Skocz do zawartości
MeoPL

Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

eee tam kosztuje. nikt nie kaze za tyle kupowac ;) za 1350 mozna juz wyrwac.

A gdzie jest za tyle?

 

Juz znalazlem gdzie ;-)

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie, bo praktycznie to 2900xt nie ma jeszcze w sklepach ;)

w czechach masz taką cene ze w przeliczeniu na polskie bedzie ~1300zł dodając do tego że w polsce jest wyższy vat.. to te karcioszke za 1350zł będzie mozna bez problemu kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czechach masz taką cene ze w przeliczeniu na polskie bedzie ~1300zł dodając do tego że w polsce jest wyższy vat.. to te karcioszke za 1350zł będzie mozna bez problemu kupić.

Oj..możesz się rozczasować troszeczke.....moim zdaniem 1500-1600 pln na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba zawsze w Czechach byl tanszy sprzet, bylo swego czasu(nie wiem czy nadal) pare osob na forum ktore zamawialo czesci w hurtowni czeskiej i sprzedawalo na forum( np uzytkownik lukspl jesli sie nie myle)

 

x2900xtx ?? -> http://www.nordichardware.com/forum/omg-lo...3989fae2763a7f2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba zawsze w Czechach byl tanszy sprzet, bylo swego czasu(nie wiem czy nadal) pare osob na forum ktore zamawialo czesci w hurtowni czeskiej i sprzedawalo na forum( np uzytkownik lukspl jesli sie nie myle)

 

x2900xtx ?? -> http://www.nordichardware.com/forum/omg-lo...3989fae2763a7f2

Jestem pod wrażniem ;0 chciaż w sumie nie wiadomo jakie to gpu. Bardzo bym chciał zobaczyć testy na "normalnym" c2d ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chce w końcu, oficjalne, pewne i wiarygodne testy, kompleksowe, oceniające wydajność, głośność, pobór mocy i możliwości O/C. Poczekamy na takie chyba dopiero do 14-tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chce w końcu, oficjalne, pewne i wiarygodne testy, kompleksowe, oceniające wydajność, głośność, pobór mocy i możliwości O/C. Poczekamy na takie chyba dopiero do 14-tego

... A mi to lotto ..choć sam jestem ciekawy premiery i testów najdłużej oczekiwanej grafy XXI wieku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przeglądając stronke overclockers.ru natknąłem się na ciekawy artykuł o podkręcaniu HD 2900XT z 512 MB ramu. Standardowe kaktowania to 742/1650. Karta została podkręcona do wartości 845/1990. Jak informuje artykuł pamięci nie powinny mieć problemów z przekroczeniem cyfry 2Ghz no i dla grzejącego się rdzenia 100mhz to też niezły rezultat. Karta została porównana z topowym modelem nVidii 8800GTX 768MB ram podkręcona do wartości 650/2000. Oto wyniki:

Dołączona grafika

Prezentuje się dość ciekawie nieprada?

 

W kolejnym artykule natknąłem się też na wyniki podkręcania. Dokładnie wynik 1000/2000 ale niestety niczym nie podrwierdzony. Podkręcał słynny fiński overclocker Sampsa.

Dołączona grafika

Dokładnie 1Ghz!

 

Źródła:

http://www.overclocking.ru/hardnews/25457.shtml

http://www.overclocking.ru/hardnews/25560.shtml

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki w markach można sobie...między marki włożyć :lol: Seria 8600 też sobie radzi w markach, a w grach...? :D

 

BTW. w sumie to mam cichą nadzieję, że karta pokaże coś ciekawego nie tylko w syntetykach :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ma się jakiś punkt odniesienia nie? W końcu r600 to nie nVidia i kto wie. W artykułach jest napisane że nVidia ze względu właśnie na 2900XT szykuje się do premiery 8800Ultra.

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech lepiej dają jakieś gto bo jak dotąd każda seria gto to najlepszy stosunek możliwości do ceny, a nie jakieś smierdzące x2900xt za pewnie ponad 1500zł ( wolę już kupić x360- tylko nie krzyczcie) ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no po tym infie z overclokers.ru poprawil mi sie humor

jesli karta bedzie w cenie MSRP 399$(w usa) co jest niemalze pewne to szukuje sie neizla wojna cenowa. licze na to ze gtx cena spadnie ponizej 450$ MSRP, w ogole bylo by hitowo gdyby nvidia wypuscila wersje 384MB gtx w cenie ponizej 400$

 

tylko z jednej strony szkoda ati-> pol roku po konkurencji nadal nie mzoe wydac wydajniejszej karty, z tego co wiadomo 2900XTX mocno nie odskakuje XT , a XT troche jest gorszy niz GTX a my mamu juz wersje ultra....

no ale radeon ma wiecej bajerow : dx 10.1, dzwiekowke 5.1, lepsze wygladzanie (nowe opcje), no i HDR z AA dzialajacy bez problemu(chyba nvidia andal ma z tym klopot prawda?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no po tym infie z overclokers.ru poprawil mi sie humor

"zrodlem" dla tych wynikow jest mocno kontrowersyjny DT

a wynik 1000MHz, zostal "osiagniety" w tybie 2D ;)

nadal brak konkretnych testow w najnowszych oficjalnych sterach, a wszystko co wycieka, to najczesciej wariacje DT lub testy na jakis wczesnych betach. czyli nadal wiadomo, ze nic niewiadomo.

 

no ale radeon ma wiecej bajerow : dx 10.1, dzwiekowke 5.1, lepsze wygladzanie (nowe opcje), no i HDR z AA dzialajacy bez problemu(chyba nvidia andal ma z tym klopot prawda?)

dx10.1? nadal niepotwierdzone. dzwiek 5.1? jakosc integry na plycie? dziekuje :) lepsze wygladzanie? teoretycznie, praktycznie nic niewiadomo. HDR+fsaa dzialajacy bez problemu? zapewniam cie, ze jezeli sa problemy z jego odpaleniem na nv to i na ati beda ;) Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dzwiękówka potrzebna tam jak dziura w moście. Coś czerwoni mi zaczynają grać na nerwy chyba się pogodzę z zielonymi po wyjściu 2900xt cena takiego gtsa 320 mb spadnie pewnikiem niebawem ponizej 1k i wówczas to będzie miało jakiś sens .

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zrodlem" dla tych wynikow jest mocno kontrowersyjny DT

a wynik 1000MHz, zostal "osiagniety" w tybie 2D ;)

nadal brak konkretnych testow w najnowszych oficjalnych sterach, a wszystko co wycieka, to najczesciej wariacje DT lub testy na jakis wczesnych betach. czyli nadal wiadomo, ze nic niewiadomo.

dx10.1? nadal niepotwierdzone. dzwiek 5.1? jakosc integry na plycie? dziekuje :) lepsze wygladzanie? teoretycznie, praktycznie nic niewiadomo. HDR+fsaa dzialajacy bez problemu? zapewniam cie, ze jezeli sa problemy z jego odpaleniem na nv to i na ati beda ;)

a patch od ati do obliviona zwany "patch chucka"? obecnie juz wbudowany w catalystach.

 

no dzwiekowke pewnie bym nie uzywal ale chyba jest potrzbne do 100% zgodnsoci z HDMI czy itp(nie znam sie dokladnie an tym), dla mnie to i tak zbedny bajer

DX 10.1 no to niemalze pewne...

 

R600 w 65nm : R650 w Q3 (czarny scenariusz to wrzesien) http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=143234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a patch od ati do obliviona zwany "patch chucka"? obecnie juz wbudowany w catalystach.

dla nv nie byl potrzebny zaden patch ;) dziala i juz. jezeli hdr+fsaa dziala na ati to na nv tez bedzie dzialal. nie ma tu zadnej kwestii kompatybilnosci. albo dziala, albo nie.

 

no dzwiekowke pewnie bym nie uzywal ale chyba jest potrzbne do 100% zgodnsoci z HDMI czy itp(nie znam sie dokladnie an tym), dla mnie to i tak zbedny bajer

dla mnie tez to zbedne, ot taki bajer dla "full vista ready". :) juz bardziej istotne dla mie jest dx10.1, ale...

 

DX 10.1 no to niemalze pewne...

jedno wyklucza drugie - albo pewne, albo niemalze ;)

 

R600 w 65nm : R650 w Q3 (czarny scenariusz to wrzesien)

zagrywka wypisz-wymaluj r520/r580.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja sorra, GF 8 poprawnie dziala w wiekszosci przypadkow z AA+HDR, pomerdalo mi sie z GF7 gdzie nie zawsze bylo ok....

nigdy nie było ok. Tylko na source działało... ale na R9800 też wiec nic dziwnego. Edytowane przez Reynevan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...