Skocz do zawartości
MeoPL

Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

łał teraz okazało sie ze zasilacz 500w wystarczy...

wiec raczej ta karta nie pobiera 250w i pobiera pewnie tyle samo ile gts...,moze troche wiecej....ale rewolucji pod wzgledem poboru prądu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy z niecierpliwoscia czekamy na jakies pewne info...Sam jestem ciekawy jak gra bedzie prezentowac sie wzgledem 8800.Mialem w planie w razie czego sprzedac 8800 dolozyc i kupic R600(strasznie jestem przyzwyczajony do Radosława) ale im dluzej czekam tym wiecej watpliwosci.Oczywiscie teksty ktore tutaj sa zamieszczane mozna sobie poczytac z ciekawosci ale nie nalezy do nich przykladac wiekszej wagi bo wiemy jak to bylo nie jeden raz z "prapremierowym" testem gpu i do tego najczesciej na "dokarmianych" przez dana firme serwisach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eksytujecie się jakbyście czekali na wyniki matury ;) Karta jaka będzie taka będzie, napewno aż tak zła nie będzie, trzeba tylko spokojnie poczekać na dobre testy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łał teraz okazało sie ze zasilacz 500w wystarczy...

wiec raczej ta karta nie pobiera 250w i pobiera pewnie tyle samo ile gts...,moze troche wiecej....ale rewolucji pod wzgledem poboru prądu nie ma

czyli mniej lub tyle samo co x1950xtx? badzmy realistami i zejdzmy na ziemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eksytujecie się jakbyście czekali na wyniki matury icon_wink2.gif Karta jaka będzie taka będzie, napewno aż tak zła nie będzie, trzeba tylko spokojnie poczekać na dobre testy

Ja swojej matury to nawet nie pamiętam, a moc pobiera w moim przypadku tak jak i paru osób jest bardzo kluczowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mniej lub tyle samo co x1950xtx? badzmy realistami i zejdzmy na ziemie :)

W miare prawdopodobne zrodla mowia o max. 200W bez OC, czy to duzo czy malo - nie wiem, ale i tak mialem zamiar zmieniac mojego wysluzonego P6, wiec mi to zwisa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowny atak Fudzilli:

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...0&Itemid=34

500W pojedynczej karty rzekomo:)

Tylko że w tym newsie napisali, że zasilacz Silverstone element 500W jest wystarczający dla HD 2900XT, a nie że karta tyle potrzebuje. Gdyby wstawili tam Tagana 800W to krzyczałbyś, że R600 potrzebuje 800W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczytać to: http://www.purepc.pl/node/1186

W skrócie - podkręcony C2D na 2,4GHz, 2GB RAM, 2x8800GTX również podkręcone. Zalecany zasilacz wg nV to 750W, a konfiguracja spokojnie działała przy zasilaczu 450W. Także jakoś mi się nie chce wierzyć w te 500-700W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eksytujecie się jakbyście czekali na wyniki matury ;) Karta jaka będzie taka będzie, napewno aż tak zła nie będzie, trzeba tylko spokojnie poczekać na dobre testy :)

E tam, pobór mocy 2800 XT jest bardziej istotny dla ludzkości niż wyniki jakiś tam matur :P pewnie zdam :P. Jeszcze sie okaże że moje 420 W od Chieftecka wystarczy :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam artykół na xbitlab:

 

Two Athlon 64 FX-74 3.0GHz CPUs

Two Foxconn GeForce 8800GTX graphics cards in SLI mode

ASUS L1N64-SLI WS mainboard (Dual Socket 1207, NVIDIA nForce 680a SLI)

2GB DDR2-800 SDRAM (Mushkin XP2-6400PRO, 4 x 512MB)

Two Western Digital WD1500AHFD hard disk drives in a RAID0

Various trifles like a DVD-ROM, fans, etc

 

W pełnym stresie pobierał 612 W

 

Quad-core Core 2 Extreme QX6700 CPU (Kentsfield) overclocked to 3.5GHz

Two Foxconn GeForce 8800GTX graphics cards in SLI mode

ASUS Striker Extreme mainboard (LGA775, NVIDIA nForce 680i SLI)

2GB DDR2-800 SDRAM (Mushkin XP2-6400PRO, 4 x 512MB)

Two Western Digital WD1500AHFD hard disk drives in a RAID0

Various trifles like a DVD-ROM, fans, etc

 

Taka konfiguracja zaledwie 450 W rownież Full Load!

 

Więc bajki typu do jednej karty trza zasiłke 750 W można wsadzić sobie w tyłeczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam artykół na xbitlab:

 

Two Athlon 64 FX-74 3.0GHz CPUs

Two Foxconn GeForce 8800GTX graphics cards in SLI mode

ASUS L1N64-SLI WS mainboard (Dual Socket 1207, NVIDIA nForce 680a SLI)

2GB DDR2-800 SDRAM (Mushkin XP2-6400PRO, 4 x 512MB)

Two Western Digital WD1500AHFD hard disk drives in a RAID0

Various trifles like a DVD-ROM, fans, etc

 

W pełnym stresie pobierał 612 W

 

Quad-core Core 2 Extreme QX6700 CPU (Kentsfield) overclocked to 3.5GHz

Two Foxconn GeForce 8800GTX graphics cards in SLI mode

ASUS Striker Extreme mainboard (LGA775, NVIDIA nForce 680i SLI)

2GB DDR2-800 SDRAM (Mushkin XP2-6400PRO, 4 x 512MB)

Two Western Digital WD1500AHFD hard disk drives in a RAID0

Various trifles like a DVD-ROM, fans, etc

 

Taka konfiguracja zaledwie 450 W rownież Full Load!

 

Więc bajki typu do jednej karty trza zasiłke 750 W można wsadzić sobie w tyłeczek.

Dokładnie. Pamietam ze DEVILEK jechał na 530W (czy 500) bequiet'a przy: c2d OC + 8800GTX SLi wiec... :).

 

A tak btw to temat o r600 (wiec nie tylko 29xx) ale tez wolniejszych. Zastanawia mnie specyfikacja 2400. Zapowiada sie niezbyt zachecajaco. 64bit mem i do tego wcale nie bedzie tania (below 99$ ale ile 50$ ?).

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...2&Itemid=34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak btw to temat o r600 (wiec nie tylko 29xx) ale tez wolniejszych. Zastanawia mnie specyfikacja 2400. Zapowiada sie niezbyt zachecajaco. 64bit mem i do tego wcale nie bedzie tania (below 99$ ale ile 50$ ?).

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...2&Itemid=34

gorzej od kastratów nividi :blink: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie winikam w wydajność, ale po opisie z postów wyżej wnioskuję że mid end Ati bedzie "średniakiem" nawet w stosunku do "cudeniek" serii 86xx Nvidi. Poza tym karta to paszczur totalny, przypominający z wyglądu badziewne x1600 pro :D Choć akurat x2400 ma być raczej konkurencją dla 8500GT .. prawda? Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@naxt Ale to nie są grafy dla gracza... Tylko do zastosowań biurowych, mają mało pobierać prądu. Kiedyś tam było mówione, ze zależnie od wersji 25W, lub 35W.

Edytowane przez burzum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie winikam w wydajność, ale po opisie z postów wyżej wnioskuję że mid end Ati bedzie "średniakiem" nawet w stosunku do "cudeniek" serii 86xx Nvidi. Poza tym karta to paszczur totalny, przypominający z wyglądu badziewne x1600 pro :D Choć akurat x2400 ma być raczej konkurencją dla 8500GT .. prawda?

Dokładnie ;)

x2400 - konkurencja dla 8500

x2600 xx - konkurencja dla 8600

 

Ja osobiście mam nadzieję, że x2600 skopie dupe 8600 [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ;)

x2400 - konkurencja dla 8500

x2600 xx - konkurencja dla 8600

 

Ja osobiście mam nadzieję, że x2600 skopie dupe 8600 [;

i od razu tez 7900gs. bo jesli nie to bedzie zle :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczytać to: http://www.purepc.pl/node/1186

W skrócie - podkręcony C2D na 2,4GHz, 2GB RAM, 2x8800GTX również podkręcone. Zalecany zasilacz wg nV to 750W, a konfiguracja spokojnie działała przy zasilaczu 450W. Także jakoś mi się nie chce wierzyć w te 500-700W.

Dziwne. Bawiłem się X1950 XTX + X1950 Crossfire. Do tego E6600 @ 3,4 GHz + P5B Deluxe, 4 GB Ramu 2x320 GB Seagate, Aerocool Gate Watch, pare wentylków + W/C... Bequiet 430W ledwo dawał radę z jedną kartą graficzną... ledwo co. 8800 GTX ciągnie więcej prądu... ciut więcej :wink: Ale taka 500W myślę, że spokojnie dałaby radę :wink: Ja wolałem się zabezpieczyć w Tagana 700W (thx. pc-tuning) B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Bawiłem się X1950 XTX + X1950 Crossfire. Do tego E6600 @ 3,4 GHz + P5B Deluxe, 4 GB Ramu 2x320 GB Seagate, Aerocool Gate Watch, pare wentylków + W/C... Bequiet 430W ledwo dawał radę z jedną kartą graficzną... ledwo co. 8800 GTX ciągnie więcej prądu... ciut więcej :wink: Ale taka 500W myślę, że spokojnie dałaby radę :wink: Ja wolałem się zabezpieczyć w Tagana 700W (thx. pc-tuning) B-)

GTX +C2D , jeden dysk , 2 kości ramu i napęd jeden ciągnie niecałe 400W bez OC , więc np do GTxa dobra 450 styka.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i od razu tez 7900gs. bo jesli nie to bedzie zle :lol2:

Jeśli nie to trzeba będzie brać 7900gs i pogonić rdzeń na ~750Mhz ++ ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są normalne jaja z klientów,miałem czekać ale w takim razie ATI może mnie pocalować wiecie gdzie :damage_wall: ATI=gromada spóżnionych partaczy :blink: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati znowu daje ciała , przesuneli premiere x2600 i 2400 na lipiec - 2598481[/snapback]

zaczyna mi to przypominac duke nukem forever :}
Widzę że nie tylko ja to zaczynam tak widzieć ( a pierwszy napisałem post tylko długo szedł skubany :P ) [ łącza tuningowało mi ATI ] Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej dla mnie jest to już śmieszne :) ..........normalne jaja...........

Czyli nie jest śmieszne ? Bynajmniej = wcale a nie przynajmniej ;].

 

O ogólnie jak to prawda to... :lol:. Dobrze ze chociaż 2900xx zostawili na teraz bo to juz byłoby przegięcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieli bardzo dużo czasu na przygotowanie tych kart i taka lipa, na razie nic nie grozi 8500/8600 i cenki będą te same zamiast spadać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest śmieszne ? Bynajmniej = wcale a nie przynajmniej ;].

 

O ogólnie jak to prawda to... :lol:. Dobrze ze chociaż 2900xx zostawili na teraz bo to juz byłoby przegięcie...

nie mów hop jeszcze HD2900XT w sklepach nie ma.. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...