Skocz do zawartości
Fredek

Pentagram Freezone Hp-100 Alcu Lite

Rekomendowane odpowiedzi

kurde wlasnie sobie uswiadomilem ze mam ustaiony wylot powietrza z karaka nie na zew. obudowy a do wewnatrz ... ;p pozatym chyba cos z ustawilem bo mi ten wentylator wykrywaja wszelkie programy jako sys fan a nie cpu fan . no i do tego wszystkiego wyczytalem w kilku recenzjach ze karak przy 1000obr jest nieslyszalny , moj przy 1k obr. grzmi jak czolg i slychac go w pokoju obok ;p . zastanawiam sie co teraz poczac , czy zwracac na gwarancje czy moze kupic poprostu noiseblockera XL1 , wmontowac i miec spokoj . btw: czy ten nowy wiatrak wejdzie mi na karaka ? oba maja w sumie 12cm ale musi tez miec te dziurki na haczyki . pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chodzi na 1500 i mi nie przeszkadza :P W sumie trochę zależy to też od wrażliwości słuchu.

 

Co do zmiany wentylatora, to każda 120 będzie pasować, bo wszystkie wentylatory mają otworki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem na pasywie karaka. Jeden wentyl na wywiew 80-tka. Pasta AS5. Na 1,32 max 65-66 C. Myślę, że wynik dobry. Zapewne do poprawienia gdyby tam była 120-tka ;) Ogólnie jestem happy :)

Edytowane przez Mario_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chyba mam cos z karakorum nie tak...

 

Na moim e7200@3.8, 1.328v, mam temperatury w idle 40-41, natomiast w stresie (linX) jest okolo 80-81 stopni!

 

 

To cos chyba za duzo nie ? Pasta to ZM-STG1, karakorum zakladalem juz 3 razy i ciagle tak samo. Buda otwarta, do tego jak dotkne karakorum to jest calkowicie chlodny :blink:

 

 

Obojetnie czy wentyl ma min czy na max w stresie okolo 80-81 nadal jest...

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chyba mam cos z karakorum nie tak...

 

Na moim e7200@3.8, 1.328v, mam temperatury w idle 40-41, natomiast w stresie (linX) jest okolo 80-81 stopni!

 

 

To cos chyba za duzo nie ? Pasta to ZM-STG1, karakorum zakladalem juz 3 razy i ciagle tak samo. Buda otwarta, do tego jak dotkne karakorum to jest calkowicie chlodny :blink:

 

 

Obojetnie czy wentyl ma min czy na max w stresie okolo 80-81 nadal jest...

hm, ja na swoim przy pciut nizszym napieciu niz Twoje (albo takie same, nie pamietam :P) mialem pod 77 78 stopni, wiec nie wiem czy tutaj jest cos nienormalnego, linx i ibp mocno grzeja.

 

... albo docisk :P

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, wydaje mi się że bez jakiegoś tunelu sporo powietrza może uciekać bokami.

Ale z tego, co widać na zdjęciach to właśnie teraz, gdy jest 120mm cała szerokość coolera nie jest pokryta (rogi wentylatora, wymiary coolera: 125 x 155 x 104 (mm)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech , jestem kolejną osobą niezadowoloną z mocowania Karakorum .

 

Na idle Orthos potrafi rozgrzać 5200 do 65+ stopni ( wentyl wymieniony na Zephyra 120 mm LED ) .

 

A jak kompa postawię na boku ( radiator w pionie ) to temperatura od razu inna - 5200@ 3,2 Ghz i ~ 1,33 V miał ~ 55 stopni po kilku minutach katowania Ortosem ( jak jest komp normalnie ustawiony to i nawet 75-80 stopni ma procek ) .

 

Rozwiązanie - zmienić to dziadowskie mocowanie na normalne śrubowe .

 

Czy jest coś tańszego niż Scythe CPU Stabilizer ( 49 zł w proline ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest mozliwosc wylaczenia tego denerwujacego dzwieku przy starcie systemu w kontrolerze obrotow? :/

widze, ze w srodku jest taki glosnik jak systemowy, ale niestety nie mam pomyslu jak go odlaczyc poza... ruską metodą, czyli urwaniem/popsuciem :P

 

kontroler bylby mi zbedny, ale niestety fan podlaczony prosto do plyty glownej ciagle chodzi na max obrotach, co rowniez jest nie do zniesienia

 

za sugestie, z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...