Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem....Mam coś takiego w cs'ie i oblivionie (w nic innego nie gram więc w innych tytułach nie sprawdzałem :lol:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za krytykę ale to porównanie sterów jest bardzo ale to bardzo nieczytelne ... nie idzie zrobić jakiejś tabelki ? po co mieszać SLI ze zwykłymi wynikami ?

a poza tym wszystko ok :)

 

oto pierwsze wyniki

smark 2k3 86gt(bez oc) -> 15080

po oc proca na 2.6 ghz i grafiki 670/1700 (temp max64*)-> 17500

smark 2k5 (bez oc) -> 8800 -> po oc j.w. wynik 11057

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyobarazam sobie sli + pokrecania karty... hyba ze 2x hr + samemu skonstruowany nawiew z kartonu i wentylatorow

Jakos sie da tylko jeden HR ale bezniego by sie poradzil i nawazniejsze cicho wszystko chodzi na min.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te problemy praktycznie występuje tylko na 8800 , na 8600 nie występują.

Nie bardziej mylnego. Ja mam to dokładnie w Stalkerze. Szczególnie po wczytaniu nowej planszy, gra strasznie tnie i trzeba wyjść na chwilę do pulpitu.... Po reinstalce systemu i zainstalowaniu nowszych sterowników 162.18 (wcześniej 158.27) problem nie zginął. Czyli to musi być wina sterów <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardziej mylnego. Ja mam to dokładnie w Stalkerze. Szczególnie po wczytaniu nowej planszy, gra strasznie tnie i trzeba wyjść na chwilę do pulpitu.... Po reinstalce systemu i zainstalowaniu nowszych sterowników 162.18 (wcześniej 158.27) problem nie zginął. Czyli to musi być wina sterów <_<

No ja nawet na 158.27 nie miałem tego problemu , ten problem z 8800 jeszcze nie jest rozwiązany także nie dotyczy 8600. Ma być rozwiązany w następnych sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"(...)wielu właścicieli kart GeForce 8800, a w szczególności GeForce 8800 GTS 320MB, zgłaszało błędy przy użytkowaniu układów. Według użytkowników popularnych for internetowych, takich jak NVIDIA, eVGA, NVNews, Rage3D, czy też Guru of 3D, zgłaszało problemy powodujące losowe spowolnienia animacji, czasem dwukrotnie zmniejszające tempo wyświetlania obrazu, do czasu aż użytkownik dwukrotnie skorzystał z kombinacji Alt-Tab (o ile gra w ogóle wspierała minimalizację). Problem z całą pewnością nie jest związany z konfiguracją sprzętową, wersją systemu operacyjnego, czy ustawieniami obrazu. Nick Stam - przedstawiciel firmy NVIDIA - poinformował dziś społeczność, że NVIDIA jest świadoma tego problemu i ma zamiar naprawić go w nowej wersji sterowników, która ma zostać wydana jeszcze w tym miesiącu."

 

Czyżby spowolnienia w STALKERZE były też spowodowane tym samym błędem? :)

Co do tego tekstu, nie wiem czy mnie dotknęło to samo, ale miałem coś w tym stylu. Tzn. gra chodzi normalnie, nie ma problemów, a za chwilę wszystko zaczyna się ciąć niemiłosiernie i tak przez chwilę, po czym wszystko wraca do normy. Efekt występował nawet w 3DMarku, np. w 2006 zamiast około 1400 punktów dla CPU miałem 800!!!

 

Ja problem rozwiązałem, mam Pentium D, pomogło u mnie wyłączenie opcji termal control w BIOSie płyty głównej (wytłumaczenie jej działania jest takie, że automatycznie wykrywany jest sposób spowalniania nieużywanego procesora poprzez zmianę częstotliwości, napięcia, czy co tam sobie wykryje). Było Auto, wyłączyłem, problem znikł całkowicie. Nie wiem, może u mnie to było całkiem co innego, mam 8600GT, ale na 7300GT też miałem podobny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.

Czy ktoś z was młócił w Rainbow Six Vegas na 8600GT? Bo karcioszkę zamówiłem,ale jakoś testów w tej grze nie jest zbyt wiele.

Jedynie ChrisG ,wrzucił coś ciekawego, ale chciałbym mniej więcej wiedzieć, jak wygląda to z punktu widzenia gry, na jakichś tam ustawieniach.Mam zamiar sobie sprawić RSV ale patrząc na wydajność innych kart(z wyższego segmentu) nie jest zbyt różowo...

Proc to X2 i 2GB RAM ,dlatego bardziejh zastanawia mnie realny komfort gry na 8600GT.

Pozdro.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.

Czy ktoś z was młócił w Rainbow Six Vegas na 8600GT? (...)

Gram w 1680x1050, ustawienia na maksa oprócz blura (jedna sprawa, że wtedy już się przycina troszkę, druga, że nie cierpię tak rozmazanego obrazu). W każdym razie, da się spokojnie grać (kartę mam nie kręconą, tzn. standardowe taktowanie Gigabyta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 17,7 k zrobiłem na galaxy 7300 gt 128 mb, a na palicie 8600gt zrobiłem tle:

3dmark03

no tak 850 ale na dniach zrobie jeszcze v-mod, pamieci mi troche słabo sie krecą. a na standardowym napieciu ile srednio te karty sie kręcą?

Edytowane przez Przemek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.

Czy ktoś z was młócił w Rainbow Six Vegas na 8600GT? Bo karcioszkę zamówiłem,ale jakoś testów w tej grze nie jest zbyt wiele.

Jedynie ChrisG ,wrzucił coś ciekawego, ale chciałbym mniej więcej wiedzieć, jak wygląda to z punktu widzenia gry, na jakichś tam ustawieniach.Mam zamiar sobie sprawić RSV ale patrząc na wydajność innych kart(z wyższego segmentu) nie jest zbyt różowo...

Proc to X2 i 2GB RAM ,dlatego bardziejh zastanawia mnie realny komfort gry na 8600GT.

Pozdro.

Co do procesora , to ta gra ma małe wymagania od tej strony , jedynie zajeżdza na grafe. Ramowo także ma małe wymagania , textury nie są najwyżej jakości. Kilka dni temu tak dla testu przeszedłem pierwsza misje 1024*768 HDR+AA śmiga ładnie , tylko transparency antyliasing zabija karte.

 

@Przemek1988 szczerze powiedziawszy to nie bardzo wieże w te 850 mhz na gpu bez vmoda , jak na takie takty wynik jest za niski. Nawet GTS-y , które mają lepiej selekcjonowane gpu lecą średnio na 750mhz.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki nie jest tragicznie ,może wraz z kolejnymi sterami może być ciut lepiej.O transparency AA nawet nie myślę :) (co najwyżej 2x MSAA), HDR ?Hhmm zobaczę jaka jest różnica w obrazie z ON/OFF.

Thx może pogram :) tak czy inaczej kupie RSV-a niech tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przypadkiem Quimonda to nie remarkowany Infineon...

Jeli by patrzec po producencie to Quimonda i Infineon to jedno i to samo, kolejna firma tej korporacji. Postepujac daleko idaca analogia mozna by powedziec ze to Siemens :P

 

Idac dalej tym tropem i odpowiadajac na pytanie, to wydaje mi sie, ze tak... to pewnie remark infineona.

 

To chyba wyglada tak: Siemens ma infineona, a infineon - Quimonde. Tak czy tak wszystko w rodzinie :D

Quimonda to taki stworek wyspecjalizowany praktycznie w robienu DRAMu.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

"(...)wielu właścicieli kart GeForce 8800, a w szczególności GeForce 8800 GTS 320MB, zgłaszało błędy przy użytkowaniu układów. Według użytkowników popularnych for internetowych, takich jak NVIDIA, eVGA, NVNews, Rage3D, czy też Guru of 3D, zgłaszało problemy powodujące losowe spowolnienia animacji, czasem dwukrotnie zmniejszające tempo wyświetlania obrazu, do czasu aż użytkownik dwukrotnie skorzystał z kombinacji Alt-Tab (o ile gra w ogóle wspierała minimalizację). Problem z całą pewnością nie jest związany z konfiguracją sprzętową, wersją systemu operacyjnego, czy ustawieniami obrazu. Nick Stam - przedstawiciel firmy NVIDIA - poinformował dziś społeczność, że NVIDIA jest świadoma tego problemu i ma zamiar naprawić go w nowej wersji sterowników, która ma zostać wydana jeszcze w tym miesiącu."

 

Czyżby spowolnienia w STALKERZE były też spowodowane tym samym błędem? :)

 

z całym szacunkiem, ale te opowieści to są bajeczki ludzi którzy nie mają pojęcia ko sprzęcie, widocznie nie potrafią wgrać sterowników lub odpowiednio zainstalować gry, ja testowałem bardzo wiele kart 8800 320, głównie najlepsze z nich czyli BFG i nie miałem żadnych kłopotów,

 

Co do kart 8600GT/GTS to w grach karty te przegrywają i to znacznie z x1950pro, co jest dla mnie dowodem na to że invidia nie postarała się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...