Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

ech czerwone by mi pasowało do mojego kn9.. bo zielony to bardziej dla DFI:)

ja na razie nie kręcę, bo i tak po wymianie z r9550 na Sonica czuję ogromną różnicę. Jedno mnie denerwuje.. miała być obsługa HDR+AA a w oblivionie dostaję komunikat że najwyraźniej jej nie ma..

bo AA trzeba wlaczyc systemowo i wszystko gra przynajmniej u mnie na 8600Gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrrr... przez te upały musiałem zmazać grafit z grafiki. Co prawda temperatura układów zasilających/pamięci/rdzenia była ok, ale samo pcb grzało sie niemiłosiernie i szło sie o nie sparzyć.

Też tak macie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrrr... przez te upały musiałem zmazać grafit z grafiki. Co prawda temperatura układów zasilających/pamięci/rdzenia była ok, ale samo pcb grzało sie niemiłosiernie i szło sie o nie sparzyć.

Też tak macie?

Też tak mam. Ciągle myślę nad wymianą chłodzenia na coś porządniejszego tylko kasy brak i nie mam pojęcia, tylko które lepsze do tego sonica??

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co do obsługi HDR i AA, to ja na moim 8500GT Sonic mam arty w Far Cry, więc może ktoś wie o co chodzi...

Jaka wersja gry i jaki ewentualnie pacz bo arty to i ja mialem na sprawnym w 100% 7600 w Far Cry :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hihot

Wrrr... przez te upały musiałem zmazać grafit z grafiki. Co prawda temperatura układów zasilających/pamięci/rdzenia była ok, ale samo pcb grzało sie niemiłosiernie i szło sie o nie sparzyć.

Też tak macie?

 

nom umnie tez ale pomoglo o radiatorowanie wszystkiego pytanie jest czy pcb w okolicach ukaldu zasialnia mozna o radiatorowac bo sa tam takie malutkie dziurki i nie wiem czy jak sie zakelei je radiatorem to karty szlag nie trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Przymierzam się do kupna nowej karty graficznej i mam mały dylemat, bo nie wiem czy wybrać 8600gt od palita/galaxy, czy może 7900gs (galaxy).

Możecie w jakiś sposób rozwiać te wątpliwości? Przejrzałem trochę temat ale ciężko mi stwierdzić, co będzie lepsze.

 

Wiele osób tutaj poleca 8600 palita, ale coś nie mam zaufania do tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hihot

wiesz jak narazie mialem 1 palita ktorego sprzedalem a teraz mam 2giego i jeszcze sie nie zepsuly wiec moge Ci polecic ale ausa bym odradzil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Spoko, dzięki za odpowiedź.

 

A jak wypada karta w porównaniu do 7900gs od galaxy?

 

Ta kosztuje ok. 500 stówek, a 8600 (palit) widziałem za niecałe 400 zł w jednym sklepie. Różnica w cenie jest, a róznica wydajnosciowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie różnica w cenie była wystarczającym argumentem.

kolejnym były sterowniki - do serii 8 wychodzą nowe optymalizacje, 7 juz osiągnęły chyba maxa. po przeinstalowaniu (bez kręcenia) wynik w 3dmark03 od razu skoczył prawie 500pkt

 

ogólnie to pytanie chyba powinno się znaleźć w dziale Co kupić? Tam się toczą podobne dyskusje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj testy, generalnie wszystko zalezy od gier. Stare gry - przewaga 7900, w nowych przewaga 8600gt, w tym ze cala seria 8600 bardzo ładnie sie kreci ;] Generalnie w topicu o 8600gt kazdy ci powie zeby brac 8600 - to przecie oczywiste :P

 

P.S nie bede juz mowil a jakims dx10 i innych bzdetach - narazie mamy pare gier, w tym tylko Lost planet co działa jak powinno oraz World in Conflict, na ktorym dopiero widac roznice i tez nie spowalnia zbytnio przy tym. Reszta jak CoJ czy CoH - nie grywalne

 

aaa i no zapomnialem: latwiej opchniesz za pol roku 8600 niz 7900 :P A co do palitow - to nie jest ta sama firma co kiedys ;)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

mam pytanko czy jest sens zmieniać swojego 8600GE na 8600GT Palita?? mam dobrą okazje tzn Palit sonic za 380 zl moge miec

Jak niestracisz(dostaniesz mniejwiecej tyle samo za swoja GE) i bedziesz robil moda pewnie

Zbieram biosy z roznymi ustawieniami GPU/Shaders bede robil porownanie wydajnosci do OC,punktem tego ma byc ustalenie jakie ustawienie GPU/Shaders bedzie najwydajniesze do OC na 1.6V GPU.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za ślicznie to nie wygląda ale przynajmniej jest chlodniej...;]

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

No i rubikon czy inny wynalazek 300w do czegoś sie przydał ;>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze , że sobie nie poradziłeś z vmodem :wink:

wiesz co nie chodzi o to ale miernik mi idzie jakies 2 tyg z allergo i sie juz znudzilo czekanie a trafiła sie okazja ze moge dorwac sobie tanio sonica wiec wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Aaronik

Mam pytanie do posiadaczy kart 8600gt palita. Czy wraz z kartą dostaliscie przejściówke ze DVI na VGA. Na necie nie potrafiłem znalezc informacji na ten temat.

jA DOSTAłEM WCZORAJ NAWET 2 JAK KUPIłEM 8600GT SONIC PALITA:) ODNOSNIE DZIALANIA SAMEJ KARTY NIE WIEM NIC...BO DZIS ODBIORE DOPIERO DFI SLI :) A I SORRKA ZA DUZE LITERY;/ PRACUJE W SAPIE I ZAPOMINAM O CAPSLOCKU;/

 

rany gościa co wyście się uczepili dużych liter na postach...chyba napisałem że przez SAPa czesto mi sie to zdaza;] ale oki skoro dostane bana to dostane...jesli moderatorzy nie czytaja przyczyn;]zreszta niewazne

Edytowane przez Aaronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jA DOSTAłEM WCZORAJ NAWET 2 JAK KUPIłEM 8600GT SONIC PALITA:) ODNOSNIE DZIALANIA SAMEJ KARTY NIE WIEM NIC...BO DZIS ODBIORE DOPIERO DFI SLI :) A I SORRKA ZA DUZE LITERY;/ PRACUJE W SAPIE I ZAPOMINAM O CAPSLOCKU;/

<OT> Proponuje wyedytuj tego posta bo dostaniesz bana za duże litery</EOT>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dostajesz dwie sztuki.

@ Leborg , ale klocka wstawiłeś.

Umnie to tak wygląda.

http://images23.fotosik.pl/30/55e0e412bb0cbb31m.jpg

Jakiej firmy masz radiatory ?? Zamontowałeś je na wszystkich możliwych pamięciach ??

Nie przeszkadzają ci rurki heat-pipe ?? I jakie temp. masz przy po vmodach ??

 

-----------

Mi pękła jedna śrubka przy montowaniu chlodzenia i mi w jednym miejscu rdzeń nie dotyka radiatora. ;/ - reklamacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hihot

moj klocke wyglada tak :) i musialme usnac 2 sledzie z obudowy bo 1 pcie jest nisko i zbierra kurz z dziwkowki prawie ;/ nie wyobarazam sobie sli + pokrecania karty... hyba ze 2x hr + samemu skonstruowany nawiew z kartonu i wentylatorow

post-143741-1184766878_thumb.jpg

post-143741-1184766911_thumb.jpg

post-143741-1184766952_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to nie wiem , bo jest gorąco(37stopni w cieniu) wcześniej jak troche pograłem to vmodzie było max 61stopni. Ale wtedy jeszcze nie miałem radiatorów na mosfetach i mem. Radiatorki są od Pentagrama , mam inne pcb karty dlatego ciepłowody nie przeszkadzają w zamontowaniu radiatorków. W czasie tych chłodniejszych dni w stresie miałem 58stopni , także spoko temp.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna nowej karty graficznej i mam mały dylemat, bo nie wiem czy wybrać 8600gt od palita/galaxy, czy może 7900gs (galaxy).

Możecie w jakiś sposób rozwiać te wątpliwości? Przejrzałem trochę temat ale ciężko mi stwierdzić, co będzie lepsze.

 

Wiele osób tutaj poleca 8600 palita, ale coś nie mam zaufania do tej firmy.

Mialem 7900GS CM 600/1600 sprzedalem i kupilem Palita Sonic 8600GT smiga mi na 750/1700, jestem bardzo zadowolony szczegolnie z tego jak mi chodzi teraz Oblivion i TDU - Takze wg mnie 8600GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem palita 8600gt sonic ;)

 

oto pierwsze wyniki

smark03 /76gt -> 14500 / 86gt(bez oc) -> 15080 po oc proca na 2.6 ghz i grafiki 670/1700 (temp max64*)-> 17500

 

smark 05 /76gt -> 6500 / 86gt(bez oc) -> 8800 -> po oc j.w. wynik 11057

 

ps. komp nie był formatowany

jestem happy z wyników :) ;)

powinienem być ? :D

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"(...)wielu właścicieli kart GeForce 8800, a w szczególności GeForce 8800 GTS 320MB, zgłaszało błędy przy użytkowaniu układów. Według użytkowników popularnych for internetowych, takich jak NVIDIA, eVGA, NVNews, Rage3D, czy też Guru of 3D, zgłaszało problemy powodujące losowe spowolnienia animacji, czasem dwukrotnie zmniejszające tempo wyświetlania obrazu, do czasu aż użytkownik dwukrotnie skorzystał z kombinacji Alt-Tab (o ile gra w ogóle wspierała minimalizację). Problem z całą pewnością nie jest związany z konfiguracją sprzętową, wersją systemu operacyjnego, czy ustawieniami obrazu. Nick Stam - przedstawiciel firmy NVIDIA - poinformował dziś społeczność, że NVIDIA jest świadoma tego problemu i ma zamiar naprawić go w nowej wersji sterowników, która ma zostać wydana jeszcze w tym miesiącu."

 

Czyżby spowolnienia w STALKERZE były też spowodowane tym samym błędem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...