Skocz do zawartości
MeoPL

Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze te testy to po prostu bujda.Ktos sobie zrobil wykres i napisal R600.Tej karty nawet nie ma skad wziac nie ma zadnych betatestow ani nic w tym stylu to niby skad te testy mialyby pochodzic??Od ATI??Nie wierze w takie cos.Najlepiej jakby jeszcze tutaj na forum byl jakis gosciu z ATI to bysmy sie go spytali co z tym testem:D:D.Trzeba poczekac jeszcze 1,5 miesiaca do 100% info zdjec wydajnosci itd.Nie mowmy o czyms czego na razie nie zbadano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, napewno ati ma dzialajaca wersje r600, jacys lduzie z zaprzyjaznionego portalu pewnie pwadli do ich firmy i sie pobawili karta pzrez pare godzin, czesto tak bywa....mzoe to byc kontrolwoany przeciek by narobic slinki albo zwyczajny fake i tyle...

mam nadzieje ze nie bedzie tej wersji z ddr3 900mhz na poczatku tylko odrazu z ddr4 1.1ghz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze nie bedzie tej wersji z ddr3 900mhz na poczatku tylko odrazu z ddr4 1.1ghz....

No oby oby już to były DDR 4 i takty 1.1 ghz. Ciekawe tylko jaką szynę pamięci będą miały wersje z niższej czyli odpowiedniki 8300 (albo 8400). Chyba już raczej 256 bit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Inquirer podalo rowniez strone z testami w 3d Marku.Czyli moze to byc prawda jednak.No coz.Rowniez podane sa tam dane techniczne.Sami zreszta zobaczcie.

ludzie litosci :)

przeciez ten test to bzdura kompletna - wyniki kart sciagniete z innego testu, dorzucone r600 z sufitu i ludziska juz maja radoche.

nawet nie chcialo im sie zmienic wynikow w 3dmark06 tylko dali identyczne - X6800 vs QX6700 quad :)

zapraszam tutaj, juz drugi raz, nie wiem czy ludzie slepna na widok hasla r600 czy jak :) a juz na pewno prestaja mysles racjonalnie - gdie test r600 na jakims reklamowym blogu? ludzie opamietajcie sie :lol:

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar...e_8800_gtx_sli/

ktos jeszcze chce dac jakis test z r600? droga wolna

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w zadnym tescie nie pokazano foty z pcb karty na ukladzie R600

to na 95% lipa i tyle. Jedynie wyniki moga byc bardzo zblizone do prawdziwej wydajnosci R600

bo raczej nie bedzie ona szybsza od 8800GTX wiecej niz 6-7%

 

 

Co do mojego poprzedniego infa na temat porozumienia cenowego ATI i NVidia

to czytalem o tym na ktoryms z naszych portali jakies 3 tygodnie temu

byla to jedna z stron Frazpc.pl in4.pl twojepc.pl benchmark.pl

zagladam do tych stron po kilka razy dziennie

stad trudno mi pamietac dokladnie gdzie co wyczytalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze, tylo nie tutaj :huh:

podalem link gdzie, sa praktycznie IDENTYCZNE wynki np.3dmark, ale na zupelnie innym configu. ten test to FAKE. proponuje przeanalizowac wyniki z obu linkow i zakonczyc ten temat.

to niczego nie dowodzi.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego poprzedniego infa na temat porozumienia cenowego ATI i NVidia

to czytalem o tym na ktoryms z naszych portali jakies 3 tygodnie temu

byla to jedna z stron Frazpc.pl in4.pl twojepc.pl benchmark.pl

zagladam do tych stron po kilka razy dziennie

stad trudno mi pamietac dokladnie gdzie co wyczytalem

Też o tym czytałem na jakimś polskojęzycznym forum ale nie pamiętam na jakim. Łatwo można sobie taką sytuację wyobrazić gdy na rynku są właściwie tylko dwaj liczący się gracze

 

 

Early AMD ATI "R600" Specs, Benchmarks Leaked: http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=5524

 

Preliminary specifications from Level 505 of the ATI R600 are as follows:

 

64 4-Way SIMD Unified Shaders, 128 Shader Operations/Cycle

32 TMUs, 16 ROPs

512 bit Memory Controller, full 32 bit per chip connection

GDDR3 at 900 MHz clock speed (January)

GDDR4 at 1.1 GHz clock speed (March, revised edition)

Total bandwidth 115 GB/s on GDDR3

Total bandwidth 140 GB/s on GDDR4

Consumer memory support 1024 MB

DX10 full compatibility with draft DX10.1 vendor-specific cap removal (unified programming)

32FP [sic] internal processing

Hardware support for GPU clustering (any x^2 [sic] number, not limited to Dual or Quad-GPU)

Hardware DVI-HDCP support (High Definition Copy Protocol)

Hardware Quad-DVI output support (Limited to workstation editions)

230W TDP PCI-SIG compliant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko... przecież to jest wyścig a w wyścigu chodzi o to by być pierwszym na mecie. Dzielić się kaską? Po co? Prawa rynku są bezlitosne. Lepszy, szybszy, bardziej dopracowany, oferujący więcej... by zarobić więcej o to przecież chodzi. Myślę, że ograniczeniem jest technologia jaką opanują i wiedza czy też wyobraźnia ich inżynierów, programistów i reszty świty, która cały czas kombinuje a nie ciche umowy pomiędzy tymi firmami.

Bemx2k to po prostu wymyślił.

:wink:

Przykro mi, ale niestety się mylisz. Chciałbym aby tak było. Nie tak dawno było głośno o zmowie cenowej producentów pamięci, a ich jest jeszcze wiecej. Do tej pory tocza sie procesy. Zresztą tak na zdrowy rozum od ilu to lat nV i ATI prawie JEDNOCZEŚNIE prezentuja nowe generacje kart o w pełni PORÓWNYWALNYCH osiągach i PODOBNYCH cenach? Osobiście nie jestem zwolennkiem żadnych teorii spiskowych, ale tez nie wierze w cuda i takie przypadki. Zas powiązania kapitałowe (i inne ;) ) i różne umowy, nawet w przypadku firm konkurujacych z soba, to żadna nowość i niestety chleb powszedni. Żadnej z tych firm (nV i ATI) nie byłoby na rękę pogrążyć przeciwnika. To, w co się bawią to czysty oligopol, który często jest gorszy dla klienta końcowego od praktyk monopolistycznych. My nic na to nie poradzimy. Po prostu trzeba rozsądnie wydawac pieniądze i cieszyć sie z zakupów, czego Wam wszystkim życzę w 2007 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kickboxer

Przykro mi, ale niestety się mylisz. Chciałbym aby tak było. Nie tak dawno było głośno o zmowie cenowej producentów pamięci, a ich jest jeszcze wiecej. Do tej pory tocza sie procesy. Zresztą tak na zdrowy rozum od ilu to lat nV i ATI prawie JEDNOCZEŚNIE prezentuja nowe generacje kart o w pełni PORÓWNYWALNYCH osiągach i PODOBNYCH cenach? Osobiście nie jestem zwolennkiem żadnych teorii spiskowych, ale tez nie wierze w cuda i takie przypadki. Zas powiązania kapitałowe (i inne ;) ) i różne umowy, nawet w przypadku firm konkurujacych z soba, to żadna nowość i niestety chleb powszedni. Żadnej z tych firm (nV i ATI) nie byłoby na rękę pogrążyć przeciwnika. To, w co się bawią to czysty oligopol, który często jest gorszy dla klienta końcowego od praktyk monopolistycznych. My nic na to nie poradzimy. Po prostu trzeba rozsądnie wydawac pieniądze i cieszyć sie z zakupów, czego Wam wszystkim życzę w 2007 :)

zapalencow gotowych zalacic nawet te 3000 za karte graficzna i tak sie znajda wiec czemu oligopolisci nie maja skorzystac. Zreszta 3 gracz by tu niewiele zmienil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niczego nie dowodzi.

tak? no to idac twoim tokim rozumowania, kicha straszna z tego r600, bo przewaga w np. 3dm06 wynika tylko z faktu, ze testy robione byly na quad core do tego wykreconego na 3,2GHz, gdzie reszta kart testowana byla na dual core taktowanym domyslnie 2,93GHz. podobnie zapewne jest z reszta wynikow .

teraz widzisz, ze to sie qpy nie trzyma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preliminary specifications from Level 505 of the ATI R600 are as follows:

 

64 4-Way SIMD Unified Shaders, 128 Shader Operations/Cycle

32 TMUs, 16 ROPs

512 bit Memory Controller, full 32 bit per chip connection

GDDR3 at 900 MHz clock speed (January)

GDDR4 at 1.1 GHz clock speed (March, revised edition)

Total bandwidth 115 GB/s on GDDR3

Total bandwidth 140 GB/s on GDDR4

Consumer memory support 1024 MB

DX10 full compatibility with draft DX10.1 vendor-specific cap removal (unified programming)

32FP [sic] internal processing

Hardware support for GPU clustering (any x^2 [sic] number, not limited to Dual or Quad-GPU)

Hardware DVI-HDCP support (High Definition Copy Protocol)

Hardware Quad-DVI output support (Limited to workstation editions)

230W TDP PCI-SIG compliant

Wszystko fajno, ale pobor produ 230W :blink: , R600 podobnie jak jeden z modeli X1800XT ASUS'a, powinien byc wyposazony standardowo we wlasny zasilacz i po problemie(problem rachunku za prad jenak pozostaje :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R600 driver takes shape

THE DIRECTX 10 Vista driver for R600 is almost done. Those DAAMIT chaps are polishing it as we speak. We know that ATI is still trying to finish up Crossfire support and to polish up the OpenGL performance in Vista driver but the driver will be ready for hardware launch.

 

Some other details are around which we cannot yet confirm. What we know is that the chip is 80 nanometre, has a 512-bit memory controller, unified Shader marchitecture, supports DirectX 10 and should make G80 run for its money.

 

The launch should take place in February, late according to our usually very well-informed sources but this is also a date that has been moved around more than a few times.

 

It sure is late but it will make Nvidia speed up its G80. The overclocked versions will flood the market starting January

 

http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=36666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale stery w jakiś tam sposób świadczą o wypuszczeniu pełnowartościowego produktu. Nvidia wypuściła kartę bez sterów odpowiednich dla swojego najnowszego produktu, więc ich produkt faktycznie w dniu ujrzania światła dziennego nie był w pełni sprawny, więc co klientowi po takim czymś? Lepiej poczekać kilka miesięcy na lepsze sterowniki i wtedy kupić, oczywiście jak się komuś śpieszy to go nie zatrzymasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje ze marzec okaze sie ostatecznym terminem .

oraz ze karta zostanie konkretnie przyspieszona , bo wedlug tego co podaje nvidia

to ich G80 w wersji 80nm powinien uzyskac ponad 10% kopa .

reasumujac nasz dlugo oczekiwany R600 powinien/musi byc z 20% szybszy niz probka

ktorej testy ogladalismy w ostatnich dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kickboxer

One small note on the tech demos. Prepare for your mandibles to drop, because Adrienne should look like a high-school attempt at 3D graphics compared to ATI's thing. µ

 

uuuuo moze walna jakies kudlate yetti jak ten z monsters inc

 

 

However, AMD/ATI is making severe changes to the whole line up and we can say that this launch, when it happens, will be very, very shocking for the 3D industry.

 

powiem tak nie mam nic przeciwko aby mnie r600 zszokowalo, abym nie mogl spac pic i mial drgawki przez kilka tygodniu.

 

:lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kickboxer

 

Wszyscy na to liczymy , snimy o tym po nocach :)

Zeby w koncu ktos zrobil cos pozytywnie szokujacego.

Juz dema ATI Assassin i ToyShop potrafily zaszokowac

szkoda tylko ze dema niedluga beda mialy juz 2 lata

a my dalej nie mamy gier z taka grafika :/

>>ktos powinien pojsc do piachu za takie olewanie roboty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2452508[/snapback]

kickboxer

 

Wszyscy na to liczymy , snimy o tym po nocach :)

Zeby w koncu ktos zrobil cos pozytywnie szokujacego.

Juz dema ATI Assassin i ToyShop potrafily zaszokowac

szkoda tylko ze dema niedluga beda mialy juz 2 lata

a my dalej nie mamy gier z taka grafika :/

>>ktos powinien pojsc do piachu za takie olewanie roboty ;)

 

Tak widziałem swojego czasu ToyShop i Ati Assassin. Szczena mi opadła jak to zobaczyłem. :)

 

Oby ten r600 czymś naprawdę zaszokował ,bo jak ma być o 5-7% szybszy od G80 to nie wiem na co my czekamy. No może DX 10.1 ale to IMO za mało. Karta ma dać większego kopa. Powinna brać mniej prądu ,a rdzeń wydzielać mniej ciepła i być wydajniejszy o jakieś 30%. Wtedy będę mógł powiedzieć że warto było czekać. Oby ATI wzięło się za te sterowniki i nie było takich jaj jak u konkurencji. To będzie pewnie moja następna karta w przyszłości (oby ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...