Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Jak do mnie jutro z apollo dojdzie Soniczek to się postaram zrobić 1Ghz na rdzeniu ;] Chyba, że karta wcześniej padnie ;]]]

Nie obiecuj ... :D

 

i jak nadaje się to zdjęcie co wrzuciłem czy zrobić lepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600gt sonic pamięć

jakość nie jest najlepsza ale chyba da radę odczytać ? :)

jak coś to pokopie za cyfrakiem gdzieś w kuchni leży =]

no widać wyraźnie, że pamięci są jednak 1,3 i nie jest to jedynie chwyt marketingowy :-P

 

Jak do mnie jutro z apollo dojdzie Soniczek to się postaram zrobić 1Ghz na rdzeniu ;] Chyba, że karta wcześniej padnie ;]]]

 

raczej to jest nierealne :P a poza tym należy zachować balanc pomiędzy kręceniem gpu i mem, bo jak wiemy zwiększanie taktowania rdzenia zmniejsza jednocześnie potencjał mem.

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziwna akcja - na 8600 GT na sterownikach:

dla XP: 162.18

dla Visty: 162.22

 

mam następującą ilość FPSów:

Vista, Lost DX10: 27

Vista, Lost DX9: 44

XP, Lost DX9: 45

 

Na oficjalnych driverach dla visty jest 23 FPS, więc widać, że nowsze sterowniki coś tam dały - w zasadzie są to najnowsze drivery nvidii.

Ustawienia są oczywiście identyczne, bo włączenie cieni na "high" to mamy czkawkę po 5 FPSów.

 

Wersja DX9 na Viście chodzi o cały 1 FPS wolniej, co jest powiedzmy normalne.

 

Sprawdziłem też 8800 GTX'a na TYM SAMYM SYSTEMIE oraz TYCH SAMYCH STEROWNIKACH i TYCH SAMYCH USTAWIENIACH (prócz rozdzielczości). Wyniki jakie uzyskałem w rozdzielczości 1280 x 960:

 

Vista, Lost DX10: 53,6

Vista, Lost DX9: 50,4

XP, Lost DX9: 50,6

 

Potrafi mi to ktoś racjonalnie wyjaśnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widać wyraźnie, że pamięci są jednak 1,3 i nie jest to jedynie chwyt marketingowy :-P

 

Jak do mnie jutro z apollo dojdzie Soniczek to się postaram zrobić 1Ghz na rdzeniu ;] Chyba, że karta wcześniej padnie ;]]]

 

raczej to jest nierealne :P a poza tym należy zachować balanc pomiędzy kręceniem gpu i mem, bo jak wiemy zwiększanie taktowania rdzenia zmniejsza jednocześnie potencjał mem.

Co jest nierealne , dzisiaj zrobiłem 1ghz na 1.68v.

 

Niestety przyrost mocy w Sanctuary demo jest niewielki.

 

Dołączona grafika

 

 

Karta się mocno grzeje(idle 50 , stres 65). Nie warto walczyć o te dodaktowe mhz , przyrost wydajności jest minimalny. Optymalne ustawienie dla karty to 900mhz i 1.57v.

 

 

1280*1024 AA*4 i AF*16 , szkoda że tylko 910mhz na pamięciach :wink:

 

Dołączona grafika

 

Temp w 3dmarku 63stopnie.

 

 

1280*1024 AA*4 AF*16

 

Dołączona grafika

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziwna akcja - na 8600 GT na sterownikach:

dla XP: 162.18

dla Visty: 162.22

 

mam następującą ilość FPSów:

Vista, Lost DX10: 27

Vista, Lost DX9: 44

XP, Lost DX9: 45

 

 

Potrafi mi to ktoś racjonalnie wyjaśnić?

imo zaczęli pracować nad sterownikami

a diabeł (dx 10) nie taki straszny jak go malują !

i mam nadzieję że zaśmieję się głośno gdy okaże się że każda karta z dx10 z nim sobie poradzi (lepiej bądź gorzej) a nie jak niektórzy twierdzą tylko 88gtx i lepsze ... !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo zaczęli pracować nad sterownikami

a diabeł (dx 10) nie taki straszny jak go malują !

i mam nadzieję że zaśmieję się głośno gdy okaże się że każda karta z dx10 z nim sobie poradzi (lepiej bądź gorzej) a nie jak niektórzy twierdzą tylko 88gtx i lepsze ... !

Znaczy się - nie twierdzę, że DX10 jest fajny czy nie fajny, ale ta sytuacja jest moim zdaniem gorzej niż absurdalna. Jeśli to nie nVidia totalnie spartliła sterowniki, to jedynym wyjściem jest właśnie bardzo słaba wydajność 8600 w DX10 - ale tego potwierdzić narazie nie ma jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nikogo nie chcę atakować ani krytykować chciałem w ten sposób wyrazić moją nadzieję że z każdymi driverami będzie tylko lepiej, a naprawdę dobrze będzie jak zaczną wychodzić gry dx10, że tak powiem hurtem ;)

 

jeszcze raz no offence ;)

 

ps. na 86gt też robiłeś test w 1280 ?

86gt będzie grafą raczej do rozdzielczości 1024

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nikogo nie chcę atakować ani krytykować chciałem w ten sposób wyrazić moją nadzieję że z każdymi driverami będzie tylko lepiej, a naprawdę dobrze będzie jak zaczną wychodzić gry dx10, że tak powiem hurtem ;)

 

jeszcze raz no offence ;)

 

ps. na 86gt też robiłeś test w 1280 ?

86gt będzie grafą raczej do rozdzielczości 1024

Wyniki 8600 GT są z rozdzielczości 640 x 480. Do 1024 x 768 trzeba obniżyć detale by móc grać.

 

Tak czy owak sprawa mi dość mocno śmierdzi. Co ciekawe World in Conflict również chodzi wolniej, ale tam jest po prostu więcej detali itd. Zresztą to jest też beta, więc jestem w stanie przyjąć do wiadomości, że coś nie chodzi jak powinno, ale lost planet jest już full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest nierealne , dzisiaj zrobiłem 1ghz na 1.68v.

 

Niestety przyrost mocy w Sanctuary demo jest niewielki.

 

[xurl=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d054114aa094036d][imxg]http://images29.fotosik.pl/37/d054114aa094036dm.jpg[/img][/url]

Karta się mocno grzeje(idle 50 , stres 65). Nie warto walczyć o te dodaktowe mhz , przyrost mocy wydajności minimalny. Optymalne ustawienie dla karty to 900mhz i 1.57v.

1280*1024 AA*4 i AF*16 , szkoda że tylko 910mhz na pamięciach :wink:

 

[xurl=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e71ab6522f489826][imxg]http://images30.fotosik.pl/37/e71ab6522f489826m.jpg[/img][/url]

 

Temp w 3dmarku 63stopnie.

1280*1024 AA*4 AF*16

 

[xurl=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e78781326c12492d][imxg]http://images29.fotosik.pl/37/e78781326c12492dm.jpg[/img][/url]

Wlasnie pamieci sprobuj na tym napieciu zrobic 1000/1000 nieraealne do zrobienia.Pamieci jak sie opusci to GPU pozjdze 1000 ale jest owiele mniej wydajne,sztuka jest zrobienie 1000/1000 to juz ciezko. :D

Dołączona grafika

widzisz roznice ponad 100pkt w tym benchu to duzo,

widac ze pamieci nabieraja juz znaczenia przy tak wysoko taktowanym GPU

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to nie jest takie jednoznaczne ze te quimondy, to 1,3ns

 

 

poza tym zdjecie nie jest najwyzszej jakosc najlepiej jakby przepisac ciąg oznaczen

 

no i potrzeba jeszcze oznaczenia z kosci pamieci w palicie GT

 

 

co do pamieci Quimonda to jest z nimi dziwna sprawa

sprobojcie im zapodac napiecie rzedu 2,35-2,45v

 

 

poniewaz pamietam ze na 7600gs wtedy wlasnie dostawaly niezlego kopa

 

tak czy inaczej ciezko mi jest uwierzyc w te 1,3ns gdyz jeszcze nie tak dawno 1900mhz robilem na quimondach 2.0ns (1,4reall)

 

Wiec jesli to sa pamieci rzeczywiscie 1,3ns to powinny bez PROBLEMU ciagnac 2ghz (kwestia napiecia)

 

ChrisG

masz Palita Sonic ??

jakie napiecie dales na swoje pamieci ?

 

Edit

 

Moze mnie zlinczujecie ;-) ale z tego co udalo mi sie obadac to pamieci zastosowane na waszych kartach to 1,4 ns ;-)

1,3ns - nawet na stronie producenta nie ma takich kostek

 

a HYB18H512321AF-13 byly juz w 2006 stosowane w 7600GT i w rzeczywistosci byly to 1,4ns (z tego co ruski pisza)

 

Roznica miedzy SONIC a GT "moze" by taka ze Sonic pracuje na nizszym napieciu pamieci "ew" ma bardziej poluznione Timingi (nie tylko te 1)

 

poza tym gdyby to rzeczywiscie byly pamieci 1,3ns to prz problemu musza latac na 2ghz przy odpowiednim napieciu

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strongmen ale przecież od zawsze ostatnie oznaczenie pamięci to czas dostępu? To ogólnie przyjęta norma. 1,3 i koniec :P

 

poza tym gdyby to rzeczywiscie byly pamieci 1,3ns to prz problemu musza latac na 2ghz przy odpowiednim napieciu

 

no i pewnie polecą, skoro na standardowym idą 1700 :]

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie gdzies Panocki jakiegos testa 8600gt na tych nowych sterkach ?

Przejrzyj posty Chrisa, on ładnie testował wszystko (wykresy, porównania sterowników itd).

Bo portale internetowe nadal wprowadzają ludzi w błąd ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strongmen ale przecież od zawsze ostatnie oznaczenie pamięci to czas dostępu? To ogólnie przyjęta norma. 1,3 i koniec :P

 

poza tym gdyby to rzeczywiscie byly pamieci 1,3ns to prz problemu musza latac na 2ghz przy odpowiednim napieciu

 

no i pewnie polecą, skoro na standardowym idą 1700 :]

Nie każde pamięci reaguje na wyższe napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście wybrali pomiedzy PALIT GF 8600GT Sonic i ATI RADEON 1950XT 256MB/512MB. Chodzi mi o to czy jest sens doplacac 200-250 zl do ceny 8600GT i czy po prostu zauwaze skok wydajnosci. Grać w gry pod DX10 na razie i tak nie ma za bardzo sensu na 8600GT wiec głównie chodzi mi o DX9. Czekam na wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jestem załamany moim chłodzeniem na 86Gt evercool turbo 2. Ktoś tu pisze, że karta mu się grzeje za mocno przy 1ghz, ponieważ temp dochodzi do 65. U mnie karta chodzi 866/850 grzeje się nawet do 69 stopni w stresie !! Zakładałem chłodzonko z 5 razy, a pasty używam Zalman STG-1. ChrisG z tego co pamiętam to przed hr miałeś ever coola, pamiętasz temp. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręciłeś chłodzenie na 4 śruby???

 

Lepsza pasta praktycznie nic nie daje , bo docisk jest na tyle mocny , że napisy z gpu odbijają w podstawie.

 

Po tym chłodzeniu nie ma co się spodziewać cudów , jak chcesz uzyskać lepsze wyniki musisz zapodać wydajniejszy wentyl , bo ten orginalny ma bardzo mały przepływ.

 

Umnie temp 65stopni , ale ja mam inne pcb(większe) , to też ma znaczenie. Także mam radiatory na mosfety do zasil. mem i gpu + nawiew.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręciłeś chłodzenie na 4 śruby???

Lepsza pasta praktycznie nic nie daje , bo docisk jest na tyle mocny , że napisy z gpu odbijają w podstawie.

 

Po tym chłodzeniu nie ma co się spodziewać cudów , jak chcesz uzyskać lepsze wyniki musisz zapodać wydajniejszy wentyl , bo ten orginalny ma bardzo mały przepływ.

 

hhe, aż wstyd mi się przyznać, ale podczas zakładania evercoola na nie równym PCB 8600GT poszła mi jedna śrubka, ale męczyłem się tak długo by rdzeń przytykał z każdej strony równomiernie. Teraz pytanie skąd mam wziąć taką drugą zapasową śrubkę?, bo na reklamacje to tak głupio oddawać, szczególnie, że musiałbym wysyłać kartę pocztą. Co do wentyla to już się zastanawiałem i chyba kupie jakiś najtańszy wentyl 90mm.

 

Zastanawiałem się ostatnio czy nie da się nałożyć dwa wentylatorki na siebie? Czy toby nie zwiększyło wydmuchiwanego powietrza ?? :) np. nie zdejmować starego wiatraka z ever coola, tylko nałożyć umiejętnie drugi na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mam być szczery to na razie zostałbym przy tym co masz ;) pozdro

Chodzi mi o to ze na swojej obecnej grafie nie da sie grac w LOST PLANET w 1024x768 HIGH oczywiście w DX9, bo gra przy 20 klatkach to nie gra. A wiem, że 8600 na pewno bedzie wydajniejszy w najnowszych grach, dlatego właśnie zastanawiam sie nad zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL... Obczajcie. Dostalem dzisiaj mojego 8600GT no to pierwszy rzut okiem na pudelko - fuj ale szpetna ta zaba... patrze obok 8600GT Sonic+... hmm... Memory/Core clock: 2000/625. ????????? WTF :D. Sprawdzam w rivatuner - pokazuje memory 1000mHz... Czy aby napewno efektywne jest 2000mHz??

 

EDIT: A jednak -

post-149631-1185372186_thumb.jpg

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL... Obczajcie. Dostalem dzisiaj mojego 8600GT no to pierwszy rzut okiem na pudelko - fuj ale szpetna ta zaba... patrze obok 8600GT Sonic+... hmm... Memory/Core clock: 2000/625. ????????? WTF :D. Sprawdzam w rivatuner - pokazuje memory 1000mHz... Czy aby napewno efektywne jest 2000mHz??

 

EDIT: A jednak -

Na stronie palita sonic+ ma takty 625/1800, moze masz jeszcze inna wersje. :]

http://www.palit.biz/en/products/nv_pcie_8600GT-Sonic+.htm

 

Jakie oznaczenia pamieci i gdzie kupowales karte, byla w cenniku jakos zwykly sonic, czy z + ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...