Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo prawdopodobne.

 

Tylko że ja mówię o zmianie grafy teraz - nie widzę sensu ładowania w tym momencie tysiąca zeta, żeby tych klatek zamiast 9 mieć 25, i to na statycznym screenie (a nie podczas jakiejś akcji). A w natywnej rozdziałce mojego monitora (1680x1050) może być tylko gorzej. Jak pisałem, każdemu wedle potrzeb, ja się wstrzymam ze zmianą, bo chwilowo po prostu nie czuję takiej potrzeby - to co jest na rynku z rzeczy dla mnie ciekawych (coraz mniej ostatnio dobrych gierek wychodzi) działa, a jak coś ciekawego się pojawi (może Bioshock, może Hellgate London) to wtedy się przesiądę. Karty graficzne nie drożeją, więc nie mam ciśnienia.

 

Zebys pozniej nie narzekal, ze Crysis Ci sie graficznie nie podoba. Za takie wypowiedzi przez posiadaczy kart dx9 bede bluzgal :P

Wali mnie jak będzie wyglądał, żeby tylko nie był ładnie wyglądającym gniotem. Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas akcji jest tyle samo bo poprostu juz jest po akcji i raczej się nie odwaracasz w tej misji za siebie tylko biegniesz dalej , to jest miejsce gdzie jest najwiekszy zaciach bo taki jest zdupiony port gry , że nie wiele się dzieje a jest 25 fps. Srednia z gry dotej pory a jestem za kasynem to wynosi 48 wiec proszę Cię chyba wiem lepiej co się dzieje na ekranie. Tez nie wiem skad wzioles te 1000 pln ale spoko, mnie gts kosztowal 500 zl po sprzedaniu swojej karty poprzedniej.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę Cię chyba wiem lepiej co się dzieje na ekranie. Tez nie wiem skad wzioles te 1000 pln ale spoko, mnie gts kosztowal 500 zl po sprzedaniu swojej karty poprzedniej.

No chyba wiesz, luz.

 

Finanse sobie odpuść, bo to że Ty sprzedałeś / kupiłeś coś za ileś tam niewiele znaczy. Moje zdanie jest jakie jest, i nie zamierzam nikogo do niego przekonywać. 8800GTS mnie nie powalił (choć nie twierdzę, że to zła karta), dlatego go odpuściłem. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że niemam R6,bo bym porównał.Nie chodzi mi tu jednak o fps,ale o jakość grafiki.

@Gregor1230 jaki tam jest AA ustawiony? 4x czy 8x Bo troszke niedosyt mam jak ciągle widze te schodki :( (spójrz na liny i rusztowanie po prawej) Myślałem że przy max detalach to wszystkie schodki znikają, niechodzi mi tu konkretnie o R6,ale np w TDU też można dostrzec postrzępione krawędzie :( dopiero po ustawieniu w sterownikach Antialiasing Transparecy na Supersampling wszelkie schodki zniknęły (gram w 1440/900 jak co),ale niestety karta okazała się zbyt słaba (albo ten skopany silnik :( ) żeby uciągnąć takie detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skomentuje to tylko buahahahaha . Przeciez to są max detale w dodatku więcej widać jakbys nie zwrócił uwagi ;/ a pozatym w tym miejscu co byłeś Ty to było lekko do przodu to jest większy fps ;). Mało tego teraz dales drugiego screena juz bez fps :P. Ja tam zrobilem mala rozpierduche z granatami zeby bylo wiecej do liczenia dla kompa jak chcesz zrobie bez wejscia w tą uliczke z granatami. Zwroc uwage ze drzwi leza i dają cien rowniez to nie sa nizsze detale :]. Kiepski z Ciebie obserwator.

Specjalnie dla niego screen w wysokiej jakosci w takiej samej jak wczesniej tylko bez uzycia granatów wczesniej na aucie. Cos lipa ten gtx ;).

Człowieku, chodzi mi o cienie ustawienie na medium, co do reszty nie mam pewności (scren nie odda wszystkiego), więc nie wspomnę o v-syn i innych. Komu ty te głupoty chcesz pocisnąć, ustaw wszystko do oporu a zobaczysz max 20 fps na tak wykręconej jak twoja karcie. Jeszcze raz napiszę- ludzie na gtx poprzekręcanych jadą z detalami w dół, bo grać się nie da a Ty na gts i to 320 grasz jak to napisałeś płynnie w max detalach.

 

 

Hello ! :)

 

Takie bzdury piszerz panie RXG ze szkoda gadac.

Ja mam Core 2 Duo E6600 podkrecony na 2.7 Ghz , Płyta EVGA N Force 680i SLI Premium, Karte EVGA GeForce GTS 640 Ko AC3 (580/1700 fabrycznie) Geil 2x 1ghz 44412 podkrecony na 900 Mhz. I X-Fi platinum.

 

I colin ponizej 30 klatek mi nie schodzi z ustawieniami 1280/1024 , wszystko na ultra a cienie na high.

TDU mam 70,60 fps (czasami chwilowe spadki do 40 katek) z AA4. HDR, wszystko na Maxa (blur tez) w roz. 1280/960

 

Wszystkie gry chodza zajebiście ! I nie czytajcie ludzie takich bzdur ze GTS jest za słaby !!! Jest wypasiony na maxa !!! :)

 

Aha sterowniki Quadro Polecam , Dają niezły Power ! Plus Biblioteki DX10/9 z Czerwca najnowsze ! :)

 

GTS Rulezzz ! :)

 

Greetz

Współczuje, bo nie wiem, co mam ci na to napisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobijasz juz mnie jak cienie mam na high , co za gość ;/ . Jeszcze teraz vsync wymyślił - daj pokój lepiej, bo robi się żenada i jak grochem o ściane. Co jeszcze wymyślisz?? "Co do reszty nie mam pewności" - grafikiem raczej nie zostaniesz ;) .

Poczekaj jak pomoduję mojego gtsa to się do Ciebie odezwę , bo już mi się nie chce . Co z tego , że jadą w dół z detalami ja nie jadę i narazie te 25 fps to najmniej jak było. Coś mi się wydaje , że żal dupkę ściska , że masz mniej fps na tym gtx niz ja na 320 gtsie i przy mega procku w porównaniu do mojego. Tyle z mojej strony.

@jurek911

Zobacz na jego screeny i porównaj czy tam nie ma schodków. Pozatym zastanów się chwilkę i pomyśl hdr to jakie aa?? Takie rzeczy to u ati i to nie zawsze ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Z czego pamietam to moja 73GT 860\920MHz Całkiem spoko dawała sobie rade z R6 i trzymała sie w okolicach 25FPS przy dość wysokich ustawieniach. W r6 jakoś mi brakuje wygładzania np na broni widać to doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego pamietam to moja 73GT 860\920MHz Całkiem spoko dawała sobie rade z R6 i trzymała sie w okolicach 25FPS przy dość wysokich ustawieniach. W r6 jakoś mi brakuje wygładzania np na broni widać to doskonale.

trzymajcie mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego pamietam to moja 73GT 860\920MHz Całkiem spoko dawała sobie rade z R6 i trzymała sie w okolicach 25FPS przy dość wysokich ustawieniach. W r6 jakoś mi brakuje wygładzania np na broni widać to doskonale.

Ehh, na mojej byłej 7900TO@710/850 często zdarzały się zjazdy do 15-20 FPS...jednak te 7300GT to jest bajeczny sprzęt :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Czy ja powiedziałem na high ludzie? Gra jak dla mnie jest sama w sobie ładna.. I chodziła mi sama w sobie ładna. Bez oc gra nie była na tyle płyna aby dało się grać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jurek911

Zobacz na jego screeny i porównaj czy tam nie ma schodków. Pozatym zastanów się chwilkę i pomyśl hdr to jakie aa?? Takie rzeczy to u ati i to nie zawsze ;).

Ale mnie nie chodziło o to który screen lepszy, tylko,ze na full detalach a ciągle schodki widać.

No fakt,nie pomyślałem że hdr i aa nie idą w parze (aczkolwiek gf 8xxx jak najbardziej wspierają jednoczesne użycie aa i hdr,gdzie do serii 7 włącznie nie było to możliwe).

A w TDU gram bez HDR bo mi się po prostu nie podoba jego efekt w tej grze,co nie zmienia faktu,że jakość grafiki nie najlepsza (co nie znaczy też że zła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się podgonić moje pamięci na grafie do 930,ale to już chyba ostatnie takty :(

Ktoś wie czy da rade sprawdzić programowo jakie to kości, czy trzeba chłodzenie ściągać ?

A i w Nibtor'ze jest opcja auto timing (czy coś podobnego), czy ona ustawia timingi na luźniejsze,czy ostrzejsze? Ewentualnie jakie ustawić (wiem wiem timingi to też sprawa indywidualna) aby zwiększyć możliwości oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się podgonić moje pamięci na grafie do 930,ale to już chyba ostatnie takty :(

(...)

Spróbuj pamięci od razu na 1GHz :D Moje też miały dziwne jazdy :lol2: Ale jak dałem więcej już chciały współpracować :D

 

Co do reszty wypowiedzi na temat wydajności GTS to n/c :lol2: Mam i widzę i to tyle :huh:

 

BTW. ...odezwę się za miesiąc dzięki kochanemu Tiscali :sad: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor1230

 

Tu gts na tych ustawieniach ma średnio 23 fps Natomiast Twoja super karta jakimś cudem robi minimum 25 :blink: Może ktoś w cuda wierzy ja nie.

 

Dobra, w kłótni nigdy nie ma wygranych, więc ja odpuszczam bez sensowną przepychankę.

 

ps.2

chociaż, ten filmik kusi, więc jak masz chwilkę B-)

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co zaraz wyciągnę statyw postawię aparat, nagram film , wrzucę go na jakiegos megauploada. Teraz tak jesli ja walę kit to poproszę dla siebie o bana jeśli mam jednak rację to Ty dostaniesz za trolowanie co Ty na to ?? Taki mały zakład ;). Zobaczymy kto bajki pisze . Sam chciales screena z tego miejsca co podawales wczesniej!! Pokazalem i albo nie umiesz sie przyznac do błędu : że gtx wcale w tej grze lepiej nie chodzi a pozatym poczciwe sandiego daje rade i uzyskalem o 2 fps wiecej od Ciebie więc proszę Cię daj pokój. To jak odpisz czy przyjmujesz zakład??

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor1230

rxg

 

Kombinowaliście przy taktowaniu shaderów? Nieodpowiednie zgranie shaderów z taktowaniem gpu obniża wydajność, może być taka sytuacja, że karta ze podbitym taktowaniem shaderów będzie słabsza zamiast szybsza i stąd takie rozbieżności czasami (chodzi mi o wynik na egieldzie, gdzie są podbite shadery, może źle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byś zle porównał

np : http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=235300&st=0 post 11 i dalej masz gtsy i gtxy.

@WDK

Na egiełdzie to różne babole były np ati serii x1xxx w grze cold fear mial niski framerate a to przez skopane drivery a nie przez kiepską obsługę wielu źródeł światła.

@Hirotaro

Zapraszam na test

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Na egiełdzie to różne babole były np ati serii x1xxx w grze cold fear mial niski framerate a to przez skopane drivery a nie przez kiepską obsługę wielu źródeł światła.

Tia... źródła światła. FPSy spadały od razu w menu, gdzie było kilka napisów i bitmapa w tle :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się? Z tego co wiem to idą razem z zegarem gpu

Da się poprzez edycję biosu, było w temacie o 8600, testy ChrisG.

Tam w egieldzie teraz patrzę, że dla 8800 są synchro, więc to nie to. W teście 8600 nie są synchro podkręcone z gpu.

 

Jak wy nic nie mieszaliście, to ten aspekt odpada, koniec tematu.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pamięci od razu na 1GHz :D Moje też miały dziwne jazdy :lol2: Ale jak dałem więcej już chciały współpracować :D

Niestety :( max na co pozwolił sterownik,to 985Mhz, przy czym pierwszy lepszy benchmark od razu zawiesił kompa :(

Coś chyba nie tak z tą moja kartą :( nie narzekałbym gdyby to był najtańszy chłap,ale żeby BFG OC tak słabo :(

Jedyne co teraz moge pokombinować to zabawa z timingami,ale i tak nie mam floppy, a winflasha strach używać.

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...