Skocz do zawartości
Sysak

Który Linux Jest Dla Mnie?

Rekomendowane odpowiedzi

hot_lopez : jak ma nie być hardcore'owo trudny to SuSe, Mandriva, albo Kubuntu, z czego z tych trzech polecam SuSe, potem instalujesz z płyty kernela z obsługą procesorów wielordzeniowych i śmigasz bo na defaultowym też powinien pójść, ale to zapewne nie będzie to co ma być ;)

 

edit : tom3k3 raczej nie Ubuntu, bo był tu taki jeden co się na nim wyłożył, bo GNOME wbrew pozorom nie jest dobre dla początkujących tym bardziej jeśli ktoś oczekuje odzwierciedlenia windowsowego GUI, więc hot_lopez szukaj czegoś z KDE

Edytowane przez truman20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem laikiem jeśli chodzi o Linuksa. Zaczynałem na Ubuntu, na GNOME i jakoś sobie dawałem radę.

Jest www.forum.ubuntu.pl gdzie uzyskasz odpowiedź na każde swoje pytanie dotyczące Ubuntu. A jeżeli już naprawdę szukasz czegoś z KDE, to wgraj do Ubuntu środowisko KDE(nic trudnego, nawet chyba można to wyklikać ale nie jestem pewien). Jeśli nie dasz rady, pobierz Kubuntu (Ubuntu + KDE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem ściągać kubuntu

 

Mam jednak pytanie. skąd pobierać sterowniki?

Na stronie nvidii są jakieś, ale jest napisane, że to dla gf2, riva tnt itp. Ja mam gf7300

Czy jest możliwość, że klawisze funkcyjne będą mi działać pod linuksem? nie mówię tu tylko o Fn+F2 czyli włączenie wyłączenie wifi. mam też przyciski typu włączenie i włączenie touchpada.

 

 

I korzystając z tematu spytam się was jeszcze o jedno.

Pod windą pracuję w photoshpie i corelu.

Gimp chyba jest odpowiednikiem photoshopa (ale tego nie wiem)

Jest jakiś soft w rodzaju corela ?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa bo Ty to na lapku instalujesz, to się przygotuj na szwankowanie opcji ACPI, mogą działać mogą nie działać, a co do programów to jest ów GIMP odpowiednik photoshopów i coreli a potem jeszcze kilka mniejszych, zainstaluj distro to się dowiesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a system operacyjny zwany Linuxem składa się z samego jądra ?

 

SGJ zwracam honor choć nie do końca jestem pewien co do tego.

 

Żrodło Wikipedia :

 

"Linux - SYSTEM OPERACYJNY dla komputerów, jak również jego jądro. Kompletny system operacyjny (jądro i programy użytkownika) jest przez niektórych (m.in. projekt GNU oraz Debian) nazywany GNU/Linux"

 

"...SYSTEM OPERACYJNY mając na myśli całość oprogramowania dostarczanego z zakupionym komputerem (zobacz: DYSTRYBUCJA)..."

 

"DYSTRYBUCJA oprogramowania to ZESTAW PROGRAMÓW..."

 

wychodzi na to że Linux = System operacyjny = Dystrybucja = jądro + oprogramowanie

Edytowane przez truman20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System Opercyjny - jest programem komputerowym, bądź zbiorem programów, który zarządza sprzętem oraz aplikacjami komputera. Podstawą wszystkich systemów operacyjnych jest wykonywanie podstawowych zadań takich jak: kontrolowanie i przypisywanie pamięci, ustalanie priorytetów w zadaniach, obsługa urządzeń, ustalanie połączeń sieciowych oraz zarządzanie plikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja się podepnę też pod temat Sysaka - bo poco będę śmiecił

 

tym Kubuntu 6.10 bawię się od dwóch dni i jak na razie zero problemów tylko on wydaje mi się jakiś taki mało przejrzysty :( cieżko to opisać...

no i w związku z tym chciał bym spróbować jeszcze jakiejś dystrybucji z KDE, co byście polecali??? a może spróbować czegoś z gnomem

- bardzo mnie ten Linux zaciekawił a że jestem dość uparty ciężko będzie mnie do niego zniechęcić...toteż gnom mi nie straszny :D

Edytowane przez zawisza017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co takiego w gnomie strasznego dla Ciebie jest?

dla mnie nic ale truman20 pisał wyżej :

 

GNOME wbrew pozorom nie jest dobre dla początkujących

więc się tym zasugerowałem, bo jak dotąd mój kontakt z Linuxem to dwa dni zabawy z kubuntu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to gnome był taki eee... pusty. Już windows umożliwia większą ingerencję w ustawienia przez klikanie. Bo bawić się z jakimiś komendami itd mi się nie chce.

Za to suse na KDE mi sie podobał, tylko że za cholerę nie mogłem rozpracować jak się to ustrojstwo instaluje. :oops:

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od paru dni jade na kubuntu 6.10 pl i jestem bardzo zadowolony :]

 

jest to moj pierwszy [brzydkie określenie na linuksa] i napewno nie ostatni

 

jak dla mnie ladniejszy od windy B-) --> http://img54.imageshack.us/img54/6770/kubuntuxl2.jpg

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu używałem Suse 10.0 i 10.1.

Całkiem przyjemny system dla klikaczy. Jedyny poważny mankament, to taki, że po instalacji, system nie odtwarza mp3 oraz niektórych plików multimedialnych, w związku z czym należy samemu doinstalować odpowiednie moduły (co za pierwszym razem wcale takie łatwe nie jest).

 

Poza tym system bardzo przyjazny. Obecnie nie używam lina, ale na dniach ma wyjść Suse 10.2, to może się skuszę i potestuję.

 

A tak się prezentował mój linux. Choć wersji pulpitu było znacznie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ubuntu 6.10 + Gnome. Małe wymagania sprzętowe, oparty o Debiana, a KDE można szybko donistalować z repozytoriów. Posiada nawet coś w stylu Windows Update.

Wystarczy dokompilować Cedegę i można odpalać gry pod Windows'a.

 

Korzystałem z różnych dystrybucji, a jednak Ubuntu najbardziej mi się spodobało, choć przez długi czas bylem zwolennikiem Mandrake'a.

 

Zdziwiłem, że Ubuntu nie posiada standardowo dokompilowanych kompilatorów i reszty ustrojstwa (bibliotek). Ale instalując wszystko po kolei można trochę się nauczyć nowych rzeczy.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...