Skocz do zawartości
SpEEdiE

Pc Do 10k Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm k jak wyglada sprawa moge wydać do 10000 zł wsumie to nawet nie wiem co tam włożyć bo składałem kompy ale tak w granicach cenowych 2000-3000 komp ma byc bez monitora i akcesoriów.jakby ktos był wstanie to niech poda jakis alternatywny zestaw 2procesorowy aha komputer bedzie głownie przeznaczony do gier i renderowania grafiki so potrzebuje napawde wydejnego pc ktorego konfig bedzie zetak powiem idealny jezeli chodzi o jakosc/cena za jakiekolwiek propozycje wielkie thx pzdro

 

edit:

 

aha nie chce zeby to wygladalo tak ze ktos wejdzie na jakis sklep online pospisuje 1dne z najdrozszych rzeczy i wywali konfiga o to jest gz sprzęt

Edytowane przez SpEEdiE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się ładować w kompa 10 tys zł bo za rok straci na wartosci 50%.

 

Może coś takiego:

 

Gigabyte 965P-DQ6 (iP965) 799zł

 

Intel Core 2 Duo E6600 /2,4GHz, 4MB/ BOX 1239zł ( box'a do szuflady) a chłodzonko to Scythe Ninja Plus 159zł

 

Microstar GeForce 7900GTO 512MB TV-out 2xDVI-out 1299zł (ta karciocha to potwór bez najmniejszego problemu podkręcisz ją do GF7900GTX a nawet będzie szybsza) lub czekać na DX10, albo jeszcze brać jakiegoś radeona z serii X1900 np tego nowego X1950XTX z pamięciami GDDR4 2Ghz :rolleyes:

 

Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 369zł ( może x2 (640GB) i w raid połączyć?)

 

Patriot 2GB (2x1GB) PC800 CL4 LLK 1150zł

 

Pioneer DVR-111D (black) 155zł

 

Zasilacz Seasonic S12-600W 599zł

 

Obudowa to nie wiem sam sobie wybierzesz.

 

Razem: 5769zł a jeszcze z drugim dyskiem twardym 6138zł

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno byl taki temat.

Ja podtrzymuje swoje zdanie - kup sobie monitor za 4000-5000zl od eizo do wybrania w wlasnym zakresie np. na http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?pr...2017&page=2 :)

 

Dlaczego taki monitor ? bo tyle kasy mniej wiecej moze ci zostac, zaleznie od tego co sobie skompletujesz. A skoro chcesz tyle wydac, to po co kupowac jakiegos szajsunga za 2000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno byl taki temat.

Ja podtrzymuje swoje zdanie - kup sobie monitor za 4000-5000zl od eizo do wybrania w wlasnym zakresie np. na http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?pr...2017&page=2 :)

 

Dlaczego taki monitor ? bo tyle kasy mniej wiecej moze ci zostac, zaleznie od tego co sobie skompletujesz. A skoro chcesz tyle wydac, to po co kupowac jakiegos szajsunga za 2000 ?

A eizo to czyje matryce wklada do monitorow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy renderowania grafiki? chodzi Ci o gry i filmy? :D

dwuprocesorowy komputer do gier? czy ty wiesz w ogóle o czym mówisz?

 

poczekaj kilka tygodni na CORE 2 QUAD, dołóż 2GB RAM, zdecyduj się - renderowanie grafiki czy granie i weź 7950 lub QUADRO -- ceny sobie możesz sprawdzić tutaj - http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2097 i 10k pęknie tak, że będziesz musiał jeszcze dokładać drugie 10

wbrew pozorom to wcale nie jest taka ogromna suma na "komputer bedzie głownie przeznaczony do gier i renderowania grafiki so potrzebuje napawde wydejnego pc"

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*e6600 ~ 1250zł

*Asus P5W64 WS (975X) ~ 950zł

*2x 1gb Corsair/PDP/Geil 800Mhz cl4

*7900gto lub x1900xt ~ 1000zł

*2x 320GB Seagate (16mb cache, NQC) ~ 2x 380zł

*Tagan 900W - U95 TurboJet Serie Dual Fan ~ 1200zł (uciągnie 8800gtx w SLI + x6800 @ OC + 4gb eamu :wink: )

 

Jak chcesz to możesz kupić 4x 1gb ramu i jakąś mocniejsza grafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do grafiki do moze warto poczekac jeszcze z ten tydzien i kupic jakiegos g80 lub nowego radzia mysle ze niewarto bulic az 1,2k za zasilke to juz przerost formy nad trescia :) pamieci 2gb to minimum procka c2d e6600 jakies dwa dyski koniecznie w raid pod sataII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do quadro to są to bardzo wydajne karty (również w grach i smarkach !) mój kolega w laptopie ma Quadro FX 2500M (dell M90) i spisuje sie wyśmienicie zarówno przy renderowaniu grafiki jak i grach (ponad 17,5k punktów w 3dmarku 2003; 8,2k w 05 i nieco ponad 4,6k w 06 - na niekręconym sprzęcie, orbów nie ma bo to noob a ja nie mam czasu mu zrobić ;) a jak jest czas to pijemy ;)). ta karta plasuje się pomiędzy Quadro FX 3450 a 3500 (tyle że 512mb ram). jest to wydatek ok 5tys złotych no i cena może być zaporowa, ale jeżeli ktoś zajmuje się grafą to są to świetne karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm k jak wyglada sprawa moge wydać do 10000 zł wsumie to nawet nie wiem co tam włożyć bo składałem kompy ale tak w granicach cenowych 2000-3000 komp ma byc bez monitora i akcesoriów.jakby ktos był wstanie to niech poda jakis alternatywny zestaw 2procesorowy aha komputer bedzie głownie przeznaczony do gier i renderowania grafiki so potrzebuje napawde wydejnego pc ktorego konfig bedzie zetak powiem idealny jezeli chodzi o jakosc/cena za jakiekolwiek propozycje wielkie thx pzdro

 

edit:

 

aha nie chce zeby to wygladalo tak ze ktos wejdzie na jakis sklep online pospisuje 1dne z najdrozszych rzeczy i wywali konfiga o to jest gz sprzęt

Nie opłaca się kupować kompa za 10k zł. Do gier starczy w zupełności za ~5k zł. Jeśli faktycznie potrzebujesz mocy obliczeniowej do renderingu 3d to za pozostałą kasę złóż sobie dodatkowo 2-3 kompy z dwurdzeniowymi prockami do net renderingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core 2 Duo E6600 /2,4GHz, 4MB/ BOX 1239 zł

Asus P5B Deluxe /iP965/ 659 zł

Patriot 2GB (2x1GB) PC800 CL4 LLK 2 x 1150 zł

Benq DW1670 + Software (Black) 130 zł

Asus Radeon X1900XTX 512MB /256bit/ HDTV-out 2xDVI-out ViVo 2 x 1930 zł

Seagate 400GB 7200rpm 16MB cache ATA100 Barracuda 7200.9 539 zł

Tagan 900W 750 zł

 

razem : 9976 zł noi do tego jakaś obudowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6600 -> ok może być (a wręcz inny procek nie wchodzi w rachubę)

Płyta -> ok, ew Asus P5W64 WS PRO

RAM -> Patriot/Corsair 2-4Gb 800mhz cl4

Grafa -> teraz to tylko max 7900GTO, ew bierz 8800GTS

Dysk -> Seagate Barracuda 7200.10 pojemność wg. potrzeb

zasiłka min 500w

Zmieścisz się :) w 10k zł.

Reszta wg. potrzeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa -> teraz to tylko max 7900GTO, ew bierz 8800GTS

Dysk -> Seagate Barracuda 7200.10 pojemność wg. potrzeb

co do 88GTS to wolalbym poczekac na jakies 'normalne testy'.

poki co w niektorych ma wydajnosc do pupy a swoje kosztuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o grafike do rendeningu to karty Quadro lub FireGL - tylko że one sa bardzo drogie. Lepszym wyjsciem jest kupienie czegos nVidii czy Ati ale dającego sie przerobić na quadro lub fireGL (sprzętowo lub programowo tak jak np ja to zrobiłem) - sterowniki sa optymalizowane pod konkretne oprogramowanie i mozesz miec przyrost wydajności kilkadziesąt % ( tu przykład ile mozna zyskac w 3ds max5 ze starego R9700 http://poradnik.pclab.pl/art1725.html ). I nie wcale najszybszą grafikę tylko najszybsza dajacą sie przerobić na quadro czy fireGL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa to utrzymuje 8800GTS albo nawet GTX:

http://enthusiast.hardocp.com/article.html...W50aHVzaWFzdA==

 

 

C2d E6600 ~1250zł

Seagate 7200.10 16mb cache s-ata2 (pojemność wg. potrzeb od ~300zł)

P5B DLX ~650zł

2Gb Patriot/Corsair XMS 800 cl4 ~1200zł

8800GTX ~2500zł

Razem ~5900zł

Zasiłka jakaś min 500w (~400zł), buda od ~300zł wzwyż (Chieftec Medium/Big Tower naprzykład)

+ napęd i porządne chłodzenie na proca i wentyle do budy.

Razem wyjdzie 7000zł około.

I nic więcej nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...