Skocz do zawartości
lukmen

Seria Biostar Tforce Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Właśnie zastanawiam się na nad wyborem płyty pod am2.Firma biostar raczej nie słynie z super możliwości oc,jednak czytając recenzje na temat płyty pod c2d tForce965p,seria zapowiada się ciekawie.Chciałbym nabyć

tą mobo: http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...=s2BioTforce550 ,na chipsecie nforce 550.Czytając wielokrotnie temamaty na tym forum,o nowych chipsetach nvidii dochodze do wniosku że są problemowe.Moim drugim wyborem mogłaby być również ta płyta na chipsecie nforce 4 ultra:

http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...2BioTforce4UAM2

Nf4 to stara wypróbowana konstrukcja nieodbiegająca zbytnio wydajnością od nowych seri chipsetów.Cena jest zaskakująco niska ,a płyta wydaje się solidna i dobrze zaprojektowana.Szukałem tematów o tej płycie i niestety nic nie znalazłem.Może użytkownicy mogliby się wypowiedzieć o możliwościach tej seri biostara?

Edytowane przez lukmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultra ma SATA2, a zwykła tylko SATA1 (mówię oczywiście o NForce4). Ja bym ją brał - w tej cenie ciężko będzie ci znaleźć coś dobrego pod sA...

POD SOCKET AM2 ,coś Ci się chyba pomyliło :D B-)

 

Siemka!!

Mam już tą mobo.Pierwsze wrażenia,płyta prezentuje się ciekawie,plastiki reagujące z uv robią wrażenie ;) .Sterwoniki,instrukcja,oraz kable są zapakowane w przyjemne etui z czarnego materiału.

Wentylator na chipie,jest dość cichy i nie sprawia problemów.Jeśli chodzi o oc,to znowu biostar mile mnie zaskoczył.Płyta na def. v chipsetu,oraz hyper transport,działa bezproblemowo na htt 330!!

Nie mam terz zbytnio czasu,aby przetestować większe możliwośći płyty,ale jedno wiem już teraz napewno,że za taką kase (281zł) płyta jest naparwdę świetna!!Max v core na procku do 2,310v!!

Narazie jestem chyba pierwszym użytkownikiem tej płyty na pure,dlatego zaniedługo postaram się napisać coś więcej,oraz zamieszcze zdięcia.Najprawdopodobniej już w weekend ;)

Pozdrawiam!!

Edytowane przez lukmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BilGejtZ

...Płyta na def. v chipsetu,oraz hyper transport,działa bezproblemowo na htt 330!!...

:lol2: Może ja już nie jestem na czasie, ale nie wiem czy takie rzeczy są choćby w Erze... Niby ta płytka wyciąga HT 5x330?

 

@down

Odróżniasz HT od HTT?

Edytowane przez BilGejtZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee..na pewno mnożnik HT masz na x5? To daje 1650MHz HyperTransport, seryjnie jest 1GHz...

Nie sorki:) chodzilo mi o magistrale procka ;) Przepraszam za błąd.Mnożnik ht ustawiony na 4.

W weekend pobawie się tą płytą ,jestem bardzo ciekawy ile ona potrafi.Narazie ogranicza mnie proc,bo sempron 3000+.Na weekend ma dojść athlon 3000+,więc będzie można zjechać z mnożnikiem.

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez własnie ciekawi ta płyta. I chyba w weeakend wybiore sie na giełde i zakupie ta płytke ale czekam jeszcze na relacjie z jej uzytkowania.

Płyta to nforce 4 .Nie mam zaufania do nowych chipsetów,wybrałem dobrą i wybróbowaną konstrukcję ;)

W sobotę będzie relacja z oc.Postaram się coś zdziałać ciekawego.

Wie ktoś może gdzie znajde modowalne biosy do tej mobo?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(luk1999 @ 5 lis 2006, 21:34)

 

Ultra ma SATA2, a zwykła tylko SATA1 (mówię oczywiście o NForce4). Ja bym ją brał - w tej cenie ciężko będzie ci znaleźć coś dobrego pod sA...

 

POD SOCKET AM2 ,coś Ci się chyba pomyliło

Faktycznie, popierdzieliło mi się z deka - za dużo siedzę przed komputerem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, popierdzieliło mi się z deka - za dużo siedzę przed komputerem :).

Spoko ;)

Dzisaj miałem chwilke żeby zobaczyć co potrafi płyta:P Powiem tak,procek mnie strasznie ogranicza,w biosie jest jakaś blokada która uniemożliwa załadowanie się systemu po przetłumaczeniu piszę:

Proszę zresetować bios,procesor zabardzo podkręcony czy jakoś tak ;)

Powiem tak :P Płyta odpala się na magistrali 400 przy mnożniku ht4 :D Jednak wtedy procesor ma już 3200mhz ;).Można wejśc do biosu zmienić każde ustawienie,jednak bios nie pozwala uruchomić procka,pewnie niestabilny jest(1,7v) :D. Jutro zamieszczę filmik jak dorwę telefon z kamerką jako dowód że płyta potrafi dużo ;) 1600mhz htt to sporo:D.

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest niestabilne to obniz mnoznik ht do 3 albo nawet 2 i powinno smigac :D

To nic nie da ;).Pobicie napięcia na procku ,spowodowało rozpoczęcie ładowania systemu ;),jednak do windy już nie wszedł :lol: :lol: Proc to lekka padaka do oc,dlatego jak tylko zapoptrze sie w Athlonka,powinno być dużo lepiej :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez chyba zmienie swojego MSI na nia ;) tylko ja mam Samsunga na Sata II to bedzie na niej smigac czy lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> na N4U?

Można łatwo odblokować sata 2. Ja bede kombinował zaniedługo ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

czy może miał ktoś do czynienia z tą płytą

http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...ioTforce6100AM2

 

chodzi mi głónie o format mATX, a innej płyty w tych rozmiarach nie znajde, niemal wszystkie takie mają zintegrowany układ graficzny, ale w końcu to seria Tforce więc tak czy siak nie powinno być kłopotów z oc imho.

 

Ma ktoś - ktoś sie podzieli wrażeniami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytke juz u siebie. Pierwsze wrazenie strasznie kolorowa. Po podłaczeniu i instalce od nowa wina, przyszedł czas na o/c w tej chwili stabilnie chodzi 2500mhz wiec raczej ładnie. Jutro bede kąbinował cos mocniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może miał ktoś do czynienia z tą płytą

http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...ioTforce6100AM2

 

chodzi mi głónie o format mATX, a innej płyty w tych rozmiarach nie znajde, niemal wszystkie takie mają zintegrowany układ graficzny, ale w końcu to seria Tforce więc tak czy siak nie powinno być kłopotów z oc imho.

 

Ma ktoś - ktoś sie podzieli wrażeniami ?

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=199762

65 i 66 strona. Może ktoś kupi Jetway'a M2GT3 i zda relację :).

 

Kusi mnie to TForce 4 Ultra AM2, ale trochę droga :/.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może miał ktoś do czynienia z tą płytą

http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...ioTforce6100AM2

 

chodzi mi głónie o format mATX, a innej płyty w tych rozmiarach nie znajde, niemal wszystkie takie mają zintegrowany układ graficzny, ale w końcu to seria Tforce więc tak czy siak nie powinno być kłopotów z oc imho.

 

Ma ktoś - ktoś sie podzieli wrażeniami ?

Tu jest temat o m atx z seri biostar tforce : http://www.xtremesystems.org/forums/showth...star+tforce+am2

Wyniki są świetne!!! W tej cenie płyta robi naprawdę duże wrażenie!!

Klick: http://img101.imageshack.us/my.php?image=425httprimefi4.jpg

Wynik naprawdę super jak na m aTx (screen z xtremesystems)

Seria tforce konkurencją dla DFi ultra am2? hmmmm B-) B-) B-)

 

 

Ja mogę z ręką na sercu polecic mobo z NF4.Prajtycznie niczym się nie różnią a bardzo łatwo można odblokować Sata 2 zobacz: http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=3876

Wystarczy pomazać ołówkiem albo lakierem przewodzącym prąd szybko sprawnie i bez utraty gwarancji :wink: :wink: A czy droga to bym się mógł kłucic ;) :rolleyes: :rolleyes: :razz: :razz:

Edytowane przez lukmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem. Zachiny nie moge skonfigórowac dzisiaj neta pod ta płyta [ciach!]a wczoraj było wszystko spoko a dzis niechce wogule, pisze ze ma jakies ograniczenia itp. Net mam w asterze przez kablówke. Natomiast działa podłaczony przez port usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem. Zachiny nie moge skonfigórowac dzisiaj neta pod ta płyta [ciach!]a wczoraj było wszystko spoko a dzis niechce wogule, pisze ze ma jakies ograniczenia itp. Net mam w asterze przez kablówke. Natomiast działa podłaczony przez port usb.

Siemka! Możliwe że ograniczenia są spowodowane tym iż operator sieci po zmianie plyty dostrzegl iz jest inny nr karty sieciowej.Nie pamietam nazwy :P Zadzwoń do nich,to powinno rozwiązać problem,ewentualnie ściągnij ze strony prodecenta najnowsze sterowniki.

pozdr

Edytowane przez lukmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nic nie daje watpie zeby sie przyczepił o sieciówke na płycie przedtem leciałem na sieciówce asrockowej i było dobrze. Chym przeinstalowałem pare razy windowsa grzebałem w biosie ale nic ciekawego tam niema. niewiem niewiem co to moze byc, może sie spaliła sieciówa na płycie ale znowu by nie instalowały sie wszystkie sterowniki dobrze. :( załamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nic nie daje watpie zeby sie przyczepił o sieciówke na płycie przedtem leciałem na sieciówce asrockowej i było dobrze. Chym przeinstalowałem pare razy windowsa grzebałem w biosie ale nic ciekawego tam niema. niewiem niewiem co to moze byc, może sie spaliła sieciówa na płycie ale znowu by nie instalowały sie wszystkie sterowniki dobrze. :( załamka

Hmmm,,,,to dzialaj pod usb ;) W sumie dla mnie żaden problem ;)

Najlepiej to idż do kogoś z kompem i sprawdż czy sieciówka działa,na osiedlowym necie.Tak będzie najprościej i wtedy będziesz w 1000% pewny.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nic nie daje watpie zeby sie przyczepił o sieciówke na płycie przedtem leciałem na sieciówce asrockowej i było dobrze. Chym przeinstalowałem pare razy windowsa grzebałem w biosie ale nic ciekawego tam niema. niewiem niewiem co to moze byc, może sie spaliła sieciówa na płycie ale znowu by nie instalowały sie wszystkie sterowniki dobrze. :( załamka

zwykle kablówki udpostepniają meta pod dany nr mac marty seiciowej.Mowa płyta nowy mac sieciówki i nie działa-musisz zarejestrować nowy mac u ooperatora kablówki... mnie sie nigdy nie chciało w to bawić to ciągle leca na zewnętrznej sieciówce na pci, mimo,ze mam już chyba 4 mobo z lanem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykle kablówki udpostepniają meta pod dany nr mac marty seiciowej.Mowa płyta nowy mac sieciówki i nie działa-musisz zarejestrować nowy mac u ooperatora kablówki... mnie sie nigdy nie chciało w to bawić to ciągle leca na zewnętrznej sieciówce na pci, mimo,ze mam już chyba 4 mobo z lanem..

 

ja tak mialem jak mialem ecs k7s5a pro i przesiadlem sie na k8ns musialem do nich dzownic zeby cos tam zmienili ... takie bawienei sie ja chyba tez sobie kupie sieciowke i nie bede sie musial z tym bawic zawsze ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dorwałem sieciówke i jest wszystko spoko w asterze zalogowałem ja na wildze i jest spox działa/ Natomiast ta z płytki gł niechce nawet do wilgi asterowkiej wejsc by sie zarejestrowac chyba czeka mnie wymiana. I tu mam pytanie jak płyte kupiłem w piatek to powini mi od reki ja wymienic, czy musze czekac 14 dni na reklamacie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...