na komputerze kumpla), u mnie również sypie artefaktami od biosu. Na ostatnio kupioną jest gwarancja, na tą starszą nie ma, dlatego też ewentualnie rozbiorę tylko starą. Zresztą będę musiał kupić pastę, bo silikonowym wynalazkiem za 5zł nie mam zamiaru tego smarować, a Arctic Silver 5 skończył się. Wiecie, dla mnie to jest na prawde dziwne, że druga karta padła w ten sam sposób, dlatego też obstawiałem jakieś inne podzespoły... nie wiem czy do tej jego płyty głównej pchać jeszcze inne grafiki, a zintegrowanej żadnej nie ma.

No nic, za jakiś czas spróbuję znowu pobawić sie nim, bo póki co nie mam zdrowia do tego. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

 

EDIT:

W razie jakby ktoś jeszcze odwiedzał ten temat i mógł mi pomóc ;)

GF odesłany na gwarancje, przyszedł nowy i działa póki co.

Teraz chcę rozpocząć akcje reanimacji starszego GF. Kości Samsunga (ewentualnie mogę podać jakieś oznaczenia pamięci, ale chyba z lupą). Mam jeszcze taką rozkminę, w razie jakby zmiana padów i przesmarowanie GPU nie pomogło robić piekarnik moda? Czytałem w necie, że czasem idzie odratować kartę po tym.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gumovy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego dokladnie gts 250 potrzebujesz biosu ?

Jaka masz karte i czy mozesz podrzucic bios Twojej karty w pliku to sie obejrzy co z profilami.

Tak po prawdzie lepiej zmodyfikowac swoj bios niz ryzykowac flash biosu nijakiego pochodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...