Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

z całym szacunkiem, ale te opowieści to są bajeczki ludzi którzy nie mają pojęcia ko sprzęcie, widocznie nie potrafią wgrać sterowników lub odpowiednio zainstalować gry, ja testowałem bardzo wiele kart 8800 320, głównie najlepsze z nich czyli BFG i nie miałem żadnych kłopotów, (...)

Sorry, ale uwielbiam czcze gadki takich geniuszy jak ty :-P . Skoro problemu nie dostrzegłeś, znaczy się guzik wiesz o sprzęcie :-P , nVidia przyznaje, że problem występuje, a ten będzie truł takie bzdury :lol: :wink: .

 

(...) Co do kart 8600GT/GTS to w grach karty te przegrywają i to znacznie z x1950pro, co jest dla mnie dowodem na to że invidia nie postarała się

Jeśli mówisz o 8600GT, to tak, przegrywa, ale to nie ten zakres cenowy, a jeśli mówisz o GTSie to się troszkę mylisz :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Sorry, ale uwielbiam czcze gadki takich geniuszy jak ty :-P . Skoro problemu nie dostrzegłeś, znaczy się guzik wiesz o sprzęcie :-P , nVidia przyznaje, że problem występuje, a ten będzie truł takie bzdury :lol: :wink: .

 

Jeśli mówisz o 8600GT, to tak, przegrywa, ale to nie ten zakres cenowy, a jeśli mówisz o GTSie to się troszkę mylisz :wink: .

 

umówimy się na testy? bardzo chętnie zaproszę ciebie do mojej malutkiej firemki i potestujemy. mam te karty na półce więc sprawdzimy, mam też kilka gierek, tych najbardziej popularnych

 

zapraszam, nigdy nie twierdzilęm ze jestem nieomylny, ale pisze to co widzę a nie to co ktoś gdzieć sobie nabazgrał, ja jestem praktykiem a nie teoretykiem B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem, ale te opowieści to są bajeczki ludzi którzy nie mają pojęcia ko sprzęcie, widocznie nie potrafią wgrać sterowników lub odpowiednio zainstalować gry, ja testowałem bardzo wiele kart 8800 320, głównie najlepsze z nich czyli BFG i nie miałem żadnych kłopotów,

 

Co do kart 8600GT/GTS to w grach karty te przegrywają i to znacznie z x1950pro, co jest dla mnie dowodem na to że invidia nie postarała się

Nie rób z siebie jakiegoś guru bo starczą już Ci z ekstremalnego.

Problem jest, użytkownicy narzekają , nv wie o problemie a Ty twierdzisz że go nie ma? Daj spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kart 8600GT/GTS to w grach karty te przegrywają i to znacznie z x1950pro, co jest dla mnie dowodem na to że invidia nie postarała się

BZDURA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Nie rób z siebie jakiegoś guru bo starczą już Ci z ekstremalnego.

Problem jest, użytkownicy narzekają , nv wie o problemie a Ty twierdzisz że go nie ma? Daj spokój...

to powiedz mi z czym? w jakich grach? i wpadnij to sprawdzimy, zrobimy testy, zdjęcia, opiszemy

 

wy wszyscy gadacie tylko, a jak trzeba cos sprawdzić, porównać to nie ma chętnego,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedz mi z czym? w jakich grach? i wpadnij to sprawdzimy, zrobimy testy, zdjęcia, opiszemy

 

wy wszyscy gadacie tylko, a jak trzeba cos sprawdzić, porównać to nie ma chętnego,

Wybacz stary ale wole dziewczyny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie rób z siebie jakiegoś guru bo starczą już Ci z ekstremalnego.

Problem jest, użytkownicy narzekają , nv wie o problemie a Ty twierdzisz że go nie ma? Daj spokój...

 

Leborg > swzacun za pierwsze zdanie , no big szacun.

 

A co do zdania nizej..to jak z 6600GT > wsio na max...

 

to powiedz mi z czym? w jakich grach? i wpadnij to sprawdzimy, zrobimy testy, zdjęcia, opiszemy

 

wy wszyscy gadacie tylko, a jak trzeba cos sprawdzić, porównać to nie ma chętnego,

A nie mozesz sam zrobic? Jak narazie to ty gadasz...ludzie robia zestawienia 3 kart i nie widac tragedii w tym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy problem jest na 8800 czy go nie ma kłóćcie się w odpowiednim temacie.. tu mowa jest o 8600. Ja zauważyłem podejrzany spadek wydajności w Oblivionie, szczególnie na trawiastych zboczach. Do tej pory myślałem że to sprawa temperatury, chociaż jeszcze nie brałem się za OC. Po wyjściu na chwilę do windy lub restarcie gierki wszystko w normie.

 

Wyłączenie oszczędzania energii naprawdę się sprawdza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Leborg > swzacun za pierwsze zdanie , no big szacun.

 

A co do zdania nizej..to jak z 6600GT > wsio na max...

A nie mozesz sam zrobic? Jak narazie to ty gadasz...ludzie robia zestawienia 3 kart i nie widac tragedii w tym temacie...

widzisz ja robię testy, mialęm w ręku każdą kartę jaka jest na rynku, no może przesadziłem 90% kart, osobiście męczę je w różnych grach i nie widziałem do tej pory problemów zarówno z kartami 8800GTS jak i 8600GTS. Problem tylko z 8600GTS jest taki że niektóre nowe gry chodzą płynnie w rozdzialce 1024x764 a nie w 1280x1024 np Stalker z włączonymi Dynamicznymi cieniami.

 

atak w tym temacie na karty 8800 jest dla mnie typową polską zawiścią, bo każdy chciałby mieć 8800 a nie 8600, ale nia każdego na nie stać i to mimo tego że są teraz bardzo przystępne cenowo 1000-1150 zł

 

Pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez bachus81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

atak w tym temacie na karty 8800 jest dla mnie typową polską zawiścią, bo każdy chciałby mieć 8800 a nie 8600, ale nia każdego na nie stać i to mimo tego że są teraz bardzo przystępne cenowo 1000-1150 zł

Dla mnie to nie zawisc , nikt nie mowi , ze 8600 >>>> 8800 , a ta druga z 320MB tez fajna nie jest przy jej cenie i wyzszych rozdzialkach. Zreszta...wszystko leci z cena w dol i nieflgo to kupowane bedzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atak w tym temacie na karty 8800 jest dla mnie typową polską zawiścią, bo każdy chciałby mieć 8800 a nie 8600, ale nia każdego na nie stać i to mimo tego że są teraz bardzo przystępne cenowo 1000-1150 zł

Tak, po prostu nie marze o niczym innym jak 8800 po to żeby mieć więcej pkt w 3dmarku i móc sie pochwalić tym przed kolegami.

 

Users with all kinds of setups have been reporting problems, affecting some GeForce 8800 cards, and particularly the GeForce 8800 GTS 320MB. According to users from NVIDIA, eVGA, NVNews, Rage3F and Guru of 3D forums, the problem causes random slowdowns, often halving frame rates until the user alt-tabs out of the game and back in again. The problem doesn't appear to be tied to any particular hardware configuration, Windows version, or display setting. NVIDIA Technical Marketing Director Nick Stam confirmed today that NVIDIA is aware of this issue, and new drivers will be released some time in July to fix the problem.

Tu tez

 

I nasze podwórko, ostatni post.

 

Skończ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umówimy się na testy? (...) potestujemy. mam te karty na półce więc sprawdzimy, mam też kilka gierek, tych najbardziej popularnych (...)

I po tym widać najlepiej, że nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz :-P . Takie problem nie zawsze wynikają, że 3 karta z półki źle działa z 2 grą z półki. Często jest to związane z konfiguracją danego komputera (dany chipset, dany procesor, określona ilość pamięci, itp.). To tak jak np. z problemem wolnego kopiowania plików pod Vistą, testowali, testowali i działało, wypuścili Vistę i ludzie się skarżą, też mógłbym powiedzieć, że u mnie śmiga, co oni chcą, ale problem jest. To, że ciebie coś nie dotyczy wcale nie znaczy, że to nie występuje.

 

(...) Wyłączenie oszczędzania energii naprawdę się sprawdza??

Tego ci nie powiem, bo nie wiem. Na pewno rozwiązało to mój problem, ty masz inny procesor, płytę. U mnie wiązało się to chyba z dwurdzeniowością, coś źle to oszczędzanie działało, tym bardziej, że mój Pentium 820 niby nie ma żadnego oszczędzania (szybsze jednostki "oszczędzają" zwalniając do 2.8GHz, mój zawsze chodzi na tyle, tzn. w standardzie, bo i tak chodzi szybciej :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Tak, po prostu nie marze o niczym innym jak 8800 po to żeby mieć więcej pkt w 3dmarku i móc sie pochwalić tym przed kolegami.

 

 

Tu tez

 

I nasze podwórko, ostatni post.

 

Skończ?

 

z tym problemem spotkalem się min. u kolegi który posiada Sandiego 3700+, DFI Lanparty, Kingstony i Gigabyte 7900GT

 

nie wydaje mi się że były to problem kart lecz raczej programu tzn konkretnej gry :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozstaje sie dzisiaj z SLI wiec z rozspaczy bede probowal na single dobic 1ghz@gpu ciekawe ile V bedzie potrzebowalo.

Powrot na P5B DLX.

Za 2H zdam relacje czy cos z tego wyszlo.

Bios bedzie ladowany od 8600GT_Fatal1ty

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta to palit GF 8600GT sonic. Problem jest taki że w obciążeniu piszczy (nie kręcony) :/ czytałem że to wina mosfetów czy coś

czy powinienem oddać kartę na gwarancji ? czy karta przez to może zdechnąć ? czy może wystarczy założyć jakieś radiatory... 2-3 tyg w serwisie mi się nie uśmiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta juz w srodku,karta przygotowana <_<

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

bez zmiany biosu temp. idle 37C stresik 47C core900@1.67V

ide walczyc ile wyciagnie na tym napieciu.

no i wiadomo ile idzie na tym napieciu core 956 shaders 2052(to jest problem zwiekszenie o jeden mhz core przeskakuja shaders i nastepuje zawieszenie)

Dołączona grafika

podnosimy napiecie :mur:

Temp niesa problemem w stresie 48C to nic

Wazne

Doszlismy do punktu gdzie wlasnie sie przyda dodatkowe zasilanie,core idzie wyzej podwarunkiem ze pamieci sie zmniejszy na 800 z 1000,zwiekszenie napiecia na GPU 1.8V nic niedalo,wiec niema sensu przytej czestotliwosci GPU obnizac pamieci 956(2052)/1000 jest wydajniejsze niz 980(2106)/800,pamiec zaczela nabierac znaczenia juz przytych czestotliwosciach

Update

Karta idzie wyzej obnizylem VGPU@1.72V i max co idzie to

985(2106)/1000,dalej juz zasilania karcie brakuje,szkoda ze niemam wyprowadzenia na te zasilanie

Dołączona grafika

Do 1000 zabraklo 15MHz :mad2: :mad2: :cry:

wiatrak@5V temp moment podskoczyla o 10C.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta to palit GF 8600GT sonic. Problem jest taki że w obciążeniu piszczy (nie kręcony) :/ czytałem że to wina mosfetów czy coś

czy powinienem oddać kartę na gwarancji ? czy karta przez to może zdechnąć ? czy może wystarczy założyć jakieś radiatory... 2-3 tyg w serwisie mi się nie uśmiecha

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=238402

 

Przeczytaj sobie pkt 8 "problemy"

 

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznice grafy po OC

World in Conflict - BETA 1280x1024 Medium

Dołączona grafika

Dołączona grafika

World in Conflict - BETA 1280x1024 HIGH

Dołączona grafika

nieslawny mark na xp x64

Dołączona grafika

ma 32bit wynik napewno 300 wiecej

Nastepna Gra porownanie po OC

Ghost Recon Advanced Warfighter 2

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta to palit GF 8600GT sonic. Problem jest taki że w obciążeniu piszczy (nie kręcony) :/ czytałem że to wina mosfetów czy coś

czy powinienem oddać kartę na gwarancji ? czy karta przez to może zdechnąć ? czy może wystarczy założyć jakieś radiatory... 2-3 tyg w serwisie mi się nie uśmiecha

to nie jest zadna wina mosfetow. to co piszczy to po prostu zle zalany dlawik, ktory na skutek zjawiska magnetostrykcji wydaje takie a nie inne dzwieki. karta pobiera w 3d okreslony prad, ktory plynie przez dlawik z przetowrnicy. zmiana pradu w dlawiku powoduje zmiane strumienia magnetycznego a zmiana strumienia powoduje zmiane ksztaltu elementu magnetycznego (dlawika) co jest zrodlem dzwiekow. mozna sie o tym prosto przekonac przyciskajac dlawik do laminatu (obustronnie). dzwiek wtedy nieco oslabnie.

 

wedlug mnie nie podpada to pod gwarancje. sam mam ten problem ale jakos sie juz przyzwyczailem.

 

na prykladzie tego mozemy zobaczyc na jakich komponentach oszczedzaja producenci.

Edytowane przez ultor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies komentarze na temat nowego tworu XFX 8600 GT Fatal1ty Professional Series ???

http://www.guru3d.com/article/Videocards/441/

 

Pasywny cooler, w testach na Guru wypada naprawde ciekawie. Ciekawa też może być jego cena w naszym pieknym kraju.

 

Jeśli miał bym gdybać, to pewnie będzie drogi i lepiej kupic Palita i podkrecic, i mamy se same osiagi, tylko trzeba pomyslec co z chlodzeniem. Ja na Palita postaram sie wcisnac cooler z siga + wentyl 120mm i zobaczymy co bedzie.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo i sie zaczęły jakieś jazdy u mnie na sterach 162.18- Po długiej przerwie w rozgrywkach w Far Craya stwierdziłem ze wartoby było zakończyć tę grę, więc włączam a tu nagle komunikat że sterownik karty graficznej przestał pracować:/ Blue screen i resecik. Myslicie że to może być wina zasilacza , wiem że raczej to większego związku nie ma ale możę jednak miał ktoś podobne sytuacje z tą kartą i własnie powodem okazał się zasilacz

Dodam tylko że dopiero dzisiaj się zaczeły problemy na tych sterownikach wcześniej takie coś nie wstępowało:/

 

Britfanka ja na swoim mam Freezone XC-70 Cu+ i temp. dochodzą do 58st w stresie po lekkim OC

Pozdro

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie chłodzenie polecacie do 8600gt - non sonic , wydajne i tanie , bo nie wiem które pasuje na tą karte. Dzięki.

Tez szukam chlodzenia, na stocku dobija mi do ponad 70*c, moze to nie duzo, ale jak dorzuce vmoda, to bedzie juz troche za cieplo.

 

Ma ktos info, czy AC X2 wchodzi na 86gt ? http://allegro.pl/item214266632_arctic_coo...wosc_gw_fv.html

 

+ jakis wiatrak 120mm

 

albo takie cos

 

http://allegro.pl/item215763057_revoltec_g...ciche_22db.html

 

Freezone xc-70 moze i dobry, ale wole coz z hitpajpem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez szukam chlodzenia, na stocku dobija mi do ponad 70*c, moze to nie duzo, ale jak dorzuce vmoda, to bedzie juz troche za cieplo.

 

Ma ktos info, czy AC X2 wchodzi na 86gt ? http://allegro.pl/item214266632_arctic_coo...wosc_gw_fv.html

 

+ jakis wiatrak 120mm

 

albo takie cos

 

http://allegro.pl/item215763057_revoltec_g...ciche_22db.html

 

Freezone xc-70 moze i dobry, ale wole coz z hitpajpem.

Też myślę o AC, ale o tej wersji http://allegro.pl/item215742548_arctic_coo...wosc_gw_fv.html

tylko czy będzie pasować :| , i do tego 120mm Fanderka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...