Skocz do zawartości
Havoc

Neo 1024kb/s Nowa Oferta

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat podłączyłem się do miejscowego internetu, a weszła promocja neo 1024kb/s na (I, II, III lata) za odpowiednie sumu. Np. 33zł przez pierwszych pare m-cy przy umowie na 24m-ce + live box za 1zł.

Ogólnie by mnie to nawet niezainteresowało, ale ze znajomym skontaktowała się TP (sama z własnej woli..dziwne) czy by niebył zianteresowany. W sumie nieważne, ale zapytał co z limitami, odpowiedziano mu że nie ma...i w tym sęk, teraz mi tylko proszę powiedzcie czy to może być realne? Czy pomyłka niedoinformowanej przedstawicielki TP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam neozdradkę 640kbs. Widzi ją u mnie jako 768kbs - testy też to wykazują : o limitów nie mam, a że innego neta nie mogę mieć ciągle jadę na tej neo.

 

Nawet ostatnio dzwoniłem do tepki i nie mają innych 'nielimitowanych' opcji. Więc musi to być pomyłką z tą 1mbit bez limitów ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeap. Mimowolnie stalem sie posiadaczem tej opcji neo. W wielkim skrocie - bez rewelacji. Download ~130KB/s maks, upload 30KB/s, 11,5Gb na 24h non-stop sciagania. Kpina z limitem. Jedyny plus to balagan dzieki ktoremu na jednej zdrapce dobilem 15Gb ponad limit (25 podstawowy + 5 stale co miesiac). A teraz 5KB/s syci w trybie tekstowym [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też dzwonili te łajzy i czarowali że z tym limitem (2mb/s 35bg) to napewno go nie wykorzystam. A taka prawda że po dwóch tygodniach już muszę oszczędzać na zaciąganiu z netu.

Ja im w ogóle nie wierze, w to co mówią przez telefon i naciągają ludzi…………. CZARODZIEJE ta telekomuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE!!! Limity sa wszedzie! Tylko mozecie miec przyznane dodatkowe gb za szybka rejestracje lub utrudnienia... Polecam tel na 800102102 i zapytanie o to jaki limit posiadacie.

 

Transfer jest zliczany na routerach neo, wiec to czy laczycie sie przez modem, router czy klozet nie ma zwiazku.

Edytowane przez igomako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transfer jest zliczany na routerach neo, wiec to czy laczycie sie przez modem, router czy klozet nie ma zwiazku.

 

potwierdzam mam router i w tamtym miechu po raz trzeci w życiu dobiłem limitu , chociaż nic nie ściągałem tylko grałem i po stronach skakałem XD (braciak niewiele więcej odemnie więc nie wiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KiMRAA nie mam ale moze na przykladzie cs:s

Dzięki. o to chodziło. Czyli jest nadzieja, że znowu zagram po roku przerwy w AA :lol2:

 

 

Edit1:

Kurde, Ja to mam pecha. Instaluje NEO i nie działa. Dzwonie na info i mi mówią, że jakaś awaria jest na lini i że do 23 powinni naprawić, a jak nie to jutro do 15 :mur:

A już myślalem, że w AA sobie w nocy pogram.

 

Może spotkał się ktoś z takim czymś. Mam modem-router SpeedTouch 546, Ma on 4 światełka; Power, Ethernet i DSL świecą się, ale Internet nie. Może być to spowodowane uszkodzonym gniazdkiem od telefonu, lub źle załorzoną linią?

 

 

Edit2:

TP leci sobie w kulki. Teraz powiedzieli mi, że może do 20 zrobią. :mur: Ale coś mi się zdaje, że to potrwa jakiś tydzień :(

 

 

Edit3:

Tak jak mówiłem. Kazali mi dzwonić jutro popołudniu :mur:

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na neo 256 już sobie pograsz spokojnie w AA (oczywiście na europejskich serwerach, najlepsze niemieckie lub polskie - bo blisko), zatem Twoje obawy odnośnie 1MB są bezpodstawne. Będzie śmigało, aż miło.

 

Też miałem ostatnio problemy z założeniem neo. Jeśli po Twojej stronie wszystko OK - dobrze podłączone i skonfigurowane urządzenia, filtr na linii dochodzącej do telefonu, bez filtru na linii dochodzącej do modemu/routera, to wina leży po stronie TPSY. Męczyć jak tylko się da. Ja złożyłem raklamację a na następny dzień już naprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z tepsą KiMR. Ten router jest na pewno sprawny a wina leży po stronie dostawcy usługi, z pewnością zawiesił się port, takich rzeczy nie naprawia się zdalnie tylko wysyła montera a z moich dotychczasowych doświadczeń mają coraz więcej awarii i jak ktoś ze znajomych do nich dzwonił w listopadzie to podali terminy po 20 grudnia. Normalnie żenada.

Być może spróbuj polaczyc sie recznie. Mi po 2 tygodniach naprawili neo bo wogole nie zestawialo polaczen adsl, ale co z tego jak pingi cholernie skacza do wartosci 2k ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary ich tam ciągle męczy. Dzwoni co 6h. Dzisiaj mu powiedzieli, że jeszcze nie wiedzą co się stało, i że ma dzwonić jutro.

 

Router skonfigurowałem prawidłowo. A co do pingów mój kumpel ma neo 512 i ma niskie pingi przesiedziałem u niego cały dzień i żadnych skoków nie zauważyłem.

 

Co to znaczy, że im się port zawiesił? W mojej miejscowości w centrali, u mnie?

 

Jak mogę sprawdzić parametry mojej lini telefonicznej?

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej u siebie nie sprawdzisz parametrów linii, porty zawieszają się w urządzeniach centralki

Gdzieś doczytałem, że DSLAM ma przyznaną pulę adresów IP i jeśli w jednym czasie skorzysta większa ilość userów wtedy któryś nie otrzyma tegoż adresu, pomimo, że ma zsynchronizowaną poprawnie linie. I wydaje mnie się, że u mnie tak jest, mieszkam na obrzeżach miasta i nie ma rozbudowanej infrastrutury telekomunikacyjnej a z biegiem czasu coraz wiecej tepsa werbuje neostradowiczów i powstaja przeciążenia.

A co do mojego przypadku to spróbuje jeszcze podłączyć do testów sagema i sprawdzić czy dalej będzie taka jazda z pingami, ale to rozwiązanie nie wchodzi w rachubę bo ja muszę mieć rozdzielone neo w domu na 2 kompy. Z nudów nawet zrobiłem hard reset routera i przez jakiś krótki czas był spokój ale znów szlag mnie trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ciężkich bojach z TP, po 15 telefonach w końcu TPsa zdecydowała się przysłać techników. Jednak dopiero we wtorek, ale dobre i to :)

 

A parametry lini sprawidzłem (modem ma taką opcję). Według ludzi na neostrada.info parametry są bardzo dobre :)

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ciężkich bojach z TP, po 15 telefonach w końcu TPsa zdecydowała się przysłać techników. Jednak dopiero we wtorek, ale dobre i to :)

 

A parametry lini sprawidzłem (modem ma taką opcję). Według ludzi na neostrada.info parametry są bardzo dobre :)

po co to wy bierzecie ?

Od grudnia testowo a od marca normalnie bedzie ogolnokrajowa

oferta innych operatorow po uwolnieniu rynku dslowego.

np. od lutego oferta netii skierowana dla 70% userow tp w kraju.

umowa 12 miesiecy, 6mb, bez limitow za 130 zl.

Pakowanie sie teraz w umowy z tp to paranoja

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seraf a Ty myślisz, że ta usługa będzie udostępniania na innych łączach, że nie polecasz TPsy?

Ja nie wiem, czy się zdecyduję od razu na innego dostawcę (bit stream acces), wolałbym zapłacić kilka złotych więcej (nie dla każdego liczy się tylko niska cena) i mieć pewność, że mam wsparcie techniczne, dostęp do informacji. Zresztą jak sam zauważyłeś te oferty dopiero wejdą w życie wkrótce, zatem co ma zrobić osoba, której się niedługo umowa kończy (a lepiej chyba podpisać aneks i wziąć nową promocję, niż płacić kupę pieniędzy na umowie na czas niekreślony)? Alternatywa to brak internetu. :blink:

Edytowane przez ProtectorPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem taką osobą w marcu kończy mi się umowa z providerem radiowym :) pingi w grach juz mnie dobijają !! jedynym plusem jest brak limitów i w miarę szybkie łącze. 15GB/24h

seraf wiesz może na jakiej zasadzie będzie funkcjonował ten internet?? będzie potrzebny abonament telefoniczny do podłączenia internetu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70% userów łącz telefonicznych będzie miała dostęp, ot tak poprostu jeżeli masz łącze telefoniczne w domu. idziesz powiedzmy do tesco kupujesz pakiet startowy robisz jak pisze i bomba masz neta... miejmy nadzieję że coś się wtedy ruszy, chyba że do***ą takie limity jak w UK np łącze 2Mbit limit 2GB :D ciekawe jak będzie wyglądała sprawa netii na łączach ISDN TPSY... bo TPSA nie daje nic na ISDN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego Toya mi bardzo odpowiada:

telefon 22zl

net 1024/750 za 69zl

limit 25gb w obie strony naliczany ale ale miedzy 1.00 a 7.00 bez limitow i mamy zewnetrzne ip i umowa tylko na 12miechow wiec ja nie bede mial problemow bo nawet po roku jak nie przedluze to za kazdy miesiac place 10zl wiecej czyli wole poczekac jak sie sytuacja rozwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Mam pytanie do was.

 

Jak to jest z ta migracja?

Wpadlem na te stronke:

https://www.neostrada.pl/tpsa/run?n=neo_migracja

Wystarczy wypelnic te pola i juz? A co z terazniejsza umową? Mam juz jedna spisana na neostrade 256 ale predkosc mnie dobija i chcialbym sobie wziac te 1 mb. Poniose jakies koszty migracji? I czy nie musze czekac czasem do konca umowy? Bylbym wdzieczny za odpowiedzi ;]

 

Z tego co wyczytalem w cenniku, to gdy bierzemy szybsza neo od aktualnej to nie placimy za migracje. Prawde?

To w koncu jakie oplaty sie ponosi podczas tego procesu? Nic? Po prostu wypelniam kwitek i place wyzszy rachunek?

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za migrację w górę nie płacisz nic, za migrację w dół płacisz karę umowna wynikającą z warunków umowy z TPSA. Cała filozofia :D Jak chcesz sobie przyspieszyc neta to robisz to za darmo, ale jak chcesz go zwolnić by płacić mniej to musisz im zapłacić koszty jakiestam ... .urządzeń chyba. To tak jak z abonamentem na komórkę :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...