Skocz do zawartości
lukmen

Seria Biostar Tforce Am2

Rekomendowane odpowiedzi

czesc. Przyszedl czas na wymiane mojego zasluzonego sempa 2800 na s.754. Interesuje mnie Biostar TA690G .I teraz dwa pytanka odnosniie tej plyty do uzytkownikow:

1.Czy nie bylo zadnych problemow z uruchomieniem x2 z mnoznikami polowkowymi,czy musi byc wgrany jakis konkretny bios?

2. Jakie sa mozliwosci regulacji napiec na tej plycie?Chodzi mi o vcore,vmem glownie.

z gory thx

ja mam AMD AThlona 64 X2 3600 + Brisbane 65 nm z moznikiem 9,5 i nie miałem najmnieszego kłopotu z rozpoznaniem go przez płyte Biostara. Płyta miała orginalnie wgrany bios 309 ale ja odrazu wgrałem 427, potem ukazaly się nastepne a ja pozostalen na razie przy 427. Z marszu pdniosłem FSB z 200 do 260 przy mnożniku 9,5 = 2470 i tylko lekko podbiłen napiecie na CPU o 0,15 v.

regualcja vcore jest ale do ilu max to nie sprwadzalem a vmem zdaje sie jest 1,95 v i można zmienic na 2,05 v . Pisze zdaje mi się bo nie jestem manjakiem O/C i 2,47 G mi osobiście wystarcza.Grafika jest spoko gram w RED OCEAN , oczywiscie bez szaleńst. Jest jescze jedna rzecz jak podłonczyłem do wyjścia s-vido TV to moża użwa tylko jednego urządzena czyli albo monitor albo TV co mnie irytuje ale to i tak przejściowe rozwiązanie bo za miesiąc albo wczesniej kupie jakiego GF 8600 GT.

Co jescze płyta jest naprawde super ma znakomity dzwięk i 3 fazowe zasilanie i ma potencja do sporego O/C nawet do 2.8 - 2.9 G oraz bardzo rozbudowane ustawienia biosu do RAM zanie to ja sie nawet nie brałem - jeszcze jestem na etapie poznawania fukcji biosu.

i to chba tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info.Jestem juz prawie zdecydowany, wiec na dniach prawdopodobnie zostane posiadaczem tej plyty.Mam tylko jeszcze jedno pytanko.Chce do niej kupic 2x1 gb A-daty (tych z zestawow Sysaka).Czy to dobry wybor, czy moze cos innego kupic.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polpek - ściągam z chińskiej strony bios 516 i próbuje go wgrać, to wyskakuje

mi "file size error" - miałeś taki problem ??? , chciałbym wgrać ten nowszy bios bo możliwe że poprawi się oc w porównianu do biosu 508 w którym się pogorszyło.

 

SPINACZ - ja mam Kingstony 667 2x1gb i chodzą na tej mobo super, oraz wiele potrafią, zobacz sobie moje wcześniejsze screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info.Jestem juz prawie zdecydowcany, wiec na dniach prawdopodobnie zostane posiadaczem tej plyty.Mam tylko jeszcze jedno pytanko.Chce do niej kupic 2x1 gb A-daty (tych z zestawow Sysaka).Czy to dobry wybor, czy moze cos innego kupic.pozdr

Ja do do mojego zestawu wcześniej kupiłem CORSAIR 2 x 1024 Mb CM2X1024-5400C4, była jakaś promocja, wiec tylko czekały. Sprwaują sie super program CPU-Z pokazuje : FREGuency 411,7

. Co do RAM A-daty to nie wiem, myślę że raczej tak bo ludziska na forach chwalą je sobie. Ale decyzja należy do ciebie. Jeszcze tylko dodam że cooler do CPU powinien miec wtyczke 4 -pinową /PWM FAN CONTROL/ ja kupiłem AC Freezer 64 PRO właśnie z PWM i dzieki temu po ustawieniu opcji w BIOSie plyta sama reguluje obroty coolera i jest teraz cicho.

 

polpek - ściągam z chińskiej strony bios 516 i próbuje go wgrać, to wyskakuje

mi "file size error" - miałeś taki problem ??? , chciałbym wgrać ten nowszy bios bo możliwe że poprawi się oc w porównianu do biosu 508 w którym się pogorszyło.

 

SPINACZ - ja mam Kingstony 667 2x1gb i chodzą na tej mobo super, oraz wiele potrafią, zobacz sobie moje wcześniejsze screeny.

nie , mam cały czas 427. jak będe miał troche wolnego czasu to spróbuje ten nowy 516 ale dopiero w przyszłym tygodniu. Tak pamietam, że tem 508 to bylą "kicha"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polpek - możesz podać linka do tego biosa, bo może i ja powalczę z moim sempem wyżej, tylko powiedz mi czy fsb 280 to max na tym biosie , bo jak tak to nie opłaca się zmieniać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polpek - możesz podać linka do tego biosa, bo może i ja powalczę z moim sempem wyżej, tylko powiedz mi czy fsb 280 to max na tym biosie , bo jak tak to nie opłaca się zmieniać :-)

na samym dole jest paczka spakowna z tymi biosami ,sciągnij i rozpakuj link: http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread.php?t=345419

 

280 - to tylko drugi bieg, ja doszedłem do 300 x 9,5 i pewnie by poszedl więcej ale przypominam ze nie jestem z FORMUŁY 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polpek -ja na 3 ciągne 350*8 ,ale mam apetyt na 400, i jeśli się uda to będzie już osiągnięcie na tej mobo :) jak będę miał jakieś lepsze wyniki niż 350*8 stabiilne na nowym biosie to dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polpek -ja na 3 ciągne 350*8 ,ale mam apetyt na 400, i jeśli się uda to będzie już osiągnięcie na tej mobo :) jak będę miał jakieś lepsze wyniki niż 350*8 stabiilne na nowym biosie to dam znać :)

no ,cóż życzę powodzenia i szaleńczych osiągów ale myślę ze na tej zasiłce : PSU: Ibox 400w , to chyba cięzko będzie ale próbuj. Ja myślę nad jakimś TAGANEM 420 Watt, ale jak będzie kaska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polpek - ten zasilacz ciągnął pentium 4 3,2ghz i ge force 6600gt 24?7 i nie było problemów , więc poradzi sobie z podkręconym sempronem, bardziej martwię się o radiatory na płycie głównej przy 350*8 są już gorące , mam nadzieje że nowy bios pomoże , jak go wgram i oc pójdzie do przodu to dam znać :)

 

chciałem dzisiaj podziałać i na razie nic z tego :( po wgraniu najnowszego biosa ( 601 ) mobo nie startuje nawet na 340*8 a co dopiero 360*8 lub więcej, więc stwierdzam że najnowszy bios odpada do oc semprona,

 

polpek - zastanawiam się nad wgraniem 511 lub 516 który byś bardziej polecał ??? i czy masz sprawdzonego linka do 516 bo ten z chińskiej strony nie chce się zflaszować

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polpek - ten zasilacz ciągnął pentium 4 3,2ghz i ge force 6600gt 24?7 i nie było problemów , więc poradzi sobie z podkręconym sempronem, bardziej martwię się o radiatory na płycie głównej przy 350*8 są już gorące , mam nadzieje że nowy bios pomoże , jak go wgram i oc pójdzie do przodu to dam znać :)

 

chciałem dzisiaj podziałać i na razie nic z tego :( po wgraniu najnowszego biosa ( 601 ) mobo nie startuje nawet na 340*8 a co dopiero 360*8 lub więcej, więc stwierdzam że najnowszy bios odpada do oc semprona,

 

polpek - zastanawiam się nad wgraniem 511 lub 516 który byś bardziej polecał ??? i czy masz sprawdzonego linka do 516 bo ten z chińskiej strony nie chce się zflaszować

weż z oficjalnei srtrony BIOSTARA tam jest zdaje sie 517 albo jakos tak spróbuj ten wgrac i zobaczysz co on jest wart

 

weż z oficjalnei srtrony BIOSTARA tam jest zdaje sie 517 albo jakos tak spróbuj ten wgrac i zobaczysz co on jest wart

Quote:Originally Posted by regenade

I tried the latest 516 BIOS...seems there is an issue with the command rate. Even when 2T mode is enabled , its being run at 1T..so my OC is getting limited...seems again issue with manual timings with RAM also

Can anyone check with DDR 533 divider & manual timings, I can run at 295 X 9.5 with the 427 bios...but limited at 275 X 9.5 with 516 due to the ram timings issue

 

I having a similar problem. 275 seems like a wall for me. Above it, computer is not stable. But the CPU runs so cool that I am suspecting the BIOS/board.

 

czyli biosu 516 nie polecają. Wszelkich informacji na temat biosu itp szukaj na tym forum : http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t...098&page=22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polpek - wszystko ok, tylko że oni mają tak jak ty Brisbane :) a ja mam semprona , więc mam szansę na wyższe htt niż wy :P , na raze najlepszy bios dla mnie to 427 , musżę czekać dalej bo te wszystkie nowe biosy są niedopracowane dla semprona :( ale wszedł do windy na 360*8 ( niestety super pi nie przechodzi) więc może jeszcze pociągnie więcej , dzisiaj oprócz biosu 601 sprawdzałem jeszcze 511 i też lipa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polpek - wszystko ok, tylko że oni mają tak jak ty Brisbane :) a ja mam semprona , więc mam szansę na wyższe htt niż wy :P , na raze najlepszy bios dla mnie to 427 , musżę czekać dalej bo te wszystkie nowe biosy są niedopracowane dla semprona :( ale wszedł do windy na 360*8 ( niestety super pi nie przechodzi) więc może jeszcze pociągnie więcej , dzisiaj oprócz biosu 601 sprawdzałem jeszcze 511 i też lipa :(

a ten bios z oficjalnej strony BIOSTARA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamowilem sobie ta plyteczke w morele.net Cena 244.51 czyli calkiem spoko jak za taka plytke.ZA rada CKM18 do tego biore chyba jednak kingstone'y bo podobno od 1 miesiaca wysylaja zwykle A-daty, nie Vienesty.

 

p.s. Na TEJ chinkiej stronce jest juz bios 601 , bawil sie nim juz ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamowilem sobie ta plyteczke w morele.net Cena 244.51 czyli calkiem spoko jak za taka plytke.ZA rada CKM18 do tego biore chyba jednak kingstone'y bo podobno od 1 miesiaca wysylaja zwykle A-daty, nie Vienesty.

 

p.s. Na TEJ chinkiej stronce jest juz bios 601 , bawil sie nim juz ktos?

juz od kilku dni jade na tym biosie : R69AM601, jest O.K FSB 280 x9,5 =2660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz od kilku dni jade na tym biosie : R69AM601, jest O.K FSB 280 x9,5 =2660

A sprawdzales moze jakie max HTT mozna osiagnac na tym biosie?

 

Jeszcze jedno pytanko.Kurzy mi sie gdzies w szafie niebieski Zalman ZM-NB47J.Weszedlby na ten mniejszy mosteczek?Bo szkoda zeby mi sie marnowal ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales moze jakie max HTT mozna osiagnac na tym biosie?

 

Jeszcze jedno pytanko.Kurzy mi sie gdzies w szafie niebieski Zalman ZM-NB47J.Weszedlby na ten mniejszy mosteczek?Bo szkoda zeby mi sie marnowal ;-)

FSB 300 x9,5 bez specjalnych kombinacji, myśle ze mozna więcej ale max. ja nie próbowałem. Zalamn jak najbardzej + dobra pasta, ja zmieniłem tylko mazidło którym były mostki orginalnie przesmarowane a raczej przyklejone na OCZ ULTRA +5 - zdecydowana poprawa , wczesnej w grach mi sie komp wiezszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPINACZ_ - na tym biosie pewnie zrobisz z 300 - 310 ( do brisbane wystarczy)

 

ja robię 350 na starszym biosie i jest to dla mnie mało.

 

polpek pomożesz mi z tym biosem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPINACZ_ - na tym biosie pewnie zrobisz z 300 - 310 ( do brisbane wystarczy)

 

ja robię 350 na starszym biosie i jest to dla mnie mało.

 

polpek pomożesz mi z tym biosem ???

kurcze , sorry chodzi o te biosy z oficjalnej strony zaraz sprawdze

 

kurcze , sorry chodzi o te biosy z oficjalnej strony zaraz sprawdze

wydaje mi sie ze ostani na tej stronie czyli 4 to jest bios

 

kurcze , sorry chodzi o te biosy z oficjalnej strony zaraz sprawdze

wydaje mi sie ze ostani na tej stronie czyli 4 to jest bios

TA690G AM2_17_bios.BST czyli 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPINACZ_ - bierz w znaku ( jeśli jeszcze mają) polecam, w miarę profesjonalna obsługa , tylko nie wgrali mi nowego biosu jak prosiłem ale to szczegół :) , hehe jak wszyscy zobaczyli co wyprawiamy z tym biostarem to nic dziwnego że w morele po takiej cenie już wszystkie zeszły :)

 

aldam - jakoś ten abit mi się tak nie podoba :P

 

polpek - dzięki jak będę miał czas to go wgram i spróbuje powalczyć

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W znaku tez nie ma tej plyty.No i mam problem bo musze kupic kompa do konca tygodnia. :mur:

Wszystko mialo byc tak pieknie, a tu zonk.W znaku zaproponowali mi w zamian Gigabyte GA-MA69G-S3H. Oczywiscie odmowilem delikatnie, bo po gigusiu to nie wiadomo czego sie spodziewacm a raczej odwrotnie mozna sie spodziewac najgorszego :-),I to kosztuje jeszcze niecale 300 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W znaku tez nie ma tej plyty.No i mam problem bo musze kupic kompa do konca tygodnia. :mur:

Wszystko mialo byc tak pieknie, a tu zonk.W znaku zaproponowali mi w zamian Gigabyte GA-MA69G-S3H. Oczywiscie odmowilem delikatnie, bo po gigusiu to nie wiadomo czego sie spodziewacm a raczej odwrotnie mozna sie spodziewac najgorszego :-),I to kosztuje jeszcze niecale 300 zl

To może spróbuj poszukać Biostara TF7050-M2 , ale też go chyba nie ma jeszcze w PL.

albo ten Abit

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...bit_AN_M2_AM2_/

 

Co by nie powiedzieć to poprzednia wersja nview była lepsza od tforce 6100, więc może ta też jest ok.

 

A najlepiej to poczekaj, wiem że łatwo mówić ale TA690G jest imho w pierwszej 3 płyt pod AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem w kilku sklepach i lipa.Na dzień dzisiejszy ta plyta jest nieosiagalna.Poszukam gdzies dfi w Rzeszowie,jesli bedzie dostepna to kupie .Mam karte na PCI to chwile pojade.Szkoda bo podoba mi sie ta plyta zajebiscie i napalilem sie na nia. :mur: Ale nie mam wyjscia, bo czas nagli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...